Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
10. feb 2012

@cathie23
u nas starsia dcera vydrzala cez den na doma so stvorcami do roka a pol. zacali sme od 6 mesiacov, skladala som jej stovrec na obdlznik a navrch som davala Bum genius Flip vrchne
u ondrejka, bude mat 8 mes, latkujeme od zaciatku, stale skaldame stvorcovve plienky / tie stare socik / na tzv novosklad, lebo este nic ine nepapa, tak ma stale riesku stolicu, a inac by mu to pretieklo z tej stvorocovej plienky na vrchne nohavicky.
u viki som mala na zaciatok tusim 3 flip dookola
u ondrejka flip nepouzivam / len ked nie je nic ine suche /, ale velmi sa mi osvedcili na novosklad vrchne nohavicky thirsties, dobre su aj blueberry, len na male babo budu vacsie .
prebalujeme aj v noci, tak tusim + - od 2-3 mesiacov som zacala na noc davat nohavickove bambusove plienky a na ne vlnaiciky / vlniaciky sa nehodia ak ti casto kaka, mozu sa zvnutra zaspinit a je to udrziavanie pracne /
cize na den na doma uplne na zaciatok stacia stvorce, dokup si k nim tu snappi sponku na uchytenie plienocky a vrchne tak cca 3 kusy. odporucam vrchne, ktore maju take kridelka okolo stehienok, lepsie pod to upravis vytrcajucu plienku
a na noc , niektore deticky od narodenia prespia celu noc, alebo nekakaju, by som odporucala bambusove anavy, flexitots alebo bambi roxy a na ne bud mozes pouzivat tie iste vrchne ako mas na den, alebo mozes davat vlniaciky, napriklad disany vel 62/68 / tu by som na skusku vzala tak 2-3 kusy nohavickovych plienok, vyuzijes aj cez den, nikde nie je napisane, ze musia byt len na noc, ja som davala aj na vonku a plus 1x vlniaciky /
ked budes kupovat, kup si aj jedno balenie separacnych vloziek celulozovych, vyskusas, ci ich budes pouzivat na zachytavanie stolice alebo nie.
ked pojdes napriklad k doktorovi, tak si kup tak 2-3 kapsove plienky alebo plienky AIO / vsetko v jednom /, pouzivanim su najblizsie k jednorazovkam a su aj krasne, take reprezentativne. mne najviac na ondrejkovi ked bol maly sedeli easyfit od tots bots, ked trosku podrastol / bol pod 3 kg / tak anavy easy a dobre boli aj wonderoo ale s tensou vkladackou / original vkladacka je trosku hrubsia ale uuuzasna pre acsie deticky, urcite vyuzjes /
ak by si sa chcela co to spytat, kludne napis 🙂

a napis, ak si nieco vyberies, a napiseme ti k tomu nase skusenosti 🙂

mirkita
10. feb 2012

@cathie23 ahoj ja som zacala latkovat az ked mal krpec 4 mesiace...dovtedy som sa nezaujimala o latkovanie...skoda 🙂
no a mam 3 ks vrchnych nohaviciek BG flip a asi 30 stvorcov a bohate si s tym vystacime...na noc mam 4 nohavickove popolini /ci ako sa to pise/ a na to davam vlniacky /mam len jedny a v pohode/ - na noc ale striedam latkovky a ekologicke papierove plienky Alana z DMky
cez den mi fakt stacia stvorce a tie vrchne nohavicky...mam aj original vkladacky od BG - tie frote aj bavlnene a mame aj Baby Lucy asi 4 ks ale toto vobec nepouzivam...maximalne tie frote vkladacky ked niekam ideme beriem, aby som nemusela skladat stvorec ak by sa mi nahodou rozpadol v taske - je to praktickejsie na cestovanie
a mam aj 2ks BG vkladacie plienky, ale napouzivam ich...
v noci neprebalujem...
a este uvazujem ze skusim separacky aj ked uz som si zvykla prat okakane plienky🙂
ale ako pisem - na doma nam tie vrchne nohavicky a stvroce stacia a som maximalne spokojna, najma tie najstarsie stvorce co su este po mm su najlepsia kvalita 😉

nenocka
11. feb 2012

Baby, trošku od témy, ale neviete o niekom, kto by chcel predať nosič African Baby Carrier? Alebo poraďte do akej témy túto moju prosbu hodiť 😅 Vďaka za tipy 😉

cathie23
11. feb 2012

@janulkan ak by som vymyslela nejakú variantu na večer, bolo by to super, nie som veľmi nadšená z jednorazových plienok, najradšej by som sa im vyhla (aspoň trošku odbremeniť prírodu) 😉

cathie23
11. feb 2012

Ďakujem veľmi krásne, teraz to všetko preštudujem a budem sa snažiť povyberať to, s čím máte najlepšie skúsenosti. Teraz vymyslím len asi taký základ a po pôrode to doladím 🙂

ivanka.7
11. feb 2012

@cathie23 Ja som na tom podobne 🙂 Teraz si tu tvorim zaklad a potom sa rozhodnem, co dokupit 🙂

janulkan
11. feb 2012

@cathie23 ja som to spravila podobne, poobjednavala som si po jedenej plienke z kazdeho a este stale postupne doladujem 🙂 ono nieco ti bude vyhovovat a nieco mozno nie, ale to zistis az v praxi
na noc mame TB strech, LL bamboo a teraz nove Bambi roxy,
na von mam kapsove BG a wonderoo v2 a SIO mam Pop-in a IB tutto,
inak par viacvrstvovch a stvorce, ktore do teraz pouzivam na novosklad a teraz mi akurat dorazili home made vlniaciky, tak budem testovat. Vrchne mam Flip, econobum a LL PULky. Mne zatial najviac vyhovuju asi nohavickove plienky, kedze maly stale kaka 3x denne, alebo potom novosklad ale ten uz dovypchavam nejakou vkladackou

anelisa
11. feb 2012

ahojte 🙂 nemate niekto viac druhov plienok bambi roxy? Myslim tym, aj hladke aj s tym vtlacenym vzorom, patentky a suchace. Je nejaky rozdiel v materiale alebo je to to iste? 😕

domigb
11. feb 2012

mamičky prosím vás...z ktorej strany sa dáva na zadoček vkladacia plienka flip stay dry? z tej jemnej strany alebo z ktorej som z toho magor... 🙂

zojec
11. feb 2012

@domigb tou hladkou stranou, ta je stay dry, na vkladacke , na stitku je napisane this side down 😉 cize ta "frote" strana k plienke , hladka k ritke

domigb
11. feb 2012

@zojec asi si teraz o mne pomyslíš že som totálna hlupana ale látkujem 11 mesiacov naopak 😠 😀

anelisa
11. feb 2012

@domigb nic si z toho nerob, aj manzel dal malej tieto vkladacky naopak 😀 a potom som hresila ako pohan, lebo z toho frote mi nechcela ist prazenica dole 😝

domigb
11. feb 2012

@anelisa Bože moj ved ani mne teraz mam frote zapustenú flakmi... 😠 asi ma vystrie 😠 čo narobím raz som od prírody blondavá 😀 A malá mala stále riťku mokrú že ja som na to neprišla... 😝

zojec
11. feb 2012

@domigb xi xi vobec sa nedivim, vela bab to pouziva naopak, ak to babu nevadi, tak je to celkom jedno 😉 aj moja mama zaklada mirnix dirnix 😉

vojann
11. feb 2012

@anelisa z vonku bývajú buď velúrové ( tie s vtlačeným vzorom, jednofarebné. približne to isté) froté - z bodkami- dvojvelkostné na patentky, z bio bavlneného
úpletu- rôzna potlač (len na suchý zips) a z bavlneného úpletu.

anelisa
11. feb 2012

@vojann aha, dakujem, sice tie materialy mi nic nehovoria, ale aspon viem, ze to nie je to iste 😀 A co sa tyka savosti a rychlosti schnutia velur vs. bio bavlneny uplet?
Neviem sa rozhodnut, ci skusit jedny patentkove a jedny suchacove (odradza ma ten vzor, ja mam radsej jednofarebne veci), ale do zajtra ucinim rozhodnutie, nech mam plienky cim skor doma 🙂

vojann
11. feb 2012

ten velúr je určite hrubší, myslím aj savejší (je taký chlpaty) ten úplet je niečo podobné ako hrubšia tričkovina (myslím, že je to obojlíc) My máme len tú velúrovú, takže ktorý rýchlejšie schne neviem.

sima.p
11. feb 2012

@anelisa ja ich mám obe, aj velúr aj úplet, aj sucháč aj patentky... nejaký zásadný rozdiel v savosti alebo v schnutí som nepostrehla

anelisa
11. feb 2012

@vojann ked je velur hrubsi a savejsi, tak asi bude aj dlhsie schnut ako uplet, cize asi ako nocna plienka bude lepsia ta velurova myslim. dakujem 🙂

anelisa
11. feb 2012

@sima.p super, osobna skusenost s obidvomi, to som potrebovala 🙂 a ktora sa Ti zda celkovo lepsia - suchacova alebo patentkova?

janulkan
11. feb 2012

@sima.p a netvrdne ti ta plienka? ja som ju zatial prala len 3x 😀 a kolko dovypchavas na starsie babatko? kedze nam teraz vydrzi celu noc s malou vkladackou, rozmyslam kolko ich budem potrebovat pri vacsom drobcovi 🙂

sima.p
11. feb 2012

@janulkan tiež ich mám zatiaľ krátko, tiež prané cca 3 - 5x, takže zatiaľ netvrdnú. Ja vypchávam originál tou štvorcovou vkladačkou + 1 alebo 2 prefoldy, ako sa mi kedy chce, lebo moja ciká v noci strašne veľa, lebo večer pije ešte mlieko. Tak isto som vypchávala či už TB bamboozle strech alebo hamburgera...

sima.p
11. feb 2012

@anelisa obe sú fajn, záleží kto čo preferuje... kedže ich mám krátko, tažko ešte povedať, ako sú kvalitné či už tie sucháče alebo patentky, ale zatiaľ vyzerajú fajn...

penelopa
11. feb 2012

Ahojte,babule 😵 .
Vedeli by ste mi poradiť,,základnú výbavu" pre novorodenca,ale aj so stručným popisom,pretože na webe je toho strášne kvantum.
Ďakujem 😎 .

zuzanka7834
11. feb 2012

@katka888 Kati ozyvam sa ako som slubila, vcera mi prisiel balicek a boli v nom zabalene dve flipky, kazda spolu so stay dry vlozkou, takze som dostala viac ako som si objednala 😵 😵 😵

larosa
12. feb 2012

už týždeň látkujeme aj v noci 🙂 a konečne som prišla na chuť štvorcom- vďaka za všetky rady 😉
ešte otázočka- môžem prať pocikané plienky aj na 40°C, keď periem skoro denne? Amy kaká len raz do týždňa 🙂 alebo radšej 60? zatiaľ som prala na 60, ale používala som hlavne kapsovky, teraz som prešla na štvorce

monhla
12. feb 2012

Babenky poradíte?
Aké máte skúsenosti s jednoveľkostnými kapsovými plienkami minky /ale nie Wonderoo/
A aké s jednoveľkostnými kapsovými plienkymi Babyland.

zojec
12. feb 2012

@larosa pri tak malom babatku, by som radsej prala na 60tke, 40tka je dost malo na dezinfekciu, alebo aspon 2x do tyzdna im dopraj viac stupnov 😉 pulkam, kapsovkam by 40tka mohla stacit, ale tie save vrstvy potrebuju bakterie zo seba dostat vyssimi teplotami 😉
@monhla minky uprava je taka ista ako obyc. pul, akurat je navrchu chlpata. nejaky zasadny rozdiel vo funkcnosti nevidim. plienky babyland su cina, necertifikovane materialy, kratka zivotnost :(

monhla
12. feb 2012

@zojec Vďaka za vysvetlenie. Takže minky áno a Babyland nie.

juliam
12. feb 2012

@zuzanka7834 tak super nakoniec, že sa pomýlili 🙂))