Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
28. mar 2012

a ma tu niekto tak neskutocne ukakane dietatko? lebo moja mi prekakava aj jednorazovky 😀 lekarka to zhodnotila jednoducho: vela papa, vela kaka (plne a vyhradne kojena)

sliver
28. mar 2012

ahojte kočky, prosím vás kedy je tento rok týžden látkových plienok? akosi sa mi to nedarí nájsť, dakujem

juliam
28. mar 2012

@strociatka keď budeš mať látkovky, tak už ani nebudeš potrebovať mastiť. a kakanie sa upraví. ono si na látkovanie musí na začiatku každý zvyknúť, ale časom ti to príde ako úplná samozrejmosť a pranie nie je až také hrozné. skôr ten smrad v koši z jednorázoviek a ich večné vynášanie do smetí.

strociatka
28. mar 2012

@juliam a ako odstranujete kakanicku z plienocky pred pranim?

juliam
28. mar 2012

@strociatka koľko mesiacov má malá? nemusíš sa báť, PUL-ky kaku krásne zachytia, keď budeš baliť štvorce na novosklad 😉

strociatka
28. mar 2012

@juliam 4 mesiace, musim doplnit do profilu

juliam
28. mar 2012

@juliam my sa tu míňame 😀 najlepšie je kaku hneď z plienočky osprchovať studenou vodou a potom potrieť žlčovým mydlom 😉

vavrenka
28. mar 2012

@strociatka fu, no moja bola opacny extrem. kakal raz za cas a nejaky ten mesiac iba s rektalnou rurkou 😉 teraz uz tych 70% kaka do zachoda. ak da do plienky, tak to odstranim toaletakom (ona uz ma tuhe hovienko) a pod sudenu vodu. potom pokvapkam zlcovym mydlom zaperiem, vyzmykam (bez vody) a hodim medzi plienky. po oprati v pracke neostane ani fliacik.

strociatka
28. mar 2012

@vavrenka ako tak na to pozeram, tak s hanbou priznavam, ze netusim ako vyzera to mydlo

vavrenka
28. mar 2012

@strociatka 😉 to je uplne normalne. ja som tiez netusila. zlcove mydlo- saponat vo flaske, dostat ho v specializovanych obchodoch s plienkami. v beznej drogerii nie je. iank, ja som v dubravke byvala zoapr rokov, hned by som sa tam vratila.. 😔

ivanka.7
28. mar 2012

@strociatka Da sa kupit na nete (v tuhej forme ako normal mydlo alebo v tekutej) alebo v niektorom z tych BA obchodov s latkovkami 🙂

ivanka.7
28. mar 2012

@vavrenka ale tu navstevu beriem ja :D len neviem kedy

juliam
28. mar 2012

@strociatka @vavrenka žlčové mydlo môže byť aj tuhé. aj v drogérkach ho predávajú, určite niečo nájdeš aj v DM-ku.

zuzanamolnarova
28. mar 2012

@sliver ahoj, info mám od zojec mala by byť od 16.4-22.4 🙂

vavrenka
28. mar 2012

@ivanka.7 ivka, veelmi rada ta uvidim! vsak byvame na skok, ale ty si tusim uz na rozpadnutie, co? 😉

ivanka.7
28. mar 2012

@vavrenka doktorka sa tvari ze este tak tyzden nie som :D

tunylyk
28. mar 2012

@strociatka moj kaka kazdy druhy den,ale nalozi pozehnane 😝 nastastie novosklad vsetko zadrzi 😀

kkl82
28. mar 2012

@strociatka ahoj, moj kubko je tiez riadne pokakadlo. uz v porodnici sestricky kukali, ze ako mu to ide a aj teraz zvykne riadne nalozit aj troj-naklad do jednej plienky 😀 kaka tak 6 krat denne riadnu porciu a to je tiez vylucne kojeny. ked dame jednorazovku, tak ma problem to udrzat, ale ked pouzivam moje uz milovane tots bots, tak sa to tam krasne zmesti. hlavne ked prideme z prechadzky, tak sa niekedy nestacim cudovat, co tam najdem 😀 ked sme doma tak posledne dni zvyknem rozbalit po prvom nalozeni a pockat si par minutiek na dalsie uz navolno na prebalovacom pulte. tak je spokojnesi, ako ked ma plnu plienku a treba cistit kazdy zahyb na telicku 😝

a inak, moj chlap povedal, ze je rad, ze pouzivame latkovky, lebo operieme za dve hodky a ususime za dalsie dve. ze keby mal vynasat tie smeti a nosit z obchodu plne baliky jednorazoviek niekolkokrat do tyzdna, tak by ho trafil slak 😝 a tiez sa mu paci, ze davame len trochu bepanthenu na zadocek a nemame ziadne zapareninky. prvy tyzden sme ich mali aj na prdolke aj na pimpaskovi, lebo sme dva dni pouzivali pampersky a to maleho taaaaak lutoval. teraz mam doma dvoch spokojnych chlapov 😉

strociatka
28. mar 2012

@kkl82 klobuk dolu

miskatn
28. mar 2012

@zojec dakujem, prestudujem a pripadne estwe pootravujem 🙂

sliver
28. mar 2012

@zuzanamolnarova - jéééj tak to už v apríly, to je super, som myslela že bude v máji, juj si ma potešila...

strociatka
28. mar 2012

babenky, ako prebalujete? myslim tym detaily, cim cistite kakane ritusky, lebo ja mam pocit, ze tie vlhcene utierky robia velke zlo - plesne a pod.

juliam
28. mar 2012

ja sa už tiež teším na týždeň látkových plienok, už robím zoznam a aj kamoška povedala, že sa idú dať na látkovky. tak oplieskame zas "pár" euro 😀
@strociatka doma výlučne umývam čistou vodou priamo v umývadle. na von budeme používať zrejme vlhčené, ale budem sa snažiť vybrať nejaké, kde je čo najmenej svinstva. niektoré baby tu si nosia v dozičke navhlčené uteráčiky tuším alebo niečo podobné.

strociatka
28. mar 2012

@juliam ja doma tiez umyvam pod tecucou vodou, ale neviem si to niekde mimo predstavit, ale asi sa da, ved nase mamy to ako riesili, nic takeneexistovalo a o zapareninach sa dozvedaju az teraz 😠

janulkan
28. mar 2012

@strociatka medvidek: http://www.latkovky.sk/produkt-detail/medvidek-... a mam rozstrihanu jednu osusku tak tym 🙂 obcas cista voda ked poriadne nalozi 😀 a v pripade nudze mam kupene biele vlhcene obrusky z DM

ramzesa
28. mar 2012

Baby, potrebujem poradit. Nasa Dr. nam odporuca balit nasiroko, lenze ja si to neviem predstavit pri latkovani 😕 . Uz teraz ked mame jednu BL plienocku a na to Flipky, tak je to riadny balik. Nestaci to? 😕

zojec
28. mar 2012

@ramzesa staci 😉 niektori lekari odporucaju od kolienka po kolienko 😉 ale bl s flipkou bohate staci

ramzesa
28. mar 2012

@zojec dakujem za odpoved 🙂 . Ved uvidim, co mi povedia na kontrole na ortopedii, co sa ide po mesiaci 🙂. Lebo v porodnici, ze nemusim balit nasiroko vobec 😝 .

zojec
28. mar 2012

@ramzesa mne na ortopedii povedali, ze je to krasne balenie nasiroko 🙂 mala bola v BG kapsovke 😉

vavrenka
28. mar 2012

kocky, swaddlebees organic cotton velur- aka je to plienka? oplati sa ju kupit z bazarika?