Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
6. máj 2012

@nenocka az neskoro, po 7m, cikanie je u nas tiez problem, ale postupne to ide. zacala som ju ucit znak nocniku, tak hadam ho zacne raz aj pouzivat, faktom je ze za poseldne 3 dni sme minuli spolu 9 plienok.. (nocne nepocitam).. nejako sa jej nechce do pleinky curat, teda, ked ma dobry den. velmi vykrikuje, ked sa do plienky pocika..

nenocka
6. máj 2012

@vavrenka takže vy aj znakujete? super! máš môj obdiv!

vavrenka
6. máj 2012

@nenocka nie uplne, len zopar znakov, kotre potrebujem.mala sa uz vie pytat na prsnik, to je zatial jediny znak, ktory pouziva 😀, ale pouziva ho za to veeelmi casto 😀

blovitc120
7. máj 2012

Ahojte, ja len hlasim, ze hoci mne osobne su vlniaky protivne a neprijemne na dotyk a hryzu ma aj tie jemnucke merino, nas chlapcek na doma nosi uz takmer vylucne len vlniaky a hoci nema este ani 4 kg, su mu dobre aj BI shorties, takze kludne odporucam aj na vacsieho novorodenca. My mame vlnene disany a merino BI shorties, disany naozaj nosi od narodenia 50 cm/3010 g a tie BI teraz par dni a ma 3950 g, dlzku neviem, ani ma netrapi, nasa pediatricka odmieta merat babatka, lebo sa jej prieci natahovat ich na skripec 😀 podla jej slov a ja suhlasim, vsak podla oblecenia vidim, aky je velky, takze teraz nosi asi 56 oblecko v 5 tyzdnoch. A pridavam najoblubenejsiu polohu a oblecenie na spinkanie plus reklama na disana 😀. Plus reklama na dudel, ktory inak tvrdosijne odmieta, ale tu ho neviem akou nahodou mal 🙂

blovitc120
7. máj 2012

BI shorties velkost M som chcela povedat

lyongirl
7. máj 2012

nikto nemá skúsenosť s Bumkins Cover One Size? Viď môj príspevok na predošlej strane...

janulkan
7. máj 2012

@lyongirl mam aj BB coveralls, aj LL vel 1 a aj Bumkins...Bumkins by som prirovnala k flipkam ale su jemnejsie a maju dvojity lem okolo noziciek podobne ako BB 🙂 maly ma 8kg a neotlacaju nas

susul
7. máj 2012

@lyongirl zuzkamolnarova ich tusim mala, ak si dobre pamatam tak pisala, ze su fajn jemne, maju zaklapku ako flipky, ale ak ma babo stehienka tucnejsie, takz ze otlacaju.

zuzanamolnarova
7. máj 2012

@lyongirl my máme bumkins pulky -asi ťa s nimi nepoteším - materiál krásny, ľahký, mäkučký ale gumičky na chrbátiku či pri stehienkach sú hrozne tesné 😝 už na nich dostávam chuť ale dosial mi stáli len v šuflíku. Ak by ti pomohlo môžem ti ich poslať na skúšku, vyskúšaš ich potom mi ich obratom pošleš naspäť a aspoň uvidíš aké sú. 🙂

lyongirl
7. máj 2012

@zuzanamolnarova Zuzi, môj malý nie je až taký buchtoš, tvoja sa mi zdá "šunkovejšia", ale tie LL ho otláčajú, síce si nesťažuje, ale ja mám taký blbý pocit z toho, má to okolo stehna celé otlačené a mne tiež vadí, ak ma takto ponožky otláčajú. Tie Bumkins sa mi veľmi páčia, že majú záklapky, no ale teraz sa bojím, že čo keď ho budú otláčať. A vlastne ty ich používaš, či nie?

ivanka.7
7. máj 2012

@lyongirl ja som ich skusala na malej, su nadherne, ale zas pre take malo babo (cca 4,5 kila) su disproporcne - ked som nechcela, aby jej uplne otlacili chrbat, tak ich mala pri stehienkach volne - takze ich sice pouzivam, ale v najmenej rizikovych casoch na pretecenie :D

zuzanamolnarova
7. máj 2012

@lyongirl ja ich používam len málo 🙂 najprv flipky, potom capri, blueberry a keď sú všetky pulky špinavé tak bumkins 🙂 takže ak by si mala obavy o tom že keď ti ich pošlem nebudeme mať do čoho dať našu šunkovú riťulku, nemaj 😀

lyongirl
7. máj 2012

@zuzanamolnarova nemám obavy 🙂, dík za ponuku, ale asi ste ma odradili 😀. Vyzerajú úžasne, aj tá cena je teraz wau, ale asi pôjdem do osvedčených a nebudem vymýšľať. Ináč tu je nás Domi v LL pulkach, ktoré už predávam...
Takže flipky sú na 1 mieste? Asi si objednám tie 🙂

lyongirl
7. máj 2012

a náš Domi v Max Bambou 2011, je perfektná, úžasne sedí na riťulke, no musím len odporúčať!!! 🙂

reiva
7. máj 2012

Ahojte baby. Ja tiež látkujem, teda látkovala som niečo cez rok, ale zo dva mesiace používam plienky z obchodu - jednorázovky. Dôvodom je, že mi plienky začali pretekať. Kým bola dcérka malá tak do tých 9-10 mesiacov jej vydržala plienka krásne aj tri hodinky na zadočku. Ako je väčšia a viac ciká, tak posledné mesiace som behala takmer každú hodinu prebaľovať ju a aj to už bola sem tam premočená. Ku koncu som teda používala aj vrchnú plienku PUL-ku aby sme vydržali aspoň dve-tri hodky. Stáva sa aj vám toto? Nepoužívala som krémiky na zadoček a keď som ich aj použila tak som vložila vždy separačku navrch pleny, aby sa krém nedostal do styku s látkou. Mám doma väčšinou plienky kapsové, kde sa vkladka vkladá dovnútra.
Inak moja malá ukážkovo dodržiava pitný režim, vypije veľa čajíka. Môže to byť aj tým? 😕

liliana0000000000000
7. máj 2012

Ahojte, som uplny zaciatocnik. chcem porosit o radu ci natierate novorodencom zadocek ked pouzivate len latkove plienky? ak ano aky krem ked nemame zapareniny a ci davate potom i separacne plienky. dakujem moc

juliam
7. máj 2012

@liliana0000000000000 zo začiatku som dávala separačky, aj sme sem-tam natreli riťulu, lebo malé bábo veľa kaká, tak aspoň náš mal trošku podráždenú pokožku. ale cez noc sa mu to prehojilo bambusovou plienkou. inak sme mali bepanthen.

nenocka
7. máj 2012

@liliana0000000000000 ak nemáte zapareniny, krémik netreba (a v látkových sú problémy so zapareninkami ojedinelé). ak ho predsa len použiješ, treba dať separačku, pretože krémiky sa obalia na vlákno plienky a môžu znížiť jej savosť - ak sa nemýlim 😉

liliana0000000000000
7. máj 2012

@juliam
@nenocka dakujem velmi pekne. nebola som si ista lebo rodina (nemaju sajnu o latkovych plienkach) na mna tlacia ze musim natierat aj preventivne.

nenocka
7. máj 2012

@liliana0000000000000 nemusíš 😉 ja radšej nechám dupku vetrať (teraz je už fajne teplúčko) a dávam bambusky - zatiaľ sme problém nemali 🙂

sladkasue
7. máj 2012

@reiva pises, ze si pouzivala kapsovky... otazne je, co si davala do nich... pri tvojej dcerke by som vsetky vkladacky davala bambusove - nasaju omnoho viac tekutin... ked nechces menit kapsovky za ine, treba dokupit bambusove vkladacky, stvorce a pod 🙂 a nemalo by pretekat... 😎

v nasom obchodiku mame ponuku aj bambusovych kapsoviek, kde je aj dotykova vrstva z bambusu 🙂

matja
7. máj 2012

ahojte, kto používa pulky blueberry coverals? Ste spokojné?
Prípadne viete porovnať s thirsties duowrap? Čo by ste odporúčali viac?

zuzanamolnarova
7. máj 2012

@matja ahojky 🙂 my máme blueberry coverals aj ich používame - ale len po flipkách či capri. Sú to viacveľkostné pulky - sú objemnejšie s dvojitými gumičkami pri nožičkách. Dávala som ich na nohavičkové plienočky - krásne ich prekrili. Od vtedy odkedy nepoužívame nohavičkové ich používam zriedkavejšie. Uprednostňujem pulky so záklopami, lebo doma používame plienočky narovno. 🙂 ale iste by som ich odporúčila 🙂 Thirsties duowrap nemám - takže sa k nim neviem vyjadriť. 🙂

reiva
7. máj 2012

@sladkasue Všetky plienočky som kupovala odtiaľto z MK, väčšinou nové spolu s vkladačkami, v inzerátoch bolo písané, že vkladačky sú bambusové. Ja som tie plienky prala na 40 stupňoch, niekedy na 60tich... podľa potreby, prášku som používala veľmi málinko a prala som na dlhom programe, aby sa dobre prepláchali. Nikdy som nesušila na rádiatore, väčšinou na šnúre v kupelke, prípadne pri dobrom počasí vonka na šnúre na balkone. Môže to byť s prášku? Alebo ak viac ciká, tak mám dokúpiť viac vkladačiek? Možno by to pomohlo.

lyongirl
7. máj 2012

@matja a ja mám Blueberry, používam zatiaľ novosklad a sú perfektné, ale tiež ich neviem porovnať s Thirsties, ale Thiesties mi boli doporučené, ako jedny z najlepších 🙂

nenocka
7. máj 2012

@matja ja, podobne ako dievčatá @zuzanamolnarova a @lyongirl, nemám skúsenosti s Thirsties, ale som veľmi spokojná s Blueberry 😉

mimuka
7. máj 2012

ahojte dnes mi prišla IB tutto a teda fakt neviem či sa mi ju podarí poskladať...

sonkab
7. máj 2012

@lyongirl domi, ak chces flipky, mam jedny po maxovi na predaj

blovitc120
7. máj 2012

@matja aj ja mam Blueberry coveral jednovelkostne s a u mna su naj, viac sa mi to paci aj pri nozickach a okrem toho davam novosklad, mna plienka narovno neoslovila, vzdy po nej musim prat aj pulky. Ja nemam zase moc rada BG Flip, neviem preco a po dnesnom dni ani BG kapsu, maly mal kapsu zmensenu na najmensiu velkost vonku a totalne sa mi s prepacenim presral, az musim prat kocik. Ked mal Wonderoo, nestalo sa to a tiez kakal. Aj by som ti ich pozicala vyskusat, myslim, ze si tiez z MT, myslim tie BB. Thirsties nemam, jediny dovod je ten, ze nemali mensiu velkost v shope, kde som objednavala a nechcelo sa mi kvoli tomu platit postovne inde.
Inak dievcata, keby som mala vela prachov, ja by som sla asi u takto maleho babatka len na nohavickovych, mne vyhovuju najviac nohavickove plus vlniaky alebo BB coveralls. Som leniva skladat novosklad, ale robim to, lebo mam len 7ks nohavickovych.

latkove_plienky
7. máj 2012

@blovitc120 ja som tiez na nohavickove plienky...konecne niekto. Podla mna je to pohodlne a jednoduchsie 😉