Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
18. máj 2012

Dievcata, ked mam este gro baby system (nohavicky plus vkladacky), budu mi do vrchnych pasovat aj tie novsie vkladacky gro via?

handricky
18. máj 2012

@nenocka hej, normalne to presi. a snaz sa netrafit gumu 😅 . ale iba strecovou ihlou a najlepsie 70tkou. ak pouzijes normalnu klasiku ihlu, mozes tam narobit mikro dierky a casom po prani ti zacnu cez sev pretekat. a este sa ti moze stat, cez sa ti pulka (pokial pojdes patkou po tom lesklom laminovanom) bude krcit, huzvat. tak to treba trocha napnut, aby sa ti nezasekla v stroji..nie je to vidno, na tej fotke, ci ta vrchna dotykova cast je ta laminovana strana, ale je laminovana schovana vo vnutri.

handricky
18. máj 2012

@nenocka pokial by si to chcela rucne, tak to fakt neviem aka ihla rucna je v ponimani strecova 😝

nenocka
18. máj 2012

@handricky ono je to, myslím, niečo ako softshel, nie sú to klasické pulky

handricky
18. máj 2012

@nenocka jaaj, tak to mozno aj obycajna ihla bude v pohode. (ja by som vsak dala strecovu, lebo aj softshel je trocha strecovy), ale softshel som este nesila, takze neviem. napis babam do fora sijeme latkove plienky, biooblecko a pod..

susul
18. máj 2012

@lyongirl ja mam aj tu kuru aj vosk. tu kuru si jednozancne nekupuje, tym nenaipregnujes nic. Jednoznacke impregnacny vosk, ci ako sa to vola.

lyongirl
18. máj 2012

ja viem, že tu stále otravujem, ale ešte by ma zaujímalo - bambusová plienka, koľko vydrží, kým nedosiahne úplnú saciu schopnosť? Viem, že to je individuálne, ale ak vydrží niekomu celú noc, tak na začiatok by cca 2 hodky mohla potiahnuť...

peluskovo
18. máj 2012

@lyongirl
je to individualne aj pri jednom dietatku, nam niekedy plienka vydzi dve hodiny , niekedy celu noc, zavisi to od toho, ci dietatko piskalo rped prebalenim, alebo nie / tzn das dietatku plienku a ono do nej o 15 min napisa, a niekedy napisa a z po hodine../ zavisi to od toho, kolko popije , ci spi, ci je hore...

lyongirl
18. máj 2012

@peluskovo a ako zistím, že bambusová nohavičková je treba vymeniť? Asi blbá otázka, ale je cítiť zvonku, že je vlhká?

peluskovo
18. máj 2012

@lyongirl
ak je velmi mokra, je vlhka aj z vonkajsej strany, niekedy ale moze bytk, ze vkladacka je mokra, ale neprevlhne este cez celu plienku.
ja som vnoci kontrolovala, ked sa deti prebrali na papanie, tak som cez okraj pri stehienkach narychlo skontrolovala, ci je mokra, alebo nie. a aj podla casu, ak ondrik zaspal v plienke o 8mej, o 23 bola sucha, tak uz okolo 2-3 ked sa budil na papanie tak som vedela, ze musim poriadne plienku kuknut

lyongirl
18. máj 2012

@peluskovo ďakujem za trpezlivosť so mnou 🙂

ramzesa
18. máj 2012

@mary939 ja mam mensie vrecko na plienky, myslim,ze Gro Via... neviem teraz kolko mi donho vojde plienok... ale vyuzivam ho... bud na vonku, na navstevu, vylety... dokonca, ked som malu casto prebalovala z novoskladu v noci, tak som ho mala v spalni pri posteli 😅 .

lyongirl
19. máj 2012

môj malý medvedík v novej plienočke 🙂

lyongirl
19. máj 2012
latkove_plienky
19. máj 2012

@lyongirl 🙂

mia258
19. máj 2012

Baby, môžem sa vás spýtať takú hlúposť, ako začiatočníčka? 😵
Dávate látkovky aj keď idete na celý deň mimo domu? Na návštevu alebo výlet? Alebo vtedy dávate jednorázovky?

janulkan
19. máj 2012

@mia258 ja doma nemam ani jednu jednorazovku, vsade davam latkovky, ci lekar, ci vylet (nosim dalsie so sebou a vrecusko na pouzite) a aj na navsetvy 🙂 nosim so sebou kapsovky alebo AIO

mia258
19. máj 2012

@janulkan takže potom tú použitú látkovku proste hodíš do vrecúška, prinesieš domov a operieš?
Asi sa pýtam ako blbá, len rozmýšľam nad tými plienkami a nevedela som, ako niečo také riešite 😅

tortelinka
19. máj 2012

@mia258 nie, stale nosim latkovky a vrecko

janulkan
19. máj 2012

@mia258 ano, normalne prebalim, plienku zbalim, dam do vrecuska a doma vyberiem vsetky do vedierka k ostatnym 🙂 ono este sa mi ale nestalo ze by kakal von 😀 v prirode to asi moc nepreperies, takze by som to asi riesila sackom a potom vrecusko ak chces davat viac plienok, ked len jednu je to pohode a doma by som zaprala

mia258
19. máj 2012

@tortelinka @janulkan ďakujem vám 🙂

ramzesa
19. máj 2012

@mia258 tiez ako pisali zienky vyssie. Nosim so sebou vrecko, ale napr. AIO a kapsovky viem pekne spakovat ako jednorazovku do takej gule a zatial mi nic nenavlhlo, ak som ju aj dala do tasky 😅 . Stalo sa mi parkrat, ze som sa pozabudla 😅 .

mia258
19. máj 2012

@ramzesa lebo doteraz, keď sme niekam šli, tak som prebalila, jednorázovku hodila do koša a bol pokoj 😅

zfidorka
19. máj 2012

@mia258 tak teraz ju namiesto do kosa hodis do vrecka na plienky 😉

ramzesa
19. máj 2012

@mia258 ako pise @zfidorka hodis do vrecka na plienky ... a bude pokoj 😉 .

mia258
19. máj 2012

@zfidorka @ramzesa dúfam, že potom po návrate domov na plienky nezabudnem a nechám ich týždeň v kabelke 😀 😀

ramzesa
19. máj 2012

@mia258 snad nie 😀

peluskovo
19. máj 2012

@mia258
ked idem von na cely den, vezmem kapsovky, vrecko na plienky a idem 🙂 ak Ti este babo kaka do plienky, tak das do nich sepracky a len to splachnes / hodis do kosa ako to robia s jednorazovkami /

peluskovo
19. máj 2012

@mia258
mne sa stane len ze na ne jeden den zabudnem a najdem ked kukam na druhy den do tasky, alebo ked idem dat prat ... ale davam do vrecka na plienky, nie do igelitu, takze je to ako normalne skladovanie

mia258
19. máj 2012

@peluskovo moja má teraz 20 mesiacov, ale už neplienkujeme 🙂
Ale pri druhej nad tým premýšľam, keď sa narodí.