Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
20. jún 2012

@hiva pociatocne investicie su vyssie, ale celkovo, ak nenakupujes kazdu novinku je to vyhodnejsie ako jednorazovky. za jednorazovky das cca 800-1200 eur / podla toho ci v akcii, alebo nie a ake / a za rozumne postavenu vybavicku na 1 dieta cca 400 eur . prat budes obom naraz, hoc by to bolo priemerne raz za 2 dni, tak za dva roky nemynies viac ako 200-250 eur za vodu, elektrinu a obycajny prasok. 🙂

hiva
20. jún 2012

@peluskovo len otzku.... thristies myslis tie klasicke alebo Duo wrap?... lebo teda tie klasicke maju S-ko a to je az od 5,5 kila, tak neviem ci to nebude moc velke pre nich? .... a inak je epsie mat nohavicky na patentky alebo na suchy zips?.. mne sa tak logicky viac paci suchy zips, len neviem ci su take kvalitne a nahodou sa same nerozopinaju.... ake su vase skusenosti?

hiva
20. jún 2012

a este jedna otazocka.... kde nakupujete larkove plienky a prislusnu vybavicku k tomu?... ktore stranky mate osvedcene a kde maju take najprijatelnejsie ceny?... poprosim kludne aj do posty 😉

blovitc120
20. jún 2012

@peluskovo
@susul
@kkl82
u nás bude problém možno v tom, že spáva na brušku plus ciká dopredu ako chlapec a vždy pretečú vpredu. Ale zase BI shorties a svetroidné Disany nepretiekli ani raz ani na brušku, tak možno bude naozaj problém v štruktúre merina. No uvidím zajtra, voda je parádne mastná, možno budú aj vlniaky zajtra 😀

ivanka.7
20. jún 2012

@hiva thirsties tieto http://peluskovo.sk/latkove-plienky/thirsties-d...
velkost 1 je od narodenia, ja som ich malej davala od cca 3,5-4kg, ale uz na tej vacsej velkosti jednotiek (aj ta jednotka velkost sa da este upravit na mensiu alebo vacsiu, ako ti treba). Takze aj ked sa ti narodia malicke babatka, tak thirsties im budu v pohode 🙂 ja mam suchy zips, podla mna je lepsi, lebo vies lepsie naregulovat pas aj stehienka 🙂 ano, ak budes prebalovat v noci, tak sa ti na ten zvuk od sucheho zipsu mozu zobudit, ale mne sa mala budi aj na patentky. A kym im bude jednotka dobra, tak si to urcite nezacnu rozopinat oni sami a samo od seba sa to nerozopne, ten suchy zips dobre drzi 🙂
Ono sa na nich pise ze su od 3 kil, ale ak budes skladat novosklad, tak sa podla mna hodia aj na mensie babo (ale vyskusane nemam).

susul
20. jún 2012

je pravda, ze su pod tlakom, maly uz lozi a ked nieco studuje tak lezi prevazne na bruchu. Dam do nich to co je po ruke, takze tazko to vyhodnocovat, ze ci to je malo savou vkladackou alebo nie. Ale idem ich skusit nalanolinovat tak na 2x ako mi uz radi zfidorka, len ja som vzdy taka natesena, ze su suche a pevne verim, ze aj nalanolinovane, ze ich vzdy dam a potom ostanu zvnutra mokre, tak ich operiem a lanolinujem.......

zfidorka
20. jún 2012

@hiva co sa tyka latkovej zostavy, tak tu fakt neplati (ako napr. pri jednorazovkach), ze musis mat vsetko 2 krat... optimalne je mat tak 1.5 nasobok plienok ako pre 1 dieta ale budes musiet pocitat s tym, ze budes prat castejsie... to ako casto budes prat, zavisi od toho, ako casto budes deticky prebalovat...
tiez sa priklanam k verzii dokupit zopar stvorcov a na vrch vrchne nohavicky - tiez by som brala male velkosti thirsties duowrap, vyskusas si latkovanie, na noc a na vonku mozes minat zasoby jednorazoviek...
stvorce zehlit nemusis, staci ich dobre zavesit - ja ich prehnute napoly zavezim asi 10 cm prelozene na snuru, aby sa nevytahali - a potom len poskladat...
este ti tu hodim sklady stvorcov (budes k tomu potrebovat snappi sponku)
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

zfidorka
20. jún 2012

@susul trpezlivoooooooooooost... nalanolinuj aspon 2x po sebe, ja by som obetovala 1 den a hodila ich do kury aj 3 krat 😉
pripadne este mozes pouzit fintu a dopredu (kde ti ich precikava) davat dalsiu vrstvu merina - metraz sa da kupit napr. aj na detivbavlnke.sk

pifina
20. jún 2012

@zfidorka "nezlepia" sa ti pri suseni tie stvorce? ja potom z toho neviem spravit novosklad, ked ich susim prehnute napoly 😝

zfidorka
20. jún 2012

@pifina ked ich zlozim, tak ich trochu posucham a nie su zlepene 🙂

pifina
20. jún 2012

@zfidorka skusim 😅

vojann
20. jún 2012

@anelisa ja tie vlniaky mam, co si davala link.
Su dubre, len robia velmi velky zadocek, nikdy aom ich nepouzivala inak, ako na noc z toho dovodu

behulka
21. jún 2012

@mariynka
mala som 40 štvorcov, pri praní každé 2 dni mi to nestačilo. Dokupovala som ešte 10. Ale používala som len štvorcové plienky, aj na noc.

Z kupovaných vlniakov najlepšie fungovali zapínacie Loweybums Crepe, ale sú drsnejšie na dotyk. No čo sadne jednej mamine a bábätku, nemusí inej, je to individuálne. Ja som si vyberala hlavne podľa materiálu s predstavou, že toto by som mala celý deň nosiť priamo na tele.
Môžem keď tak skúsiť napísať prehľad tých, čo som mala možnosť odskúšať či vidieť, no bolo to dávnejšie, z tých novších poznám len Anavy a BundlesOfJoy. čo som teraz pozerala, materiálovo (aj pôvodom) sa mi najviac páčili od Bionosu, len neviem, či by boli dostatočne vysoké a neprevhávali by. škoda, že nemajú o jednu vrstvu viac.

Keď bábo vyrástlo, riešila som prevlhávanie uštrikovaným vlneným obdĺžnikom. Neviem, či sa niečo také dá kúpiť.
@blovitc120 p
ri lanolíne je dôležité, aby sa mal v čom rozpustiť. Často sa odporúča detský šampón, no veľa z nich neobsahuje mydlo, takéto fungovať nebudú a kúra nechytí (skúšala a poučila som sa). Keď to zamiešaš, mal by byť roztok mliečny.
http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/35...
@anelisa
naťahovacie vlniaky a štvorec na rovno som dávala, odkedy bábätko chodilo v podstate len to. No nie každému to vyhovuje. Treba trafiť správnu veľkosť. Vlniačiky musia dobre obopínať boky, aby to dobre držalo, mali by byť vyššie. No potom pod takéto neoblečieš nohavičkovú plienku.
Fungovať by mohli aj nejaké takéto:
http://sijemdetem.cz/node/9

anelisa
21. jún 2012

@vojann dakujem za postreh 🙂 ak by sa Ti chcelo, mohla by si mi ich pripadne odfotit 😉 Moja mala ma vyse 10 kg, takze na nej celkovo plienky uz nie su take velke ako niekedy.......mozno by sa to stratilo 😅
@behulka toho by som sa bala, ze by som netrafila velkost a pri tych palkach za vlniaky by ma to asi dost mrzelo 😝 Aj ked mozno nakoniec aj tak skoncim pri tych natahovacich 😀

A co hovorite na tieto https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/6z5x/vr...
Dali by sa dat na stvorec narovno? 😕

alisa1
21. jún 2012

Ahojte dievčatá🙂 Na koníkovi som nová a narazila som na túto tém,tak by som vás rada poprosila o radu🙂 V októbri sa nám má narodiť prvé bábatko a chcela by som skúsiť látkové plienky,ale vôbec neviem ako zostaviť výbavičku.Čo som kukala už predtým diskusie tak najsympatickejšie ohlasy boli na štvorcové plienky kikko lux a nohavičkové haipa daipa pastelka,anavy a bambi roxy. No a otázka je ako rozumne z tohto poskladať plienkovú výbavičku😀 A je nejaký rozdiel medzi anavy a bambi roxy,keď oboje by mali byť bambusové,ale anavy sú drahšie. A na začiatok odporúčajú dievčatá skôr tie štvorcové plienky,je to zato,že sa plienky viac znečistujú hovienkom bábatka,tak aby sa ušetrili tie pekné nohavičkové?😀 alebo prečo?🙂

zfidorka
21. jún 2012

@anelisa tie co si dala link mala @dugyna, mozno ti napise ze ako sa jej osvedcili

zfidorka
21. jún 2012

@alisa1 anavy a bambi roxy maju rozdielny strih (anavy su uzsie), anavy maju 2 vkladacky, BR len jednu, preto su anavy drahsie...
na zaciatok su dobre stvorce preto, lebo ked musis casto prebalovat a musis mat vela plienok, tak su lacnejsie a navyse rychlo schnu, tak ich stihas tocit... hovienka sa daju vyprat zo vsetkych plienok 😉

alisa1
21. jún 2012

@zfidorka ďakujem za odpoveď🙂

kkl82
21. jún 2012

mne stale vrtaju v hlave tie vlniaciky od ceskeho merinostaru. bohuzial, momentalne nemaju ziadne chlapcenske farby na sklade a vraj do jesene ani nebudu 😖 ale nasla som taketo - http://www.merinostar.cz/merinostar/eshop/2-1-S... - co na ne poviete? ten strih bude asi pod kolena, ci nie?

zfidorka
21. jún 2012

@kkl82 podla mna budu nad kolena 😉 zdaju sa mi podla obrazka podobne ako baby idea shorties

ianitka
21. jún 2012

Holky, tak som sa vcera zamyslala nad priedusnostou PUL vrstvy - ci to fakt dycha, alebo...?

kkl82
21. jún 2012

@ianitka z pulu sa vyrabaju aj sportove bundy, takze musi dychat. ak dokaze prevlhnut, tak musi mat nejake pory. samozrejme, necakaj divy, ale je urcite prevzdusnejsi ako klasicke jednorazovky alebo igelit na postolkach.

vojann
21. jún 2012

@anelisa pokusala som sa odfotit tie vlniaky na Klarke.

nenocka
21. jún 2012

@vojann peluška je doma, ĎAKUJEME! 😉
@blovitc120 ja používam lanolín z lekárne - 3/4 lyžičky na 600ml + Bupi Baby body shampoo s lanolínom a vlniaky držia super 😉

lyongirl
21. jún 2012

baby ja chcem dnes lanolínovať, 1x sa mi to nepodarilo, podľa mňa som dala veľa vody a málo lanolínu, len by ma zaujímalo, čo k tomu lanolínu a vode dať, aké detské mydlo, lebo my vlastne mydlá doma nepoužívame. Musí byť tekuté, alebo to mydlo môže byť aj klasické mydlo. Mám doma Linolu dusch und wasch, Aderma exomega emollient cleansing oil a Johnsons šampón levanduľový, potom už len nejakú klasickú kocku mydla, čo by ste na to použili?

nenocka
21. jún 2012

@lyongirl ako som vyššie písala, ja dávam Bupi Baby body shampoo s lanolínom a super 😉

susul
21. jún 2012

@zfidorka no ved to, trpezilivost.... tak som ich dala 2x do lanolinu, a pevne verim, ze to bude lepsie. Len sa este opytam, vy tie vlniaky davate uschnut uplne alebo len tak, aby boli take trochu vlhke?

zfidorka
21. jún 2012

@lyongirl ja by som dala ten johnsons sampon 🙂 pomer lanolin: sampon 1:2, ja davam zvycajne lyzicku lanolinu a 2 lyzicky samponu na cca 0.5 litra vody...

zfidorka
21. jún 2012

@susul ja ich davam uplne uschnut
teraz ked je teplo ti uschnu rychlo (ci uz vo vnutri, alebo aj vonku v tieni)

dugyna
21. jún 2012

@anelisa dal by sa ale su strasne volne my sme ich vyuzili asi 2krat mam ich teraz nachystane ze tam nasijem gumicku okolo noziciek ..su proste take velke..