Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
14. okt 2012

@biba321 celuloza=papier, papier= toaletak🙂. toaletak sa ti skorej rozpadne, viskoza vydrzi viacej prani a navyse je to taky mini stay dry pocit. nemam sietku, zatial mi separacku pracku nezjedla (alebo teda bohvie, ked ju raz otvorim). ale to ti rovno moze vcucnut aj silonkove ponozky🙂 vlastne mojej davnejsej spolubyvajucej zjedla pracka tangace, takze by sa asi mala sietka pouzivat. zalezi jak mas nenasytnu pracku

biba321
14. okt 2012

@handricky 😀 😀

marta222
15. okt 2012

@biba321 , myslím, že viskózové sú trošku pevnejšie, ale určite je to tiež také tenučké - predpokladám asi niečo ako "tyl", takže určite by som to dávala do sieťky. Ja som si kúpila celulózové - len na skúšku.. Je to v podstate jedno - celulózové vraj lepšie zachytia praženičku (pri maličkých kojených deťoch) a viskózové sú už pre staršie detičky na tuhšiu stolicu a ten povrch na nich je taký "šmykľavejší"...

lubka231
15. okt 2012

@biba321 ahoj ja som včera kúpila niečo podobné ako miofresh. V DM Denk mit Univerzálna soľ na fľaky 500 g za 1,99€. Odporúčali mi to baby z tejto stránky. Miofresh tuším stojí 5,99€ a ja ho v Tesco neviem zohnať a to som z KE (Tesco na každom rohu).
Napíšem zloženie tohto Denk mit a keď má niekto Miofresh môže napísať tiež, aby sme porovnali.
Denk mit soľ na fľaky je univerzálny odstraňovač fľakov vďaka trom vysoko účinným komponentom: aktívnemu kyslíku, sóde a enzýmom. Postará sa o žiarivo čistú bielizeň a je obzvlášť silný proti všetkým druhom fľakov. Zloženie: 15-30% bieliace činidlá na báze kyslíka (Percarbonát). Menej ako 5% neiónové povrchovo aktívne látky a aniónové povrchovo aktívne látky. Obsahuje enzýmy (amyláza, lypáza, proteáza). Ďalšie látky: sóda, TEAD, silikáty, pomocné.
Tak babuľky ktorá máte Miofresh nekuknete či je to to isté, aby som nedala na plienky a bude zle. Zatiaľ som ešte nepoužila. Ináč v DM majú aj Ecover a žlčové mydlo a tiež je to lacnejšie ako v e-shope. 😉

henushka
15. okt 2012

@handricky No, ja som tiez na zaciatku latkovania kaslala na to davat separacky do sietky, kym mi asi po 2 mesiacoch pracka nezahlasila, ze sa upchal odtok. Najskor som myslela, ze vodny kamen, kedze som pridavala ocot, ale manzel vytiahol separacku 😅 Odvtedy ich davam vzdy do uzatvaratelnej sietky. Netreba, ked je pracka plnena zhora a bubon je zatvoreny.

@biba321 Ta sietka na plienky je trochu ina, neda sa zatvorit, aby z nej pri prani plienky vypadli. Iniciativne som si jednu na uvod zaobstarala (Popolini), ale som ju nikdy nepouzila. Neviem ani, ci to niekto skusal, ked mas spredu plnenu pracku. Ta moja moc velky otvor teda nema, takze by bolo dost obtiazne to tam narvat.

marta222
15. okt 2012

@lubka231 ja mám MioFresh, ale nejaké zloženie tam neviem veľmi nájsť... Píše sa tam toto: Antibakteriálny, dezinfekčný prostriedok na plienky. Svieža vôňa, zbavuje zápachu, zdravotne nezávadný, použiteľný na látkové plienky. Neprať vo vriacej vode, bežné pranie a pláchanie. Nie je doporučený na pranie farebného prádla. Antialergicky testované, neobsahuje enzýmy, neparfémovaný, bez prídavku chloridu a bieliacich prostriedkov, nie je testovaný na zvieratách. Pranie v práčke: Pridajte 1 polievkovú lyžicu (15 ml) dezinfekcie Mio Fresh do užívaného pracieho prášku.
No, ale pokiaľ viem, tak na bambusové nohavičkové plienky by sa nemali používať žiadne bieliace prostriedky, sóda, soli ani ocot. Takže neviem, či tá soľ bude to isté ako Miofresh - ten je na dezinfekciu a myslím, že soľ je skôr na odstraňovanie škvŕn 😒 ....

euka210
15. okt 2012

@behulka dakujem za najdenie diskusie

lyongirl
15. okt 2012

@biba321 ja mám tesco overaly a úplne v pohode na látkovku, čo mám nejaké čudné? 😀 Nikdy som s tým nemala problém...aj body máme tuším len z tecsa 🙂

handricky
15. okt 2012

@lyongirl @biba321 ta neviem, my mame asi kratke nohy🙂 lebo na to, aby som narvala latkovku musim kupit o cislo vacsie a potom mi plandaju nohy

indys
15. okt 2012

dievcata.dnes som dostala vrchne nohavicky taketo http://pleny.heureka.cz/g-mini-plenkove-kalhotk...
ale mam podozrenie ze to je umelina, kedze tak je napisane 100% polyester. to asi nebude moc priedusne co?

lyongirl
15. okt 2012

@indys polyester je napr. aj velúr, flís a z toho sa tiež šijú vrchné nohavičky, takže to bude určite priedušnejšie, ako pul...

handricky
15. okt 2012

@indys to ze je to 100% polyester nevadi. aj PUL su 100% polyester laminovane polyuretanom. Aj vrchne flisove su 100% polyester, aj stay dry vrstva /microfleece ci suedecloth je 100% polyester.
Tieto G mini su tiez polyesterove, ale potiahnute niecim ako igelitovy sacok 😅 , neviem ako to nazvat spravne. A ved tam pisu - plastova folia. proste mi pridu ovela menej priedusne ako pulky. polyuretanova folia totiz ako tak dycha, plast asi nie 🙂 tieto su vlastne taky predchodza PUL, vyssi medzistupen postoliek (tam bol hrubsi igelit)🙂

naveen
15. okt 2012

baby, nemali vasi drobci v latkovkach problemy naucit sa pretacat a vobec sa hybat? tej nasej sa nejako do nicoho nechce 😅

blovitc120
15. okt 2012

@naveen ja si myslim, ze to nezalezi od plienok. Moj maly je v latkovkach a sa pretaca z chrbta na brusko od 3 mesiacov, od 3,5 sa plazil, od necelych 5 lezie po styroch a stoji a uz si aj sada zo styroch. Dcera to robila tak isto skoro, ta bola v jednorazovkach. Kazde dietatko ma svoje tempo a vie najlepsie, kedy co ma robit, neboj, naveky lezat nebude a budes za tym lutovat 😉. Ja by som niekedy chcela, aby maly nebol take sidlo

handricky
15. okt 2012

@naveen ivanka ti napise, ze ona a jej sestra v latkovkach boli ovela rychlejsie ako ich posledna sestra v jednorazovke. a moja dcera v latkovke bola vo vsetkom strasne pomala, ale nepripisovala som to latkovke🙂, lozit zacala ked mala 8-9, chodit az 13,5 a potom uz zacala pohroma 😀

ivanka.7
15. okt 2012

@naveen vezmi si, ze nasa generacia bola komplet v latkovkach (a este akych) a neboli sme kvoli tomu zaostali 🙂

tasiko
15. okt 2012

@ivanka.7 ahoj nevieš kde kúpim ten puer? dík

marta222
15. okt 2012

@tasiko majú ho napr. v "ekoplienky"

lyongirl
15. okt 2012

@naveen ja som sa to pýtala obvodnej, lebo malý mi začal pri chôdzi dávať čudno nožičky, mal 7 mesiacov, keď začal behať za ruky, čo bolo veľmi skoro a obvodná povedala, ako píšu baby, že celá naša generácia bola na látkovkách, takže to nie je tým. Ale boli sme u ortopéda, pre istotu a ten sa síce vôbec nevyjadril, že čo za to môže, ale ako klasika všetci doktori mi povedal, že nemám dôvod dávať látkovky a že ho mám čo najskôr zbaviť plienky. Nooo v 7. mesiacoch si neviem predstaviť, ako ho zbavím plienky 😀, takže som nerobila nič a po čase sa to upravilo a dopomohli k tomu kvalitné kotníkové topánočky.
A v porovnaní s bráškovcami, ktorí mali jednorazovky je jednoznačne najšikovnejší 🙂

susul
15. okt 2012

@tasiko najlacnejsi je na detivbavlnke.

peluskovo
15. okt 2012

@lubka231 miofresh najdes jedine v malom tescu, alebo u nas na osobne dorucenie priamo domov 🙂

peluskovo
15. okt 2012

@naveen nezalezi to od plienok, nasa starsia sa akurat zacala tocit, hybat, ked sme prechadzali na latkove, takze asi 2 mesiace bola pol na pol a pohyb bol uplne rovnaky akukolvek plienku mala.

naveen
15. okt 2012

ok.. tak to prestanem riesit 😉 a hlavne vyprdnem tu knizku co mi niekto pozical, aby som bola mudra 😠 tiez si vravim, ze cela moja generacia bola na latkovkach a baleni na siroko a tu sme .. nasa ma 4,5 a ma tazku pohodu co sa tyka pohybu
len jednej znamej lekarka nakazala pouzivat jednorazovky lebo maly nevedel chodit v "termine" 😕

a nosievate deticky v satke? mali ste take obdobie, ze sa sice chceli nosit na rukach, ale nechceli sa viazat do satky? ta moja sa tam posledne dva tyzdne mrvi a storcuje ako keby jej bolo tesno.. ale na rukach chce byt stale 😅 v kociku ani za svet 😀

ivanka.7
15. okt 2012

@naveen co mam kamaratky s rovnako starymi detmi (vacsina na jednorazovkach, par na latkovkach), tak Eli je urcite v tej skupine sikovnejsich - v 3m sa pretacala, v 4m bola na styroch a tak, takze sa faskt nestresuj z tejto strany.
A so satkou som mala problem pri utahovani kapsy, vyriesila som to tym, ze jej ruky nechavam z kapsy von a zakryvam jej ich az tymi pruhmi kriza.

naveen
15. okt 2012

@ivanka.7 v 4 mesiacoch uz na 4roch? tak to je aky diablik 😀 😀 😀 nasa sa kope a mrve a hybe rukami o dusu, hlavinu si taha, ale na brusku dlho nechcela byt, myslim, ze kvoli tomu, ze mala problem s vetrami,az v poslednej dobe sme objavili fit loptu, tak trenujeme na nej a ani do stran sa jej nechce vobe tocit
a chodime cvicit a vidim, ze ostatne deticky su akcnejsie v nasom veku .. a ziadna nepouziva okrem nas latkovky, tak som nachvilu zavahala..

a viazes kriz s kapsou vonku, hej? no asi tusim ako to myslis, skusim to
a mate niektora skusenost so satkovanim v zime? nas krpec je nauceny nasadnut do satky, najst si prso a dat si slofika.. celkom este neviem ako to budem robit v zime.. 😀 s holym krkom asi nemozem behat

ivanka.7
15. okt 2012

@naveen viazem kriz s kapsou vnutri 🙂 najskor kapsu a potom pruhy kriza rozprestriem 🙂 ale zas na tych styroch je dlho, mame plavajucu podlahu, takze na kolenach sice vie byt, aj urobit nejaky kolenacko-rukovy krok ale lepsie sa jej plazi, lebo na kolenach sa jej smyka (a ja ju necham sa trapit), takze este nekolenackuje nejako extra. Sadnut si sama tiez este nesadne, aj ked v takom polosede z boku uz sa vie hrat. Nechavam ju, nech si sama poradi :D

handricky
15. okt 2012

@naveen ja som mala v satke v zime (ked som potrebovala do mesta vybehnut), ale elastickej. takze sa obsluhovala aj pocas. nosila som taky strikovany hruby sal na 3x omotany okolo seba🙂, aby to nevyzeralo obscenne

naveen
15. okt 2012

@ivanka.7 hej s kapsou vnutri 😀 ja si to stale pletiem .. vyskusam uvidim, len to moje dieta sa vobec netvari tak nadsene ako vsetky tie spiace deti na obrazkoch k satkovaniu a na ebay vo videach 😝 😝

@handricky no som zvedava.. lebo uz teraz mi je zima.. a prikryvam ako sa da.. uz mi mamka strikuje taky nakrcnik predlzeny tak hadam to nejak zvladneme 😀

biba321
15. okt 2012

baby prosim vas,cca kolko latkovych plienociek vam vojde do pračky? ze ked chcem prat po tych 3 dnoch,či to 1 pračka bude,či 2 či ako... 😝 dakujem

lyongirl
15. okt 2012

baby, čo radiátor a bmb vkladačky? Môže, nemôže, alebo môže a budú tvrdšie? Niekde sa tu už dávno o tom písalo, ale nepamatám si...