Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janula18
21. okt 2012

@marta222 ja dávam flipky našim, majú 15mesiacov a v pohode. Do toho obyčajnú plienku na rovno a super.

janula18
21. okt 2012

@misaha mne sa osvedčili vrchné nohavičky flip a klasickými plienkami, pop-in plienky alebo od tots bots.

marta222
21. okt 2012

@janula18 hej? Tak super... Ja len, že či potom nemajú nôžky moc naširoko, či im to nevadí pri chôdzi 😉 . Ty látkuješ dvojičky? Tak to "sánka dolu, šéfe" 😉 , to musíš mať riadnu výbavu... Či perieš každý deň?

lyongirl
21. okt 2012

@marta222 myslím, že je jedno, aké pulky použiješ, dieťa sa naučí chodiť aj v takých, aj takých, napr. Flip sú užšie podľa mňa ako Blueberry a ja používam aj Blueberry, lebo tie mi lepšie obopnú nohavičkovú plienku. No ale ak by si chcela niečo fajn na chodenie, tak ti viem poradiť jednu mamičku, čo ti ušije, mám od nej pulky aj v albume, ale tie sú najlepšie na štvorce, alebo len nejaké vkladačky, na nohavičkové plienky sú už len, len, ale sú pekné úzke, pre mňa najlepšie 🙂

lyongirl
21. okt 2012

baby nepoužívate niekto Dreft baby&sensitiv? Teraz je v Kauflandovom letáku, tak chcem vyskúšať, no len netuším, koľko mydla obsahuje, takže by som ho prípadne použila len na prádlo, nie na plienky...

ianitka
21. okt 2012

@lyongirl mne sa po nom maly prvykrat vyhadzal ale teraz mam dreft a v pohode....

ja teraz testujem nove pracie prasky a gely - uz ma ten DM-kovy prestal bavit

chichinka
21. okt 2012

@marta222 nam maly cupita popri nabytku a ked sa nieco drzi uz asi 2 mesiace a na doma je vzdy vo Flipkach, s tou stay dry vkladackou su fakt v pohode, maly je max spokojny..

lyongirl
21. okt 2012

@ianitka no ja ten DMkový mám ešte jeden balík a nie a nie ho minúť, jednoducho mi vadí, že po ňom prádlo nevonia, proste mám blbý vnútorný pocit, akoby som ich ani neoprala, potom mi smrdia čúranicou, len čo do nich cvrkne...a aké testuješ? Daj tip, do IP 🙂

indys
21. okt 2012

POMOC.dievcata 3. lanolinovanie mam urobene a oni prepustaju cim dalej tym viac. Co mam zly lanolin? kupila som v lekarni, pytala som bezvody- navazili mi a na nadobke je napisane CERA LANAE. Ked na en kvapnem vodu tak sa vpije ako do normalnej handry. Nohavicky su absolutne nepouzitelne. Mam zhanat nejaky iny lanolin? Kym sa mi ich podari nalanolinovat, tak ich malemu ani nestihnem dat, lebo z nich vyrastie. uz sa s tym natahujem mesiac.

blovitc120
21. okt 2012

@indys ma tam byt adeps lanae a konzistencia ako velmi tuhymed, aj farba taka medova, tvrde to je, ze sa tazko vybera z nadobky a tahave

blovitc120
21. okt 2012

@lyongirl ked ti nevonia, tak si ho zmiesaj s nejakym vonavym v rovnakom mnozstve 🙂

lyongirl
21. okt 2012

@indys
@blovitc120 ja, keď som čítala o lanolínovaní, tak som zistila, že cera lanae a adeps lanae je to isté, takže lanolín máš podľa mňa dobrý, ale niekde robíš chybu ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/leky-pro-deti/l...

lyongirl
21. okt 2012

@blovitc120 dobrý nápad, to ma nenapadlo 😀

indys
21. okt 2012

@blovitc120 farba je uplne medova a aj sa to natahuje.

lyongirl
21. okt 2012

aj tu je napísané, že je to to isté 🙂, v mastiach...

http://www.szu.sk/userfiles/file/Katedry/kat_18...

indys
21. okt 2012

myslite ze problem pri lanolinovani (kedze mi aj po 3. nalanolinovani sialene prepustaju a cim dalej tym viac)moze byt aj ten, ze ked tdo toho davam uz vlniaciky, tak je ta voda uplne studena.urcite pod 30stupnov. musim dodrziavat tu teplotu?
@lyongirl @blovitc120 @zfidorka

marta222
21. okt 2012

@indys, ja mám z lekárne adeps lanae a ja teda nemám s tým žiadny problém - kúra sa vždy podarí. Tak ktovie, či cera lanae a adeps lanae je to isté 😅 ....

lyongirl
21. okt 2012

@indys toto ja neviem 😒

marta222
21. okt 2012

@indys myslím, že s teplotou by nemal byť problém, keď tam dáš mokré vlniaky, tak Ti kúra aj tak hneď vychladne a keď to tam necháš do rána.... Ja teda tiež nedodržiavam presne 30 stupňov 😒

brca
21. okt 2012

Ked ste pri tom lanoline, ako susite vlniaky po kure? Ja jedny mam, zatial nepouzite, ale uz by som sa mala do toho pustit. Mozu sa susit na slnku?

biba321
21. okt 2012

Baby nevadi drobcom pls ked maju take buchrate plienky - na motoriku? teda napr. ze nelezi moc rovno,ani na brusko,ani na chrbatiku... 😖

marta222
21. okt 2012

@brca práveže vlniaky by sa nemali sušiť na priamom slnku a ani na radiátore. Ja ich suším rozložené naležato na sušiaku, priebežne ich obraciam, ani visieť by nemali, aby sa nevyťahali.

ivanka.7
21. okt 2012

@biba321 mojej to nevadi a motoricky je popredu oproti tabulkam

juliam
21. okt 2012

@marta222 ja používam hlavne flipky a thirsties a malý behá od 10,5 mesiaca 😉
@lyongirl používam dreft na striedačku s inými práškami a v pohode.
@brca ja nechám vlniaky zabalené v uteráku, kým posaje čo najviac vody a potom ich nechám len položené na sušiaku.
@biba321 nebudeš používať obyčajné štvorce? tie sú najlepšie. trošku buchraté sú len bambusky dovypchaté na noc, ale malému to vôbec nevadilo. látkujeme od narodenia 😉

luciferova
21. okt 2012

nemate niekto na predaj snapi sponku?

janula18
22. okt 2012

@marta222 periem každý druhý den. Neviem či veľa ale mám asi 50 štvorcov, a 10 pop in plienok a stačí

lumarque
22. okt 2012

ahojte, neviete daju sa pouzit flipky s vkladackymi babylucy? Mam ich dost nevyuzitych doma. diky

jaja018
22. okt 2012

Caute baby. Chcem začať s latkovkami, ako to vlastne funguje?

handricky
22. okt 2012

@lumarque vsetko sa da pouzit zo vsetkym 😀 pokial to vojde , neodstava a pod..akurat, ze flipky su pomerne siroke a moze sa ti tam uzsia vkladacka trochu hybat..

baska1
22. okt 2012

@jaja018 polistuj si tak tri strany dozadu a zistis:o)