Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
15. feb 2013

@jujala inak tvoj syncek je uz ozaj velky, skus ak nebudu dost velke Anavy poradit sa s handricky, mohla by ti usit na mieru nieco extra velke, alebo uz skusajte odplienkovat s prichodom teplejsich dni

alena0305
15. feb 2013

@jujala Ak má malý dobré spanie - skús ho dať ešte vycikať, keď si ideš ty ľahnúť. Napr. keď ho dáš spať o 20.00 a potom ho daj cikať "polospiačky" o 22.00-23.00 keď ideš spať ty. Ja som to pri synovi tak robila pol roka. On cikal iba na WC postojačky - tak som ho preniesla a polospiačky sa vycikal - do rána potom zhruba od 3 rokov vydržal. Tvoj sa asi ešte pociká - ale už to nebude také hrozné.

handricky
15. feb 2013

@syssu
1, zacni klasickymi bavlnenymi stvorcami, ak mas doma, co asi mas. mozes skladat napr. na novosklad, na rovno ( sladanie je na tzej stranke, co ti poslala vojann), na to das vrchne nepremokave nohavicky (napr.: blueberry, thirsties, bambi roxy, bg flip). to je zaklad, co mas kazda mamicka. kup di trebars 2 vrchnych na zaciatok.
2, ak sa ti bude zdat ze bavlnene plienky nestacia (niekomu ano, niekomu nie), mozes si tam prihodit nejaku dalsiu vkladacka, trebars kratku 3 vrstvovu, na zvysenie savosti.. o vkkadackach pozri tu
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
3, ak budes chciet, aby bol zadocek v suchu, mozes pouzit stay dry separacku /trebars Little Lamb, Tots Bots, Anavy, ja mam tiez v shope separacky
viac tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
4, kupila by som aj jednu kapsovku, jednu urcite vyuzijes, ta uz ma stay dry /napr. wonderoo, bambi roxy
5, casom mozes skusis aj AIO (strihovo dobre sadne viacerym detom Tots Bots, prip SIO (trebars Pop in New geb)
potom sa postupne rozhodnes, z ktoreho systemu dokupit, ktory ti bude vyhovovat najviac.
6, na noc mozes skusit nohavickovu (napr. Tots Bots Bamboozle Strech, Bambi Roxy) a na to das vrchne nohavicky (uz vyssie spomenute)
vsetko o kapsovkach, AIO, SIO, vyhody nevyhody, foto plienok zvnutra najdes u mna v profile v clankoch
vyzera to na zaciatok zlozito, ale nie je. a najlepsie keby si mala vo svojom okoli nejaky kamenny shop, kde to mozes okukat
potrebujes zhruba 8-12 plienok denne. zalezi kolko cika. a zalezi ako casto chces prat. doba susenia je rozne. klasicke bavlnene stvorce su suche rychlo, vrchne nohavicky tiez. aj vacsina AIO alebo kapsovoiek (ak maju saciu vrstvu z mikrovlakna tak uschnu do 3,5 hod), ak mas nejake plienky z prirodnych matrosov, tak tie schnu doma v zime 12-24 hod.
udrzba, ocurane das do kybla s vekom, aby ti nesmrdeli, okakade stiahnes kaku zlcovym mydlom z DM, tety. prihodis k ostatnym plienkam, peries kedy potrebujes. peries v komercnyc praskoch, eko praskoch a pod.. vyvesis.

handricky
15. feb 2013

@jujala no, ono neexistuje extra sava bambusova, vacsina plienok ma nejakych 6 vsriev, anavy je teda vacsia a ma aj viac tych vrstiev.. ale vsetko to treba dovypchat. ja mam napr. na noc 12 vrstiev, mala ma 20 mes a v noci popija cajik.
a myslim, ze vacsina mamiciek ma tiez tolko vrstiev pri cikavych detoch. cize dovypchavat, dovypchavat. prip. potom dovypchat len ten predok (tam asi chalanisko najviac cika), aby zvytocne nemal tolko vrstiev pod chrbatom.

zdraveplienky
15. feb 2013

Milé látkarky,
od 15.-17.2.2013 Vám pri nákupe nad 30 eur dáme poštovné zdarma
alebo si môžete kúpiť obľúbené plienky Rumparooz 4 za cenu 3 - platí na Rumparooz One Size (jednofarebné- šedá, zelená, limetka, biela) a Rumparooz One Size - patentky (fialová, ružová). Vložte do košíka a my Vám následne upravíme cenu vo faktúre.

Akcie nie možné kumulovať, do poznámky k objednávke uveďte heslo: MK

brca
15. feb 2013

Baby prosim vas maju byt gatuse po lanolinovani take akoby mastne? Normalne ked ich chytim tak citim ze mam lanolin na rukach, takze ho bude mat aj maly na pokozke.. este ich necham riadne preschnut, aj ked si myslim ze po 2 dnoch uz by mohli byt aj suche...

ivanka.7
15. feb 2013

@brca hej mozu byt mastne, ale ono sa to pri noseni strati

handricky
15. feb 2013

@brca hej, ja som ich posledne tak nalanolinovala (dvojnasobne mnozstvo som dala), ze boli take lepkave, ze som si potom poriadne ruky nevedela umyt. susila som ich asi 2 dni. a po 3 pouzitiach to uz vobec nebolo citit, ze by boli lanolinovane. ale nepremokaju, tak je to fajn 😀

jujala
15. feb 2013

@handricky Vdaka za odpoved.Tak budem vypchavat nocnu Anavy. Syn absolut v noci nepije a tiez hodku pred spanim nepije. Vzdy velmi vela cikal.

jujala
15. feb 2013

@alena0305 Rozmyslala som ho budit v noci na cikanie, ale som to zatrhla, nakolko mladsia dost place v noci a budi aj jeho. Ked ho este aj ja budem budit, tak sa nevyspi. A to nechcem. Dakujem za nazor.

jujala
15. feb 2013

@strociatka plienky cez den nenosi, ale ta nocna je total precurana. A na nocne odplienkovanie nemame ani zdaleka. Skusim tu Anavy nocnu. Vdaka

jujala
15. feb 2013

@ivanka.7 syn je chudy a vysoky takmer ako 3rocny.
@strociatka skusim tu Anavy nocnu
dakujem

zuzulik235
15. feb 2013

ahojte baby chcem sa spytat mam plienky babyland davam do nich 2bambusove vkladacky ale na svoch mi pretekaju pomozu mi vrchne nohavicky thirsties?

susul
15. feb 2013

@zuzulik235 tak pomoct by to malo, kedze utesnis tymi vrchnymi, mozno skusit vosk na svy, ja som mala problem s jednou plienkou, ktora bola stredom presita a bolo mi poradene, prefenovat ten sev, . Neskusala som to, takze neviem povedat ci to funguje. Bala som sa, ze ju poskodim.

handricky
15. feb 2013

@zuzulik235 ja si myslim, ze thirsties na ne nenarves, to ako keby si si dala dve rovnako velke vetrovky na seba. a asi nema zmysel mat plienku, ktora ma pul vrstvu a na nu dalsiu ktora ma pul vrstvu. cele by to bolo asi neohybne a malo priedusne.
skus navoskovat tie svy /niekto to tu spominal.. a dovypchat nejakou dalsou vkaldackou. ake bambusky pouzivas?

vojann
15. feb 2013

@zuzulik235 mne takto pretekali bum genius flip a pomohol na to ten vosk, teda ja ho mám overený. 😉

tortelinka
15. feb 2013

baby , chcem sa opytat, ako to robite, ked tych plienok mate uz menej (krpec cez den uz pouziva malo)..ako casto to periete? lebo sa mi nechce zapnut pracku s par plienkami

susul
15. feb 2013

@tortelinka ja som riesila par tyzdnov dozadu, ja dam plienky na kratky program 30 minut preprat a potom prihodim uteraky, plachty ale aj s bielym pradlom som uz prala a dam normalny program a pridam plachanie navyse, realne mi ten program na predpierku perie kratsie ako 30 minut, si to prisposobi podla toho kolko tam toho je nalozeneho.

ianitka
15. feb 2013

@vojann
@handricky
@susul pisete o BG freetime? Prave som sa na to chcela spytat - robila som reviziu plienok v skrini a po case som ich znova dala malemu a pretiekli zas cez ten sev vpredu presity. Aky vosk ??

ianitka
15. feb 2013

@vojann A este jedna otazka - nevies, ci tento PUL opickovy pouziva aj ina firma? ci by som nasla aj inu plienku s takymto vzorom?

lubiduch
15. feb 2013

@susul nevies prosim ako vyzera ten vosk? kde to kupim?

euka210
15. feb 2013

@tortelinka aj ja to riesim tak, ze ked mam toho vynimocne malo, tak dodam biele...uteraky, tielka a pod.

fazulka_mala
16. feb 2013

Ahojte, vedeli by ste poradit, odkial kupit resp akej znacky klasicke stvorce a s akou gramazou? Prvu varku 20ks som objednala velmi tenke, tusim 80x80 ma gramaz 60g/ks, su ako trochu hrubsia gaza, takze totalny fail, prave preto by som chcela dalsie objednat nejake overene. Nic super, nic extra, len taky normal, co by sa najviac problizilo k tym socikovskym, ak este existuje take nieco. Zas, pokial je to mozne, v rozumnych cenovych rozmedziach, lebo potrebujem ich min 20-30 ks, takze nejake popolini 3ks za 8 eur asi nebude ziadna vyhra 😖 Dakujem vopred.

Nahodou s tymito nemate skusenosti? Pisu gramaz 140g/m2, ale pri tej cene som velmi skepticka.. http://www.babyparada.sk/sk/eshop/detail/dp7001...

susul
16. feb 2013

@ianitka ja som mala takto presitu kapsovku BG, vzor albert, freetime je cela zosita, tam sa k tomu svu nedostanes, ak mas moznost tak by mozno pomohlo presusenie v susicke.

@lubiduch ten vosk som videla na stranke ekoplienok, mozno dievcata, co.maju e shopy tiez napisu, ci nemaju v ponuke.

zuzulik235
16. feb 2013

@vojann dobre objednám si ho a vyskusam, dakujem za radu

vojann
16. feb 2013

@ianitka ten pul som videla len na Blueberry. Ja som písala o PULkách, priznám sa neviem ako vyzerá BG freetime.
Vosk som kúpila v ekoplienkach. Vyrába Ulrich.

@fazulka_mala keď chceš kvalitné za lepšiu cenu išla by som do Kikko lux eco v pohode aj 70x70 cm, nám stačili do odplenkovania. Píšu im 71g na kus a sú nebielené.

handricky
16. feb 2013

@ianitka http://www.swaddlebees.com/ a este toto. ale to je vlastne to iste, len so zaklapkami tusim. ale verim, ze coskoro ich budu aj cinanci robit 😀. inak ja sa z toho tiez chystam sit, ale to sa chystam uz 5 mes.. to este bude trvat 😀

alisa1
16. feb 2013

ahojte mamičky.Môžete mi prosím poradiť,ktorá hotová lanolínová kúra je dobrá? Vyzerá to tak že v Detve lanolín nekúpim ☹ (v lekárňach ho nepredávajú) a v blízkej dobe sa do iného mesta nechystáme, takže musím objednať hotovú kúru aby mi vlniačiky netrčali v skrini...

alisa1
16. feb 2013

ešte by som sa chcela spýtať,či nemáte niektorá skúsenosti s vyrážkami v plienkovej oblasti ? Našej maličkej sa tak priebežne objavujú a teraz tak viac a keď jej dám jednorázovku(príležitostne keď ideme na návštevu k rodičom) tak má riťku zachvíľku krásnu bez jednej vyrážky . Neviem kde robím chybu s plienkami.perieme v persile sensitive pre deti a v tom periem aj plienky aj jej oblečenie,tak neviem,či to môže byť pracím gélom,ale vyrážky má len tam kde je plienka(stehienka ,riťka ,občas cikulka),dávam pláchanie navyše a pridávam aj mio fresh. navrch plienky dávame flísové obdĺžničky,aby nebola v mokrom... Aj sme začali zasypávať riťku detským púdrom ,aby som jej stále nemusela natierať imazol nato,ale ten púder tam asi veľmi ani nepomáha.

susul
16. feb 2013

@alisa1 mne sa syn v lete vyhadzoval z umeliny - stay dry (flis, sudecloh), mozno to u nas bola kominacia tepla a zacal s prikrmami. Dokoca som si vsimla, ze ked papa niektore jedla napr. brokolica, karfiol...tak moc výrazne cítit a mozno je aj "agresivnejsi".
U nas vtedy pomohli plienky z bambusu, caste prebalovanie a vetranie, co je teraz v zime narocne. Riesenim je skusit preliecit v jednorazovkach do zhojenia pokozky.