Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

strociatka
15. mar 2013

@basburianka existuje kopa znackovych vedierok od vyrobcov plienok, v shopoch urcite najdes od vymyslu sveta, ale ak chces usetrit, tak navstiv nejaky hypermarket, napr Tesco a tam maju aj velke plastove vedra s vrchnakom roznych farieb. Ja som si tak kupila to najvacsie co mali v ponuke s vrchnakom, supla do kupelky a ked je to zavrete, tak absolutne nic necitit 😉 Treba vsak velke, lebo sa tam musi zmestit pomerne dost plienok, aby to vyslo aj na cca dvojdnovu davku.

matadamka
15. mar 2013

prosim o radu skusene mamicky co latkuju. Ja len zacinam latkovat, zatial len tak cvicne doma cez den a riesim co dat syncekovi na noc ked on este kaka aj cez noc alebo tesne nad ranom ked este ani nestihnem vstat z postele, nohavickove plienky sa mi zdaju vhodnejsie ked bude v noci len cikat, POradte, ako ste to riesili vy?

tynamartina
15. mar 2013

Mám otázočku môžem kikko bambusové farebné plienky prať spolu ostatnými hned na prvý krát? Nepúšťajú farbu? ďakujem
@ivanka.7

ivanka.7
15. mar 2013

@matadamka davala som bambusovu stvorcovu plienku (Kikko) a do toho pridavnu vkladacku 🙂 ak nahodou potiahla bez kakania, tak to vydrzalo a nebol problem malu z toho prebalit, mala som v zasobe hned dalsi stvorec :D
@tynamartina mne urcite nepustili, ale veru si nepamatam ci som ich neprala najskor na 40tku...

peluskovo
15. mar 2013

@matadamka ja som davala malemu na noc najma bum genius vkladacky stay dry, novosklad ma nebavilo v noci riesit, ale on v noci kakal mozno 1x, nohavickove, az ked som prebalovala v noci iba jeden krat. ak sa v noci pokakal, prebalila som a ked som nevladala plienku riesit, iba som splachla a dala do lavora s vedrom a rano oplachla a dala k spinavym.

matadamka
15. mar 2013

ked mne je luto aby okakal nohavickovu plienku 😀 mam take pekne bambi roxy, alebo to skusim so separackami

matadamka
15. mar 2013

@ivanka.7 a to si davala stvorec do kapsovej plienky alebo bude stacit len do vrchnych nohaviciek? no asi to budem musiet risknut a vyskusat obidve moznosti

ivanka.7
15. mar 2013

@matadamka do vrchnych, ja som pouzivala na noc flisove 🙂 ale balila som na novosklad 🙂

matadamka
15. mar 2013

@ivanka.7 ked mne ani ten novosklad nejde, netesni mu okolo noziciek, ked mu dam plienku len na rovno tak mam menej okakane vrchne nohavicky ako ked s novoskladom

ivanka.7
15. mar 2013

@matadamka tak daj narovno 🙂

uzovicka
15. mar 2013
uzovicka
15. mar 2013

@peluskovo @handricky babulky, treba nove vlniaky disana najprv nalanolinovat, alebo su uz nim napustene, ked pridu nove? Dakujem. V lekarni som zhanala bezvody lanolin, a chceli mi predat len 1kg balenie za cca 25 eur 😠 😠 😠 😠 , poradite nieco ine na lanolinovanie? Velka vdaka

peluskovo
15. mar 2013

@matadamka mozes davat stvorec narovno a ten obviazat zavazovacimi disanami a na to pulky. mas zarucene aj siroke balenie
@uzovicka vlniaciky oprat , dat vyschnut a nalanolinovat 🙂 ja pouzivam od zaciatku lanolin disana , ale urcite ti dievcata napisu ohladom lanolinovej domacej kury

matadamka
15. mar 2013

a vraj sa nemá používať mydlo na stay-dry vrstvu? ze prestane prepustat tekutinu. Ja mam nejake separacne z ikea deky a na kapsovych 100 % polyester suedecloth a ked mi to maly okakal tak som najprv cistila s mydlom na pranie a v pracke sa to pralo s mydlovym slizom. Mam to robit inak ked sa nema pouzivat mydlo? Alebo po kolkych opraniach budu ikeaseparacky nepouzitelne?

peluskovo
15. mar 2013

@matadamka mydlo upchava pory a potom latka neprepusti tekutinu, iba sa po nej tekutina sklze. ak raz za cas rpeperies pokakanu plienocku s mydlom, nic sa nedeje, odporuca sa ale preprat z casu na cas plienky v komercnom prasku. ohladom mydloveho slizu ti poradia maminy, ktore ho pouzivaju.

uzovicka
15. mar 2013

@peluskovo dakujem 😉

handricky
15. mar 2013

@matadamka kazdy polyester reaguje inak, ja napr. periem v prasku, kt. ma nejake zlozenie aj s mydlom a som v pohode. zalezi ako husto je polyester pleteny a ake zlozenie ma praci prasok (ako vela mydla), vsak skus prat ako doteraz, az by ti zacali pretekat, potom zacni riesit nejaku altrernativu. alebo preper v tom komercnom, aby si uvolnila pory zanesene mydlom.

zuzazizi
15. mar 2013

@peluskovo dakujem.. no ja vacsinou som davala stvorce narovno do flipiek. len to som vela stolice odchytila do nocnika. len teraz ked neviem preco prestala do nocnika (dva tyzdne) som zacala viac davat ten novosklad.

zuzazizi
15. mar 2013

@euka210 dakujem. nie pampers neprekaka. kaka mensie mnozsta casto ale v latkovke je to take riedke rozplasknute hned.. v pampers to gumicky zachytia ( 🙂 na 95%)

zuzazizi
15. mar 2013

@tynamartina mne nepustili farbu

zuzazizi
15. mar 2013

@uzovicka chod do inej lekarne kde miesaju masticky. niekde ti predaju aj navazeny. alebo sa tam vrat a popros nech ti navazia menej.. ja som kupila 100g za 4 volaco eur. tak to ti este chceli predat lacno 🙂
jaj a este mi tam povedali ze je zaruka nan len 3 mesiace.. tak to neviete ci to je pravda, jak to pouzivate dlho?

brca
16. mar 2013

Baby prosim vas, pretiekli mi vlniaky na zadku (teda nie mne ale malemu 🙂 ) Vkladacka sa mi akosi posunula moc dopredu a pod zadkom mu ostala teda len nohavickova bambiroxy. Myslite ze pretiekli lebo mal malo vrstiev pod zadkom, alebo boli zle nalanolinovane? Lebo pouzivam ich kazdu noc, naposledy som lanolinovala cca 10dni dozadu a dala som dve kury po sebe. Doteraz udrzali, ale plienka bola zvacsa zvonku len vlhka, nie mokra..

uzovicka
16. mar 2013

@zuzazizi dakujem 🙂 , uz patram po inej lekarni

peluskovo
16. mar 2013

@brca ak si tej casti mala plienku na zmykanie plus sa pod to mohlo podpisat uz aj ta doma od lanolinovania, nakolko sa lanolin pouzivanim " mina " a po case ho treb aopat doplnat, ale zvacsa to nepostrehneme, nakolko davame vlniaciky uz rovno oprat 🙂

brca
16. mar 2013

@peluskovo na zmykanie by mozno aj bola, tazko povedat lebo sa to vpilo do spacieho vaku 🙂 10 dni je uz dlho? Ved ked sa vsade pise ze tak 1x za mesiac staci lanolinovat..mne sa to zdalo praveze kratko 🙂

ika84
16. mar 2013

referencie na flexitots one size a tots easy fix? dakujem

peluskovo
16. mar 2013

@brca podla mna to zavisi od pouzivania, tazko stanovit kedy je doba kratka, dlha, alebo primerana 🙂

peluskovo
16. mar 2013

@ika84 mame flexitots a je to moja naoblubenejsiamnohavickova nakolko ma prijemny stihly strih a ja nemam rada vypchate masivne plienky. material je prijemny a nehrubne ani po 2 rokoch pouzivania, savost nam staci, no ma aj kapsu, takze s adobre dovypchava, tots easyfit mame bambusovu verziu V2, je stihlostou a strihom totozna skoro s flexitots / na flexitots idu vrchne, na easyfit nie /, teraz je v ponuke verzia V3 ta ma specialne mikrovlakno, save a rychloschnuce. opat plienka pre ktoru siaham najcastejsie , nakolko je sava a neobjemna.

ika84
16. mar 2013

@peluskovo to som potrebovala pocut 😀 a este mi porad vrchne nohavicky, ktore by prekryli bamby roxy, momentalne ich mam este zlozene na mensiu velkost a thirsties 1 ju uz davno neprekryju, imse vimse one size prekryje ale nemyslim ze aj rozlozenu. treba mi kupit nejake vrchne dobuducna

peluskovo
16. mar 2013

@ika84 veľmi dobré sú blueberry, aj Bambi Roxy má nové veľmi šikovné vrchné. Osobne som dávala little lamb veľ 2, thirsties veľ 2, ale to až neskôr, vy máte tuším 3 mes.. V prípade potreby prekryli aj bum genius Flip, ale ja som mala PULky na nohavickove skor ako rezervu, nakolko ako sme nabehli na vlniaciky, tak frcime uz iba na nich na nohavičkové plienky., PUL mám iba ak sú vlniačiky v praní, alebo som lenivá ich nalanolínovať. Točila som troje vlniačiky, teraz používam iba dvoje / jedny, najstaršie, doslúžili, ale po 2 deťoch , majú nárok :D