Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lummis
20. apr 2013

@bambinecko Ja som si objednala plienky s patentkami, kamoska mi poradila, ze je to lepsie- patentky maju trosku dlhsiu zivotnost a hlavne nie su take hlucne ako suchy zips. Kamoske sa pri prebalovani v noci budili deti, ked mala tie plienky so suchym zipsom 🙂

gula108
20. apr 2013

Ktora plienka je stihlejsia, bambi roxy alebo Little Lamb Bamboo? A ktora viac saje? Nebude malej v lete v bambusovych plienkach a pul nohavickach velmi teplo? Chcem kupit nieco viac save na von a noc, ale aby nemala velku hrcu medzi nozkami. Mam bambi roxy a skusala som flip, ale tie su po dvoch hodinach dost precikane. Ma 3 mesiace a vazi 5.5 kg. Rozmyslam o tych Little Lamb, ale rovno velkost 2, len neviem, ci jej to este nebude velmi velke. Bambi roxy dvojvelkostne maju byt do 9 kg, ale to jej asi nevydrzi. Uz teraz ich zakladame nezmensene. Dakujem za kazdu radu.

bambinecko
20. apr 2013

@lummis
🙂 asi sme sa nepochopili, ja som myslela patenty - také na pletených vlniačikoch okolo nožičiek a pásu, ten úsek na kraji, kde to obopne nožičku a pás, nie také zapínacie patentky 🙂 ale keď čítam môj príspevok znova, vidm, že to mohlo vyznieť mätúco pre toho, kto nevie, o čom hovorím 🙂

oskvarka
20. apr 2013
blackcat8885
20. apr 2013

Ahojte neviem či píšem do dobrej témy ale skúsim.Malý má 10týždňov a používam jednorazovky.Ale rozmýšľala som,že v lete ked budú horúčavy začnem kombinovať látkovky a jednorazovky ale neviem,či je to dobré resp.či bábatku nebude vadiť,že má raz to,raz hento.Neviem veľa o látkovkach tak by som chcela vedieť aj to,ako je to zo zapareninami,či je tam rovnaké riziko ako pri jednorazovkach.Doteraz sme zapareniny mali len raz ked mal drobec zápchu.A ešte by som chcela vedieť ktoré latkovky mi odporúčate a ako s tým začať,ako to striedať.Moja predstava bola cez deň látkovky a na noc jednorazovky tak neviem

egyptanka
20. apr 2013

Mate niekto skusenost so znackou Bambi roxy?

handricky
20. apr 2013

@oskvarka imse vimse su take hrubsie tvrdsie merino. loveybums su fajn, akurat ze maju uz len fialove a neviem ci nie len L. prestali ich vyrabat. popolini som nevidela.
@egyptanka kvalitne produkty za slovenske ceny. teraz do nedele v akcii a postovne zadara priamo na ich stranke
@blackcat8885 ja som tiez zacala ked mala mala 10 tyzdnov, kvoli horucavam. kup si 2-4 ks vrchnych nohaviciek (Blueberry, bambi roxy, bg flip) teraz do nedele su akcie.. a do toho mozes davat klasicke bavlnene plienky, alebo aj ine vkladacky..
zapareniny nemame. skor moze byt cerveny ked dlho nevymenis plienku, alebo ked mas malo savu vrstvu..
a pozri u mna v profile clanky o plienkach, su tam vsetky systemy, obrazky, popisy a pod.. pre lepsie zorientovanie..

oskvarka
20. apr 2013

@handricky myslis ze v IV bude babu aj viac teplo.. aj ked je pravda ze tie loveybums odporucaju na den.. ale asi v tych IV nebude tak teplo ako v jednorazovkach... tie loveybums su ale len dvojvelkostne to je asi dost vyhoda... aj ked ja som chcela vlniaciky na noc hlavne

handricky
20. apr 2013

@oskvarka imse vimse fakt neviem, mozno napise, niekto kto ich ma.. mne celkovo imse vimse nesedi ako znacka, takze ja som zaujata.. loviky maju 4 velkosti tusim S, M, L, XL. S-ko sa neoplati, s M-kom vacsina ludi aj odplienkuje. L pre vacsie.. A XL nepoznam nikoho kto by mal.. hlavne pozri ktore shopy ich este maju skladom, ak vobec a budes mat vyriesenu dilemu, alebo potom objednat priamo z usa. vlniaky mavam aj ja, zmensovanie na patentky, ale vcul nemam nist🙂 inak pozri aj natahovacie, pre male mimco ti mozno budu lepsie.. neviem ci teraz MaM alebo babyidea, alebo aj bionos sije.

oskvarka
20. apr 2013

@behulka ahoj citala som nejaku tvoju starsiu sprvu ze IV nema moc kvalitny suchy zips ?... ale mozno som to zle pochopila... zvazujem ich vlniaky na suchy zips a nerada by som aby rychlo odisiel aj ked isto sa to da aj presit...

blackcat8885
20. apr 2013

@handricky Ok dakujem a pozriem 🙂

blackcat8885
20. apr 2013

@handricky Takže vlastne mi treba len tie vrchné nohavičky a vkladačky?Dobre som pochopila?

handricky
20. apr 2013

@blackcat8885
v podstate ano, v pohode sa da zacat latkovcat s tymto.. casom mozes na noc dokupit nohavickovu, ked zacne vela cikat, budes musiet dokupit... a ked budes velmi vymyslat tak mozes zacat experimenovat s all in one, snap in one, kapsovka.. urcite by som casom z kazdeho modelu po 1 ks kupila, vyskusas si a uvidis, z coho a ci dokupis.. ja napr. mam len vrchne pulky, vkladacky, vlniaky, nohavickove. nemam all ine one a nemam snap in one. mam jednu kapsovku, ani tu nepouzivam. ale urcite potom nieco z toho kupis 😀. ale prakticky sa da latkovat aj s jednoduchou vybavou. este mozno stay dry separacky, linery alebo nieco na zadok v suchu, az mu bude vadit mokro.

evening_star
20. apr 2013

@egyptanka bambi roxy su naj!!!

behulka
20. apr 2013

@oskvarka suchý zips na pulkách vydržal veľmi veľmi málo, inak strih bol super, nacvakala som tam potom patentky. Môžeš skúsiť napísať tejto mamine, že koľko vydržia, Imse vlniaky predáva:
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/bwxu/vl...
Loveybums xL sú obrovské - priemerné dieťa nevyužije. Lká boli našim veľké až do odplienkovania - bol dlhý sed a plienky v nich pľandali - sú to vlniaky na prianky na rovno, širšie nohavičkové nezakryjú.

zfidorka
20. apr 2013

@oskvarka co som zbezne preletela, tak ti baby uz na vsetko odpovedali, keby nieco, tak mi napis s oznacenim mojho mena..

etuska
20. apr 2013

ahojte zienky.Hladam vhodne plavky pre 3 rocneho synceka.predtym sme mali rozne znacky-ani si nepamatam ako,boli ok,ale to bol este 1rocne babo,potom sme velmi plavat nechodili.Hladam nieco ozaj spolahlive (najma v pripade ze sa stane 'nehoda' 😝

Pozdavaju sa mi Bummis vel.XL alebo tie nove Tots Bots.Mate nejake skusenosti ?dakujem 🙂

lummis
21. apr 2013

@bambinecko Jaaj, tak to sa potom ospravedlnujem 🙂

josenka
21. apr 2013

Ahojte dievčence, tiež si idem po radu ohľadom plaviek. Vôbec nechápem ako fungujú plavky, keď látkujem. Možno sa pýtam ako blb 😝 , ale chceli by sme v lete ísť sem-tam na kupko, možno dovolenka a tie jednorázovky mu nechcem dávať. Keď to už @etuska načala, tak sa pridávam - kto by mi to, prosím, vedel vysvetliť "po lopate"?

susul
21. apr 2013

@josenka ja som kupila happy nappy, su neoprenove, udrzia 40% mocu, stolicu 100%, ono ani jednorazovky moc nezachytia, a co mam skusenost pri starsom, tak mi jednorazovky ani stolicu nezachytili. Inak syn vacsinou, cikal ked sme,ich dali dolu.

ivanka.7
21. apr 2013

@josenka som na tom rovnako ako @susul pouzivam happy nappy a su super 🙂 pouzivala som aj jednorazovky chvilku, ale neverim ze by mi zachytili Eliankinu stolicu, ona kaka dakedy este ako novorodenec :D pri happy nappy som si na 99,9% ista, ze by to neslo von 🙂 ale nastastie mi dieta vo vode nekaka :D
a co sa tyka mocu, tak to neudrzia ani jednorazovky ani tieto plavky, lenze ako vravia instruktorky na plavani "radsej v bazene niekolko pocikanych deti ako jeden neosprchovany dospely"

josenka
21. apr 2013

@ivanka.7
@susul Baby, tak som ich pozerala, peknučké sú 🙂 . Kde ste ich kupovali? Ja som len tak námatkovo v jednom z pro shopov tu na MK našla. Ešte sa chcem spýtať na tú veľkosť - malý má už teraz 9 kg, tak asi to L by som brala - nie sú nejaké voľné okolo nožičiek?

oskvarka
21. apr 2013

baby čo si myslite o použitych vlniačikoch z bazara.. alebo aj flisačikoch, ale tie mi pridu skorej v pohode vyperiem ich na 60 tak to je v pohode len tie vlniaciky neviem ze ci to na tych 30 stupnov je dezinfikovane ... kupili by ste ?

majka1981
21. apr 2013

@oskvarka ano, ja som kupovala aj pouzite. lanolin dezinfikuje 😉

mucholapka
21. apr 2013

ahoj dievcata, tiez mam este otazku ohladom vlniacikov - urcite nejake chcem, no az trosku neskor (ked nebude malicka kakat v noci, co bude dufam rychlo a v lete budeme moct pouzivat vlniaciky...), ale chcem sa spytat ci su lepsie tie "vlnene" alebo z upletu? mne osobne sa velmi pozdavaju disana vlniaciky, ale pacia sa mi aj od handricky - je v tom nejaky zasadny rozdiel? ake mate skusenosti? dakujem 🙂

domeli
22. apr 2013

ďakujem všetkým za rady ešte z piatka 🙂

majamat
23. apr 2013

len tak pre zaujimavost. poprala som plienky a jedna smejdova kapsovky baby city malej velmi rychlo pretiekla. tak som ju otocila naopak a kontrolovala som, ci nie je pretrhnuty igelit. urobila som aj fotky. skoda, ze som nevedela, ze su to take smejdy. aspon ta druha - baby land je pul.

behulka
23. apr 2013

@mucholapka pri funkčnosti rozdiel nevidím, či pletené, či šité. Výhoda pletených - dajú sa vypárať a prerobiť na väčšie, ak sú pletené doma. Nevýhoda - vonku sa do nich kadečo zachytáva, zle sa to čistí . No to sa týka väčších detí a len v lete.
@oskvarka záleží na konkrétnych vlniakoch, na akej teplote sa môžu prať. Na 60° som prala úpletové z detivbavlnke - metráž bola predpratá ešte pred šitím a nezrazili sa. No nie každé to zvládnu.
@majamat a nie je to len polyuretánová laminácia ? Akurát, že nie je pevne spojená s látkou ?

majamat
23. apr 2013

@behulka to urcite nie. PUL je na latke a vdaka tomu, to je tiez viac priedusne, ze na tej latke netvori jednoliatu vrstvu, ale su tam akoby pory. neviem, ako sa to vyraba, ale toto je tenucky igelit.

handricky
24. apr 2013

@majamat no inak, to moze byt aj polyuretanova laminacia. aj ta vyzera samostatne (ak nie je zalaminovana na latke) jak igelit.. je viacero prevedeni pulky - ak je priamo zaliata na polyesterovom uplete. aj s porami, aj bez porov, zalezi od hrubky laminacie (1-2mm) a konkretnej firme, co to vyraba. ked si pozries viacero vrchnych, na kazdej je to trocha ine. niekde vidiet tie pory, niekde nie. tuto mi prislo, ze vyrobcovi plienok prislo jednoduchsie a lacnejsie zosit dve samostatne vrstvy a teda 1, polyuretanovu laminaciu a 2, polyesterovy uplet nez si nechat laminovat (zaliat) polyuretanom nejakych 6 farieb polyesteroveho upletu 😀