Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

myryjam
8. sep 2013

@oskvarka Odkedy látkujeme prestala som použvať mastičku proti zapareninám na zadoček.

bimba01
8. sep 2013

viete mi poradit aj nejake PREFOLD plienky? vydavam to hlavne na zahranicnych videach - namiesto stvorcov balia do viacvrstvovych prefold diapers a na to PUL nohavicky. dik za radu. mimochodom - to je normalna cena od 5 - 8 eur za 1ks prefold???

myryjam
8. sep 2013

@bimba01 Ja som spokojná s Little Lamb vkladacia bambusová plienka, aj s Bum Genius Flip stay dry vkladačka. Ale najčastejšie používam klasický štvorec naskladaný do obdlžníka a na to PUL.

bimba01
8. sep 2013

@myryjam dakujem.... toto su tie vkladacky, ale ja som mala na mysli stvorcove plienky, ktoryimi sa da obalit cele babatko, len su viacvrstvove....

https://www.youtube.com/watch?v=JDqa45EOHfE

taketo

yasmin0001
8. sep 2013

@behulka
@oskvarka
@ivanka.7
Ja mam ten isty problem co oskvarka! Maly ma pol roka a pomaly 10 kg 😅 a cca. 80 cm, no a mam pocit, ze nasa novonadobnuta plienkova vybavicka bude tak do mesiaca/dvoch mala!
a este otazocka, ci prebalujete deti v noci? Lebo nas maly je nad ranom uz velmi pocikany a latkovka mu vadi, lebo je v mokrom, no ked ho chcem prebalit, v momente je dospane a je dve hodiny hore, pripadne ked je to nad ranom okolo 5, uz je dospane nadobro.
A este mi robi naschvaly 😀, ze odkedy latkujeme, kaka aj 3-5x denne, predtym do jednorazovky ledva raz!

Inak poznate niektora plienky od tejto predavajucej? To su nejake z ciny alebo tajvanu? Nemate ich niekto? POzeram, ze su tam rovnake latky a strih ako ma napriklad firma T-tomi, mam od nich 2 plienky, rovnake vzory aj strih o 10 euro drahsie. A nasla som aj rovnake vzory ako ma BumGenius ci Blueberry...to su nejake napodobeniny?
Myslite, ze su v pohode co sa tyka zdravotnej zavadnosti?
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/k4xj/ba...

shopvick
8. sep 2013

Milé mamičky látkarky, máte možnosť sa podeliť o svoje skúsenosti s látkovymi plienkami na Babyrecenzie. Stačí, aby ste napísali o svojich skúsenostiach s látkovkami a budete zaradené do žrebovania o kupón na nákup v našom internetovom obchode v hodnote 20 EUR. Ďalšie žrebovanie bude 30.9.2013.

ivanka.7
8. sep 2013

@yasmin0001 V noci neprebalujem, davam stay dry vrstvu, mala som ten isty problem - mala sa mi budila a bola potom dlho hore. Ale Elianka uz velmi dlho cika len nadranom alebo vobec, takze s tymto nemam starosti uz.
Tie plienky su z Taiwanu, nie su zrejme atestovane, ale osobne mam dve tie mikrovlaknove a nikdy mi nepretiekli - ale nepouzivam ich casto. Co sa tyka vzorov - myslim si, ze existuje nejaky vseobecny vzorkovnik minky vzorov, z ktoreho cerpa vela firiem - niektore na latky s atestami ine na latky bez atestov.

bimba01
8. sep 2013

@ivanka.7 ahoj, rozmyslala som aj ja nad tymi plienkami. cize nie su atestovane? dik

ivanka.7
8. sep 2013

@bimba01 No, neviem to na 100%, ale keby boli, asi by to bolo dakde napisane a to som nikde nevidela.

oskvarka
8. sep 2013

@yasmin0001 no nasmu je jedno moze byt pokakany aj za uzami.. ale davam mu v noci stey dry vkladacky.. to si neskusala ja som si kupila na odporucanie kamosky little lamb .. su faine.. vychadzaju tak 80-90 centou za kus... ale mam aj od bambi roxi (30 centou za kus).. mala som dva druhy .. tri take chlpate ako dobre ale tie little lamb sa mi zdaju lepsie no a tie druhe tie take tenke tie jedine prat v sietke mne ich zozrala pracka a nasli sa vo filtri.. take soky ze 2 tyzdnove babo doma a neperie ti nova pracka a ty mas doma len latkovky tak to som si uzila skoro ma vykotilo... ale nastastie to mm nejako poriesil.. najskorej skusal improvizovat po 2 hodinach vytiahol aj manual ;) a uz to slo... snad sa v nej nic nepokazilo 😅 😕

handricky
8. sep 2013

@oskvarka hej, vlniaky. aleboli mini. keby som mala jednovelkostne, tiez by mu to bolo velke. v tom case bol este jak vyholeny zajac. zapinanie mam nad pupkom. ja davam stay dry iba na nocm niekedy ani nie.. zalezi ako to vyhovuje tvojmu. aj som vypozorovala ze mokro sa mu nelubi, ale zase casto prebalujem

yasmin0001
8. sep 2013

@oskvarka hej citala som, ze mas zravu pracku 😀
objednala som tie chlpate bambiroxy, uz ich mam na poste. Mam jednu aj tu little lamb, ale aj tak je mu v tom mokro.
@ivanka.7 ma napadlo, ze napriklad firma T-tomi si moze takto v Taiwane objednavat vyrobu plienok, nasiju im tam T-tomi logo a predavaju to pod svojou znackou. A ta ista fabrika moze vyprodukovat tie iste plienky ako no name za podstatne nizsiu cenu....ci blbost?

ivanka.7
8. sep 2013

@yasmin0001 robit by to mohli, lenze nedeklaruju oni atest latok? (jasne, da sa aj klamat, ale keby sa im na to prisli, tak asi skoncili...)

handricky
8. sep 2013

@bimba01 hej, prefoldy tolko stoja 🤐 . nejake konkretne pozri tuto v clanku..
babyidea flisovy prefold, anavy frote prefold, wonderoo frote prefold, baby lucy flisovy prefold, little lamb flisovy prefold, alebo ja tiez mam prefoldy / su lacnejsie a hand made, alebo si mozes kupit metraz a usit
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

handricky
8. sep 2013

@yasmin0001 hej,v cine to tak funguje, ze pride clovek z EU , napr. taky T tomi, da si vyrobit xy plienok, odide, podakuje, zaplati.. potom cinania znova pustia stroj a ficia dalej, pod inou znackou, bez znacky, akokolvek.. preto je na trhu aj vela inych plienok s rovnakym vzorom ako znackove.

yasmin0001
8. sep 2013

@ivanka.7 to ja netusim co oni deklaruju a ako to funguje. Ale aj keby to tak bolo, neznamena to predsa, ze v niecom klamu, ved to je ich vec kde si davaju plienky vyrobit....akurat, ze som bola v tom, ze je to cesky vyrobok. Mozno ze len v Taiwane nakupuju latky...tie atesty sa kde daju najst?
Mozno by toto vedeli predavajuci plienok nam objasnit ako to funguje?

anatalia77
8. sep 2013

😀 za mojich čias sme mali malé plienky a velké plienky. To čo som sa dočítala tu je na mňa priveľa 🙂

yasmin0001
8. sep 2013

@handricky Dakujem. cize myslis, ze take plienky su bezpecne? Je to v podstate to iste? Lebo ja si myslim, ze hej....a funguje to takto v roznych biznisoch.

behulka
8. sep 2013

@handricky to je super 😵 gratulujem k chlápätku 🙂
@bimba01 stačí prať na 60°, na 90° by som prala, len pokiaľ by bol nejaký problém.
@sjuznk Kikko Lux sú fajn plienky v pomere "výkon" cena. Ja som s nimi spokojná.
@yasmin0001 veru, občas aj u nás nad ránom prebalím - našťastie máme tmu jak v rohu a drobec sa neprebudí celkom. No už mu neobliekam pyžamo, má len plienku a holé nožky pod perinou. Inak môže byť, že z plienok v roku vyrastie, ale i nemusí. Proporcie dieťatka sa zvyknú meniť a môže sa stať, že plienka, čo bola lentaktak bude ešte ok. Nášmu staršiemu jednoveľkostné plienky nevydržali do konca, bola mu malá dĺžka sedu. Nakoniec som našila doma xxL nohavičkové aj vrchné.

yasmin0001
8. sep 2013

@behulka nas maly je stihly a dlhy, takze okolo noziciek to bude v pohode, ale ako vravis, ta dlzka sedu bude problem aj u nas. Potom jedine si dat usit na mieru...

ivanka.7
8. sep 2013

@yasmin0001 to mas ako s oblecenim. Lidlovske oblecko je vyrobene napr. v Bangladesi, kde sa vyraba kde co. Ale prosto tie leginy, co mi tu lezia na posteli maju Oeko-tex certifikat o nezavadnosti. Ten certifikat je europsky, takze predpokladam, ze nieco z toho oblecka prosto slo na testovanie a preslo testom na to, ze v tych latkach nie je skodlivy bordel. Kazdy si moze potom vybrat ci tomu stemplu na visacke verit bude alebo nie. Co sa dalej vyrobi na tom stroji v Bangladesi ja uz fakt netusim.

Co sa tyka tych vzorov, ved aj @handricky predava minky latku vyrobenu v Korei 😀 Je jasne, ze nie je a nebude sama, co ma taky vzor a pravdepodobne je komplet vyrobeny tam.

behulka
8. sep 2013

ja tu vidím jeden podstatný rozdiel, i keď látka môže byť tá istá - Handričky priamo vyrába a zisk ostáva výrobcovi, u nás na Slovensku, žiadny ďalší článok medzi výrobou a zákazníkom nie je. Kdežto plienky šité na opačnom konci zemegule dávajú zarobiť aj priekupníkom.
Nejaký atest propagujú tu, no netuším, čo je to zač:
http://www.t-tomi.cz/index.php?route=informatio...

yasmin0001
8. sep 2013

@ivanka.7 nasla som napriklad, ze ta baba ponuka plienky tejto znacky
http://www.dudeybaba.co.uk/about.asp
a su tam na ich stranke nejake certifikaty spominane....

ivanka.7
8. sep 2013

@behulka jasne, tomu rozumiem, ja som sa vyjadrovala len k tym latkam a tej vyrobe tam. Ovela radsej dam zarobit kamoske ako niekomu inemu 😀 (a uplne najradsej by som dala zarobit uz len predajcom latok... ale to je hudba buducnosti, mozno pri xy dietati 😀)

behulka
8. sep 2013

@ivanka.7 tak potom pri vnúčatkách 😀

oskvarka
9. sep 2013

@yasmin0001 tie bambiroxi mi pridu take umelejsie a teda aj suchsie mozno to bude fungovat... no ved uvidis ja som fakt rada ze zatial je mojmu drobcovi vsetko jedno.. vcera na prechadzke v satke akosi sme ho zle zabalili precikal sa na satke z vonka velky mokry flak ale roger drichmal ako by nic :D mam to aj odfotene 😀

peluskovo
9. sep 2013

@anettka ja som davala vlniaciky, v ponuke su aj u nas v eshope, Bum hugger nemam v ponuke, mala som vela ohlasov, ze slabo sajuk, a bez extra vkladacky nevydrzia. velmi dobre plienocky a dostupne su od bambi roxy
@bimba01 stvorce som prala s ostatnymi a zehlila nakolko u nas boli po vyprani dost tvrde, tak zjemnili po prezehleni, vrchne so zaklapkami su aj weehugers aj blueberry
@sjuznk ahoj, my mame aj kikko lux aj pop in, boli to nase najoblubenejsie plienocky. co sa tyka prace, nemusis sa obavat , nejak extra nayse roboty s tym nie je, nakoko ti odpadava chodenie po obchodoch, kazdo mesacne nakupovanie balikov, denne odnasanie do kosa, kedze jednorazovky ozaj zapachaju... uz sa nevyvara ako kedysi a aj plienky su strihovo lepsie prisposobene a material lepsie savy ako klasicke stvorce, takze porovnavat latkovanie pred 20 rokmi a teraz je ako porovnavat telefonovanie pevnou linkou pred 20timi rokmi so sucasnymi smartfonmi ... 🙂
@oskvarka nedavala som masticky, iba ked mali cerveny zadocek , co sa mozre stat napr pri zemene stravy , davala som cicadermu

peluskovo
9. sep 2013

@bimba01 prefoldy su v podstate po nasom viacvrstvove plienky, tj viac vrstiev materialu zosite spolu, a tym t vznikne hrubsia savsia vrstva, a poskladanim napriklad na obdlznik mas este viac vrstiev. cena sa tak pohybuje, velmi dobre viacvrstvove/ rpefoldy ma naprikld bambi roxy, ale mame novinku u nas od slovenskej mamicky , tie su tiez velmi prijemne a save.

natuska87
9. sep 2013

U nas to bolo podobne...az ked sme zacali pouzivat latkove syn prestal mat problem so zapareninami a alergickou vyrazkou

jerry
9. sep 2013

látkové jednoznačne ! Podarilo sa mi zohnať ešte klasické bavlnené z Ružomberku, bohužiaľ teraz ich už nevyrábajú. Boli výborné, zavaksované uložené v perináku, možno sa ešte zídu aj pre vnúčence 🙂