Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
8. apr 2011

@hhenike
u nas to iste, na noc bambusky bez stay dry, anavy, baby beehinds, tots bots a Little lamb dookola, na to vlniacky , kukala som cez noc, ked som bola hore , ak bola napiskana, vymenila som, ak nie, tak az rano. Ak mala cerveny zadocek trosku cez den, tak tie bambusky jej robili velmi dobre na pokozku. preto som nedavala ziadnu staydry vkladacku

katka888
8. apr 2011

@miskatn
nasa sa posledne dni potila pri spani aj cez den, nedavam jej pravidelne vlniaciky lebo v noci uz nepiska a zvacsa zaspi vo flipkach, no a bolo to obdobie co jej sli zubky. myslim si ze to nebude vlniacikmi, ze sa ti chrustik poti.

zojec
8. apr 2011

@miskatn ja ked som pouzivala popoliny, tak som davala aj pyzamko, teraz davam len shortiesky a do tenkeho vaku, nezakryvam.. davam navrch tricko s dlhym rukavom

blovitc120
8. apr 2011

Ahojte, hlásim, že už 2x malá spala v látkovkách a neprecikala sa, hoci neviem, či to nepreháňam s vkladačkami. Dávam jej dnu 3 ks prefold a chúďa obkračuje sa v nich 😀, ale zase nechcem, aby sa prečúrala. MM sa včera smial, že sa tacká ako kačka. Ale ona vážne v noci veľa ciká, lebo keď jej nedám piť večer, vypije litre vody vo vani alebo v umývadle. Na druhej strane vkladačky boli mokré, ale vôbec nie tak, že by som ich mohla žmýkať, tak myslíte, že môžem ubrať na 2 ks?

bambulka0406
8. apr 2011

baby chcem sa spytat, nemate nejake skusenosti s plienkami tots bots? chcela by som si totiz objednat komplet sadu

alusha
8. apr 2011

@blovitc120 tri prefoldy je strasne vela, to si neviem predstavit, ako by v tom spal, ja davam nohavickovu s jednym prefoldom a vlniaky a staci nam momentalne...

taanak
8. apr 2011

@bambulka0406 tots bots su dobre, hlavne bamboozle stretch sa im velmi podarila. Kolko plienok je v sade? Je dobre na zaciatok zobrat viac druhov plienok a potom dokupit to, s cim si najviac spokojna. 😉

blovitc120
8. apr 2011

@alusha vďaka, len ona vážne v noci veľmi veľa ciká, tak dnes skúsim dať 2 a uvidím, aké mokré to ráno bude a prípadne ešte znížim. Inak spala v tom dobre, ona spí vždy dole hlavou, popchá si pod bruško hračky a tak, aspoň teraz veľa pchať nemusela 😀

bambulka0406
8. apr 2011

@taanak 15 plienok a chcela som kupit dve sady. znama mi poradila tie flexitot, bamboozle su lepsie? uvazovala som nad tym ze poskusam viac druhov, len nemam akosi nervy kupovat to po kusoch. najradsej by som to doma mala komplet hned 😀

alusha
8. apr 2011

@blovitc120 aha teraz pozeram, ze uz mas velku slecnu a chce to mat tolku plienok, nezavadzia jej to?

blovitc120
8. apr 2011

@alusha nevyzerá, že by zavadzalo. Nechodí v nich, len spí (akurát večer v nej chvíľu behala) a tam jej nevadia. Ona sa nedokáže zobudiť na to, že jej treba cikať a keď ju zobudím ja, strašne plače a nevie zaspať potom, tak to nesilím, raz sa zobudí a odvtedy ju budem dávať cikať aj v noci...

taanak
8. apr 2011

@bambulka0406 urcite nekupuj 2 sady, zober max. 1 a vybavu si dopln aj nejakymi kapsovkami alebo All-In-One. Tie maju vacsinou aj stay-dry vrstvu a su super na von, dietatko nepocituje vlhko. Flexitot aj bamboozle su dobre, ale 15 by som ich nechcela. 😉 Roznoroda vybava je dobra aj v tom, ze ked plienky operies, tak niektore uschnu skor a mozes ich rychlejsie pouzit. Napr. bamboozle je super plienka, fakt ju mam rada (s prefoldom aj na noc), ale kedze je bambusova, tak dlhsie schne. Take kapsovky su dobre v tom, ze ich rozoberies a po oprani su relativne rychlo suche...

katka888
8. apr 2011

@bambulka0406
babo ako bude rast, bude mat aj trosku rozdielne potreby na plienky, ako pise @taanak je lepsie si od kazdeho "typu" plienky zakupit po 1-2 kuse , aby si aj ty zistila co vyhovuje tebe. niekomu vyhovuje na den davat stvorce s vrchnymi nohavickami, inemu nie, niekto dava na noc nohavickove plienky, niekto zas kapsove.... rozdielne typy plienok aj rozdielne napriklad schnu, maju inu savost... aj ja by som ti odporucala najprv si zabezpecit po kuse z kazdeho typu aby si vedela co vyhovuje tebe a co babatku.
vyskusaj po kuse z tots bots, a ak ti ta plienka sadne, tak si dokup sadu. 😉 😉
teraz pouzivas jednorazovky, alebo nejake latkove plienky?

bambulka0406
8. apr 2011

@katka888 momentalne pouzivame jednorazove, ale mame problemy so zapareninami, tak chcem prejst na latkovky. ja som si uz v tehotenstve pozerala latkovky, ale nevedela som kde zacat. vsetko sa mi to zda komplikovane. ale asi mate pravdu baby. tie plienky stoja nemale peniaze a by ma porazilo, keby nam nevyhovovali

katka888
8. apr 2011

@bambulka0406
🙂
este casto prebalujes, ze? a casto ti kaka? v tom pripade skor na zaciatok by si mohla pouzivat stvorcove plienky / take tie socikovske stvorce ak mas podedene , alebo ak nemas, a by si kupovala,, tak nie kade tade z obchodu, maju vacsinou v ponuke s nizkou gramazou a malou savostou, dobre su nap KIKKO ale LUX, nie take z DMka, alebo MaM happy square , baby ti mozno odporucia aj ine znacky /, na to vrchne nohavicky, vynikajuce su od Bum Genius Flip . ak das na plienku tzv separacku, tak ti zachyti kaki a jednoducho splachnes a neznecisti sa ti tak plienka .
na noc su dobre nohavickove plienky ako tie od tots bots a na tie bud vrchne nohavicky, alebo vlniaky.
na von, k doktorovi na navstevy su dobre tzv kapsove plienky, alebo tzv AIO - na tie uz netreba vrchne nohavicky, a zvacsa maju pri styku s detskou pokozkou staydry vrstvu, aby babo nebolo v mokrom... 😉 ale tie info urcite mas... cize asi 30-40 stvorcov, cca 4-5 vrchnych, nejake 4 kapsovych, 4 nohavickove, zo zaciatku by som odporucila kupit tak po kuse, vyskusas a ked budes spokojna, dokupis 😉 😉

bambulka0406
8. apr 2011

@katka888 dakujem za rady 😉 prebalujem kazde tri-styri hodiny pred papanim, niekedy aj skor ked pocujem ze kakal. kakame este dost. a tie klasicke stvorce sa tiez tak specialne skladaju?
poskusam teda pokupit a uvidime co nam bude vyhovovat 🙂 a budem sem chodit po rady 😀
a objednavas len zo slovenska alebo aj zo zahranicia plienky?

katka888
8. apr 2011

@bambulka0406
kludne ked si nejake plienocky vyberies, napis sem a urcite ti tu napiseme, ci su tie plienky dobre alebo nie a ak ano, tak kedy ich najviac pouzivame 🙂

zfidorka
8. apr 2011

@blovitc120 ake prefoldy jej davas?

zfidorka
8. apr 2011

@bambulka0406 ja som tiez chcela mat celu zostavu naraz... a aj tak stale dokupujem nove a s ktorymi uz nie som spokojna predavam 😉

zfidorka
8. apr 2011

@miskatn to potenie asi nebude vlniakmi... pocas denneho spanku sa nepoti?

blovitc120
8. apr 2011

@zfidorka tie, ktore ste mi tu poradili, Babyidea

izabelkak
8. apr 2011

@miskatn to určite nie, moja malá spí v lacláčoch od disany a aj keď tie sú z jednej vrstvy sú určite aspoň tak hrubé... len teda musím napísať že malá ich má namiesto spacieho vaku či paplónu, neznesie byť prikrytá, tak spáva v týchto vlnených nohaviciach.... ako pod nimi ale nemá nič teda len tričko s dlhým rukávom a tie vlnené dlhé nohavice....

bambulka0406
8. apr 2011

@zfidorka ono to asi neni take jednoduche ako sa zda 🙂

zfidorka
8. apr 2011

@blovitc120 babyidea bamboo prefold su dost save, skus jej dat len 2, mali by noc potiahnut 😉

blovitc120
8. apr 2011

@zfidorka vdaka, dnes dam len dve. Ona je totiz zvlastne dieta, musi mat vo vsetkom poriadok a ritualy a nechce spat inak ako v oblubenom spacom vaku a ked ho precika, mam problem v podobe velkeho placu, lebo neuschne v tomto pocasi 😀.

miskatn
8. apr 2011

@zfidorka poti sa aj cez den, mozno trosku menej, zeby to bolo normalne?
asi vela rozmysla v noci alebo ma vela snov ... 🙂

lulukn79
8. apr 2011

mohli by ste mi prosim vas niektora zmerat sirku dielov na viacvrstvovych popoliny 30x40 a SWB velkost 1. jedny chcem predat a neviem ktore su ktore. dakujem

miskatn
9. apr 2011

@lulukn79 popolini nove su S30/40 M40/45 a L40/58, ale oprate su mensie aj o niekolko centi ...

bambulka0406
9. apr 2011

baby tie stvorce potom treba aj zehlit? lebo to sa mi fakt nechce 😖 inak moj maly uz ma 5,5kg, tak niektore plienky aj velkostne neviem ako

bambulka0406
9. apr 2011

@zfidorka mas super clanky o plienockach 😉