Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
13. dec 2009

teraz uvažujem, či by ten vosk pomohol aj na CT...

tamka84
13. dec 2009

matja sory , to kupovala majkas. Majkas? referencie??

hasisihanulka
13. dec 2009

Idris, ja by som to nazvala, ze ako dlho som si zvykala ja, nie deti.. So Simim sme zacali latkovat ked mal tak 10 mesiacov. Pre mna to bola novinka, ze musim castejsie prebalovat a najma sa naucit, kedy cika. Mala latkuje od narodenia (aj v klasickych stvorcoch), neznasa, ked je v mokrom. A tiez mi to nejaky tyzden trvalo, kym som zistila, ze cika po papani, rano nacika za hodinu aj dve plienky (alebo radsej mimo plienku) a niekedy vydrzi aj 2 hodinky so suchou plienkou. Treba pozorovat, prebalovat, nedat sa odradit a zvyknes si 🙂))

dahlia23
13. dec 2009

ďakujem za rady ohľadne tej kyseliny citrónovej, ja sa v tom nechystám prať, chcem do toho iba namočiť flanelové plienky, čo sú stvrdnuté, aby zmäkli. lebo niektoré sú už fakt brutus. ☹

inak, to s tým voskom, resp. s cera lanae mám osobne odskúšané, ja som s tým spravila gumičky na PULkách, keď začali pretekať. Natrela som a vyfénovala, tak sa to roztieklo a vstrebalo do tej gumičky. 😉

a čo sa týka flísových separačiek a gatiek, ja som mala pri Lenke doma vyrobené, ale z takého smotanového flísu, čo som kúpila v metráži. o ateste som ani nesnívala, ale slúžili nám dobre, nikdy nijak nesmrdeli. možno fakt záleží, čím je ten flís farbený.... 😉

matja
13. dec 2009

dahlia a dávala si ten špeciálny vosk na impregnovanie alebo iba cera lanae? A myslíš, že by to fungovalo aj na CT?

dahlia23
13. dec 2009

ja som chcela ten vosk na impregnovanie, aj som kvôli nemu volala tej pani, čo má nosime.sk. a ona mi poradila ten cera lanae z lekárne, že jej to maminy referovali a fakt je to fajn. aj na impregnáciu vlniakovsom ho používala. a mám pocit, že aj o dosť lacnejší ako ten vosk... 😉

matja
13. dec 2009

áno, je lacnejší, ja ním lanolínujem vlniaky. Len ten origoš vosk je zložený z včelieho vosku, z lanolínu a zo sójového oleja.

reva
14. dec 2009

ahojte,
ja sa musim priznat ze odkedy latkujeme sme nepouzili ziadnu hnusku 🙂

a mam ikea stvorce a suuu super ..tie moje klasicke mozem vyhodit von oknom 😠

k anavy ..mam objednane hned ako dorazia dam vediet ake su 😉

a pre maminy cakatelky amma asi taky postreh ...treba nakupovat bodinka vo vacsich velkostiach ...isto nie 50,56, my este nemame 3 m a uz plne fungujeme v 68 😉 ... predsa je len vacsia rituska v tych plienockach ..... no uplne super mi teraz pridu tricka...ktore som pri starsej moc nepouzivala

bezplienkovka ::
starsia to pochopila na 3x a odvtedy sme krasne cikavali na nocnik ...neskor vylucne kakala len na nocnik ...treraz s adamkom sa snazim uz dlhsie a zatial sme sa neak nepochopili.... nocnik bojkotuje a vkupelke sa uskrna 😉 🙂

tamka84
14. dec 2009

juj dahlia to natieranie tých okrajov gumičiek na pull pri pretekaní ma zaujalo...s čím to treba natrieť? kde to zoženiem? pomohlo to? lebo ja už pull moc ani nepoužívam kvôli pretekaniu okolo nožičiek 😒

brinzulka
14. dec 2009

idris-nas je nespokojny pocikany...bud ho prebalim po 10minutach, alebo 2hodinach....ako cikne-da vediet...akoze ma to trosku sklamalo....ale som rada, ze nema zaparenu ritku a v domacnosti nemame haldy plienook a nestresuju ma akcie jednorazoviek...a tesim sa nasim plienockam a jeho pokozke

wwcko
14. dec 2009

tynushqa ja mam aj Thirties a aj Bummis a Thirties su prijemnejsie. Nie sutake gumove ako Bummis 🙂

wwcko
14. dec 2009

ste ma potesili s tou impregnaciu lebo niektore BG mi zacali okolo noziciek pretekat... ☹ Takze v lekarni najdem ten pripravok ked som dobre pochopila.... 🙂 🙂

matja
14. dec 2009

baby, wwcko, tamka, ja som ten prípravok nekúpila v lekárni ale v e-shope, kde predávajú látkovky. Je to tento vosk: http://latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyber=1...
To dahlia písala, že to skúšala s obyčajným lanolínom, mne Olinka napísala, že keď sa to potrie lanolínom, tak to nemusí po opratí držať a bude sa to musieť pravdepodobne potierať vždy po opratí.
Toto by malo držať. Preto by ma zaujímalo, dahlia, či to drží aj po opakovanom praní.

dahlia23
14. dec 2009

hej, Cera Lanae kúpite v lekárni, je to nejaká prísada do mastí. Je to žlté a také akoby mazľavé, ale príjemne to voní, ako lanolín 🙂 Na mňa prvýkrát v lekárni pozerali ako na zázrak, že načo to akože chcem, ale predali. 🙂 A fakt je to super, aj na PULky, aj na vlniaky. 😉
a držalo nám to aj po opratí, možno je to tým fénovaním, to fakt neviem 😉

matja
14. dec 2009

cera lanae (lanolín) som doteraz používala iba na impregnovanie vlniakov. Keď sa mi minie origoš vosk na impregnovanie švov, skúsim teda obyčajný lanolín. Vyskúšam naimpregnovať aj CT, však viac ich už nepokazím 😀

dahlia23
14. dec 2009

ja som to tiež tak brala, že nemám čo stratiť.... 🙂

izabelkak
14. dec 2009

ahojky, chcela som sa opýtat ako ste sa tu bavili o tom zmakcovadlu vody, pozerala som a ten sonet obsahuje citrát, može sa potom použit pri praní bambusov.plienok? ja som včera zistila že sa bambus nemože prat ani ecoverom, oprala som v nom len raz tak snád to ešte nie je taký problém...

izabelkak
14. dec 2009
matja
14. dec 2009

baby, ktoré ste si plietli vlniačky samé, ktorý strih je podľa vás najlepší? http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

a čo poviete na toto? http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_... - mohlo by to vyriešiť situáciu aj u kupovaných vlniačkov, ak prevĺhajú

dahlia23
14. dec 2009

izabelkak, to fakt, že sa bambus nemôže prať v Ecoveri? a čo sa mu akože malo stať, lebo ja som v ňom prala aspoň pol roka... 😅

izabelkak
14. dec 2009

to som našla na webe latkovky.cz je to také skor odporúčanie, neprat v ecovery plienky z bambusového froté?( v ecovery je tiež zitrát ale písaný - menej ako 5% spolu s dalšími 4 či 5 timi zložkami...

dahlia23
14. dec 2009

no, ja som na nich nič extra nespozorovala, takže hádam to bolo ok. 😀
mňa trápi čím zmäkčiť tie nešťastné flanelky, na to mi poradili tú kyselinu citrónovú, vraj ocot by mi odpísal gumičky. tak neviem... ak máte radu, poraďte 😉

jaandy
14. dec 2009

matja

robila som vlniaciky III. typ 😀 a aj alincine vlniaciky...alincine su trosku narocnejsie na pripravu ale aj take fakt pekne, tie III. typu su raz dva a kludne aj zo zavretymi ocami, teraz som sa pustila do cyklistakov, dobre a pekne su vsetky, najma ked si zaujimavo nafarbis vlnu 😉

izabelkak
sodasan davam do slizu, kupujem ho v teta drogerii...ked ho dam vela tak pradlo viac smrdi 😉

dahlia23
14. dec 2009

jaandy a čo je to ten sodasan? je to vlastne ako sóda?

matja
14. dec 2009

jaandy, presne tie vlniačky 3. typu som pozerala, lebo sa pri nich píše, že sú elastické.

jaandy
14. dec 2009

sodasan je pracia soda, proste zmakcovac vody 99% odburatelny 😉 uhlicitan sodny

stoji 0,80€ jedno vrecko praskovej konzistencie (lepsie sa rozpusta ako krystalicka), s jednym kokosovym alebo jadrovym mydlom vyrobis 10l slizu...klasika

emjee
14. dec 2009

prvy balik plienok mam doma 😀

oneee - mozem prat plienky aj v tekutej lovele? vsetky tu periete slizom, ci ecoverom ci cim, tak snad nie je moja otazka moc poburujuca 😀

vladkaz1
14. dec 2009

Emjee ja som prala persile 😉

sissik
14. dec 2009

emjee samo, ze mozes prat aj v inom. sliz, ecover a orechy su eko.
len davj pozor, aby si nedala viac prostriedku ako treba, lebo mozu smrdiet aj koli tomu 😉

dudri
14. dec 2009

aj Sonett eko 😉