Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tynushqa
15. dec 2009

kaktusik, tiez odporucam Haipa daipa pastelka, moja najoblubenejsia a najmilsia plienka 🙂 A vyskusalal by som ako hovori matja rozne znacky a druhy. Ja som si tiez len nedavno zadovazila latkovky a som rada ze mi baby poradili ze si mam radsej z kazdej znacky jedny ako z jednej vsetky. Chcela som najskor iba BL a mozem povedat ze tie ma oslovili najmenej, dokonca mala ich neznasa az tak dobre na dupku. A k tym TB easyfit tie su super, ale urcite by som sla aj do IB a nam vyhovuju aj Mommys touch 😉

Baby uz sa to tu prebralo vela ale ja mam tak tvrde plienky, dnes som sice prala v slize a este uvidim ako bude po nom, ale predtym v orechoch a konopne plienky - Ella s house mam tvrde ako keby som ich mesiac mocila v skorbe 😖

dahlia23
15. dec 2009

tynushqa, aj ja mám tvrdé plienky, poradili mi na ne namočiť ich na noc do roztoku z kyseliny citrónovej. lenže ešte som ju nezohnala. a asi skôr ako po vianociach sa tomu ani nebudem môcť venovať, lebo mám zápal priedušiek. ☹

izabelkak
15. dec 2009

ako píše matja radšej z viacerých značiek menej kúskov, ja osobne veru s BL oragnic 3 v 1 velmi spokojná nie som, neviem čím to je ale mám pocit že tá vkladacia vložka vobec nesaj, cikanica po nej stečie dozadu a je mokro okolo gumičky na chrbte, dalšie vec čo sa mi na BL nepáči - je to najma u bamboo pritom matroš super aj strih by sa mi páčil - je gumička na chrbáte príde mi proste taká hrubá ... mám 3 BL ogranic, 1 BL bamboo a 1 BL bio velúr a stačilo, aj to mi príde moc🙂))
ja chcem na noc vyskúšat plienku baby behinds bambus, na českom MK ju chvália tak uvidíme, jedna síce stojí skoro ako dve BL ale je jednovelkostná a ak budú gumičky príjemnejšie stojí to za to...

určo nekupuj tolko kusov, kúp z každého čo to a vyskúšaj... cez den aj tak budeš používat vačšinou klasické štvorce, tak zprvu na noc netreba tolko nohavičiek... ale to skor poradia dievčatá čo látkujú od narodenia...

ešte by som sa chcela opýtat či používate aj fleesové vrchné gatky? je dobré mat v zálohe? stoja celkom dost, vlastne viac ako niektoré vlniaky a kvalitné PUL-ky...

dahlia23
15. dec 2009

izabelkak, ak máš aspoň elementárnu zručnosť na šitie, tak vrchné flísaky zmákneš za 2 hodinky. 😉 ja som ich robila sama a bola som veľmi spokojná.

matja
15. dec 2009

izabelkak, ak by si čítala moje staršie príspevky, tak som vždy písala, že s flisovými nohavičkami nie som vôbec spokojná a vždy som písala, že neodporúčam. Už tomu tak nie je, objavila som ich "čaro" a dávam ich každý deň aspoň raz 🙂

miruss
15. dec 2009

Kaktusik ja mám BL organic a som veľmi spokojná, je to moja najlepšia plienka ne denný spánok, vydrží aj 3-4 hodinky. Ja som celkovo s BL spokojná v porovnaní kvalita/cena, ale skús aj ine značky a porovnáš.
Na noc mám bum hugger, používam asi 9 mes. a ešte mi nesmrdela, malá spí aj 13 hod a nepreciká, ale asi od 6. mes. ju dovypchávam konopnou vložkou.
Babyidea bamboo extra som mala, ale predala som, vôbec Zuzke nesedela, stále ju precikala.
A z AIO plienok vyskúšaj aj Bum Genius, Itti Bitti SIO a Imse 2v1, tiež sú dobré.

matja
15. dec 2009

vidíš kaktusik, každému vyhovuje iná plienka 😀 Preto je najlepšie vyskúšať po jednej, dvoch a v prípade, že vám nesadnú, predáš. A rýchlejšie predáš jednu plienku ako 5 rovnakých 🙂

ináč BL organic aj bamboo mám rada aj ja.

izabelkak
15. dec 2009

dievčatá a máte tie organic 3 v 1? používate len s orig.vkladačkou alebo ako? nechápem prečo to u nás dajako nefunguje... je však fakt že bamboo a velur sú o.k. a tie mám XS/S, tak možno neskor ked Izi trochu dorastie nám budú sediet organic lepšie ...

práve som mala pocit, že sa velmi o fleesových nohavičkách nepísalo, ale zdá sa mi to ako dobrá alternatíva ak sa mi ušpinia vlniaky či PUL-ky...

emjee
15. dec 2009

kolko vrchnych nohaviciek mi treba? jeden den mozem davat stale tie iste (ak nie su spinave) ze?

tynushqa
15. dec 2009

No ja si myslim ze aspon 2 je. Lebo tie kraje su po pouziti mokre, staci ich dat preschnut, predtym utriet mokrom handrou a dat druhe a na striedacku. Tak to robim ja. Ale aj tak si idem este obj. . Teda hovorim o PULkach

matja
16. dec 2009

izabelkak, áno, používam 3v1 s orig. vkladačkou 🙂

emjee, doma nedávam dva razy po sebe tie isté nohavičky, vždy jedni nechám presušiť a dám zatiaľ druhé. Neutieram ich, periem, keď mi napadne, raz je to často, inokedy aj dlhšiu dobu nie. Teraz obmieňam 2 PUL, 2 vlniaky a 1 flisové.

miruss
16. dec 2009

Ja mám 3 Pulky, ale mám dosť AIO plienok.
A BL organic používam len s originál vložkou a som veľmi spokojná, len dlho schne.

izabelkak
16. dec 2009

aha tak nám je potom asi na prdelke ešte tá organic velká, dnes nadránom som do nej dala ešte BL bamboo štvorec 40x40 , to už mi bolo blbé zmenšit na S-ko tak som dala na M-ko, švorec aj v kladačka boli mokré v podstate rovnomerne a nohavičky boli mokré len pri gumičke na chrbátiku tak mi vychádza jedine to že jej to na prdku ešte nesedí... bamboo aj velur bývajú mokré rovnomerne len ten organic vždy pri gumičke na chrbte, teda vobec nemožem využit to že plienočka má ešte všitú dalšiu vrstvu...

čo sa PUL týka ja ich nemávam mokré na okrajoch a ak plienka nepresiakla durch tak používam tie isté ... už ale čakám na vlniaky tak to budeme moct viac točit kelu lutujem že som neobjednala aj fleesaky, ale tretí krát menit objednávku to už by bol asi vrchol🙂))

jaandy
16. dec 2009

ked neprecika durch plienku tak tie pull nie su mokre, kludne davam aj tie iste, vlniaky davam 2 na striedacku, velmi rada na noc, predsa to musi byt prijemnejsie ako ta guma

flisove vrchne gate su super, pride mi to lepsie ako tie gumene, pretiekli mi len raz a to v autosedacke(takze na dlhe sedenie nie ale moja pocas dna neposedi dlhsie ako 10 s a uz padi nieco objavovat), inak ich mam aj cely den a vela precikanych plienok a flisove gate vobec nenavlhnu-a vyzeraju paradne ako od flinstonovcov 😀

matja
16. dec 2009

no môj malý veľa ciká, preto sú PULky mokré už po 2 a pol hodke (zvyčajne v takých intervaloch prebaľujem). Tiež ich nemám mokré na okrajoch, iba na tom igelite. Flisaky nemôže mať dlhšie ako tri hodky, potom by boli vlhké aj pančušky. ale aj tak ich mám rada.

izabelkak
16. dec 2009

tak ste ma dievčatá na tie fleesky navnadili, a ktoré konkrétne máte, či tiež hand made ako radila dahlia?

jaandy
16. dec 2009

ja mam tots bots 😉

matja
16. dec 2009

ja tiež

kaktusik007
16. dec 2009

ahojte, dakujem za pripomienky, pri AIO si ich isto vezmem k srdcu, a pocet plienok BL som teda tiez na vasu radu zredukovala na 2-3 kusy, mate pravdu, radsej dokupim neskor a uvidim.... bola mi poradena plienka panda od popolini z tencelu, vraj je celkom fine... pouzivate niektora???

miruss
16. dec 2009

Panda je dobrá pre malé deti, lebo nie je taká obrovská ako BL. Lepšie sedí. A má také jemné suché zipsy, nie ako BL, takže neotláčajú bábo na brušku.

majkas
16. dec 2009

ahojte,

emjee ja davam stale tie iste PULky pokial nie su mokre alebo pokakane, striedam tak cca raz za 2 tyzdne, mam ich dokopy 3

kaktusik my sme pouzivali pandy tencel,boli sme spokojni, pre mimi vyborna plienocka, len su nam uz male. ale ked budes mat stihlejsie babo, tak urcite vydrzia vaic, nam su totiz uz male na vysku a okolo stehienok

a fleesky fakt nepretecu? a ani ich netreba lanolinovat?

ilijanka
16. dec 2009

baby a čo hovoríte na kikko bambusové štvorce, ste s nimi spokojné? Vďaka.

janaxxx
16. dec 2009

Ahojte,som tu prvykrat a prinutila ma k tomu negativna skusenost, takze neviem, ci mi niekto poradi..Mam plienky Baby Lucy a som celkom spokojna ale dokupila som si IB SIO a AIO a moje deti mali same vyrazky vsade kde mala plienka kontakt s kozou. Ja som najskor myslela, ze som nieco zjedla, ale mali reakciu na plienky a neviem, co mam robit. Stali dost a predajca mi povedal, ze pouzite naspat neberie. Lenze plienky by nemali vyvolat ziadnu reakciu a ja som to - logicky - zistila az ked som ich pouzila...Poradi mi niekto??

bihan
16. dec 2009

Kikko bambusové štvorec mám veľmi rada, len sa časom značne zdeformujú - natiahnu.. čo mi momentálne vyhovuje, lebo sa dajú krásne poskladať napr. do IB.

Janaxxx - skús dať plienku bez tej vrchnej umelinovej vrstvy.. v tom môže byť problém. ak máš baby lucy a nepoužívaš separačky, tak je pokožka priamo v kontakte s látkou, čo je pre niektoré deti nepríjemné, lebo je to mokré ale niektoré deti.. ako napr. moja malá.. majú radšej kontakt s prírodnou látkou než s umelinou.
Kedysi museli skoro všetky plienky s fleesom preč.

tamka84
16. dec 2009

niektorá ste tu spomínali že sliz môže poškodiť tie nové práčky čo si berú málo vody??? Dobre som to pochopila? čo môže poškodiť sliz, tú práčku alebo plienky?
lebo ja mám novú práčku a periem so slizom a moja práčka si berie fakt málo vody tak by som bola nerada keby mi sliz nejak zaniesol alebo poškodil práčku 😨

matja
16. dec 2009

majkas, flísové nohavičky sa nelanolínujú. Vydržia, pokiaľ nie sú pod veľkým tlakom - čiže pokiaľ bábo nesedí, nenosí sa v nosiči alebo nie je v autosedačke. Ale celú noc by u nás nevydržali, malý veľa ciká. U nás sú určené na max. tri hodky, aj to občas cítim, že sú trochu vlhké.

labutka
16. dec 2009

to s tým slizom nechápem, veď keď je v pračke, tak sa rozpustí tak isto jak prášok. kde sa to potom usadí? nerozumiem tomu........ 😕 a čo znamená "nová práčka"?

matja, viem že si hladala niečo na plienky na von - ja mám tieto vrecká: http://www.branakdetem.cz/sada-3-tasticky-haipa... podla mňa je to ideálne na von/návštevu/lekárku.

matja
16. dec 2009

labutka, dakujem, to vyzerá fajn, no už som si objednala vrecko od BL.

a hlásim ďalší úspech s voskom na impregnovanie švov, navoskovaná CT vydržala 2 hodiny, čo sa predtým nikdy nestalo. Možno by vydržala aj viac, len už som potrebovala prebaliť. Ešte nemám odskúšané, či to bude fakt držať aj po opratí.

katkaaalex
16. dec 2009

Ahojte baby, mame problem so zaparenou ritkou. Pouzivame latkovepienky ale musim ich striedat s papierovimi jednorazovkami lebo Alex ma vyrazky na ritke - kompletne vsade. Velmi ma to mrzi lebo latkovky su super ale maly ma dost citlivu pokozku. Na noc mu vzdy musim natriet sudokremom alebo bpantenolom a dat jednorazovku. Myslite, ze to moze byt aj druhom latkovych plienok? Mam baby-lucy a popoliny ...
Urcite to je s latkovych lebo papierove sme pouzivali 2 mesiace a vyrazka ziadne. Tak poradte ak viete ako🙂

tynushqa
16. dec 2009

Ahoj katkaalex,
mne sa tiez zda ze odkedy pouzivame latkovky, tak ma mala cervenu dupku, ale nema vyrazky. Ked ju ma velmi cervenu, dam tiez jednorazovku a rybilku.

Baby citam ze vam vobec nemoknu tie kraje na pulkach, za to ja ich mam mokre skoro pri kazdom prebalovani. Keby som tie kraje niecim osetrila? citam ze je nejaky specialny vosk na to. Kde ho zohnat?