Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
3. jan 2010

etuska ak je M/L rovnaká ako 3 v 1, ktorá má akurát navyše ten cvoček na zapnutie S-ka, tak to je v princípe jedno aj tak to S-ko nebudete na vačšie mimi používat, ale bude to ako záloha ak by si chcela na menšie si myslím, len teda fakt neviem či je to strihovo a velkostne to isté lebo mám len 3 v 1, a z tých viacvelkostných mám bamboo a organic velour XS/S a príde mi že majú trochu iný strih tak ktovie ako je to u tých organic...

s tými farbami záleží čo sa Ti páči ale ten organic velour nepúšťa takže netreba prať zo začiatku zvlášť...

mne sa inak Iz ešte z IB neprekakala a to minule dala vonku celkom slušnú nálož, tiež to ale neviem pochopit ako to tá plienočka udrží... ale je fakt že sme začali až teraz ktovie ako to je u menších detičiek najma ak sa hned kúpi velkost M ...

ilijanka
3. jan 2010

ahojte, aké máte skúsenosti s BL bambusovými štvorcami? Ďakujem.

emjee
3. jan 2010

ilijanka mam jeden a pouzivam ho ako vkladacku na noc - som spokojna, objednavam dalsi 🙂

dahlia23
3. jan 2010

ilijanka, ja ich mám tiež, všetky veľkosti. akurát tie najväčšie som prešila na plienku a druhý som rozstrihla na dva, lebo to bolo hrozne objemné. tie najmenšie sme používali ako vkladačky, tie trochu väčšie sa dali aj samostatne, prípadne do štvorca.

neurologia
3. jan 2010

ilijanka ja mam BL bambus.....30x30 pouzivame ako vkladacku na noc a je superacka-dobra kupa to bola... 😉

matja
3. jan 2010

my máme 30x30 aj 40x40 a dovypchávam nimi klasické štvorce, kapsu SWB, niekedy IB a vlastne aj iné plienky...

mamutka
3. jan 2010

ilijanka, su suprove, pouzivam 40x40 na dovypchavanie kadecoho. musim ale uznat, ze rovnaky efekt by som asi dosiahla postrihanim starej osusky, takze mozes usetrit 😀

ludmilabb
3. jan 2010

ja pouzivam BL stvorce aj 30tky aj 40tky. vypchavam tym IB, BG plienku a tiez aj stvorce. Striedam ich s vkladackami tiez od BL alebo HP

ludmilabb
3. jan 2010

malo byt HD 😀

sissik
3. jan 2010

BL stvorce su super na dovypchatie vsetkeho. pouzivam ich do wonderosiek, tie som kupovala bez vkladaciek. davam ich aj do home-made plienok a davala som ich aj do obyajnych bielych stvorcov a nepretekali.

emjee
3. jan 2010

dnes mi M. totalne precural IB za 2,5 hod (boli sme 2 hod. vonku v manduci) 😔 😔 😔

ilijanka
3. jan 2010

baby, ďakujem, určite si z nich objednám 😉

izabelkak
3. jan 2010

emjee mám pocit že do šatiek a nosítok treba širšie a vyššie plienky, no ale ved baby čo šatkujú lepšie poradia....

etuska
3. jan 2010

izabelka-dik za info 😉

diocka
3. jan 2010

baby, cim by som vybielila povodne biele stvorce zakvackane od jedla? skusala som sol na skvrny z DM ale nejako to nepomohlo:(

kaktusik007
3. jan 2010

diocka, ja zvyknem davat veci do sava - a aj plienky co mam po mne som dala, aj zazltnute perinky... akurat potom som to samozrejme hodila do pracky na 95 stupnov, dlhy program aj s predpierkou..... plus to este budem prat v prasku pre babatko, niekedy vo februari, marci..... a pomohlo, aj plienky a aj perinky su biele ako sneh 😀

a vlastne celkovo vsetky 20 rocne vecicky, co som podostavala od rodiny a ktore boli kde tade po pivniciach ci povalach, som hodila do sava.... niektore farby to samozrejme neprezili, ale ja som kludnejsia, ze je to dezinfikovane.... a ano, jedny dvadsatrocne dupacky som znicila, nezvladli vyvarenie na 95 stupnov, ale zeby ma to nejako extra trapilo 😀 😀 😀

inak... som prave zistila jednu fakt zaujimavu vec.. som si dala tu namahu a pozistovala som si vo viacerych eshopoch ceny plienok, co chcem nakupit, a ono to robi rozdiel az 74 EUR!!! co je fakt teda hoooodne dost... tak som spokojna, ze nad tou mojou tabulkou nesedim tak uplne zbytocne 😵

emjee
3. jan 2010

kaktusik aj ja mam taku tabulku a aj za cenu viacerych postovnych sa oplati preluskat tie ceny na jednotlivych eshopoch a pokupit co najlacnejsie 😀

izabelka aha - este sa mi to nestalo, satkujeme dennodenne

etuska
3. jan 2010

kaktusik-tak mi prosim ta hod do Ip taku naj stranku 😀 -ja som zatial nasla najvyhodnejsie asi plienka.sk-teda ceny tych plienociek co chcem objednat 🙂

kaktusik007
3. jan 2010

emjee, len je smutne, ze kopec tych veciek (najma drahsie AIO, alebo vrchne nohavicky) vychadza lacnejsie aj s postovnym z uk ako kupit to tu na svk eshopoch... 😒

etuska
3. jan 2010

zienky-pouzivate niektora tuto plienku?

emjee
4. jan 2010

kaktusik uk som nepozerala, ale napr. z rakuska ci nemecka sa neoplati - ceny zhruba rovnake (tie plienky co chcem ja) a postovne 15-20 eur 😝

izabelkak
4. jan 2010

diocka tak výška sedu tých disán 68/74 sú 27 - 28 cm, merala som na Iz ked ich mala oblečené, malú som premerala a má tých 63 - 64 cm max, a sedia jej podla mna velmi dobre, na dlžku aj šírku ... možno keby ešte niekto poradil kto má rovnako staré bábo, lebo na druhej strane sú tie vlniaky pružné najma do šírky ...
a inak ten vodový lanolín fakt drží dobre, takže je to jedno aký sa kúpi, len ho treba dat viac....

emjee a čo tie smradlavé plienky ako si to poriešila? ono bábo sedí v nosítku s nožkami dost od seba takže sa može dost lahko tá úzka plienka posunút si myslím a u chlapčeka je to asi ešte horšie ... jaandy nosí v šatke tak by mohla poradit...

ja tiež chcem kúpit nosítko ale asi pojdem do brány oskúšať všetky tri čo sa mi pozdávajú, aj tak musím do Brna na skúšku ...

čo sa flakov týka, mama si velmi pochvalovala sonett čo som jej dala, vyprala ním krásne škvrnu od červeného vína a krvi, ale tie flaky boli tak den, dva staré tak možno aj to zaváži... ak však nezabrala sol z DM tak to asi ani ten sonett nevyrieši 😖

miruss
4. jan 2010

Etuska tá plienka Imse biofroté je celkom dobrá, len je dobré ju zapnúť snappi sponkou, tá flanelová, tú by som nekupovala, ja flanel nemám rada. Je taký studený. 😒

dahlia23
4. jan 2010

izabelkak, ja mám fajn odstraňovač na škvrny, ktorý si poradí aj so staršími škvrnami.
kamarátka ho používa aj na plienky. dá sa dať buď do prania alebo nastriekať priamo na škvrnu - tak to robím ja, ona to dáva do prania.
http://www.euronabycerny.com/data/pdf/1011.pdf
a vydrží veľmi dlho, ja mám jeden už 4 mesiace a ešte tam furt je.

matja
4. jan 2010

etuska, o tej plienke som pisala 2. jan 2010 o 22:3

brinzulka
4. jan 2010

babyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵

pisala som na plienka.sk
lebo pop in nocna plienka-ta vkladacka...vyborne sa mi hodia do kapsloviek a saju...ci sa daju doobjednat aj zvlast
a pan P.napisal, ze planuju zaviest svoje vlozky anatom.tvarovane a so StayDry vrstvou...supeeeeeeeer

a na velurky je prekvaaaaaaaaapko:nove farby 😵 😵 😵 😵 😵

brinzulka
4. jan 2010

coskoro 😉 🙂 😉 🙂 😉

brinzulka
4. jan 2010

nestiham citat: len som zahliadla, ci S...alebo M/L...
nase male...ma asi velky zadocek, lebo Ska sme mali max.3mesiace...niektore aj menej...a uz bol kade tade otlaceny...pouzivame uz len M/L...a dokonca aj M menej a to ma len 5mesiacov...

zobrali sme IB SIO L na Vianoce a uz pouzivame..a mame jednu AIO IB-bola k tomu v akcii...a je to prijemna plienocka...ma u mna bod 😵

matja
4. jan 2010

my ideme vyraďovať plienky XS/S až teraz, možno o týždeň, dva. To bude mať synček pomaly 11 mesiacov a až teraz si začínam všímať, že sú mu už pomenšie. Takže sme ich využili statočne 😉