Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
8. jan 2010

emjee, dlho dlho nám schli, aj 2 dni, aj dlhšie... ja som ich dávala na uterák a ten som pod nimi menila. 🙂
ale nepolepilo nič. a ja som lanolínovala jak ďábel, lebo sme ich používali iba na noc. a to Lenka neskutočne vedela načúrať.

jaandy
8. jan 2010

emjee

dobre vyzmykat v uteraku, potom suchy uterak davam na radiator a to tak ze aj 2-3 vrstvy proste velmi nahrubo a davam vlnaky (susi ich tepl vzduch okolo radiatora a nie teplo odspodu, zatial sa im nic nestalo a schnu potom tak asi 1.5 dna)

labutka
8. jan 2010

nechcete niektora moje haipa daipa flisove vrchnaky? Mko, modre... predam za 9 euro, mali sme ich asi 5 krat a nejak ma neoslovili...

jaandy
8. jan 2010

ja tu ma tri IB AIO L jahoda a tiger len oprany a cokolada prubnuta (100%stav, cena dohodou)...mna zas tieto neoslovili 😅

labutka
8. jan 2010

jandy, skoda ze to nieje SIO, ta cokoladova Lko mi uz vrta v hlave..... jak dlho to schne?

verulka
8. jan 2010

babulky, takze, kedze ste sa ozvali vaicere. pisem ten zoznam sem...uprednostnim odber celeho baliku 😉
1x IB zelena
Wonderoos AIO Lko (2x cervena, 1x zlta)
Fuzzibunz kapsa Lko (biela aj s origos vkladackou s mikrovlakna, 1ks bledomodra so zabakmi bez origos vladacky- ja som davala BL bambusovu alebo stvorec)
3x swd kapsa Lko(cervena, bledomodra a bledozelena)
SWD AIO (nie eco nappy) Lko biela
Real easy AIO s vyberaci mjadrom pre rychlejsie schnutie(hneda s bledomodrymi bodkami- pouzita asi 3x)
3x EH vkladacka - konope/flis (biely s ciernymi odtlackami psich labiek)
1x EH vkladacka konope
4x BL bambusovy stvorec 40x40
3x vkladackaBL bambusova Lko
vkladacka Lko z mikrovlakna, vkladacka mini z mikrovlakna
3x pullky- elliepants, littlelamb Lko a jedny uplne nove BL fix M (tie darujem )
vsetky plienky som kupovala nove, niektore su pouzivane viac, ine menej 😉
fotky tiez mozem porobit, ale len mobilom ,kedze mam pokazeny fotak...
cena zavisi od nasej dohody 😉

sisa.b
8. jan 2010

ahojte,

ten novosklad s vv som tu kedysi davno davala, neviem, ci by som este nasla ten link 😅

jaandy
8. jan 2010

labudka

ked som vecer vyprala tak na druhy den vecer bola uz sucha...mne sa nezda ze nejak extremne dlho...

izabelkak
8. jan 2010

emjee a aké máš vlniaky? lebo natahovacie disany mi schli pomalšie ako LVB crepe, ale ja ich suším volne na sušiči ...

jaandy a sušíš tak naradiatore aj ostatné plienky? nie sú potom tvrdšie alebo ich dávaš dole ked sú už skoro suché? ja len občas ked potrebujem rýchlo usušiť...

som bola práve v eko predajni Živica na Vysokej v BA a nekúpila som žiadnu plienku 😒 akože nechápem len čo som došla domov už som banovala, že som mala vziat aspon jednu BL bamboo či velúrku 🙂 ale mala som málo času a vtedy moc triezvo neuvažujem, alebo žeby hej🙂 kúpila som aspon vačšie vrecko BL a žiadne vedro sa nebude konat, príde mi to spratnejšie a kúpila som ešte sol na škrvny ulrich, len nechápem oni tam nepíšu žeby to účinkovalo až od 60 stupnov?)

jaandy
8. jan 2010

plienky susim na radiatore, bambusove su makke, velur trosku tvrde ale to posucham a pohoda, pull na radiatore nesusim ale kamoska ano a funguju jej v pohode

normalne by som sa schnutia nedockala tak ich mam suche z vecera na rano 😉

a vlniaky podlozim dvoma uterakmi a v nic im nie je...

emjee
8. jan 2010

jaandy ja so to aj chcela vyzmykat do uteraku, ale som sa bala, ze mi uterak ostane mastny - stale je to mastne jak slak, ked sa toho dotknem mam lepkavu ruku a nejde to ani poriadne umyt 😝 tak neviem, ci som to neprehnala s tym lanolinom 😝 😀 mam little beetle na patentky

joj inak zopar plienok mi dneska pri prani zazltlo na suchych zipsoch - zeby od olejicka? kvapla som ho na vrecko s orechami - citronova trava

inak preco teda periete v orechoch, ked jaksi moc nefunguju? ja mam take modre "magneticke" gulicky, co preklepavaju pradlo, periem s nimi vsetko a bez avivaze, pradlo je makksie (mame brutal tvrdu vodu)

sisa.b
8. jan 2010

tak ja vsetky vlniaky po vyprati aj po lanolinovani davam vyzmykat do pracky a pohoda 😉

emjee, ak pouzivas na pranie mydlove orechy, tak tie farbia nazlto vsetko pradlo. radsej pouzivam sliz na plienky.

miruss
8. jan 2010

Ja pridávam k orechom soľ na škvrny a plienky mi nežltnú a sú mäkšie, oproti tomu keď som ich prala v klasickom prášku.

sisa.b
8. jan 2010

miruss, ja orechy nepouzivam, len som si citala porovnanie orechy vs. sliz a nevysli z toho moc dobre

miruss
8. jan 2010

To som čítala aj ja, ale realita apoň u mňa bola iná.

sisa.b
8. jan 2010

tak ja som sa konecne dokopala k tomu, aby som si zarobila dalsi sliz 😅

emjee
8. jan 2010

praveze som davala aj puer 😅

quika
9. jan 2010

k tym SKETCH plienkam - jedna kamoska zistovala co je to zac, tak som pre nu trochu presmejdila net a toto som zistila: cast je sita v cine, ale kedze to nie je znacka ktora si potrpi na kvalite, tak to tak aj vyzera (rozpadave, krive a pod.) ale to je este ta lepsia cast ich sortimentu. druha cast je sita v CR, pravdepodobne na domacom sijacom stroji majitelky firmy, ktora asi latkovky v zivote nepouzila. maju napr. plienku, ktora je cela z flisu, vratane saveho jadra, a tvaria sa ze je to AIO. ten flis musi byt naozaj zazracny, ked vie cez ktoru vrstvu to ma pretiect a drzat v suchu, kde sa to ma nasiaknut a kde zase neprepustit... kto uz videl mokry flis, lahko si domysli ako take nieco moze (ne)fungovat. alebo AIO ktore maju vnutri flis a zvonku vlnu - lenze vdaka tomu sa to neda lanolinovat (namastil by sa flis, takze by po nom vsetko stieklo bokom). niektore druhy plienok su sice pouzitelne, ale kvalita hrozna, paraju sa, pelichaju, gumky nedrzia a pod. jednoducho NEBRAT ani zadarmo. akurat co takymito vyrobkami odradia neskusene mamicky.

olinka6226
9. jan 2010

sisa to sa robilo porovnanie s tymi starymi nie dobrymi orechmi. ja som mala zo slizu plienky aj ostatne pradlo straaasne tvrde. normalne ususena osuska sa pomaly dala postavit do kuta. po orechoch s puerom mam pradlo makkucke a oprane.

emjee a preplachla si po lanolinovani vlniaky v octovej vode? to pomaha...

quika
9. jan 2010

olinka, ja mam taku istu skusenost so slizom, vsetko strasne tvrde. a orechy boli uplne nanic, to vyperie len spotene muzove tricka, ale inac je to naozaj rovnake ako cista voda. ked pridate puer alebo sol na skvrny, tak orechy ani nemusite davat, jedine ak kvoli voni... teraz mame susicku tak som zase presla na sliz, ale musim si vozit suroviny zo slovenska. doma som sa aj bala o pracku, stale som pocuvala ze mydlo moderne pracky likviduje, ale tu mame erarnu tak ma to netrapi 😝

olinka6226
9. jan 2010

ja som na muzove frflanie prala jeho veci nejaky cas v normal prasku (ariel, persil) a rovnako to nevypralo ak som nepredprala zlcovym mydlom, takze neriesim prasky uz teraz vobec. akurat ako som pisala teraz testujem na biele pradlo sonett. ale podla mna to je vseto jeden cert.

izabelkak
9. jan 2010

ked o tých práškoch - ja som včera prala v ecovery na 30 tke, termopládlo atd. a akoby som to ani neprala rovnaká aróma ako predtým, tak neviem či som dala málo alebo čo, po slize sa mi to nestáva, prádlo cítit tým mydlom a čo sa tvrdosti týka uvidíme teraz ked viem porovnat s orechmi, už som zabudla aké je prádlo zo slízu🙂)) ale ani z toho ecoveru nemám makké prádlo...

uankab
9. jan 2010

ahojte, viete mi prosim poradit ako casto treba prat vlniaciky? prave som jeden kupila na vyskusanie, ale nie som si ista, kolko krat za sebou sa moze pouzit, kedy to treba prat a ako casto lanolinovat... dakujem pekne 😉

ja inak pouzivam mother-ease plienocky a teraz rozmyslam este nad imse-vimse...

sisa.b
9. jan 2010

olinka, nevedela som, ze su viacere druhy orechov 😕 no ja mam skusenost taku, ze sliz vyperie a ked dam avivaz, tak je pradlo uplne v pohode. samozrejme musim k bielemu pridat nejaku sol alebo bielidlo, lebo po slize bolo pradlo vyprate, ale zasednute. teraz som zas presla na prasok. pozrela som na stv spotrebitelsky program, kde vyhodnocovali prachy a rozne odskvnovace. najlepsie dopadol persil a ariel, ktory sa vsak u nas nepredava 😅 na druhom mieste skoncil prasok z lidlu, tak som nan nabehla a som spokojna, este aj cena je uplne super. nie je to sice eko, ale na biele pradlo idealne. farebne som este nejak neporiesila, periem v tom istom a plienky v slize. raz za cas ich prebehnem tiez praskom a mam pokoj.
este spominali, ze odskvrnovace a vsetky tie oxy pripravky su len reklamny tah, lebo kazdy prach funguje na baze aktivneho kyslika, takze lepsiu sluzbu urobi rozpusteny prach na pranie pri namacani nez tie odskvrnovace. a vyjde to podstatne lacnejsie.

crysmile
9. jan 2010

sisa a ako sa vola ten prasok co pouzivas? mozno vyskusam aj ja.. alebo neviem, ci sa nevratim nacas k slizu..

sisa.b
9. jan 2010

crysmile, vola sa to formil 😉

emjee
9. jan 2010

olinka preplachla som len v cistej vode a kedze konecne uschli uz sa mi to nechce mocit v octovej vode 😀 uz som ich pouzila, pri prebalovani sa mi zdalo, ze boli troska vlhke aj zvonku, ale ked som konecne krpca prebalila a niesla plienku do vedra, uz sa mi nezdali zvrchu vlhke, tak neviem 😅

ja som tiez videla / citala nieco o pracich prostriedkoch a vraj su praskove lepsie ako tekute (lepsie vyperu) 😅 ja mam radsej tekute, lebo praskove nam zostavaju "stopy" - mozno je to tvrdou vodou, teraz mam aj zmakcovac z lidla, ale stale pouzivam len tekute (lovela na krpcove veci, ariel z rakuska na vsetko ostatne, len na plienky som zatial skusala orechy - vlastne raz som skusila orechy aj na nase pradlo a mm mi to ofrflal, ze to smrdi)

izabelkak
10. jan 2010

emjee mne tá lepkavost odišla tak po 1 - 2 použití s tým že sme nemali od toho nič mastné, a tiež boli vlniaky asi prvé dva razy mierne vlhké aj zvonku, teraz mi natahovacie disany fungujú na 100% ani zvnútra už nebývajú skoro vobec vlhké, LVB crepe som prala a 2 x po sebe lanolínovala tak by mali držat super, musela som kúru opakovat kedže som ich prvý krát nepretočila na ruby🙂))

katkaaalex
10. jan 2010

Ahojte baby, co pouzivate ak vam stvrdnu plienky?