Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
10. mar 2010

hej, a este k tym flipkam ci su vhodne pre vacsie dieta.. my mame 12kg a sedia nam, proporcie sa nam oproti polrocnemu dietatku zmenili riadne, mame uzsie stehienka a mensiu ritku.. to je tym ze beha a proste nam ta plienka pasuje.. teda nedavam original vkladacku, pouzivam ich aj ako pulky..

mneme
10. mar 2010

ahojte, tak vdaka henuske som sa dnes dostala k mojej nadielke z brany 🙂

dugy, asi za vsetky baby ti mozem podakovat, ze si to tak super vybavila a este aj pridala pedantne vyuctovanie 🙂

magicka vyzera krasne, velmi pekne spracovana, jedine co mi vadi, ze kapsa na vkladku nema ziadnu zaklapku tak ze tam taka neesteticka diera 😒 som zvedava, ako sa osvedci v praxi.

miruss
10. mar 2010

K tým flipkám strih podľa mňa ako BG organic a tie sú dosť veľké. Moja malá ich má ešte s rezervou. Až okolo roka som jej ich dalal na najväčšiu veľkosť. ja som s pĺienkami BG spokojná.
Podľa mňa je to typ plienky čo vydrží do odplienkovania.

julia30
10. mar 2010

vzdavam to s latkovanim na noc :( dnes rekord za prve tri hodiny presvochtala to co som pisala skorej, ze osm jej dala ;( neviem co bude ked zacne normalne jest a pit :D

crysmile
10. mar 2010

julia no teda.. vam treba nejaku super najsavejsiu plienku.. na noc teda davas hnusku?

emjee
10. mar 2010

julia no teda 😝

baskaj
10. mar 2010

čaute - ja už len narýchlo:

mne sa GB zdá taká akurát na nás a teda som sa bála, že ku koncu plienkovaia bude už malá. tak som ju dala vyskúšať 2,5 ročnej neterke na spanie a bola jej tesná. akože spala v nej, ale na behanie a hýbanie vraj už trochu nepohodlná.

ale z BG mám pocit, že tá bude dobrá aj neskôr. páči sa mi, že je taká tenká, priestranná, že v páse pekne pruží a netlačí a že nerobí veľký zadok. musím povedať, že sa mi páči viac, ako GB (teda až na to, že sa nedá vymeniť pocikaná vložka). ešte aj tú dám nabudúce neterke vyskúšať. a teda ma veľmi štve, že som nestihla akciu 2 za 1 na flipky! 😠

a ja som na organicoch odpárala vložku zo zadnej časti. schne rýchlejšie, ale chcelo by to ešte nejako odpárať ten zdvojený kus vložky vpredu, lebo ten ostáva mokrý posedný.

miruss
10. mar 2010

Juli ešte je super savá one size organic velour SWB, tá má 16 sacích vrstiev, ale je dosť drahá.
Ale ktovie či by malej stačila. Ty máš fakt čúrajúce bábo. Ja Zuzke dávam ´Bum Hugger s konopnou vkladačkou a vydrží jej aj 13 hodín.

avila
10. mar 2010

Baby, pouziva tu niektora z vas aj popoliny? Bo sa mi zda, ze o nich malo pisete... Daju sa? Pozdava sa mi z nich zopar...

zajaciq
10. mar 2010

pridawam sa k podakowaniu dugyne, super praca,tesim na balicek. Jaj basnite tu o tych BG... Dufam,ze budu dobre aj na moje mikronoworodena 😵

mneme
10. mar 2010

julia, to je ozaj neuveritelne. a ja som si myslela, ze martina dost cika. ale bi bamboo extra vypchata bamboo hour u nas v pohode vydrzi do rana. fakt by som na tvojom mieste skusila to swb, vsade citam, ze stoji za to. alebo potom skusila bi bamboo prefoldy. ja mam sice iba basic, ale su to tie najlepsie vkladacky co mam.

baby, citam si na nasej krasnej novej magicke odporucanie, ze prat na 30°C. to je dufam nejaka blbost, nie? ved je ako kazda ina aio, material dost podobny itti bitti 😕

dugyna
10. mar 2010

emjee asi si to vystila s tou branou uz chceli mat od nas klud 😀 ale zase sak zarobili dost..ale som nahnvna lebo sa neunuvali dnes ani odpisat na vcerajsi email 😠

dugyna
11. mar 2010

kocky neni zac rado sa stalo a aj nabuduce mozme zorganizovat branu 😉 dufam ze budete s balickami spokojne
asi tak koncom aprila mozne zorganizovat znovu 😉chcem odtial satku 😉
inak tie magic sa mi zapacili tiez..ale ja mam rada jednovelkostne plienky..ale tak jedna magic casom by bola fajn 😉

ale na tu flipku ma tu teda namotavate riadne 😅 😵 to bude asi fakt dobra plienocka

julia kokso to mas curajuce babo..fuha..to strasne vela vycika za noc.. 😕 musis usit a dat si patentovat..plienocku pre super curajuce dietatko

avila ja mam doma popoliny...pridu mi dost velke tie jednovelkostne oproti BL jednovelkostnym..neviem oskusaneich este nemam..ale bohuzial nie su moc sympaticke..viac sa mi pacia tie BL, IB,BBH

izabelkak
11. mar 2010

kočky ja neviem SWB mám ale žiadny zázrak to zrovna nie je, zmes bavlna - konope podľa mňa nemože byť savejšie ako bambus - konope, ďalšia vec čo ma ná SWB velour hnevá je že kým človek zmenšuje tá druhá vaščia vkladačka tam ktovie ako nepasuje, nehovorím že je to zlá plienka ale pre juliu žiadne riešenie si myslím, jediné čo možem julii poradiť dovypchať bamboo extra tým bambusovým prefoldom od BI, štvorec BL 30 x 30 toho tolko nenasaje, froté je fakt o kus mokrejšie ako froté a keď je čosik moc mokré tak podľa mňa sa potom moc omočí aj všetko naokolo.... a ten aksamit neviem ako sa správa ako vkladka saje to rovnako ako velour či froté??? z neho nič nemám....

mneme a iné kapsy majú záklapku na kapse??? neviem pýtam sa lebo žiadnu nemám... treba inak čítať tie komenty na bráne, je to tam spomínané v každom druhom ohodnotení......

to pranie na 30 stupňov je snáď nejaká chyba, skús sa opýtať na bráne alebo sa ešte popýtam na českom MK som si to ani nevšimla na tej lepke....

čo sa popolín týka tam by som chcela oskúšať two size a možno biobavlnu one size, popoliny by som nezavrhovala ale tie ultra neviem čo budú asi také objemnejšie....

ad jednovelkostné plienky: može u nich byť problém že malým deťom nesedia dobre - sú veľké, netesnia a vačším deťom možu byť malé, ideál asi tak okolo 6 kg, najma u nohavičkových by som radšej vítala dvojčísla ako robí popoliny,BL či BI tie BE, aj nasadenie takej plienky je omnoho jednoduchšie ak dobre sedí.... u AIO to až tak veľmi nevnímam ale tiež asi záleží od značky a prevedenia, napr. MT nám veru zmenšená dobre nesedí tak ju nenosím vobec a asi počkám až na ďalšiu zimu keď budeme vačší....

julia30
11. mar 2010

ja uz mam zakazane kupovat plienky :( moZzn0 to casom zasa skusime uvidime ale konecne zaciname normalne spavat tak som stastna ze spim po 3 mesiacoch viac ako 1,5 hodky nemam sil experimetovat mozno za mesiac 🙂

lenka138
11. mar 2010

no takže to vyzerá tak, že flipku si objednám, manžel mi to schválil, tak som rada. Mala som také trochu výčitky svedomia, tak som si prepočítala, že čo som už do plienok vrazila a na to, že plienky nám pomaly trčia zo všade som bola milo prekvapená a povedala som si že teda flipka môže byť 😉

lenka138
11. mar 2010

julia ako tak čítam, tak máme podobný problém, ja som tiež nútená dávať na noc hnusku, lebo môj má totálne zmočenú plienku cez denný spánok, nie to ešte cez noc

lenka138
11. mar 2010

a poradte mi teda ešte, oplatí sa investovať aj do tej sty dry vkladačky do tej flipky alebo nie?

izabelkak
11. mar 2010

julia ešte som zabudla tú bamboo extra si kupovala novú alebo od niekoho používanú? lebo max. saciu schopnosť má až tak po 5 opraniach, ale to isto vieš...
a tými domácimi vlniakmi si ako spokojná? ja uvažujem že keď vyrastieme z disán dám uštrikovať babke len či budú tiež také držiaky neviem...

lenka138
11. mar 2010

moja mama, ked minule videla aké som si kúpila vlniaky, tie popoliny, tak ppovedala, že ved to by mi vedela uštrikovať, takže ked bude druhé bábo, tak S a M dám asi urobiť mame

dahlia23
11. mar 2010

izabel, ja som mala pri Lenke vlniaky iba ručne robené a až od roka alebo roka a pol. a držali super. 😉

julia, ja mám BI bambusový prefold, ti ho môžem požičať spolu s konopkou ellas house. a uvidíš, či aj to herečka prečúra.

akože Juraj ciká tiež dosť v noci, ale predsa len, je to novorodeňa, takže to nie je taký brutus. dneska v noci sme mali prvýkrát na sebe BG organic. to je fakt parádna plienka, sedí ako uliata, škoda len, že tak dlho schne. 😒

a GB som mu dala potom, lebo sa furt mrvil (jasné, že mal kanuté). tá tiež krásne sedí, a to som sa trochu bála.

v noci je schopný sa cicmať každú hodinu, cez deň spí aj 3 - 3,5 hodiny. šľak ma z neho triafa. 😠 robí si zo mňa dudel, žiadny nechcel. tak som včera kúpila taký celolatexový chicco, ten si aj nechá napchať do úst, akurát, že robil bordel, keď mu vypadol. Lenka bola tak nenáročné dieťa oproti tomuto chlapovi.....

izabelkak
11. mar 2010

dahlia mne malá nechcela cumel asi do 7 - 8 týždňa a nakoniec to bolo asi dobre, až vtedy má dieťa úplne osvojenú techniku satia... teraz si to bez dudla neviem predstaviť, často sa stáva že jej po 20 min. vyberiem prsník a ona hľadá zase ak by som jej nepichla dudel tak by revala....

no a vstávam vnoci podobne, ale je fakt že keď bola tak stará ako Jurko spala krásne 😔

avila
11. mar 2010

Dakuje za rady, baby, idem si len par popiek opbjednat... z bazaru, nepouzitych, dobra cena na nix... Uz len z ucty k Dietatu (casak), ked ich tak velmi propagovalo 😉

dahlia23
11. mar 2010

no, nám Lenka spinkala od narodenia úplne super. a cumlík mala už v pôrodnici, jedla ukážkovo, tak neviem... aj sa v pohode od neho odnaučila.
ja sa bojím, aby mi ten cumeľ on neskôr chcel. lebo kamarátkina malá ho už potom nechcela a mala vyše roka cumeľ z nej. a na to nie som ochotná pristúpiť. stačí, že sa fakt budí každú hodinu, niekedy aj častejšie. keby jedol... ale on si len cucle. a keď mu prsník vezmem, tak je hneď zas hore a protestuje. tak skúšam... 🙂

ešte stále rozmýšľam, že kúpim nejaké plienky na noc, len stále neviem aké 🙂 nie že by sme tých plienok mali málo, ale.... poznáte to, že? 😀

mneme
11. mar 2010

iz, komenty na bbh som citala - mne ten otvor az tak nevadi, ale pride mi to pri celkovom preciznom prevedeni trochu prekvapujuce, ze sa s tym viac nevyhrali. ako je to u inych kapsovych plienok neviem, ja mam len BG v3.0 a ta to ma pekne prepracovane. inak BBH sedi velmi pekne a s rezervou, takze pre moju krpanu bolo M-ko dobra volba. na branu som pisala otazku k tomu praniu, uvidime, kedy mi odpovedia. vlniaky su nadherne, tiez jej L-ko sedi a vyzera ze este aj dlho bude. v skutocnosti su ovela krajsie ako na fotkach.

dugy, ked budes v aprili znova objednavat z brany, mysli na mna, prosim - asi sa k tebe pridam. ja neviem odolat tej satke ellevillke, zrejme sa bachnem k mojim narodkam po vrecku a na leto si ju kupim.

izabelkak
11. mar 2010

mneme a dokedy tú rezervu vidíš 😀

inak baby Ivuška už má ten bambus-konop. flauš, PUL ide na certifikáciu, tak to asi pomaly začneme zase dávať dokopy, ale ešte vám napíšem, aby som to potom v tej internej pošte nehladala.... prípadne ak ste mi písali s komentom anavy a nič sa nemení tak mi len napíšte sem...

dahlia nočné plienky sú dobré v tom že sa dajú spolahlivo používať aj cez deň ak nechceš dať AIO ale vlniaky, ja už takých denných kúpim len pár max. 2 kúsky, ostatné radšej viac savé....

dahlia23
11. mar 2010

no, tých denných mám požehnane. tak preto hľadám, že čo ďalej... 🙂

crysmile
11. mar 2010

ahojte, no ja mam swb kapsu eko nappy, tam to tiez nie je nejako prekryte.. a este som mala aj ine kapsy, tam to tiez nebolo poriesene.. kapsy nie su moje oblubene, neviem ich dovypchat, jedine tuto swb
dadka, my sme cumlik mali az ked prisla kolika a to riadna, mala revala, manzel jej ho pchal do ust, ja som jej masirovala brusko.. az tak sa upokojila.. potom ho mala do roka a sama ho prestala chciet..
to, ze sa ti maly budi ked mu cicik vyberies, to poznam, vtedy som jej supla dudel a ten dudlala.. nam zabral ten kratky od babylove, co su dva v baleni za 2eura, kaucukovy. z ostatnych ju napinalo na vracanie, boli dlhe..

crysmile
11. mar 2010

dadka, tak skus nejake od ivusky.. flaus lepsie saje ako frote sa mi zda..

julia30
11. mar 2010

izabelkak tak to mame uz pouzivanu a vyprata je dost si myslim ;) asi ich aj strelim tak keby mal o ne niekto zaujem tak dajte vediet 🙂 je mi ich luto len tak tu mat na cene sa isto dodhodneme 🙂