Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
14. mar 2010

sak prave ale tak neviem najprv vyskusam isto tie EH s tym prefoldom a ked to bude okis tak pojdem do nich len otazka znie ci su viacej save EH alebo hamburgery ci jak sa volaju 🙂

julia30
14. mar 2010

konecne som o nich nieco nasla o tych bambuskach http://nappymania.co.uk/catalog/product_info.ph...

crysmile
14. mar 2010

julia, hm, neviem porovnat, save su hamburgery dost, ale nam nevyhovovali, su ako handra na podlahu a flis zvnutra, vytvara taku kapsu a ja som to nevedela dovypchat.. mne sa zdali ze sali rovnako ako bambusky BL, lebo aj do nich davam na noc 2 vkladacky.. ale s tym prefoldom od BI by to mohlo byt celkom save.. viacvrstvovku si neskusala dat miesto vkladacky?

julia30
14. mar 2010

ja davam na noc teda davala som 6 vrstiev 🙂 plus original vkladacka 🙂 a plienka :D takze este skusim fakt tie EH a prefold a len sa modlim, aby to vydrzalo ale to znamena ze budem musiet potom kupit tych EH aspon 6ks aby to stihlo susit sa a aj prefoldof tolko 🙂 no co uz ;)

miruss
14. mar 2010

Julia podľa mňa sú bum huggery oveľa savejšie ako EH konopné, ja na hambáče nedám dopustiť, nám zasa nesedeli EH konopné.

crysmile
14. mar 2010

juli, ale vzdy lepsie ako davat hnusku.. podla mna by to malo vydrzat.. ja na noc davam 8 vrstiev bambusu.. ale tak my neprebalujeme 🙂

julia30
14. mar 2010

no sak uvidime co to da zajtra skocim dade a potom vam poviem ako sme dopadli 🙂 a nedam teda ani flisovu vkladku ale dufam, ze sa mi mala nebude budit na to ze je jej vlhko medzi nozickami 🙂 kedze na noc bola zvyknuta ale to zistim hned podla spania ;) lebo teraz zacala konecne krasne spinkavat tak som brutalne spokojna ze sa aspon troska vyspim 🙂

crysmile
14. mar 2010

julia, my sme mavali flisovu do roka a pol a zvykla si pekne, teraz jej nie je treba, davam ale celulozovu..

etuska
14. mar 2010

baby-kolko bambusovych plienok priblizne ste mali pre novoška?
jedna pani predava 5ks TB Bamboozles za celkom fajn cenu-len neviem ci to mam risknut s 1 znackou-vacsinou som vsak citala dobre referencie.zatial mam len 1 bamboo plienocku

julia30
14. mar 2010

ja som pre moju malu mala len klasicke stvorce pr;e novosa a vlniaky od sckoonu a bavlnene vrchne gatusky od sckoonu a snapki a vystacili sme 🙂 aj v noci v tej dobe ;)

no my sme mali celulozove a potom sme presli na flisku IRMU 🙂 a teraz ked zacneme davat prikrmy by som chcela instalnut viskozove ale uvidime ;) lebo od kedy pojdeme prikrmovat chcem malu davat aspon raz za den na nocnik len ho musim najprv kupit :D sak ani neviem kde vsade sa mi zdaju drahe ;D a to by som mala kupit aspon dva nech mame aj u nasich 🙂

julia30
14. mar 2010

okis a este jedna otazka, ze teda ktore tie viskozove separacky? a ze teda dobre tomu hcapem, ze ked uz budeme prikrmovat su lepsie viskozove ako celulozove?

crysmile
14. mar 2010

julia, my sme nocnik kupili v hypernove za dakych 90sk, ale daj pozor aby mal vyvysenu opierku chrbatika, my sme museli kupovat druhy nocnik, lebo som jej najprv kupila bez opierky chrbatika a mala na nom nechcela sediet.. ten druhy, lepsi som kupila potom v tej hypernove.. je s takou nalepenou kacickou.
a ak chces, ja mam viskozove imse vimse, ak chces vyskusat.. nam nevyhovuju a mam nacate.. za daku smiesnu sumu by som ti ich poslala.. ja mam radsej celulozove a zistila som ze disany su lepsie ako popolini..

etuska
14. mar 2010

Julia-dik 😉 -setris moju penazenku 😀-hadam vystacime aj s 1 bambuskou,stvorcami a ostatnymi plienockami ked sa Šimi narodi -a potom dokupim ak bude treba 🙂

Crysmile-aj my sme mali ten nocnik s kacickou-ale museli sme mat 2ks-jeden na kakanie a druhy na cikanie 😀 😀 😀

izabelkak
15. mar 2010

ja mám viskozove popoliny a fajn strihám na polovicu lebo sú obr, takže mám akoby 200 ks, malá však kaká aj 4 x denne takže spotreba celkom slušná, ale mokré mi fakt prídu dosť "suché", celulózové mi prišli veľmi mokré keď boli ocikané, tie som nepoužívala, a je to asi aj logické keď má celuloza zachytiŤ tekutú kaku tak sa musí rýchlo zmáčať, po viskozových by vraj praženica mohla stiecť, neviem neskúšala som.....

ja budem baby zrejme predávať 12 ks popoliny + nejaké doplnky, bratova žena nakúpila ešte pred narodením na predporodných kurzoch akože sadu denných a nočných za 9 tis. 😨 majú dvojíčky, skúsila to len pár krát aj to otvorila len jednu sadu asi tú dennú tak predpokladám ultra neviemčo flanel, na a ako som pochopila skúšala to na spánok!!! takže samozrejme že tá čo ciká pred spaním ručala že je v mokru🙂)) vraj fakt to bolo mokré🙂)) takže 6 kusov bude úplne nových ani neopratých a 6 ks asi tak max. 2 - 3 x, som zvedavá či sa mi to podarí predaŤ, jednú tú "nočnú" oskúšam to bude asi to froté .... je to škoda keď mamičkám čo o tom nič nevedia predajú takto zle a draho a potom koli tomu nelátkujú, veď aspoň doma keby látkovala ušetrí majland, vraj aj teraz v 1,5 roku minú za týždeň 120 jednorázoviek .....

crysmile
15. mar 2010

Iz, fuuh, tak 120 jednorazoviek, tak to je cislo 😕
veru, malokto je asi spokojny ked si kupi celu sadu, nemusi im to sadnut.. a fuuj, ze za 9tisic.. 😨

emmka3
15. mar 2010

iz, tak to mas pravdu s tou svagrinkou ... dealeri idu po zisku, nic nevysvetlia, predaju sady!!! za majland a neskusene sa daju chytit a potom su sklamane z dennych flaneliek 😅
a co sa tyka viskozovych separaciek, mas pravdu, na novosa nie su dobre .... ja som ich tiez ako taka neskusena kupila a bola sklamana, ale uz viem, ze na novoska celulozove, a ked uz je husta kaka, tak viskozove su tiez OK ...

crysmile
15. mar 2010

nam sa tie viskozove vzdy nakrcia v tej plienke a kaka ostane na plienke.. celulozove neprepustia skoro nic..

emmka3
15. mar 2010

babeny, mate niektore tie bambusove plienocky od Anavy, co maju na Brane??? mne sa celkom pozdavaju, aj tie na strh HD, aj tie na patentky ... rozmysliam, ze ak sa maly cez leto neodplienkuje, by som zobrala jednu, dve, kedze to nie je bambusove frote a nemuselo by to tak tvrdnut a rasplovat 😅 ... inac ako uplne netvrdnuce plienky odporuca BL Velur ... akoze, stale makka a jemna a uz som ju prala asi x-krat .... a rovnako neviem preco, mi menej tvrdne vnutro v BG Organic so suchacmi, take ako nebielene, lebo mam aj BG Oranic patentky a tam je biele, ale to uz je tiez po oprati tvrde, musim suchat, aby zmaklo

emmka3
15. mar 2010

crys a ty stale pouzvas separacky? ja som uz prestala ... sanujem pre druhe 😉 bo mi este fajne rolky ostali a uz viem, ktora na co ...

izabelkak
15. mar 2010

crysmile fakt? tak mne tie viskozove všetko pochytajú aj keď nie je stolica úplne tvarovaná, ako niekedy je špinavý aj okraj plienky ale to skor že ja to dám nakrivo si myslím....

kupovali to síce pred 2 rokmi ale aj tak nemohli vtedy toľko tie popoliny stáť to ma nikto nepresvedčí.... no šak uvidím čo tam všetko má ale okrem soli, separačiek asi aj aj a nejakých PULiek nič iné len plenuchy.... keby aspoň vlniaky alebo tak....

hej je to brutálne číslo, keby len doma cez deň látkovala tak min. polovicu ušetrí...

emmka ja mám tú bambusovú plienku, je to denná plienka, netvrdne vobec asi jediná z plienok čo máme, presne BG organic riadne stvrdlo, mám inak to vnútro akosi zožltnuté neviem či z kaku, orechov alebo čoho .....

Anavy budeme robiť hromadnú objednávku priamo od kočky čo to šije, len to potrvá tak min. mesiac tak ak by Ti to tak stačilo napíš mi.... cenník a vzorkovník Ti pošlem do IP....

crysmile
15. mar 2010

iz, mozno je to tym, ze moja uz beha a jej sa to proste zosmykne.. neviem preco..
ja stale davam separacky, lebo ona kaka nepredvidatelne a je to potom o nicom, ked to mam cistit, nejde to dole, potom to sucham zlcakom a mam kopu roboty a komu sa to stale chce, ze?
mne inak z orechov zozltli ikea rucniky, takze ja si myslim ze ti mohlo zozltnut aj to vnutro BG..
iz, potom rataj aj so mnou, tiez teda chcem nieco od ivusky...

crysmile
15. mar 2010

Iz, ak tam ma svagrina bravo wrap L, tak mi daj vediet, lebo by som potrebovala pre svagrinu, na brane uz nebudu.

dahlia23
15. mar 2010

izabel, ja verím tomu, že tie popolinky mohli toľko stáť. lebo ja keď som začala zháňať ešte pre Lenku plienky, tak to bola nehorázna suma za tie popoliny - akože výbava plienkovacia, nejakých 18 tis. akože brutus.
a potom som niekde našla BL, tak to bol iný rozdiel. a fakt si nemyslím, že by tie popolini boli nejaké extra výhra.

my sme dneska prespali v noci 2 x po 3 hodiny, čo je úplne neuveriteľné. 🙂
chcela som ísť aj von dneska, lenže čo sa zas robííííí. fuuuj. že sneh poletuje. ma už trafí šľak. lebo som furt doma a len keď príde drahý z práce, tak vybehnem niekam, ale to autom, takže som stále jak sud. pri Lenke som tak rýchlo schudla, teraz sa potrápime dlhšie 😖

dugyna
15. mar 2010

iz aj aj ti potom napisem co od tej anavy 😉

dahlia23
15. mar 2010

baby, nedráždite s anavy. lebo aj ja budem určite niečo chcieť 🙂

izabelkak
15. mar 2010

jasne napíšem vám IP koho evidujem že niečo chcel a napíšem aj sem keď to bude pred odoslaním....

aha, tak to može byť crysmile, a Ty si to dávala tak cez celú plienku? resp. ja ak prestrihnem tie popoliny napolovicu tak to má pod zadočkom a z časti medzi nožkami, raz som toskúsila dať celé do zavazovačky a tiež sa mi tuším zošuchla ....

to myslíš vážne že vtedy mohol stáť kus tak okolo 600 korún? tak to je potom sila, no ale čo lepšie ak to predám aj za menej ako povoličnú cenu akoby jej to malo stáť v skrini, veď ešte uvidím aké tie ultra sú a možno si nechám viac ako jednu....

o.k. crysmile keby boli tie vrchné gate L dám Ti vedieť... pojdem po to určo tento týždeň lebo už žalostne potrebujeme vysielačku.... našŤastie všetko takto dedíme 😝

dahlia23
15. mar 2010

izabel, my sme tiež takto podedili pri Lenke, je to fakt na nezaplatenie 😀

izabelkak
15. mar 2010

no oni my chceli dat aj tie plienky no je mi to blbe tak som slubila ze ich skusim predat a ak nepredam necham si ich ja skor vyuzijem ako oni aj ked si myslim ze doma ich mohli nosit hoc keby len 500 korun mesacne na hnuskach usetrili...

crysmile
15. mar 2010

ja som nic po nikom nededila a poviem vam, je to sila vsetko kupovat..
iz, tak dik ze ma evidujes, ale este sa teda predcasne netesim, ze urobim svagrinke radost.. im najlepsie tieto pulky sedia.. sranda..
noo a co sa tyka separaciek, mne sa vlezie do celej plienky, lebo tym ze sa hybeme a malej kaka nevadi, tak ju rozotrie po celej plienke..

mneme
15. mar 2010

ja tiez striham popli viskozove na polovicu, akurat sedi do plienky. inak uz dva tyzdne marne skusam nocnik a uplne bez vysledku. slecna tam pekne sedka, usmieva sa na mna, kecame si, hrame sa. a potom sa pokaka do plienocky 😀 a pritom ked bola cisto dojcena a mala dojcensku stolicu, tak som ju vzdy pekne stocila do klbka, povedala kakaci zvuk a ona sa vykakala. teraz ju len vzdy nacapam, ako si v nejakom kutiku tlaci a uz je neskoro. ako mam na nu citlivo ist?