Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
12. apr 2010

dufam, ze budu nejake fajne zlavy, bo uz som na brane nasla veci za 45 euracov, ktore urcite potrebujem 😀

prsky
12. apr 2010

julia..ja pouzivam na noc alany (teraz maxi) a nepretekaju (a to Lala spava 12 hodin a v noci ju neprebalujem) - pre mna su to naj pleny (a kede su aj akoze trochu ekologicke, tak mam zo seba dobry pocit 😉)

a pocikane plienky (pokakanu sme nemali ani nepamatam) hadzem do umelohmotnej nadoby (kupili sme v ikea take tie nadoby s vrchnakom, co sa daju dat do tych skriniek do detskej izby), do nej nakvapkam trochu esencie, nech to nesmrdi a kazde 3 dni ked hodim plienky do pracky tu nadobu osprchujem v horucej vode

inak asi som zla mama, lebo som Lalu ako malilinke babatko v noci nie vzdy prebalila, ked sa pokakala do plienky (kakala pocas koja) a niekedy som ani nevedela, ze nalozila, lebo pri kojo sme v noci vzdy spali (ani neviem, kolkokrat v noci ju prelozim na druhu didu 😅 )

izabelkak
13. apr 2010

emjee a ako si s pokojná z BBH magic? ja poškulujem po druhej ale neviem no, chcem skúsiť aj anavy AIO tak sa neviem rozhodnúť, lenže každá je na iný účel - anavy štíhlejšia medzi nožkami na mrvenie sa a zase BBH do nosítka, tak neviem, ale je fakt že tá zásiela s BBH ešte furt nedorazila, síce sa mi tá ružová čo brala mneme páči ale asi by som chcela inú farbu, mám fialovú ....

dugyna
13. apr 2010

emjee este ze pisem diplomovku..a nemozem kukat eshpy..lebo to by som mala zoznamisko a potom ho musela skresat 😀

henushka
13. apr 2010

prsky, ja to vlastne tiez tak robim, ze mam v takom vacsom kosi s vekom (tiez Ikea) a to osprchujem, ked dam plienky prat. Len som xcela vediet, ako to robia ine maminy. Dik za reakcie 🙂

julia30
13. apr 2010

prsky neviem ako tie vacsie my sme mali len tie oranzove to boli tusim ze 4az11 ci jako to je uz si to nepamatam ;) no ale my sme extremny cikosi ;) my sa prebalujeme uz zasa 1x v noci teda nad ranom :D lebo uz cikame zasa viac takze isto budem potrebovat este nejake jednoduchsie bambusove alebo bavlnene plienke na noc ;) tak sa tesim na tyzden. Mate niekto anavy stranku? nech si kuk nejke veci ja by som od nej chcela aspon jdenu dve tri slovom styri 🙂 na noc 🙂 na doprebalovanie jednovelkostky 🙂

oki utekam k malej pate sa 🙂
PS> sak komu ako vyhovuju aj alany niekomu ano niekomu nie to je ako s latkami tie tiez niekomu niektore sedia a inym nie ;)

izabelkak
13. apr 2010

julia čo myslíš orandžové?

julia anavy bude mať čoskoro ofiko e-shop, ten link som zapatrošila tak keď nájdem hodím odkaz ....

och
13. apr 2010

ahojte

prepacte, ze som vam sem tak vtrhla ale potrebovala by som radu 😉

mala Rebeka ma 3 mesiace aj nieco a vazi 5,5 kg a chceli by sme zacat latkovat, takze by som vas rada poprosila o radu ako zacat s akymi plienkami a kolko popripade nieke doplny co budem potrebovat. Dakujem vam velmi pekne za pomoc a prajem uspesne latkovanie 😀

miruss
13. apr 2010

Och poslala som Ti IP. 🙂

dahlia23
13. apr 2010

huráá, anavy vlniaky konečne držia. boli sme s Lenkou na tančeky, malého som prebalovala ešte doma a pekne spánok potiahol. a mal len BL classic a vlniaky pekne držali, žiadne vlhko nebolo. dúfam teda, že to nezakríknem. 😅

miruss, takže prezentácia definitívne 29.4. o 10.00 v Neposedkovi. idem si toť do veľkého pc nainštalovať corel a hurá na plagát 😀

lenka138
13. apr 2010

vy ste toho teda popísali ani neviem na čo som chcela reagovať, ale jedno som si teda zapamätala, tá výdrž v pokakanej plienke 😖 , to je fakt hrôza, čo niektoré mamičky dokážu, potom ani nechcem vedieť ako dlho musí byť to dieťatko v pocikanej hnuske 😒

Ja nemám vedro, ale plánujem kúpiť, musím sa priznať, aj ked nerada, že ja skladujem plienky v tecso taške na balkóne, ale je stále otvorená, takže sa nedusia

crysmile
13. apr 2010

dadi, tak super, ze drzia.. asi potrebovali viac nalanolinovat..
leni, ja ked som mimo domu, tiez idu do igelitky, alebo mam teraz to popolini vrecko - zmestia sa mi tam plienky od rana do vecera.. skoda, ze uz je mala velka, neoplati sa mi kupovat uz vacsie.. a inak doma mam vedro plus box na hracky, do toho to davam..

dahlia23
13. apr 2010

baby, bude objednávka na bránu? aby som nepremeškala... 😀 chcem nejaké hračky pre Jurka.

miruss
13. apr 2010

Dahlia aj ja sa večer chystám na plagát a letáky. 🙂

miruss
13. apr 2010

Inak to vrecko popolini je fakt super vynález. 🙂

dahlia23
13. apr 2010

miruss, tak nech to nerobíme dvojmo 🙂 tak skús niečo vymyslieť a hoď do mailu a potom uvidíme, že čo. 🙂
a to vrecko popolini je naozaj super, neviem, kto tu písal, že aj na plavky, keď chodia plávať. ešte že mám 2 😀

prsky
13. apr 2010

juli...no nechapem, Lala tiez asi dost cikosi v noci (kedze sa kojime, tak sa ani nedivim) - mala som tendenciu davat teraz latkovky aj na noc, ale vsetky mi precikala - aj bum geniusky vypchate do poslednej molekuly volneho priestoru aj IB, aj 3 stvorce + vkladacka a henta drzi - som strasne leniva v noci prebalovat 😅.

sak jasne, ze kazdemu ine vyhovuje, ja ich mam rada kvoli tomu akoze eko (kedze som leniva zistovat, ci nie je nieco uplne degradovatelne za priaznivu cenu a hlavne dostupne)

co pouzivate baby na noc?

och - ja pouzivam hlavne stvorce a pulky na doma a na paradu mame itti bitti a na noc tie spominane alany z DM a som spokojna

inak nechce niekto tie nestastne zavazovacie disany? ja som ich nevedela nejak extra pouzit - su len oprate (kuk do mojho bazaru)

miruss
13. apr 2010

Dahlia Ok. 🙂

katka.carska
13. apr 2010

Obrusky - nasila som z dvoch obyc. stvorcovych plienok, kedze nemam overlock, tak len rovno a otocene. Sluzia super.

mneme
13. apr 2010

prsky, moja dcera v noci cika dost, ale tiez odmietam prebalovat. pouzivam bum huggery vypchate baby idea bambusovym prefoldom alebo babyidea extra bamboo vypchate bambusovym twofoldom alebo swb organic velour vypchatu bambusovym twofoldom. ziadnu havariu sme zatial nemali 😎

izabelkak
13. apr 2010

prsky na noc potrebuješ nejakú výkonnú bambusovú plienku + vo vašom veku už vkladačku od babyidea bamboo prefold, s plienkou velmi neporadím ja preferujem flauš pred froté, a z flaušu je na vačšie deti akurát babyidea bamboo extra, tá však nám zatial strihovo velmi nesedí, ja mám veľmi rada bambusovú babybeehinds lenže tá je dosť boková a aj keď je jednovelkostná nie je až do odplienkovania.... ale určite odporúčam vkladačky od babyidea bambusovú - prefold na noc a bamboo hour tá je štíhla dá sa použiť do hocčoho....

lenka138
13. apr 2010

prsky ja som mala tiež s nocou problém, ale teraz už zase len látkujeme a neprebaľujem v noci
máme bum hugger a do toho dávam extra vkladačku pop in

busni
13. apr 2010

ahojte, chcem sa spytat, ked chodite napr. na vylet ku kamoskam, alebo aj k doktorke, davate latkove plienky? lebo my latkujeme od narodenia (aj vdaka vam, lebo ste mi velmi pomohli vyznat sa v tom celom 🙂 ) ale len doma a na prechadzky, v noci samozrejme latkujeme tiez. ale ked idem s malou napr. k dr a viem, ze je to polhodka autom a potom este u dr cosi a potom este pripadne lekaren a autom domov, radsej jej dam pampersku aj ked je to fakt hnusne a vzdy bezim domov prebalit ju rychlo do latky. aj by som chodila s nou v latkovke, len mam obavu, ze ked sa pocika v autosedacke uz pocas cesty, aj ked si len cvrkne, vzdy to hlasi a tak nechcem aby plakala. pred cestou ju totiz vzdy nakojim a ona je taka "princezna na hrasku" ked cikne uz krici 🙂, ale ako sa blizi leto, nechcem ju do tym pampers vobec davat. ako to robite? prebalujete napr. u dr?

zdienka
13. apr 2010

baby a vyrabali ste niektora doma vlhcene obrusky, nasla som na vela ceskych strankach recepty... napr>>
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

jo a co je to ta brana? sem chodim malo tak neviem 🙂))

matja
13. apr 2010

busni, ja prebaľujem vždy u Dr. Však drobec sa aj váži a bez plienky, takže mu vždy dám čistú. My jednorazovky nepoužívame vôbec. No a samozrejme k Dr. vyberáme vždy tie najkrajšie plienky 😉
Naber odvahu, určite to zvládnete 😉

henushka
13. apr 2010

busni, je to len sila zvyku 😉 smelo do toho! 🙂 ja som tiez najskor davala pampersku, ale teraz uz latkujeme naplno 😎 uz nas aj ocumovali, ze "tak toto su tie latkovky" 😀

lenka138
13. apr 2010

busni aj ja beriem látku všade so sebou, ved aby si to mala jednoduchšie, tak k dr. ber aio, ja tiež u dr. prebaľujem
a treba vybrať dobre savú plienku aby si mala istotu, že sa nepreciká
a ked jej tak vadí trochu mokro, tak na cestu daj flisovú separačku, určite nebude cítiť vlhko

my každý víkend chodíme na chatu a cez týždeň tiež niekedy beháme kade tade a všade so sebou nosím plienky, je to síce dosť, lebo nám zaberajú väčšiu časť z batožiny, ale som spokojná

dahlia23
13. apr 2010

busni, ja tiež dávam stále látku, aj pri Lenke som dávala. 🙂 ja som na látkovky pyšná, takže sa rada všade predvediem. 🙂 a k doktorke teraz dávame GB alebo BG flip. a vždy mám v prebaľovacej taške ako zálohu AIO BG organic. teda, okrem vkladiek do plienky ktorú máme práve na sebe. 🙂

ja by som na leto chcela fakt pekné vlniaky. ale furt sa neviem zmieriť s tým, že crepe už nie sú. ☹

lucinka83
13. apr 2010

ahoj, maminky 🙂 my este len cakame babatko 🙂 ale som rozhodnuta pouzivat tieto latkove plienky a tiez by som poprosila o radu, citam pravidelne Vasu diskusiu tu, ale priznam sa, ze v tom velkom mnozstve roznych znaciek a typov sa trochu stracam, takze ake a kolkko by ste mi poradili na zaciatok. Bola som aj v Ekoporadni Zivica, kde bola velmi mila slecna, ale mali tam len Baby Lucy a Popolini, tak by ma zaujimal VAs nazor, co a ako🙂 pisete o nejakej brane a tyzdni plienok, co je ta brana? Tak by sa asi v tom tyzdni oplatilo nakupit vybavicku, ze? DAKUJEM velmi pekne za rady!

lenka138
13. apr 2010

ahoj lucinka, viem, že na tie popoliny nie sú veľmi dobré ohlasy, ale tých BabyLucy sa báť nemusíš. My od narodenia máme BL a som s nimi veľmi veľmi spokojná
Je to veľmi dobrý variant, čo sa týka ceny a kvality, ale tam sú potom lepšie tie organic, lebo lepšie sajú. Máme doma aj classic, ale tie teraz už čisto len na doma

Na začiatok sa vôbec nemusíš báť aj klasických štvorcov, to je pre také malé bábätko možno aj najlepšie. A vôbec sa na začiatku nemusíš trápiť s tým aby si mala nakúpené tie najsavejšie plienočky, pri takom malom bábe tak často prebaľuješ, že stačia aj menej savé, a ked sa s plienočkami zoznámiš tak postupne budeš veieť čo potrebuješ ďalej a čo vám vyhovuje

my sme napr. až do 8-9 mesiacov boli čisto na BL plienkach, ale aj bamboo až teraz ked viac ciká tak sombola nútená kúpiť aj niečo iné 😉

dievčatá ti tiež ešte určite poradia

a ten týždeň plienok určite využi a tá brána, to je stránka branakdetem.cz