Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

prsky
28. apr 2010

baby, ja som plienky nezehlila ani v prvych 6 tyzdnoch 😅

prsky
28. apr 2010

ale zas je pravda, ze som latkovala iba 2-3 dni a potom tak striedavo oblacno a naplno som zacala az v cca 3 mesiacoch

karaa
28. apr 2010

skladanie a zehlenie je vecerny program na hodku-dve kazdy 2-3 den, takze naozaj to nezaberie vela casu, tie viacvrstvove sa skladaju aj zehlia samozrejme rychlejsie, ale bez stvorca som ich samostatne nikdy nedavala /aj ked sa to samozrejme moze/, naspodok klasicky stvorec, nato viacvrstvovy a na to separacka.
S nohavickovymi je sice menej roboty, ale dlhsie schnu a keby si mala novoskovi davat len tie, tak ich musis mat min 20ks a prat kazdy den. A mne sa zda, ze tie stvorce su jej najlepsie prisposobitelne na to male telicko. GB som objednavala az teraz, ked uz bude mat dva mesiace, ale viem ze napr. zajaciq ich na malu pouziva od narodenia, tak sa skus opytat jej, ake ma skusenosti.

vrchne nohavicky mame tieto
Plienkové nohavičky Imse Organic S – 1ks
Bummis Super Brite S – 1ks
Haipa daipa S – 1ks
Plienkové nohavičky Imse Organic Fox M – 1ks
Bummis Super Brite M – 1ks

Ale tie bummis by som uz nikdy nekupila, su take uplne gumene a ani nam nesedia dobre. Zato oboje Imse su super.

A este si sa pytala, ci nam 6ks nohavickovych stacilo. No nakolko sme ich pouzivali len na noc a na prechadzky, tak stacilo.
Minuly tyzden sme k vybave nohavickovych pridali:
Lotties Tendy Soft onesize – 1ks
BabyLucy flanel XS-S – 1ks
Tento tyzden sme objednali dalsie, lebo uz nekaka do kazdej plienky, takze budeme nohavickove pouzivat castejsie.

Takze prajem prijemne a uspesne kombinovanie vybavicky 🙂 Ked som bola tehotna, cudovala som sa latkarkam z tejto temy, co stale mozu na tych plienkach riesit, ale teraz uz vidim, ze ked to clovek zacne, tak uz neprestane 😉

karaa
28. apr 2010

prsky a ako si docielila, aby tie okraje neboli take pokrcene a pozahynane? Ci si to rukami vyrovnavala pri skladani? Tiez rozmyslam dokedy mam zehlit, ale ked mna to zehlenie plienok zatial tak bavi ... ale len plienky, nic ine 😀

lenka138
28. apr 2010

nejako teraz ani nestíham sledovať koníka, ale musím niečo popozerať, lebo chcem využiť týždeň plienočiek 😅

čo som si len tak všimla, bambuska ja som si nedávno kúpila disany a som veľmi veľmi sklamaná, dúfam, že to bude už potom lepšie. Teraz ich lanolínujem už tretíkrát, lebo vôbec nedržali. Ked som si kúpila popoliny, tak tie hned po prvom lanolínovaní držali úplne perfektne. 😒

zfidorka
28. apr 2010

karaa - ked si tak super spisala svoju vybavu, mohla by si ju skopirovat aj do fotoblogu, ked pride niekto novy, aby nemusel listovat v diskusii 😉
inak, ja mam svoju uvodnu zostavu dost podobnu s tebou (hlavne co sa tyka poctu jednotlivych druhov plienok), tak sa uz tesim ked zacnem latkovat 🙂

prsky
28. apr 2010

kara..snazim sa ich uz zavesit co najvystretejsie /ked ich idem zavesit, poriadne kazdu vytrasiem 🙂 - mam IV stvorce/ btw..mne na imse organic vadia tie suche zipsy - teda to, ze sa otacaju smerom k brusku a odieraju ho (aj ked len trosku) - pouzivali sme ich donedavna a teraz, ked som objavila gro baby, tak asi uz pri druhom babatku budem imse pouzivat len sporadicky 😉

mneme
28. apr 2010

dievcata, vyradujem dalsi kusok z nasej plienkovej vybavy - zltu Babylucy organic velour

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/omxj/ba...

bambuska1
28. apr 2010

baby, z brany siobjednavaniekto aj tuto vkladku BBH bambusovu?
http://www.branakdetem.cz/bambusova-vkladaci-at...

izabelkak
28. apr 2010

bambuska asi si ju neobjednávana nikto cena je dost vysoká, inak musí byť super, vezmi radšej prefold od BI.... cenovo to vychádza lepšie a bude to isto porovnatelné... http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm
inak nechápem ako chcú z toho rozmeru získať 8 vrtiev no ale neva, údaj o gramáži tam chýba....

dugyna
28. apr 2010

bambuska vkladku nie..ale tu BBH bambusovu plienku ano 😉

busni
28. apr 2010

moja vybava na novoska je velmi podobna ako pisala Karaa.
70x70 stvorce kikko eco lux cca 50ks ale z toho davam aj pod hlavicku a ked sa kojime pod krk a tak, takze by stacilo aj 40
vrchne gate Imse vimse organic S so zvieratkami - tie su super
vrchne gate Baby Lucy fix - to mam len take nehradne ale nei su nic moc
AIO Pop in uni velkost - zmensovatelne na patentky - 2 ks - toto boli moje naj asi do 3 mesiaca Lukrecie, system je taky ako bum genius len vlozka v nich je mensia a menej sava komplet odopinatelna - ked ju Lulu precikala, pouzivala som len tie vrchne gate a do toho stvorec a separacku. Maju super gumicky okolo noziciek - nam teda sadli uplne, nepretiekli ani raz.
Baby Lucy Organic 5 ks, toto je taky standard, pomer cena - vykon je podla mna akurat
BBH 1ks - tu som ale zacala pouzivat az okolo 2,5 mesiaca
Baby Idea 1 ks - skvele sedi ale mne tvrdne
no a samozrejme separacky celulozove popolini - bez nich by som sa nezaobisla
teraz som este dokupila 2 itti bitti sio - tie su fajn
bambusove prefoldy (neviem znacku, lebo som to kupovala osobne v brane v Brne) - tie su super, ale zacala som ich pouzivat az teraz, predtym to bolo zbytocne.
tak ako tu uz viacere pisali, keby som prve dva mesiace mala len nohavickove, potrebovala by som ich aspon 25 ks, lebo Lukrecia zo zaciatku mavala normu cca 12 plienok denne.

pipera
28. apr 2010

no ja mam teraz prve stvrce ked mala podrastla a aj to len na vyplne kapsovych plienok. moja vybava pre novorodnca asi podla vzoru ostatnych bola odst nestandartna,ale bola som nadmieru spokojna. mala som TB flexibots, tie boli uplne super, malej super sedeli na zadocku a velmi rychlo schli. okrem toho sme mali tb bambusky a na noc tb bavlnene, s takou strojenou vsitou vlozkou a navrchu maju vsity flis. su super, aj ked dlhsie schnu. mala som tusim 8 tb flexibots, 12 tb bambusiek a asi 6 tb tych bavlnenych. vrchne nohavicky som mala troje.

majkas
28. apr 2010

ahojte,

uz som tu davno nebola ale sem tam ockom poskulujem po novinkach a tipoch co tu davate 🙂
pozeram ze vela mamiciek tu pribudlo co je super 😉

no a chce sa spytat ci si neplanujte niekto z BA objednavat u Mirky z ekoplienok tento tyzden. mam len malu objednavku (cosi cez 20e) tak by som mozno niekomu pomohla k tym limitom na akcie alebo k nulovemu postovnemu.
ak hej ozvite sa pls do IP do piatku, potom si to uz objednam.

kolka1
28. apr 2010

Ahojte maminky,

nemam momentalne moc cas prispevat, ale snazim sa v rychlosti precitat co nove 😉.

Chcela by som vas poprosit o radu, zatial riesime nasu vybavicku klasickymi stvorcami, vkladackami Popliny, pripadne prefoldami od Babyidea a vlniackami od Swaddlebees (na ktore osobne nedam dopustit 😵 ). Rada by som nasu vybavu rozsirila o nejake kusky na von a noc. Mam z toho trochu chaos co si vybrat mozem vas poprosit o vasu referenciu, co by ste mi fakt z vlastnej skusenosti doporucili a na co by ste "nedali z vlastnej skusenosti dopustit"? Taka vasa plienka snov na tu ktoru prilezitost 🙂 Dakujem

zitaje
28. apr 2010

Vdaka baby za podrobnosti, celkom ste mi pomohli.
Moja segra preto nechce moc stvorce, lebo byvaju na farme, plno zvierat, o ktore sa treba starat, je to ich prve dieta z ktoreho je zlahka vystresovana a chcela by taku pohodlnejsiu verziu, lebo hodina na zehlenie a skladanie plienok kazdy druhy vecer je pre nu asi velka strata casu 😉 . Takze ja jej posuniem zbytky nasich vypratych stvorcov, to je aspon 20ks, a k tomu jej dokupim zo 10 viacvrstvovych, a zopar (tipujem cca. 5 ks) nohavickovych na noc a na prechadzky, myslite ze to bude stacit? 😕 Plus celulozove separacky. Ked sa chce zmestit do 110 Eur, moc sa vyskakovat neda...

emjee
28. apr 2010

POZOR posledna sanca napisat mi do ip, co chcete objednat z brany 😀 do polnoci 😉

kolka1
28. apr 2010

Emjee a maju teraz na brane nejake akcie? Nevidela som yatial nic na ich stranke 😅.

emjee
28. apr 2010

nemaju 😔 ale berieme od nich to, co inde nedostat 😀

zitaje
28. apr 2010

emjee, co napriklad?

bambuska1
28. apr 2010

baby,mate niektora skusenosti s mother-ease znackou? Som dnes sama otazka 😉

mneme
28. apr 2010

zitaje, napr. plienocky anavy http://www.branakdetem.cz/jednovelikostni-bambu...
alebo bbh http://www.branakdetem.cz/bambusova-plena-baby-...

inak oba typy su jednovelkostne, takze by sa z dlhodobejsieho hladiska segre oplatili 😉

kolka1
28. apr 2010

Emjee si tu? Mozes sa mi prosim vyjadrit k tym plienkam? Ty mas taky rozumny nazor 😉 .

A my planujeme cestu do Prahy tak rozmyslam ze tam zbehnem osobne do Brany 😵 joj ale bude nas to vela stat 😀 🤐 .

emjee
28. apr 2010

pripajam este k tomu, co napisala mneme o anavy a bbh - su supersave 😀

kolka nepoznam, nemam vyskusane, neviem posudit
cesta do prahy (alebo brna) dobry napad, ale treba si podla mna vopred premysliet, co chces a drzat sa toho, lebo inak tam nechas 5x tolko penazi ako si chcela 😀 😀 😀

mneme
28. apr 2010

kolka a este treba si vopred overit, ci to maju na predajni. ja som takto vyslala sestru, predtym som si vybrala na ich nete, ale fyzicky mali v predajni len 50% veci ☹

aha, a este na noc mam ja najradsej bi bamboo extra, na von su super bbh aio magic baby alebo bum genius 3.0, mam rada aj itti bitti sio, lebo na nich mozes vymenit len save jadro, takze nemusis so sebou von vlacit kopec plienok

zitaje
28. apr 2010

Este mam taku otazocku, ked chcem teda viacvrstvove, aku velkost mam kupit? Babo bude take akurat podla predbezneho odpadu, a rodicia su pomerne velki, takze tipujem, ze aj babo im bude rast vcelku rychlo, neocakava sa dvojkilove drobatko. 🙂

labutka
28. apr 2010

kolka, ja nedam dopustit na natahovacie vlniaky od loveybums, mam aj SWB patentkove, ale natahovacky su uplne namakaneee. 🙂 na latkovky.sk su v zlave.
na noc pouzivam BL bambusky
na von mam rada itti bitti alebo swb kapsy, lenze ja som si kupila tie SWB este pred rokom vo vypredaji, mali z flisom.
gro baby maju krasne vzory, ale trochu mi vadia prave tie vynovene suche zipsy - zachytavaju sa viac, nez klasicke. a osobne by som prijala, keby vkladacka bola sirsia v predu, na zadku je podla mna zbytocny taky kus latky. a vkladacka je bavlnena, tak nasaje menej nez bambus (v IB).

inak, hovorila som dnes z olinou, a taketo novoty su / sa chystaju na latkovky.sk (dufam ze to neni tajne a ze to admini nezmazu)
- bum geniusy na ceste - na expe ich uz uvidite nazivo
- imse vimse plavky na ceste, vsetky vzory (na tie sa ja osobne tesim)
- do dvoch tyzdnov naskladni dalsie znacky. nechajte sa prekvapit. 😉

och
28. apr 2010

ahojte

emjee poslala som ti IP, len na medvidka, totiz vsetko co som si vybrala bola dostupnost az 60 dni a na to sa mi cakat nechce 😉

ved bude expo tak tam miniem kopec penazi 😝

emjee
28. apr 2010

och 😀

labutka co hovoris na dnesok?

labutka
28. apr 2010

emje pohoda, cesta domov trvala kratsie nez cesta k vam. 😉 a co vy hovorite na dnesok?