Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
2. jún 2010

@alusha: Ďakujem za objednávku a aokuliare Ti zmením na KidzBanz.

@martina05: Moja naj kapsová plienka, používam ju dlhé vychádzky a cesty aouto je:
http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-one...
Podľa popisu je dobrá aj Woderoo, ale tú nemám vyskúšanú.
A z AIO sú dpobré:
http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-magic-...
Aj BG Flip, Gro baby, ale tam namiesto extra vkladačky dávam túto vkladačku:
http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie...
alebo vkladaciu plienku bambus.
Rada mám aj Tots easyfit bamboo a Imse 2v1.

Inak @izabelka dnes som skúsila dať konopnú vkladačku Ella´s House do IB namiesto tej vrchnej vkladačky a nepretiekla mi plienka.

alusha
2. jún 2010

@miruss dakujem za tie okuliare

katja78
2. jún 2010

@miruss - to je tá, čo je v rôznych farbách? a neposúva sa tam to konope, keď nie je pricvaknuté? ja dávam väčšinou bambus pod zadok a tvarovanú vkladku pod neho. Ďakujem za plienočky, sa z nich vytešujem práve 🙂

martina05
2. jún 2010

@miruss BG Onesize mám z tej akcie vo farbe Zinnia, ešte som neskúšala, priznám sa že si ju šetrím... Pozerala som na tie nové Magic BBH tuším sa začínam namotávať ... sú na stránke vyobrazené aj tie ďalšie farby, neviem to tam nájsť ...

miruss
2. jún 2010

@martina 05: Pozri dole na tomto linku obrázky:
http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-magic-...

@katja 78: Som rada, že balík dorazil ok. A vkladačka sa neposúva, dobre tam drží.

martina05
2. jún 2010

@miruss, že by hnedá ???

miruss
2. jún 2010

@martina: Hnedá vyzerá pekne.

michaela80
2. jún 2010

no tak tie plienocky Magic BBH vyzeraju super no ja uz mam toho tolko ze az....som si dala zavazok ze kym sa mala nenarodi a neposkusame co nam sedi z tych co uz mame doma tak nekupim ani jednu plienocku.....uz fakt skrachujem pre tie plienky...ja som za ne uz dala okolo 700 e

sulky
2. jún 2010

@michaela80 , 700 eur je teda dost. 😕
Radsej pockaj a uvidis co vam bude sediet. Ja som tak musela predat kopec plienok co sa mi nepozdavali.

izabelkak
2. jún 2010

Mirka, hmm no tušila som že je problém v tej umelinke a v čom perieš v orechoch? žeby ešte navyše to mydlo leptalo ten povrch a nestíha to vobec sať.... som už začala uvažovať či mi neprepúšťa PUL ale zrejme nie, tiež ju najbližšie skúsim dať s bamboo hour vkladačkou, či mi iné ostáva aj do GB budem dávať...

s tým schnutím teraz je to fakt otrasné, donedávna som si myslela že máme preplienkované a že mám zbytočne milion vkladačiek a teraz sa mi to pekne hodí....

sulky
2. jún 2010

@izabelkak ,prosim ta, ktore vkladacky suto tie lepsie na gro baby? zevraj originalvkladacky pretekaju. Ste to tu spominali par stran dozadu

avila
2. jún 2010

@izabelkak dakujem. Novosklad je na draka, co su to 2 rozne skladania? Mozte mi niektora poslat link na skladanie plienok z brany? To tam hladam a nie a nie najst....

avila
2. jún 2010

@zfidorka dakujem 😀

zfidorka
2. jún 2010

@avila novosklad a na draka su 2 rozne sklady stvorcovych plienok, novosklad skor na novorodenca, na vacsie babo na draka...

izabelkak
2. jún 2010

sulky ja som ju ešte GB neskúšala dovypchať, ona sama o sebe tá originál vkladka nepretečia, len je tak mokrá a akoby zhužvaná medzi nožkami že veľmi napáchnu nohavičky a nie je možné ich opať použiť, baby tam dávajú konopnú ella´s house, ja jednu mám ale skor tam asi skúsim dať od BI bamboo hour, rovnako aj do IB ju použijem namiesto ten origoš vrchnej, mám 6 kusov tak sa aspoň využijú....

dahlia23
2. jún 2010

@sulky, ja dávam do GB konopnú ellas house, sedí super, saje super. ale používam aj bambusové štvorce BL, rozmer 30x30 cm. a tiež pohoda. ja mám 2 ks tých vrchných gatí, takže to striedam pri prebaľovaní. ale vždy večer aspoň prepláchnem vo vode, neviem, aj by som si tiež 2 dni po sebe nedala tie isté nohavičky 😀

ronja
2. jún 2010

Ahojte kto mi poradí??? Máme polročnú dcérku a po narodení som mesiac používala klasické látkové plienky ale potom som to vzdala a prešla na pampersky.............no teraz chcem kúpiť tieto moderné látkovky a neviem ktoré pre ktoré sa rozhodnúť - ktoré ako denné, ako nočné a tak............prečítala som vašu diskusiu a mám trošku predstavu že čo asi....no budem rada keď poradíte ...uprednostním asi plienky ALL a jednoveľkostné.....dakujem vopred za všetky rady

sulky
2. jún 2010

@ronja , chceš prírodný materiál na zadočku alebo môže byť flís/umelinka pre pocit sucha?

izabelkak
2. jún 2010

@dahlia23 ja keď som tie GB kate aj oprala večer v rukách, tak ráno smrdkali, no a skúšala som do GB bamboo hour a ella´s house a tá tam sedí lepšie, teda je o vrstvu tenšia a je to cítiť, no ale možno na malej mi to tak nepríde neviem... mne je celkovo dajaké divné dopchávať AIO plienky, no ale čo narobím nemám novoška ....

baskaj
2. jún 2010

čaute baby,

tak ja idem zase objednávať nejaké veci zo sijemdetem.cz. ak by mal niekto záujem sa pridať, tak mi dajte vedieť do IP, jo? 😉

izabelkak
2. jún 2010

@mneme ešte ma k tým BBH vlniakom napadlo, ak by si sa pre ne rozhodla, na bráne píšu že ak ich chceš používať na noc na vycpaté plienky tak radšej o číslo vačšie, neviem ako veľká je Martinka ale ja velmi tie nočné zatial nevypchávam, tak nám je to M-ko v pohod... ono je v ritke priestranné problém by mohol byť čo s výšky sedu týka, no lenže aby vám zase to L-ko nebolo obr....

matja
2. jún 2010

ahoj ronja - na noc by som AIO neodporúčala, tam choď radšej do nohavičkových plienok - bambusových alebo konopných - a na ne vrchné nohavičky - buď PUL alebo vlnené. Nočné plienky napr. Bum Hugger, Baby Beehinds, Baby Lucy Bamboo, Tots Bots Bamboo, Baby Idea Bamboo extra...
na deň si môžeš vybrať AIO, kapsové so širokej ponuky - jednoveľkostné sú napr. Tots Bots AIO, plienky BumGenius (3.0, organic, flip), Swaddlebees Econappi, Mommy´s touch - je z čoho si vyberať.
ale aj na deň sú niekedy viac vhodné nohavičkové plienky - napr. na cesty, na denný spánok, na dlhšie výlety... - Tots Bots, Baby Lucy organic...

miruss
2. jún 2010

@ronja: Na deň sa dajú použiť AIO a kapsové, ale na noc odporúčam jednoznačne nohavičkové: bambusová Baby Beehinds, Bum Hugger a Babyidea bamboo extra. Ak nebude časom stačiť savosť, tak super sú bamboo vkladačky babyidea.

Z jednoveľkostných kapsových a AIO sú moje obľúbené: naj je kapsovka Bum Genius v3.0
Dobré sú aj: Tots easyfit, tú mám teraz v akcii na ekoplienky.sk
Dobré sú aj Bum genius Flip, Gro baby shell sety, ale tam namiesto extra vkladačky používam konopnú od Ella´s House alebo bambusovú Tots Bots.
Podľa popisu je dobrá aj táto nová plienka, ale nemám ju vyskúšanú:
http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde...

mneme
2. jún 2010

@izabelkak nakoniec som sa rozhodla pre L - prave kvoli tomu, ze musim plienky sialene vypchavat. ja ozaj neviem, z coho to moje dieta tolko cika, ved az tak vela mlieka hadam za noc nevypije 😕

miruss
2. jún 2010

@mneme aj môj Kubko dlho čúral v noci veľmi veľa a to pritom od 2,5 mes, spával bez toho, aby v noci pil. 😨

dahlia23
2. jún 2010

@izabelkak, mne našťastie nie, ale čo nie je, môže byť... ☹
a náš malý tiež dosť ciká, takže na dlhšie vonku to musím vypchať...

mneme
2. jún 2010

@miruss stastna to zena 🙂 ja som v noci stale hore - teda, ja spim, hore je martina a ja ju v spanku dojcim 😅

mneme
2. jún 2010

a este som chcela k tomu zasmradnutu gb gatusi - je to ozaj des, ak ich chcem pouzit 2x musim ich poriadne vypchat. ale ked dahlia pise, ze jej nezasmradnu, napadlo mi, ze to moze byt sposobene aj tym, ze starsie deticky na prikrmoch maju predsa len ten moc o hodne agresivnejsi ako vylucne dojcene deti

matja
2. jún 2010

mneme, u nás je to veľmi podobné, Paťko by bol na prsníku celý čas. Okrem MM vypije do 0,5 l vody denne. A tak to aj vyzerá, aj keď prebalím 9 krát denne, občas sa vyciká aj do nočníka, všetky plienky sú durchom mokré 😅