Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mamutka
19. júl 2010

tu sa toho ale popisalo od vcera 😀 ked riesite separacky, ako zaciatocnicka som netusila kolko ich je, ze su vlastne dvojake - jedny na pocit sucha = mikroflis a potom iny typ, ktory ma zachytit stolicu a dava sa pod ritku len v case ked sa ocakava kakanie a nema s pocitom sucha nic spolocne - akoby papier v rolke.....to by niekto nemohol nejake normalne rozlicne nazvy tomu vsetkemu vymysliet? 😅

miruss
19. júl 2010

@luciferova: Aj BG flip sty dry aj Dlish majú vrstvu pre pocit sucha.

ivanajelinek
19. júl 2010

A s tych vlnenych vrchnych nohavicie mam zobrat tie Disany?

miruss
19. júl 2010

@luciferova: áno.
@ivanajelinek: mne sa páčia aj naťahovacie popolini a vlniaky baby beehinds, tie dobre sedia na bambusovú plienku baby beehinds.
@mamutka: V podstate viskôzové a celulózové separačky, sú len na ušetrenie práce so zapieraním plienok a flísové sú aj na pocit sucha.

mamutka
19. júl 2010

@miruss no ved ja uz viem, ale preco sa to vsetko vola separacky, ked novacika to totalne domota? mne su aj tak aj tie aj tie na prd, malemu vlhko nevadi, aj tak prebalujem casto a kadi vzdy v inom case, obcas raz, obcas tri krat denne, tak mi rolka separaciek cusi v sufliku, lebo neviem kedy ich pouzit 😅

sulky
19. júl 2010

@ivanajelinek , zalezi od toho ci ich chces hlavne na noc alebo na den.

ivanajelinek
19. júl 2010

@sulky hlavne na noc...

sulky
19. júl 2010

@luciferova ,@mamutka , su dva druhy separaciek.
1. pratelne a 2. jednorazove
1. pratelne separacne vlozky su na opakovane pouzitie. Su vyrobene z flisu a su urcene pre vacsi pocet sucha na zadocku.
2. jednorazove celulozove sluzia k zachyteniu stolice, pre lahku manipulaciu. Vyhadzuju sa do kosa, su 100% rozlozitelne. Ale pokial su iba ocikane, mozte ich prat. No ja som ich zahadzovala ajkedboliocikane.

sulky
19. júl 2010

@ivanajelinek , na noc su najlepsie bud natahovacie disany alebo baby beehinds

magua
19. júl 2010

Ahojte maminky, mam 3 mesacnu dcerku a prave sme zacali pouzivat Baby lucy plienky 3v1, na vrch jej davam este nohavicky Uni S, aby nepretieklo na oblecenie, ale zda sa mi, ze ma velmi otlacene nozicky, viac ako ked sme pouzivali papierove plienky. Neviem, mozno jej to silno utahjujem ,alebo co,
Chcem sa spytat, ake mate skusenosti vy? a osvedcili sa vam aj tie separacne vlozky? kolko to asi stoji?
dakujem za info...

ivanajelinek
19. júl 2010

Kocky este sa chcem spytat, (ja viem ze je to individualne) ale ako casto prebalujete? Napr. ked pojdeme von na prechadzku tak potom staci az ked prideme domov? Alebo ako to riesite ked idete niekam na dlhsie, na vylet alebo tak?

zfidorka
19. júl 2010

@ivanajelinek doma prebalujem kazde pociknutie a ked ideme von, tak dam do plienky stay dry vkladku a prebalim len ked sa pokaka inak az ked prideme domov...

sulky
19. júl 2010

@ivanajelinek , je to velmi individualne 🙂 Niekto kazdu pol hodinu a niekto kazde 2-3 hodky. Ja som mala bambusove nohavickove, a prebalovala som asi kazde 2hodky. Teraz minieme niekdy 2 plienky za den 🙂

ivanajelinek
19. júl 2010

@sulky len dve plienky za den? To je dobre...To uz maly sedi aj na nocniku?

sulky
19. júl 2010

@ivanajelinek ,jasne, kazde rano cika a kaka, potom pocas dna sme na holo v tychto horucavach, takze preto 2 za den 🙂 Zalezi aj od toho ako pije,kolko vypoti a tak. Ked sme stale vonku, davam natahovacie vlniaky a maly stvorec do toho,takze sa to lahko stiahne. Alebo mame treningove nohavicky. My uz sme velkiiii 😀

ivanajelinek
19. júl 2010

@sulky tak to je naozaj super. Ja zijem v nemecku a tu su zeny tak dost pohodlne...Nechaju pomaly deti aj do 4-5 rokov v pamperskach...Ja to nechapem...Ja ked som povedala ze budem chciet maleho ucit na nocnik skorse, tak po mne pozerali jak na sibnutu...

izabelkak
19. júl 2010

@etuska ja mám disany 74/80, od 4 mes. vtedy mala Iz tak 5,5 kg možno a nosíme ich dodnes ale mi sme pidi máme teraz tak max. 8 kg, na nohavičkové sú nám už nízke vsede a užšie ako ide to ale skor ich dávam na štvorec poskladaný na draka ...

dievčatá tie čo máte dievky akú ste brali farbu flipky? už som aj ja podlahla flip mánii 😀 a nemáte náhodou foto?

sulky
19. júl 2010

@luciferova , ano , je to podobne ako maju jednorazove alany jadro

miruss
19. júl 2010

@izabelkak: Ja mám pre malú Zinniu flipku.

brisilda
19. júl 2010

kocky ahojte prosim poradte mi stranku kde mozem zohnat krasne vzorovane vrchne nohavicky na plienku 😉 chcem maleho paradit az je s neho fesak v bavlnakoch 😀

brisilda
19. júl 2010

nasla som len tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc... alebo tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc... popripade este tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc... viete aj o inych strankach kde sa tak krasne vzorovane daju zohnat?

ivanajelinek
19. júl 2010

A tie Eko vkladacky oplatia sa kupovat?

sulky
19. júl 2010

@brisilda , taketo nechces?

brisilda
19. júl 2010

@sulky tie su rozkosne ano ale zalezi od ceny 😉 inak na vasej stranke som ich nenasla 😒

sulky
19. júl 2010

@brisilda , pozri do IP

brisilda
19. júl 2010

ano uz som kukla a stale objavim nieco nove 😉 objednavku spravim asi aj od sulky aj od miruss 😉 kocky ste velmi zlate a dakujem vam ze vdaka vasej teme a vam som sa dala nahovorit na latkove plienocky 😉 aj ked som leniva no prat tak ci tak perieme kazdy den 🙂

brisilda
19. júl 2010

@ivanajelinek podla mna ano ja ich budem objednavat naisto 😉

izabelkak
19. júl 2010

@miruss zinnia je nádherná, no mám z valentínskej akcie organic, tak práve vrávorám či vziať to isté čo mám alebo novú farbičku... asi skúsim zelenú snáď nebudem ľutovať .... sú teda problémy 😀

ešte som sa chcela opýtať tie ekovkladačky k flipke, pasujú aj od GB prípadne kam ešte? či to asi závisí od velkosti mimi a vrchných gatí však?