Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
25. júl 2010

@zfidorka s hh nemam skusenost, vyzeraju krasne, len ja nemam rada konope kvoli tomu zapachu. ale velmi sa mi pacia swb kapsovky - maju vnutornu vrstvu z uzasne jemneho bavlneneho veluru, podobneho ako je vnutro anavy plienok. a mozes si vybrat medzi klasickou prazdnou kapsou alebo 2v1, ktora ma integrovane jadro z dobre saveho mikrovlakna 😉 ale na rozdiel od hh nie su jednovelkostne ☹

zfidorka
25. júl 2010

@mneme tato je jednovelkostna http://www.ekoplienky.sk/product/econappi-swadd... paci sa mi ze je vnutro biobavlna, len ked u nas ju v kravickovej podobe nikto nema v ponuke 😢

mneme
25. júl 2010

@zfidorka tak ta econappi ma zrejme vnutri rovnaky matros ako swb kapsovky. len ta cena je rovnako sympaticka ako pri blueberry minky 😖

zfidorka
25. júl 2010

@mneme tie swb mas kapsovku aj tu 2v1? tu 2v1 este dovypchavas, alebo staci ta vkladacka co je v nej?

zfidorka
25. júl 2010

@mneme no ale ked si zoberies ze econappi je jednovelkostna, tak v porovnani s swb 2v1 ta cena nie je az taka hrozna 😉

sulky
25. júl 2010

@mneme , myslela si bavlneny? lebo anavy maju bambusovy velur, nie bavlneny

mneme
25. júl 2010

@zfidorka mam tu 2v1, ked je chladnejsie martina cika velmi vela, tak este vypchavam bamboo hour, v tych teplach nebolo treba. jasne, pri malom mimi sa tie jednovelkostne oplatia, u nas to uz nema taky zmysel 😵

@sulky, hej, myslela som bavlneny. viem, ze anavy su bambusove, ale na pohlad je ta uprava velmi podobna 😉

sulky
25. júl 2010

@zfidorka, aha,tak vdaka @mneme viem konecne prirovnat k niecomu ten vnutorny material na HH Organic. Je to ako konopno/bavlneny velur 🙂

zfidorka
25. júl 2010

@sulky aha, tak to mohlo byt fajn, prave dnes som jej dala velurovu vkladku z BL a po pocikani nebola na dotyk mokra 🙂 to konope vraj smrdi viacerym, nielen @mneme 😒

sulky
25. júl 2010

velurova vkladka od BL ma z jednej stranysty dry vrstvu, nie?

sulky
25. júl 2010

@zfidorka , no ale tym, ze je to zmes bavlny a konope by to nemuselo smrdiet,ved vyskusam a dam vediet 🙂

zfidorka
25. júl 2010

@sulky ok, myslim ze vysledky testovania budu zaujimat viacere 😉

zfidorka
25. júl 2010

@sulky pri velurovych plienkach je jedna vrstva stay dry, ale mam este jednu plienku organic 3v1 a tam je vkladka obojstranny velur... a aj doobjednat sa daju vkladky obojstranny velur...

izabelkak
25. júl 2010

kočky trochu OT ale akú máte práčku? dajte nejaké typy.... chcem z boku plnenú... zajtra musím nabehnúť a kúpiť, starú sme odniesli na chalupu a teraz nemám doma na čom prať 😝 cena tak do 600 EUR.... ďakujem

zfidorka
25. júl 2010

@izabelkak ved sa to tyka prania plienok 😉 my mame predchodcu tejto: http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka... mame na pracku malo miesta v kupelni, tak sme chceli uzku...

brisilda
25. júl 2010

@zfidorka mozem poprosit link ktoru vkladaciu plienku mas co je sucha? ja mam BG flip je uzasna no chcem skusit aj nieco ine 😀 uz si pisem zoznam na objednavku 😀
kocky !!! nakazili ste ma 😀 😀 😀

brisilda
25. júl 2010

@izabelkak my mame whirpool 😉 je skvela ale nasa sa plni s hora 🙂 inak my mame vsetko od tejto znacky

izabelkak
25. júl 2010

@zfidorka ďakujem za typ, BOSH-ka je horúci favorit... len sa chcem opýtať ako často perieš plienky? stačí Ti ta práčka ak perieš každý 2 - 3 deň, lebo je na 4,5 kg? ako tiež nemáme toho priestoru v kúpelke veľa ale zase som uvažovala žeby sa mi hodila aj vačšia, no ale ako poznám priateľa nedovolí mi tú kúpelku tak zarárožiť 😀

sulky
25. júl 2010

@brisilda ,ta druha vkladacka, biela, co mas k flipke, je sty dry. Cize sucha, mas ju?

sulky
25. júl 2010

@brisilda , aha,ja som truba, som to nepochopila ze ju mas 😎

sulky
25. júl 2010

@brisilda ,ak chces plienku ktora robi super pocit sucha, tak dobra je bum Genius v 3.0 alebo BBH magicAIO. Ta druha je s vkladackou vhodna aj na noc. Ma dobre save jadro.

emjee
25. júl 2010

@izabelkak my mame whirpool ale prsene cislo ti teraz nepoviem

baby furt mam dilemu, ktorou stranou navrch davat anavy vkladacky 😅 mam anavy jednovelkostnu na snapku

izabelkak
25. júl 2010

som sa práve na jednej ČR stránke dočítala že sú nové vkladky gro via do GB, zo spodu smerom ku gaťkám majú PUL aby sa tak gaťky dali viackrát použiť, no škoda že ich to nenapadlo skor tak urobiť.... mi tak trochu príde akoby tie plienky vobec netestovali kým ich dali do obehu...

izabelkak
25. júl 2010

@emjee tou kde je velúr, ten posobí ocikaný suchším dojmom ako froté čo je na druhej strane... inak to frote je velmi príjemné, dosť ma to prekvapilo ale ani to veľmi netvrdne, každopádne určo velúr je komfortnejší....

zfidorka
25. júl 2010

@brisilda vkladacky k tejto plienky maju z jednej strany velurovu biobavlnu a z druhej strany stry dry vrstvu: http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=89..., tu sa daju objednat samostatne: http://www.plienka.sk/index.php?cPath=89_150, na stranke su sice obe strany velurove, ale za priplatok 0,30 eur mi poslali aj stay dry 😉

@izabelkak na ja periem 2x za 3dni, cize cca kazdeho 1,5 dna, ale ja prebalujem 17x za den a mam vela stvorcov... takze to nie je velmi smerodajny udaj, ked periem nase veci, 1 varka pracky sa zmesti akurat na takyto nejaky susiak (to je obrazok prveho co som nasla cez google a podoba sa cca na ten nas 🙂 ): http://www.naj-nabytok.sk/susiak-na-pradlo/

izabelkak
25. júl 2010

teda som zistila že práčku čo odporúčala jedna kočka na českom MK majú v slovenskom datarte drahšiu o 76 eur ako v českom, je toto vobec možné dokelu?) fakt jako sila.... 😠

@zfidorka tak hej 17 plienok za deň nezašpiníme aj keď prebalujem každú ciku to je fakt🙂)) kakošov máme podstatne menej ale neboj aj vy budete mať....

izabelkak
25. júl 2010

ufff tak to má našťastie len datart také prestrelené, TPD má rovnakú cenu ako český datart 😀 ale príde mi to aj tak divné veru....

sonkab
25. júl 2010

@zfidorka tak som skusila ten sklad vv popolini, ale nedopadlo to dobre. Po 3 hodinach spanku bola plienka uplne mokra - i ked je pravda, ze flipka nepustila. Ale to vnutro bolo komplet mokre zpredu dozadu.
Takze na noc skusam bambinex od sulky, uvidim ako dopadneme . . .

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab skus dat pod vv este stvorec na stvrtiny 🙂

@izabelkak spisala som kolko plienok mi voslo do pracky (este tam bolo trochu miesta), rano som prala:
14 velkych stvorcov, 9 vv, 4 zavazovacky, 5 stvorcov 40x40, 12 vkladaciek - ako z plienok BL, 2 kapsovky, 1 nohavickova 🙂

dahlia23
25. júl 2010

baby, možno budem od veci, ale konečne sa aj u nás dá kúpiť metráž na plienky. sa asi od šťastia oplieskam. 😵
kukuk tuto: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/ohnu/me...
a sorry, ak som od veci, ja sa tak tešííím 🙂