Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
30. júl 2010

@brisilda no, veĎ na mňa väčšinou všetci pozerajú ako na exota, že čo to mám za plienky 🙂
a najviac sa mi páčilo, keď sa ma na použitú GB ktosi spýtal, či to celé vyhodím. tak som povedala, že jasné, plienka za 20€ sa bežne po jednom použití vyhodí 😀 ja fakt neviem, čím niektorí ľudia rozmýšľajú 🙄
verím, že na dovolenke budem robiť osvetu, @miruss, @sulky , budem ich prípadne odkazovať na vaše e-shopy, môžem? 🙂

ikula2
30. júl 2010

@brisilda s tym suhlasim kazdy kto nepozna latkovanie si mysli, ze ked pouzivam latkove plienky vyvaram klasicke stvorce a zehlim 😝 , malokto ma o tom predstavu

dakujem tak idem este dalej kukat tie latkovky na noc 😀

sulky
30. júl 2010

@dahlia23 , toje jasná vec že môžeš 😎

@ikula2 , aj anavy plienka je super na noc.

dahlia23
30. júl 2010

@ikula2 my máme na noc baby lucy bamboo a pohoda a to malý ciká ako cikoš obecný
a úplne milo som prekvapená z tots bots bamboo, tie sú na našeho cikoša na noc ako stvorené

sulky
30. júl 2010

baby, počúvajte čo sa mi stalo.
Odvtedy čo boli tie horká,nás na zadočku trápili zapareniny. Mali sme ich dlho, nie a nie ustúpiť. Túto noc som dala malému na noc BBH bambus, a ráno zo zaparenín zostalo veľmi málo, boli skoro zahojené. A toto sa mi stalo druhýkrát, prvý krát som si myslela že to je náhoda. Ale dnes ráno som bola v šoku.
Nemáte nietko podonú skúsenosť? Viem že bambus je hojivý, ale napríklad pri BL bambuse sa mi to nestalo. 😕

sulky
30. júl 2010

@dahlia23 , kam idete na dovču? 😉

mneme
30. júl 2010

@sulky lenze ten bl bambus ma 10 pes, takze je tam umelina. navyse to frote je dost smirglove. kdezto bambusovy flaus je uplne ina kava.
@ikulka2 ked uz je rec o bbh bambus, podla mna je to suverenne najlepsia plienka na noc. bi bamboo extra je fajn, mam rada tu suchacovu kvoli savejsej vkladacke, ale s bbh sa to neda porovnat. moja martina je totiz schopna precurat aj hamburger s bi bambusovym prefoldom, ale do bbh jej niekedy nemusim davat ani extra vypchavku 😉

sulky
30. júl 2010

@mneme , a mas aj anavy? Davala si aj na noc? Porovnaj s BBH.

ikula2
30. júl 2010

ano ak sa da moze niekto porovnat anavy a BBH? 😉

izabelkak
30. júl 2010

@sulky ako píše @mneme ten BL frote bambus može tak akurát skor pokožku rozdráždiť a nie upokojiť keď zošmirglovatie, navyše v BBH je bambus. flees,teda navodzuje vačší pocit sucha ked je mokrý ako froté kt. je mokré fest....

porovnanie neskor nemožem teraz papa v.

mneme
30. júl 2010

@sulky pre mna su to neporovnatelne plienky, lebo anavy je velur, ktory sa mi vidi o dost menej savy. ja by som si anavy na noc netrufla dat, navyse, nezmestili by sa mi do nej extra vkladacky. podla mna je anavy idealna nohavickova plienka na den - je stihla, perfektne sadne. mozno pre menej cikajuce deti aj na noc

zfidorka
30. júl 2010

ahojte, buduci tyzden sa chystame na 1-2 na chatu... vyprat plienky chcem az ked prideme domov, blizko je studnicka, tak tam by sa dali pokakosene preplachnut... este sme neboli tak dlho mimo domu, chcela by som zobrat latkovky, no pul vrecko mam len male... davat ich do igelitky sa mi nezda najlepsie riesenie, vedro brat nebudem... neviete poradit ako ich skladovat ten den-dva?

lindauciatko
30. júl 2010

ahojte,
@mneme @sulky citam o BBH v popise ale aj tam je 10% PES...
tak neviem a este som rozmyslala o Tosts stretch ale ta je tiez 20% polyester... ja som 100% bambus nasla len tu Bambinex, ale bambinex akcia uz skoncila...

leishmania
30. júl 2010

ahojte, rozmyslam nad latkovkami, a mam zopar otazok
1. mate pocit, ze vam to pranie zabera vela casu
2. nesmrdi to v kupelke ked perete raz za 2-3 dni
3. mate dobre skusenosti s plienkami BumGenius Flip (organic, stay dry), Happy Heinys, Gro Baby, Baby BeeHinds Magic, pripadne poradit nejake na styl bum genius flip, ktore su dobre a kde sa do tych vrchnych nohaviciek pripinaju al vkladaju na vrch tie vlozky.
Dakujem 🙂

bamb27
30. júl 2010

ahojte baby, cakam mimi a rozmyslam ..veeelmi tuho ze sa budeme latkovat.. vcera som si spravila studijny den okolo tohto vsetkeho a mam pocit ze som este viac dopletena... myslite ze by ste ma tu mohli kusok dostat do obrazu? ..nezvladam vas citat od zaciatku 😉
..hlavne by ma zaujimalo s cim treba zacat, aka je ta najzakladnejsia vybavicka a kedy asi ste zacali.. ci hned po prichode z porodnice... aaa este budem mat iso koopec dalsich otazok 😉
..plus ci mate niekto skusenost s tymito plienockami, myslim ze je to to najlacnejsie co som nasla.. tak ci aj dobre 😉 http://www.plienka.sk/index.php?osCsid=h7epuonn...

mneme
30. júl 2010

@lindauciatko hej, pozeram na listocku, ze je to bambus, biobavlna a pes 😒 no kazdopadne je to neporovnatelne prijemnejsi matros ako bl bamboo 😉

sulky
30. júl 2010

ano, BL kvalita = cena 🙂
@mneme ,@lindauciatko ,PES sa tam dava proti zmolkovaniu.

@lindauciatko , @mneme , Anavy maju iba 2% PES 🙂

sulky
30. júl 2010

@bamb27 , kvalita = cena, takze nic moc 🙂

brisilda
30. júl 2010

@leishmania ja mam doma bum genius flip a organic su uzasne mam ich veeelmi rada kvalita = cena 😉 plienky HH je na ceste k nam tak este neviem aka bude nocna plienka anavy je suprova odporucam 🙂 no ja na noc davam BG 😀 co sa tyka prania tak ja osobne vela neperiem odkedy mame latkovky tak zaz za 2 dno dovtedy som prala kazdy den 😉 je to zahada ale je to tak 😉 vkladacky som si posila sama z bam. latky 😉 ostatne plienky nech okomentuju kocky skusene ja somm zaciatocnik 😉 no a este plienky nesmrdia ja ich davam do um. hmotneho boxu co ma poklop 🙂 ak je plienka okakana dam tam trosilinku prasku a namocim to 🙂

bamb27
30. júl 2010

@sulky a mozes mi aj povedat, ze v com sa ta slabsia kvalita prejavi? ..pretekaju, zmolkuju sa, su menej prijemne babatku, zivotnost a tak? ...mas na to referencie, ci len zo skusenosti hned vies odhadnut ze cena odzrkadluje kvalitu.. ja som len zvedava, 😉 😉 ..akoze nepochybujem o tvojich skusenostiach, ja len radsej o veciach kusok diskutujem ako len holo prijat fakt ze to je nanic a to je dobre 😉

brisilda
30. júl 2010

kocky jedna z vas tu pisala ze na vkladacky BG sty dry sa nema davat mydlovy prasok? /jadrov, zlcovy alebo lanza? / ja len tak vyperiem kakanicku to vazen tym plienocku nicim??? 😕 kedze ma tu sty dry vrstvu tak je to umelinka 😔 ako teda mam vyprat z nich kakanicku?

ivanajelinek
30. júl 2010

@brisilda aku latku si kupila na sitie vkladaciek?

brisilda
30. júl 2010

@bamb27 moj nazor je ze plienky baby luci nesu dobre su lacne co ma vyhodu ale jednoznacne nesu prijemne 😒 castym pranim stvrdnu stratia farbu kupila som si ich uz pouzite z bazarika no ani som ich nepralaa hned predavala dalej cize sme ich neskusali nepacili sa mi vobec mi nepripadali pohodlne 😝 potom som hned objednala cisto nove 😉

lindauciatko
30. júl 2010

@brisilda tie vkladacky co si posila su uzasne 🙂 🙂 si sikovnioca, joj ty si ale akcna zena 🙂 tyzden latkujes a kolko toho uz mas...

leishmania
30. júl 2010

@brisilda dakujem...zatial BG podl;a toho co citam vyhravaju 🙂 a to plienky sa nedaju prat v beznych praskoch?

brisilda
30. júl 2010

@lindauciatko dik snazila som sa 😉 obetovala som svoje spanie na ukor sitia vkladaciek 😀 😀 😀 uz sa tesim ked mi dorazia plienocky co som si objednala od kociek a + tie z ebay 😉 16 ks 🙂 no najviac sa tesim na tie akoze pancusky ci co to je vies tie navleky 😉

bamb27
30. júl 2010

@brisilda dakujem za nazor, nieco v tomto zmysle som chcela pocut...citat 😉 ..a este mam jednu zavaznu otazku.. kolko ks by som potrebovala tak na start.. este kym si preverim ci v tom pokracovat 😉 ..co dufam ze budem chciet pokracovat, a kolko ks asi tvori kompletnu sadu..
..aaa este som niekde nasla, ze z vkladacich plienok je haipa daipa plienka roku.. mozem poprosit strucne zhodnotenie ak ma niekto skusenost?

alusha
30. júl 2010

@leishmania, ked zacnes tieto plienky pouzivat, budes zavislacka ako my 🙂 stale kupovat nove a nove a predavat co sa ti nepozdava 🙂 ja periem kazdy treti den, davam ich do vedra s vrchnakom, takze nesmrdia v pracovni, mozes si do vedra kvapnut nejaky vonavy olejcek a nebudu smrdiet ani v nom, ja sa nan chystam a vzdy zabudnem kupit 🙂 bum genius flip su velmi dobre, vsetky baby tu su s nimi zatial spokojne, gro baby su tiez dobre, my ich mame radi, ostatne z tvojho zoznamu nemam, ale na tento styl su este itti bitti SIO, ze sa pripinaju do nich vkladacky...
@bamb27 co sa tyka BL plienok, ja som najprv nakupila len tie a potom predala 🙂 tie najlacnejsie clasic zmolkaveju po prvom prani, malo nasaju, organic dost tvrdnu, ale jednu sme si nechali a bambusovu mame jednu, ta je celkom fajn... ale su aj lepsie urcite...

brisilda
30. júl 2010

@leishmania pouziva sa min. mnozstvo prasku no ja obcas periem rucne hlavne okakane plienky 😀 no a bez mydla prasku ich nevyperiem ☹ ani pracka 😒 kocky radte sliz nebudem robit je to premna dost narocne 😀 inak ano BG su spravna volba mne ich tiez poradili kocky 😉 staci ti kupit jednu velku sadu organic a jednu sty dry 😉

katja78
30. júl 2010

@leishmania
1. pri jednom dieťati to pranie navyše asi veľmi nevadí, ale u nás je treba organizovať 2 deti, tak muž frfle, že sa stále len s plienkami bavkám
2. v kúpeľni nič nesmrdí (máme 2,5 x 2 m), plienky mám nasucho v kýbli s vekom, to je mierne odchýlené, na dno kvapnej nejkú esenciu. Smrad pocítim, až keď plienky z kýbla prekladám do pračky, hlavne tie najspodnejšie 😝
3. BG organic -super, naša malá je cikoška, tak medzi tie 2 bavlnené látky vkladám ešte jednu malú bambusovú vkladku (z Pop-inov, tam mi vadí)

Na tie Flipky som sa chcela spýtať už dávnejšie, zrejme väčšin z vás ich má,my nie. Máte niekto aj Pop-iny? Tie sa mi najviac podobajú na BG Flip (univerzálne gaťky + 2 bambusové vkladky na snapky + one-size + nízka cena). Viete tieto 2 plienky porovnať?