Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katela
14. aug 2010

@romy31 vďačne 😉
Socíkovské štvorce sú super, lebo sú kvalitné a dobre pijú. Mne tie viacvrstvové vyhovujú, sú praktické. A neskôr ich môžeš využiť ako vkladačky do kapsovej plienky alebo do flipky. Tak kúp len zopár a uvidíš.

dugyna
14. aug 2010

A moj muzik sa latkovkami aj chvali🙂 ze aku ma sikovnu zienku co objavila🙂 a ako usetrime. A v pohode zabali do nohavickovych aj do kapsy ci Aio : ),a nemusim mu nic chystat.plienocky mame v zasobniku(usila nam mamina) na postielke ,a dam aj stvorce ak su dopredu zlozene na novosklad,a aj medvidka vie zarobit🙂.a kedze nohavickovame mame aj jednovelkoste vie ich zmensit🙂. Takze nas tato je sikula. Chcem skusit aj bkm tak malu ucim ze ked kaka al cika jej poviem kaka, cika.

petrinka
14. aug 2010

@aknats my sme tiez zacali plienkovat s obycajnymi stvorcami, ale to len preto, lebo sme este o takychto super plienkach ani nechyrovali. a kazdovecerne zehlenie mi teda davalo zabrat a pri dvojickach si to ani neviem predstavit...:( ja po mojej skusenosti by som asi hned zacala testovat nohavickove a kapsove plienky, ktore netreba zehlit a jednoducho ich vymenis cele alebo len vkladacky... kamoska ma tyzdnove babo a tiez fici len na nohavickach a kapsovkach.

prsky
14. aug 2010

@petrinka a preco si stvorce zehlila? mna to ani nenapadlo 😅

katela
14. aug 2010

ja tiež štvorce nežehlím, aj keď je pravda, že používam sušičku, takže tá ich vydezinfikuje dostatočne a pokrčené tiež nie sú..

dugyna
14. aug 2010

@prsky a ako si ty robila bkm? chcem to skusit..dik

izabelkak
14. aug 2010

@dugyna a v čom perieš? ak v orechoch alebo v slíze može to byť tým, flees sa ti polepil a neprepúšťa tekutinu tá po
ňom vyteká von...

monr
14. aug 2010

@mneme netuším, kikko bambusové štvorce jej nič nerobia, iba tá bbh. No nič, zostane pekne na noc, a na deň už nerisknem.

monr
14. aug 2010

@petrinka ja som štvorce žehlila jedenkrát, aj to len vtedy, keď som tých pár doniesla od našich, a tiež nové raz po opratí. viac nie, tiež som pekne vytriasla, zavesila a zložila. 🙂

dugyna
14. aug 2010

@izabekak iz v orechoch ,ale nestava sa to vzdy...musim zistit teda ci to len kokretne kapsy ...a co potom ich mam v com prat?

petrinka
14. aug 2010

@prsky ja som od prirody taka poctivka a maniacka na cistotu ☹ mala som pocit, ze budu cistucke. a este sa take vyzehlene dobre skladali do kominikov 😅 a to este nevies, ze ja som ich vyvarala!!! dnes uz viem, ze to bolo zbytocne...

petrinka
14. aug 2010

@monr no citam, ze asi len ja som taka trhla... 😀

ilijanka
14. aug 2010

petrinka, aj ja žehlím štvorce , nie si sama 😉

petrinka
14. aug 2010

@ilijanka ďakujem, nenechala si ma v tom samu😀

monr
14. aug 2010

@ilijanka
@petrinka
ale veď to nerobí problém, len keď nie ja čas, alebo je človek lenivý (ako ja), tak sa nežehlia 😀 😀 😀 😀
a aby ste boli v kľude, iste vás je viac 😉

izabelkak
14. aug 2010

@dugyna ja som prešla na tekutý frosh, neviem čo urobím s tým 1 kg orechov, jedna kočka na českom MK písala že na istej FR stránke bolo uvedené že ani na bambus.vlákno nie sú vhodné prac.protriedky na báze mydla, t.j. ani orechy že znižujú savosť, tak neviem no.....

ilijanka
14. aug 2010

@petrinka 😀 niet začo, my máme staršiu práčku a tie štvorce odtiaľ vychádzajú dosť pokrčené a tiež sa mi zdajú mäkšie, keď ich prežehlím 🙂

petrinka
14. aug 2010

@ilijanka ked das este do prania ocot do davkovaca avivaze, budu este maksie! 😉

prsky
14. aug 2010

@petrinka ty si ako moja mamina 😀 ako ja som tiez v zachvate zehlivej nalady ozehlila par stvorcov a su potom rovnejsie a aj to pekne vonia, ked sa to zehli, ale kedze je ta plienka za chvilu pokrcena a ocikana, pride mi to ako zbytocna investicia do elektriny a mojho casu 🙂 inak ja nezehlim skoro nic.

@dugyna zacala som tak, ze som vedela, ze kaka pocas dojcenia, pripadne tesne po. tak som si zadovazila cinsky nocnik, dojcila ju s holou ritkou a ked som videla, ze ide kakat, tak som ju nad nocnikom podrzala (ked to bolo pocas dojcenia, tak dojcenie sme ani neprerusili). potom som zacala robit tak, ze ked sme boli doma, tak som ju priblizne kazdu hodinu-hodinu a pol rozbalila, podrzala nad nocnikom v kupelke nad umyvadlom, pustila som vodu, aby som jej ulahcila cikanie a ked sa vycikala, tak som ju pochvalila a strasne som sa tesila 🙂 no a ona si nejako zvykla, ze ju pravidelne nad nocnikom podrzim a casom zacala drzat aj moc. ale nie 100%, lebo zas som nebola uplne dosledna - nedodrziavala som intervaly uplne a vonku som ju nerozbalovala (je zimne dieta). ale kakanie sa jej zapacilo, takze s tym cakala vzdy na rozbalenie. po zavedeni prikrmov zacala postupne kakavat iba raz-dvakrat denne a uz to tak aj ostalo. neviem, ci to tak robi kazda mamina, zrejme je to trochu aj o empatii k vlastnemu dietatu (kedze kazde je ine 😉 )

ilijanka
14. aug 2010

@petrinka a to tam dávaš ten ocot kedy? úplne na začiatku pred praním, alebo potom niekedy ku koncu?

prsky
14. aug 2010

@ilijanka ocot miesto avivaze nakonci. ak nahodou plenochy smrdia, tak mozes dat aj predpierku s octom

petrinka
14. aug 2010

@ilijanka ocot, asi pol deci, davam na zaciatku prania, nalejem praci gel, nalejem ocot, tam kde ma byt avivaz a dam prat. a hotovo.

petrinka
14. aug 2010

@prsky to, ze som ako tvoja mamina je kompliment alebo nie? 😀 kazdy ma svoju uchylku, moja je upratovanie, pranie a zehlenie. ale odkedy mam adama, uz som upustila, lebo nestiham. volakedy sa muz smial, ze ak na kramaroch budu mat plne operacne saly, tak ich zavola k nam... 😀

dugyna
14. aug 2010

@prsky vdaka.a myslis ze by sa to dalo aj bez toho nocnika..?aj moja mala kaka ked dojcim. Inak si ma zmiatla v teme jul...kukam ze mi uslo ze mas babo a ty na navsteve.🙂 @izabelkak no skusim este ci to robia vsetky..a vzdy..podla farieb... Ale mala mi teraz vela cika.je schopna pocikat napr flanelovu plienku behom hodky uplne totalne ze pulky su ako orosene..

ilijanka
14. aug 2010

díky za radu, vyskúšam

prsky
14. aug 2010

@dugyna jaska, baby pouzivaju aj obycajne lavoriky, pripadne rovno do WC alebo ak ti nie je proti srsti, tak do umyvadla..hihi...no to ja mam teraz taku uchylku k dojceniu a veciam s tym spojenym..hrozne ma rozculuju cumle 😅

dugyna
14. aug 2010

@prsky diky. Sak umyvadlo sa umyje🙂. No nasa mala cumel nema,a mame problem pit z flasky vodicku,takze som jej kupila poharik so sosacikom(taky co netece musi potiahut)a z toho mi troska vypije🙂

prsky
14. aug 2010

@petrinka jasne, kompliment...ja by som tiez mala rada tak cisto ako ona a kominky v skriniach, ale akosi to nemam v genoch ☹ ja idem radsej von so psami, alebo si tukam do pc na mojeix webkach a mala by som zacat uz konecne na bakalarke makat a na statnicovych otazkach, ale taak sa mi nechce...

prsky
14. aug 2010

@dugyna ty nedojcis?

prsky
14. aug 2010

@dugyna teda pardon, ak to vyznelo ako vycitka, mna len prekvapilo, ze uz davas vodicku