Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanajelinek
18. okt 2010

@zfidorka ako si spokojna s WeeHuggers? Ja dneska skusam davat nohavickove plus vlnene disany. Tak uvidime. Uz stihol Anavy celu okakat...Ale nastastie som dala aj separacku, tak to plienka schytala len minimalne. 😝

emjee
18. okt 2010

@katka.carska jerseyky su hrube a na noc? 😅 tak to mam asi ine jerseyky 😀 moje su tenke, tensie nez BoJ male merino, a sa mi taktrochen vytahali a este som ich dokatovala ked som ich chela vycistit od mocu pomocou soli na skvrny, spravila som na nich dierku pri gumicke 😝 😝 😝
ale inak su fajn

zojec
18. okt 2010

@emjee prosim ta, su z takeho materialu ako Anavy? jemne merino? kujeeem 😉

katka.carska
18. okt 2010

@emjee si ma zaskocila - kupovala som ich ako jersey, ale napisane to na nich nie je - no crepe ani interlock to nie su. Mozno sa kedysi robili hrubsie....

katka.carska
18. okt 2010

@zojec Anavy su tenucke, pruzny merino uplet, som Ti mohla poslat vzorku, ma nenapadlo 😔

zojec
18. okt 2010

@katka.carska anavy mam.. viem ake su... prave preto by som chcela nieco pevnejsie... nenatahovacie..

emjee
18. okt 2010

@zojec nemam anavy takzem neviem odpovedat - viem porovnat len s merino BoJ a tie su na pocit jemnejsie (ten uplet) ale hrubsie (2vrstvy), jerseyky su tensie (1vrstva) a "drsnejsie"

emjee
18. okt 2010

@zojec este mam little beetle na patentky a tie su hladke a zaroven dost hrube - vhodne aj na noc

katka888
18. okt 2010

@anxuska
skus ju nechat castejsie vyvetrat .. ritulku, daj pod nu podlozku ... nasa, ak ma velmi cervenu, zvacsa, teda skoro vzdy, po kakani, tak ju necham pobehovat + nam zaberaju bambusky, tie pouzivame na celu noc.
ale je pravda, ze nasej najdem cerveny zadocek len po nejakom aktivnom kakani... asi podla toho co spapa, ju mozno trosku drazdi

sulky
18. okt 2010

@anxuska , my sme mali rovnaky problem, tiez som sa toho nemohla zbavit. Davala som kremiky, rozne plienky,..Az ked som dala na noc bambusku BBH, na druhy den rano som mala polovicu cerveneho prec, na dalsiu noc zmizlo vsetko. Normalne som nechapala. A stalo sa mi to dva krat, takze nahoda to asi nebola.

anxuska
18. okt 2010

dievčatá ďakujem za rady, vyskúšam baliť do bambusiek dúfam, že to pomôže 🙂
vetrám skoro v kuse, ja len dúfam, že to neni alergia, ale fakt netuším na čo, lebo kaká tak 1x za dva dni a zadoček má strašný stále. žabu v puse som tiež nenašla.

erika12345
18. okt 2010

Ahojte, dievcata, uz dlhsie studujem na nete info o latkovych plienkach a uz ked som o tom citala 1. raz, tak som si hovorila, ze toto raz chcem pre moje dieta.. Chcela by som poradit, kde v okoli Ziliny je obchod na latkove plienky? Moze to byt i smerom do CR Trinec, Ostrava... Alebo PL. Asi vacsinou kupujete na nete, ale ja by som sa aj rada poradila s predavackou a to na nete nejde.
A este, ste tu niektore, kt. ste mali len tie jednovelkostne plienky? Boli ste spokojne, dali sa pouzivat cely cas?

zojec
18. okt 2010

@erika12345 pokial viem, tak obchody su len v BA, ale mozno je nejaka mamicka v okoli ZA, co ti spravi prezentaciu 😉 popozeraj aj stranky kde sa plienocky predavaju, tam su tiez uvedene nejake poradkyne, kt. by ti nejake plienocky urcite rady ukazali 😉 co sa tyka jednovelkostnych.. zavisi od druhu... ktore konkretne myslis... ale v podstate sedia dietatku tak cca od 4kg.. nahorsi je prvy mesiac, lebo vtedy je skoro vsetko veeeelke 😉

erika12345
18. okt 2010

@zojec dakujem za odpoved, BA je daleko a v tehu nechcem a tak daleko cestovat... Stranky popozeram. Co sa tyka druhu, vyskusam mix a uvidim, co nam bude najviac pasovat. Som myslela, ze sa s jednovelkostnymi da latkovat omalicka, tak si to este pozriem. 😉

alusha
18. okt 2010

@zojec vidim, ze predavas anavy, aj ja nad tym zvazujem 😒 len stale vaham, ci nam predsa len nebudu este dobre, alebo zaobstarat nejake ine... teraz zvyknem dat cez den aj BBH vlniaky, tie drzia aj sedia super, len v nich ma vacsiu ritku, ale nevadi 😀 ked najde nieco vhodne, daj info 😀

sulky
18. okt 2010

@alusha , vravela som to aj zojec. Pockaj este, urcite vam budu sediet. Ked sme zacali behat, boli to nase najoblubenejsei vlniaky. V BBH mal obrovsky a nemotorny zadok. Naroky na plienky sa menia vekom babatka 🙂
Len aby si ich potom nekupovala naspat 🙂

zfidorka
18. okt 2010

@ivanajelinek s weehuggers som velmi spokojna... 🙂 chcela som nieco na plienky na rovno na prestriedanie s flipkou, a na to su super... pozri v mojom fotoblogu aj porovnanie s flipkou...

zojec
18. okt 2010

@alusha ja tiez vaham.. ak sa do tyzdna nikto neozve tak ich stiahnem a pockam.. 😉 ale denne vlniaky narovno nemam :( takze som chcela predat a kupit ine 🙂 uvidime

izabelkak
18. okt 2010

plne súhlasím so @sulky, ešte máte malé detičky, ani neviete čo vám bude vyhovovať o pár mesiacov...

zojec
18. okt 2010

@izabelkak stale zvazujem a rozmyslam.... viem, ze naroky sa menia, ale mna proste tieto vlniaky nenadchli a neuspokojili 😀

izabelkak
18. okt 2010

@zojec šak o.k., len s tými BI čo Ťa lákajú buď opatrná... ja mám od nich veľmi rada veci, bamboo extra ma veru neoslovila, zato tie naťahovacie vlniaky, oblečko atď. parádička....
longiesky som hneď dnes otestovala do nosítka a uznala som že skvelá investícia to bola🙂))) krásne gaťušky na látkovky...

zojec
18. okt 2010

@izabelkak lakat ma lakaju, ale fakt aj vyzeraju velmi hrubo.. cize mozno neskor, ked budme potrebovat nocne vlniaky.. na longiesky sa chystam o rok... teraz este zbytocne kupovat sa mi zda 😉

sulky
18. okt 2010

@zojec , rozhodujes sa teda velmi tazko 🙂
daj si do radu vlniaky ktore pripadaju do uvahy, ku kazdemu spis plus a minus a potom sa rozhodni 😀

izabelkak
18. okt 2010

ja som už potrebovala najmä nejakú alternatívu do nosítka, lebo biobavlnené gaťuše od MaM sú už tenké, nemohla som veru lepšie kúpiť....

taanak
18. okt 2010

@erika12345 my sme mali pri narodeni 3,5 kg a vacsina jednovelkostnych plienok nam sedela, akurat ultrafitky od popolini su dost velke 😉

taanak
18. okt 2010

ahojte dievcata, konecne som sa dostala aj na kona a vidim, ze rozoberate zapareninky. Aj my mame posledne tyzdne take male trapenie, mozno poradite. Malemu sa robia okolo noziciek cervene flaky. Je to tak na striedacku, chvilami lepsie, chvilami horsie. Vzdy, ked si myslim, ze to uz ustupuje, tak mu to znova zcervenie. Pritom ritulku ma v poriadku, cervene ma iba na nozickach v okoli gumiciek plienok. Nemali ste podobny problem?
@izabelkak ty si spominala problemy s kvasinkami, mohlo by to byt nieco take? ☹
Dakujem

divoska
19. okt 2010

stvorec s prefoldom nam vydrzal rovnu hodinu. uzasne 😀 akoze este by kusok na prdeli nasal ale kto by ho v tom nechal. no a tak. dobre rano vam zelam damy 🙂

zojec
19. okt 2010

zeny a vy co nemozete spavat? k tym zapareninkam.. moja mala vcera cely den stvorce, a vecer mala celu susku cervenu.. ale nie dole ale hore... som bola v soku.. cez den som si to nevsimla, len vecer, ked vyliezla z vane...som natrela v tenuckej vrstve sudokremom a dala bambusku a do rana to zmizlo 🙂

divoska
19. okt 2010

@zojec coby sme nemohli, ale deti nam nedaju 😀 teda aspon u nas. zrovna pisem chlapovi ze netusim jak sa mu podarilo odist ze chodil okolo mna v obyvacke a spala som. ja sa totiz nad ranom vzdy s malym presuniem do obyvacky /na novo kupenu nafukovaciu postel.../ pretoze po kojenci casto vrndzi a uz ma plytky spanok a este ho treba par krat prebalit tak aby sa chlap aj obcas vyspal a neporazilo ho. a dnes bol od tretej kazdu hodinu hore, takze som mu dala cucnut, prebalila a chvilu pri nom bola hore kym zaspal a prestal vrckat a potom si lahla aj ja.

izabelkak
19. okt 2010

@taanak môžu to byť kvasinky, oni sa radi vracajú, ja odporúčam mazať imazolom krémpastou, je to volne dostupné, neviem či ješ viac sladké... ja napr. brutálne 😀 ak je plne kojený asi aj ubrať cukor zo stravy a dávať malému probiotikum.... uvidíš čo to urobí... ešte by som tak striedala plienky aby v tom mieste nemal gumičky, najmä s pulom, najlepšie asi zavazovačky alebo novosklad s naťahovími vlniakmi....