Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
11. nov 2010

@avila no už ich skladám po tej užšej časti takže mám len nejakých 5 sacích vrstiev ale tak zase jak je to také zgrcnuté tak to nasaje dosť..

izabelkak
11. nov 2010

kočky tak tu nájdete odpoveď k tým BoJ http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=4&...

takže záleží akú majú vaše detičky veľkú prdelku🙂) ale tak u @anitab by som volala určite skôr M-ko... a @zuba no netuším aký má tvoj malý zadoček... tak možno tiež skor M-ko, neviem, ale tak @sulky písala že im to plienku narovno udrží....

Iz má tiež skôr miniprdelku, nám isto vystačia až do odplenenia a ako tréningovky budú úplne super ...

zojec
11. nov 2010

🙂 myslite ze tieto by neudrzali plienku narovno ? 😀 😀 😀 nas nocny model

alusha
11. nov 2010

@zojec super ma tie vlniaky 😀 to su ake? disany? inak lanolin mi prisiel, uz som nalanolinovala tie nase, tak som zvedava, inak je to uplne nieco ine ako ta kura imse vimse, ved to riadne smrdi ako ovca 😀 este mam taku otazku babenky, chcem konecne odnaucit starsieho syna od nocnej plienky, len neviem ako, ked vecer sa vycika, hned rano sa vycika a v noci nacura aj tak strasne vela... je odchovany na jednorazovkach 😀 😀 tak mu chcem skusit davat na noc latkovku, lebo mokro mu vadi, hned sa rano prezlieka do sucheho, tak rozmyslam ci nekupim jedny tie disany alebo popoliny a zacnem mu davat latkovku, ak by ho to odradilo.... len on mi to asi vsetko precura a rano bude spat v mlake 🙂 cez den uz ma nehodu malokedy, ze by sa pocikal, ale ta noc.....

alusha
11. nov 2010

zatial tie latkovky odmieta, ze to su vraj filipkove a on chce svoje, no ale som mu vysvetlila, ze dalsi balik plienok mu uz nekupim 😀

zojec
11. nov 2010

@alusha to su popliny Mka.. ale take iste mala aj disany Ska, ked mala o 3kg menej 🙂 no podla mna by ti ich precural jedna radost.. to skor mu dat nejaku nohavickovu plienku, mokre to bude, a usetris si postel 😉 , alebo nedavat na noc nic pit.. ale to asi velmi nepomoze

zojec
11. nov 2010

@alusha mozno by si mu mohla zakupit nejake anavy nohavickove, tie su krasne obrazkove.. aj s takymi chalanskymi motivami.. 😉

alusha
11. nov 2010

@zojec ved tak mu chcem skusit, ze plienku nohavickovu a na to tieto disany alebo popoliny, ved potom budu malemu... myslis, ze by to precural? on vecer vypije flasu mlieka, inak nic... no musim ho nejako oklamat, ved uz je velky chlap 🙂

zojec
11. nov 2010

@alusha aha.. tak mozno to by neprecural.. som myslela ze cches dat stvorec a na to vlniaky.. skus mu znizit mlieko..daj len decko 🙂 on sa uspokoji aj s deckom a nebude tolko piskat.. 😉

divoska
11. nov 2010

caute zeny, som naspat po par dnoch tatier a konstatujem ze jednorazovky smrdia z kosa po necelom jednom dni nechutnejsie ako latkovky po troch /volakde aj po 5/ 😀 ale je zas pravda ze ked do toho cikol tak som mu to mohla este nechat chvilu a nemenit hned ako stvorec. takze som v noci prebalovala len 2x a nie 3 ci 4 🙂 som na vas teda myslela komu sa stikutalo. jo a rovnako clovek hned citil nadialku aj ciku bez toho aby musel skusat alebo rozbalovat. je to taky charakteristicky zapach. ale inak neskutocne dobry pocit byt zase doma v latke. vadilo mi jak je z toho bakelitu otlaceny.

zuba
11. nov 2010

@izabelkak No ked vstane tak mu premeriam boky a stehna a porovnas mi to s vami, lebo zadocek teda nema podla mna nejak velky.

zojec
11. nov 2010

@divoska ja pouzivam alany teraz kvoli ritke a tiez presne viem kedy cikla... by som zbankrotovala, kebyze ich pouzivam.. 😉 prebalujem aj 8x denne a este aspn dva krat ocika podlozku

anitab
11. nov 2010

@izabelkak dakujem za BoJ 🙂

zojec
11. nov 2010

konecne som so svojim clankom o plienkach ako tak spokojna 😀 hned sa lepsie foti, ked je vsetko oprate a ciste... 😉

marianas
11. nov 2010

Ahojte. Sú dobré vkladačky twofold a prefold od Babyidea? Mám plienku Flip, Gro Via, Anavy, Bum Genius, Bum Huger, Baby Lucy a k nim nejaké vkladačky. Využijem aj twofold a prefold? Vďaka za odpovede.

zojec
11. nov 2010

@marianas na dovypchtie Hamburgera urcite vyuzijes.. 🙂 ja ich sice nemam, lebo mam doma site, ale urcite vyuzijes.. su vraj naozaj veeelmi save.. vhodne aj na noc 😉

miruss
11. nov 2010

@marianas: Ja používam prefold na dovypchatie Bum Hugger plienok. A je to super, veľmi savé. Nič lepšie nepoznám.

@zojec : Super článok.

anlu
11. nov 2010

@alusha ja som mala s Claire ten isty problem, aj ked som jej nedala nic pit aj tak mala tak precuranu plienku (vtedy sme pouzivali tiez jednorazovky) ze som ju musela v noci prebalit a to mala asi 2,5 roka. Ona hrozne tvrdo spala a nevedela sa zobudit na to ze jej treba cikat. Plienky jej uz boli male ale som jej povedala ze vacsie sa uz kupit nedaju, hoci to nebola pravda 😅 a tak ju uz tlacili ze odmietala spat s plienkou. Kupila som taku nepremokavu podlozku do postele nedali sme plienku a kazdu chvilu som chodila pozerat ci nie je pocikana. Jasne ze sme aj tri krat za noc prezliekali celu postel zo zaciatku, potom som si vsimla ze zhruba v rovnakom case sa pocurala, tak som jvystihal vhodnu chvilu a posadila ju na nocnik. Zobudit ju nebolo mozne, ona sa jednoducho nevedela prebrat a po nejakom case (asi jej to zacalo vadit ze ju takto v noci otravujem) uz jej v noci netrebalo a ak tak uz sa zobudila sama. Ale ak Davidkovi vadi mokro tak urcite by som skusila latkovu plienku asi to bude menej drasticke ako to co sme my robili 😅

ivuska.h
11. nov 2010

@zojec Tak to je pecka 😀 😀

anlu
11. nov 2010

@zojec super vlniaky 😀 😀 😀 to aj namiesto tricka ma

izabelkak
11. nov 2010

@zuba no môžem malú premerať, aj vlniaky v natiahnutom stave... dôležitá je však výška toho sedu na vlniakoch to odmerať viem ale neviem ako sa to meria na dieťati?

avila
11. nov 2010

@zojec este stale mete problem s ritulou? Ozaj je to ta reakcia na ockovanie? A nic nepomaha? Skusala si MM nechat zaschnut?

zojec
11. nov 2010

@avila uz je to lepsie.. hoji sa to, imazol pomaha..ale je to trosku dlhsi proces ako zaparenina.. ono to podla mna spustilo to ockovanie, lebo zacalo to ako zapareninka, a potom sa do toho pridruzila mykoza, a telicko nevladalo bojovat proti vsetkym tym pliagam v krvi a este aj proti mykoze na ritke.. a ten moc tiez nebol najcistejsi.. striedam imazol s rybacou mastou 😉

avila
11. nov 2010

@zojec mykoza na ritke??? To som este nepocula, joooj, no viem si predstavit. Toho sa zbavit, to je fakt umenie. Tak hadam je uz najhorsie za vami a cochvila bude prdelka ako ma byt 😉 Btw. plavanie uz absolvujete?

zojec
11. nov 2010

@avila nie nie.. az od noveho roka sa tam cchem ist spytat.. 😉 potom dam vediet. 😉

anitab
11. nov 2010

@zojec ak mozem poradit, my sme na jednorazovkach a vzdy pomohol na ritku krem na zapareniny od Weledy, ak sa nejaka zaparenina vyskytla, tak do pol dna vyrazne ustupila a to sme vyskusali vela kremov na zapareniny aj rybaciu, a vratila som sa vzdy k Welede, napriek tomu, ze je draha...no naj je nechat zadocek bez plienky kedy sa da, ale to asi praktizujete...drzim palce, nech je ritka zahojena

etuska
11. nov 2010

@anitab
@zojec
ja nedam dopustit na Sudocrem-ale odkedy mame latkovky krem pouzivam minimalne-resp. takmer vobec 😅

zojec
11. nov 2010

@anitab
@etuska ja mam vsetky tieto kremy.. weleda nam nepomaha vobec.. :( mam dve balenia, sudokrem pomahal super, ale na mykozu pomoze uz len imazol.. ja som uz skusila fakt vsetko.. etuska, ani ja som doteraz nemala ziaden problem.. ani som nenatierala.. a ked bola trosku cervena, tak sudokrem to poriesil.. ale tentokrat to je o niecom inom.. a verim, ze sa to uz nevrati

etuska
11. nov 2010

@zojec
kojis,ci uz prikrmujes?

zojec
11. nov 2010

@etuska kojim, kojim.. 😉