Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
15. jan 2010

a henten receptík je fajn, len keď ja som taký lenivec obecný 🙂

labutka
15. jan 2010

baby, ako vyzeraju tie latkove vlozky? nepreteka to? drzia dobre na nohavickach? a ako to sklaudjete a periete?

vejula
15. jan 2010

čavte kočky, prepáčte že vám tu do tohjo skáčem, vraj ste tu také znalé čo sa týka zdravotnej nezávadnosti určitých výrobkov pre mimi. Jedna kočka dala teraz tento link http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2538-Test-koci... Je to o škodlivosti kočíkov v nemecku... Neviete náhodou niečo o kočíkov tu na Slovensku, či tiež niektoré niesú škodliví... Ďakujem 😉

emjee
15. jan 2010

wwwcko o tych blueberry minky sa pisalo, ze su fajnove - ked pojdes do brany 1 (alebo viac, este neviem 😀) mi prinesies 😉

jaandy
15. jan 2010

wwcko
mam tu blueberry, je super! dala by som im 11 z 10 bodov 😀 ked budes brat za dobru cenu niekde mozno sa pridam 😉

neurologia
a co mal na hlave ze mu to intimne mydlo pomohlo? ja zapasim s lupinami cely zivot, teraz mi zabera konopny sampon ale tiez to nie je na 100% (inak ma to ze pouzil intim mydlo neprekvapuje, moj sa minule pytal ci su to moje gate a ukazoval svoje trenky...pani tvorstva)

labudka
latkove vlozky su velmi prijemne, verzia s merinokridlami nepreteka, mam bundles, ale pouzivam lewn pri slabom krvacani, inak kalich, periem ich hned v ruke ked menim, ved to je raz dva 😉 , papierove vlozky neznasam, ale latkove su prijemne, nepoti sa ti zadok 😀

wwcko
15. jan 2010

Emjee kolko len budes chciet 🙂

Dahlia najdlhsie trva kym ti ten caj vychadne 🙂 Je to cele hotove za dve minutky 🙂

neurologia
15. jan 2010

jaandy aj lupiny ho trapili a zabralo mu to... 😉

stanusa
15. jan 2010

diky za rady
nakoniec som objednala tie mensie popoliny, uz mam komplet zostavu na zaciatok:

vv popoliny 12ks
vrchne gatky 2 ks BL a 1baby grow
zavazovacia plienka popoliny 1ks
1 snappi sponka
nohavickove plienky BL 3 ks
AIO BL 1 ks a Grow baby 1 ks
celulozove plienky 100ks
klasicke stvorcove plienky 20 ks
cena cca 100 eur
/v zasobe pampers 2 balenia - do nemocky a na noc/

co si myslite?

dugyna
15. jan 2010

vejula vidim ze ten link uz precestoval xixixix z jednotlivych for..veji nepiseme si nahodou na prvy krat tehotne 😉

dugyna
15. jan 2010

wwcko tak do marca je daleko tak urcite nieco vyberiem a dam ti vediet..ak by som teda mohla..
dahlia ja mam tiez ten problem tolko super veci..len kto to bude platit

juju
15. jan 2010

baby potrebujem radu, mojej mamicke dosli plienky co som si objednala (kedze ja byvam v zahranici) a kedze take nikdy nevidela tak je z toho vujavena a mierne mimo. Hovorila mi, ze si nevie predstavit miminko vo vacsine plienkach (su tam aj stvorcove a IV flanel pre NB), lebo su obrovske. To som tam objednavala BL bamboo xs-s size, totsbots 1 size, IV frote uni a nohavicky IV organic a fox S velkost. Som teraz zmatena, lebo predsa mamina ma nejake skusenosti s prebalovanim a povedala mi, ze to by mne natiahla ked som mala 3-4 roky! Myslite, ze je to len tym, ze su "napucane kvoli vrstvam" a potom to opticky vyzera velke? 😕 Ja chcem mimco zacat balit do latkoviek hadam aj hned po prichode z nemocnice, najneskor po 1 mesiaci.

emjee
15. jan 2010

stanusa ja teda latkujem len posledne 2 tyzdne, ale 2 bal. pampersiek je moc - tych newborn je 90 ci kolko v baleni a kym to minies, krpec ti narastie, takze dalsie balenie ak myslis, ze budes potrebovat (ci neostanes pri latkovkach aj na noc 😀), tak uz urcite o cislo vacsie

kaktusik007
15. jan 2010

juju, mne dnes donesie manzelik zrovna BL bamboo XS/S, siel okolo kysuc, tak bral odtial tovar osobne, ked to dorazi, tak pisnem ci je to fakt total obrovske 😉 - ak by ti to teda pomohlo 🙂

inak, dievcence... blueberry minky,... na brane je za 680 czk, to je dost, nezda sa vam??? to vychadza nad 26 eur... uff... sak z uk sa da objednat za 21,65!!!! (tiez uz eura 🙂 )kebyze hned beriete iba tuto jednu plienku, tak to mate lacnejsie aj s postovnym.... plienka stoji 19,5 libry a postovne do objednavky 20 libier su 2 libry.... cili.... aj s postovnym to mam za necelych 24 eur.... a to je len tento jeden kus!!!!

henushka
15. jan 2010

juju, bud v klude s tymi plienkami 🙂 K IV, velke su tie one-size plienky, tie mame my zatial odlozene, lebo tie newborn frote su az do 8 kg a su super. Co sa tyka vrchnych gatiek, tak to S-ko je ok. My sme sice mali aj newborn, ale kludne sa da zacat od S-ka 🙂

IV flanel newborn - tak tuto som si vzala 1 na skusku, ale az neskoro, lebo som nevedela, ako by som to zapinala. Teraz, ked som sa nacvicila na frotakoch, tak som to skusila a pri druhom babatku urcite dokupim do vybavy. 😉

A tie BL male mame, a su tiez v poho. Ale je fakt, ze sme ich zacali nosit len nedavno, tak ich uz nezmensujeme.

izabelkak
15. jan 2010

henuska a akým kurzom si počítala? ja práve neviem ako to počítať, ak platím paypalom visou tá ide myslím USD/GBP/EUR s tým že kurzy ktoré uplatňuje VISA ... napr. pri platení v zahraničí sa mi normálne stalo že stiahli mi to on-line jedným kurzom a na výpise bol už iný žial nevýhodnejší, ale je možné že toto už pri EUR neplatí? viem že sa mi to stávalo ešte keď bola koruna?

story u kožnej: máme sobeor.dermatitídu, teda suchú kožu, vraj sa tak narodila a bude to mať už do konca života, akurát bude postupne koža odolnejšia ako bude staršia, jediná výhoda vraj nebude mať akné🙂))
čakala som že to bude negatívny zážitok ale opak je pravdou, ako si začala dokina obzerať tie nožičky a ja som tam žvátlala ako ju krémujem a že tomu nechápem, tak ona dosť znechutene chytila medzi dva prsty pampersku ktorú mala chudák Iz oblečená a zahlásila:" no viete ale táto umelina" 🙂)) tak som jej hneď oznámila že doma používame len látkové plienky, tak reagovala len tak že ako periem, že najlepšie v mydlových vločkách, tak som pre istotu ešte dala priamu otázku, či možem látkovky ďalej používať a ona že "áno", fasli sme imazol na tie červené miesta a miešanú mastičku na premastenie tak uvidím čo to urobí....

v živici som zase odolala a nekúpila žiadnu plenuchu, poobzerala som si popoliny plienky, plienka ktorá ma najviac oslovila nemala však tú papierovú cedulku ktorá to vlastne je, na štítku bola 100 organ.bavlna za lomítkom dajaká skratka tú si už nepamatám, bola pomerne úzka medzi nohami vysoko krojená aj vysoký sed, sucháče sa lepili priamo na plienku a sacie jadro bolo všité, neviete kočky čo to bolo za plienku, žeby tá panda?

dugyna
15. jan 2010

katusik a kde maju tu predajnu..to sa da aj priamo u nich kupit alebo objednat?

henushka
15. jan 2010

izabelkak, to pisala kaktusik...

vejula
15. jan 2010

jj dugyna jasnačka, však si mi tu poradila, tak som posluchla a už mi jedna kočka poslala IP 😉

izabelkak
15. jan 2010

henushka jejda prepáč🙂

miruss
15. jan 2010

Izabelka to je podľa popisu panda.
Tak návšteva u kožnej nakoniec celkom ok.

Juju ja používam od 3 mes. malej BL organic 3v1 a pohode. Nie sú až také veľké. Na bábu tie plienky vyzerajú úplne inak.

juju
15. jan 2010

baby a brana je draha? Chcem z tade objednat prioritne vedierko na kupanie a osusky a mozno prihodim par plienok, ak nebudu velmi drahe, ale v tych ceskych korunach sa vobec neviem zorientovat< 😕

radili by ste mi viac IV flanel plienok pre NB - zatial mam len 3 + 2 NB frote IV a 12 ks stvorcovych a potom nohavickove S velkosti Totsbots a BL?

kaktusik007
15. jan 2010

🙂
dugyna, oni nemaju predajnu, to sme zavolali na kontakt na eshope, ze ci sa da vziat tovar osobne ze pojdeme okolo, poslali sme mailom co by sme chceli, pan Pilka odpovedal ze ano, ze toto je na sklade a ze mozeme po to prist bud vtedy alebo vtedy.... a tak tam dnes manzelik po to siel a prave mi volal ze okolo deviatej to budem mat domka 🙂))

izabelkak, no... zatial mam na vypise iba sumu v GPB, uz to mam odratane, ale preratane na eura to nie je.... teraz som platila visou... ale co som brala veci z anglicka rok dozadu na svadbu, to som platila mastercard a tam bol ten kurz podla dna zuctovania platby a suma podla devizy nakup... tak aj teraz predpokladam, ze aj ked som to hradila 12teho, ale z karty to odislo 13teho, tak bude asi tento kurz.... a ja som ratala 1,11 a plus minus myslim ze som sa trafila... tak sa necham prekvapit, som to preratala kurzom TB pre ten den - vychadza to 1,0987, tak uvidim, co nakoniec zarataju.... potom dam vediet, ak nezabudnem
😉

izabelkak
15. jan 2010

o.k. kaktusik som zvedavá k čomu sa Ti ten použití kurz bude približovať, no mna pekne naštvalo ked mi prišla SMS-ka že zobrali tolko a tolko SKK prerátala som kurz že super, no a potom kuk navýpi a tam odpísaná iná suma - akože sila...

Mirka ale podla webu popoliny má tá panda ešte aj vkladaciu plienku či nie? no akože kúpiť čosik bez presného označenia, všetky mali cedulku len táto nie ... ale ten strih sa mi velmi pozdával ...

miruss
15. jan 2010

Izabelka áno Panda tencel, tú mám a tá má vkladaciu plienku. Ale podľa popisu strihu je to panda, ale popolini plienky majú všetky vkladaciu plienku.

dugyna
15. jan 2010

katusik a ten pan pilka ma ktoru stranku eshop?

izabelka tak v celku dobre ste obisli u tej dr.

vejula no jasne..tu su same dobre veci 🙂

dahlia23
15. jan 2010

baby, poraďte, ktoré zaväzovačky? kamoška ich chce pre 4-mesačné mimi, má disany, je spokojná, ale zvedavosť... poznáte to 🙂
http://www.branakdetem.cz/zavazovaci-plena-disa...
http://www.branakdetem.cz/zavazovaci-plenka-pop...
http://www.branakdetem.cz/zavazovaci-plenka-eng...
ďakujeeem 😉

taanak
15. jan 2010

Ak by som si mala vybrat medzi disanami a popolinkami, beriem disany, su jemnejsie a su z biobavlny. Engel nepoznam 😉

kaktusik007
15. jan 2010

taaaaaaaaaaaaaaaaak.... prva varka latkovych plienociek je domka.... a maminka je nadsena 😀 😀 😀

tatinko jej kupil aj 2,5 metra bambusoveho frote, a to vam je taaaaaaaaaaaaak jemnuckeeeeeee..... mozno nakoniec ani ziadne plienky z neho sit nebudem a necham si ho ako deku, xi xi 😀 😀 😀

dahlia23
15. jan 2010

kaktusik a odkiaľ ste zohnali to bambusové froté, ak to nie je tajomstvo? 😉

julia30
15. jan 2010

predam za malo penazi 2 ks popoliny separacky kotucove 🙂 presla som na deku a pada mi na to doma prach keby ste mali niekto zaujem 🙂 lokacia TN