Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lilly
5. feb 2009

bambusko, no k nakupovaniu puliek, prip. vlniakov som v buducnosti este otvorena, lebo najvacsie mam velkost S od IV. No a to si urcite kupim nejaku taku lahodku, ako blueberry 😵

bambusko
5. feb 2009

petusaaa, pohoda. klasicke neinformovane ohlasy 🙂

bihan
5. feb 2009

Petusa.. jasné, že pohoda.. len z 3-4 plienok denne sa mi chce zase vracať 😝 ale stále lepšie ako dve, alebo separačka a potom ďalej používame 😀

Júúúj, maskáčové BB dostali aj kamošku 😀 ale ja by som ich nebrala... ako žiadnu kapsu s umelinou... to radšej osobitne gaťuše a do toho niečo prírodné.. a BB už vyrábajú aj čisto gaťuše.

petusaaa
5. feb 2009

lenze clovek sa snazi byt mily, nevnucuje svoje nazory, ze si najde kamaratky v regione a hovno hovno, zlata rybka 🙄
bambu, neiformovanost neospravedlnuje. ja som uz na zaciatku planovania mala jasno, co chcem a uznavam, precitala som kopec literatury, citala som na nete a viem, co je naj pre mna, maleho aj planetu. len skoda, ze si to mnohi neuvedomuju ☹
bihan, tak to je iny humus. ze separacka a dalej pouzivame 😖 skoda ze tu neni ten vracajuci smijlik...ja som im tam nechcela pisat, ze 3-4krat za den, ci je normalna.. ale uz som to zatvoila a nemienim sa na noc rozculovat...

jancia
5. feb 2009

petusaaa ale nie vsetky buduce matky su take zodpovedne ako aj ty... s tym sa clovek musi zmierit a nepripustat... to je ako s kojenim, kolko matiek to podcenuje je az smutne 😖

jancia
5. feb 2009

baby nikto nemate skusenost s kittykins? vdakaaaaaaaaa 😉

bambusko
5. feb 2009

petusa, region ani rodina nie je zarukou porozumenia ☹ 🤐 😉

bihan
5. feb 2009

Jancia.. ja má... plienky došli, ale nebola som ani trochu spokojná so servisom.. všetko im hrozne dlho trvalo, ale ešte niekto objednával (Sjuzi?) a všetko bolo v pohode a bez problémov 😉 V princípe bezproblémový obchod 😉

jancia
5. feb 2009

mne praveze prisli rychlo ale nejake veci mi odtial chybaju co som zaplatila predom 😖 tak uz som im pisala ze ako si to predstavuju 😖

sjuzocka
5. feb 2009

jancia ja som odtial nieco objednala a v podstate bez problemov, akurat to postovne sa odvija od vahy, cim vyssie, tym vyssie je aj postovne tak potom s tym rataj.... u nas to prebehlo tak ze urobila som na stranke objednavku, potom cez paypal uhradila a potom mi poslali hned mail ze ake bude postovne a to som este musela doplatit. ale hned ako som to zaplatila to poslali...

jancia
5. feb 2009

no ja to mam uz doma ale chybaju mi tam nejake veci uz zaplatene... tak neviem ci mate s niecim takymto niekto skusenost

bihan
5. feb 2009

Neboj, oni to to pošlú 😉 Ja som tak raz objednávala oblečko, mamča mi tvrdila, že chýba jeden klobúk (neprišlo to mne priamo domov), tak so poslala mail, že nech si to overia, že mi niečo chýba, klobúk bol do týždňa doma a po mesiaci ho mamča objavila zapadnutý v zásuvke 😅 Oni sa s tebou naťahovať nebudú, to nie je ako na Slovensku...ak chýba, tak pošlú.. náš zákazník, náš pán.

jancia
5. feb 2009

tak to dufam... dik za povzbudenie 😉

miracle
5. feb 2009

Lili ad motherease PUL

nie su zle, ale nepaci sa mi na nich material, ktorym su obsite...dost umele (zo zaciatku otlacalo, teraz nic netlaci)..ale inak su neznicitelne.

labutka
5. feb 2009

ja uz mam v tych plienkach tusim zase hokej. maly zomna asi vysava posledne kusky mozgu. 🙂 flisova moze byt aj plienka aj vrchne gate? a jak ich rozoznam, co je co?
a flisove vrchne gate nepretecu?

taanak
5. feb 2009

labutka, flisova byva vnutorna vrstva niektorych plienok kvoli pocitu sucha. A flisove vrchne nohavicky nepretecu pokial nie su pod tlakom - teda su skor vhodne pre novoskov, sediace dieta by uz s nimi malo problem 😉

labutka
5. feb 2009

ahaaa, lebo ja som manzela presvedcovala, supnem flisku na noc, a na to vrchne gate. 😀 a teraz kukam, ze mi to nejako nesedi...
takze ked som to dobre pochopila, tak ked bude krpec vecsi, a dam mu do plienky namiesto separacky flisovu vlozku (a budem dufat ze mi to neokaka), aby bol dlhsie v suchu?
inak, uz si poctivo robim poznamky, aby som nic nezabudla. 🙂

labutka
5. feb 2009

a este jedna otazka, plienky mozem prat v normalnom detskom prasku? kupila som si Lovelu, moze byt?
a ked budem prat spolu s ostatnymi detskymi vecami, a pridam aj ocot, nebudu nim tie vecicky citit?

bihan
6. feb 2009

Tak sa toho ujmem 😀 Fleesku - separačku - ti dieťa okakať môže... ono to z toho zlieza pomerne dobre, ale vyhadzovanie je jednoduchšie, že?
Fleesové plienky by nemali zmysel, lebo flees je akvafóbny či ako sa to hovorí.. jednoducho odpudzuje vodu, ale v princípe môže byť plienky flees (separačka) - plienka - flees (gaťky). Ja mám ale radšej vlniaky 😀

Inak kočky, dnes mi mladá takú nálož hodila, že separačka nemala šancu (fleesová 😀), schytala to aj plienka aj čerstvo nalanolínované vlniaky a ešte aj plachta 😖

Plienky v princípe môžeš prať v normálnom prášku, ja to tak robím, ale niektoré kočky hovorili, že potom mali decká ekzém.. ja by som popravde lovelu vôbec nekupovala. Pre malú sme mali hypoalergénny eko prášok (hneď ako som minula lovelovú vzorku) a problémy sme nikdy nemali. Chce to skúsiť.

To isté platí o octe.. dávam tak pol deci octu na pranie... netuším presný pomer, by očko a necítiť.. keby som dala viac, tak asi cítiť 😀 Neperiem len s ostatnými detskými vecami ale s ostatnými našimi vecami, občas niečo voňavé do toho octu kvapnem, ale to len výnimočne.
No a ešte čo sa týka komerčných práškov, na plienky sa odporúča polovičná dávno toho, čo je pre "normálne" oblečenie.

bezaz
6. feb 2009

baby aj ja by som chcela byt taka sikovna 😅 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

crysmile
6. feb 2009

bez, aj ja som pozerala ten album... ja by som to mozno aj zvladla, ale ked ja nemam cas..

crysmile
6. feb 2009

a ono by to chcelo aj poriadny matroš, ked sijes.. lebo babrat sa s tym a potom ti to nesaje, alebo tak..

bezaz
6. feb 2009

cry sak hej.. ale ja by som to nezmalka ani tak ani tak.. co sa tyka sitia som uplne lava 😝

potulka
6. feb 2009

ahoj, chcela by som sa spytat skusenych mamiciek, ktore pouzivaju latkovky, ci je dobry napad prat ich len v mydlovych vlockach. povodne som rozmyslala, ze si vyrobim ten sliz, ale ked som videla na obale sody na pranie jej zlozenie a pocetne varovania, prislo mi to ako dost velke svinstvo. mozno som narazila len na nejaky nespravny vyrobok...? mydlove vlocky sa mi celkom pozdavaju, len neviem, ci sa teda mozu pouzivat aj samotne.

crysmile
6. feb 2009

bezaz, ja neviem navliect do stroja spodnu nit, tak ak by som toto zvladla, tak asi uz vsetko.. 😀
potulka, neviem ti poradit, ci by sa ti z toho nezaniesla pracka a ci by to dostatocne vypralo..

bambusko
6. feb 2009

potulka, soda zmekcuje vodu a ma aj cistiace ucinky. tie upozornenia patria na koncentrovany stav, na neutralizaciu sa dava namiesto avivaze ocot. aj obycajny ocot v koncentrovanom stave je nebezpecna tekutina

bihan
6. feb 2009

potulka, ja by som len vo vločkách asi neprala.. vraj zanášajú práčku a robia na plienkach mastný film, ktorý potom spôsobuje, že menej sajú...tá sóda to tam krásne kompenzuje.

potulka
6. feb 2009

OK dievcende, dakujem. kupim teda aj sodu. ved, ked sa tak divam na ten slizovy recept, nejde jej tam vela a aj tak to v konecnom dosledku bude urcite setrnejsie ako vacsina praskov.

weronique1
6. feb 2009

ako periete vrchné PUL-ky? ručne, alebo tiež šupnete do pračky?

už mám aj bamboo metráž z plienky.sk - hádajte v čom behám po byte ako v supermanovskom plášti?! je to strašne prííííííjemný materiál 🙂