Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
19. nov 2010

@eridani ja predpieram na plakanie- zmykanie a potom zapnem program na 60 😉

labutka
19. nov 2010

@eridani pracka predpiera cca pol hodinu. Je to pocut ked vypusta a napusti novu vodu. Potom otvorim, supnem sliz a utierky a pripadne PULky a dam prat dalej.
Do toho predprania dam bud trochu slizu alebo miofresh alebo nic. ide mi len o odplavenie najvecsieho mocu.
Vsetky plienky mam z flisom alebo pouzivam flisove separacky a nemam pocit ze by to mydlo ovplyvnilo alebo zalepilo flis. Ked som prala v prasku, vo vnutri kapsoviek na pul vrstve bola akoby "usadenina" z prasku, proste to nebolo take hladke na dotyk ako zo slizu.
A po poslednom prani s gulami som citila taky nedfinovatelny pach, mozno malinko zvysky mocu a trochu ako smrad z pouzivanej starej handry.

labutka
19. nov 2010

@zojec @eridani tiez som najprv "predpierala" ze dam plachanie, ale tam pracka napusta a vypusta tusim 3 krat a to mi je zbytocne.

eridani
19. nov 2010

@zojec @labutka Dakujem za vase postrehy, ale u nas to zrejme nepojde. Pracku mam v dome dole v pivnici, sem hore fakt nepocut kedy vypusta a byt cely cas v pivnici nie je realne. Naviac pri pracke plnenej z boku treba fakt aby tam nemala napustenu ziadnu vodu. Myslim, ze tam ma aj poistku proti otvoreniu. Takze asi len dat plachanie alebo extra kratky program a potom to pustit nanovo na plny program. A to tlacidlo na zapnutie/vypnutie predpierky ostane nadalej nevyuzite. Doteraz som predpierku nepouzivala, ale ako sme zacali s prikrmami, tak je to na plienkach fakt citit. Takze ked sa drobec rozpapka viac, tak to bez predpierky zrejme fakt nepojde.

limoni
19. nov 2010

byvame v dome a mame v pivnici pracovnu tak ja plienky najprv necham vyschnut na starsom vyradenom susiaku, okno je tam totiz stale otvorene na vetracku, a potom ich hodim do vedra s vekom, periem na druhy niekedy az treti den, mne sa zatial pri prani osvedcil frosch gel aloe vera, ecover prasok mi zase nevypral niektore skvrny, ktore som predtym zaprala v zlcovom mydle rucne

dievcata kedy ste zacali pouzivat plienocky so stihlim strihom ako itti bitti ked ste balili na siroko, chcem ju kupit, ale neviem aku velkost, zatial sme na siroko a neviem dokedy

limoni
19. nov 2010

@labutka ako sa ti osvedcil miofresh? myslim ze to bola izabelka co s nim nebola moc spokojna

eridani
19. nov 2010

@limoni Tak to mate s prackou podobne ako my. 😀 Tiez mame dole v pivnici kotolnu/pracovnu. V lete susim vonku na dvore a v zime tam pekne vedla kotla v teplucku.
Co sa tyka IB, tak to bude podla toho ako sa vam budu klbiky vyvijat. To je u kazdeho dietatka ine, takze tazko povedat dopredu. Najviac si ale tuto plienocku chvalia na deti, ktore zacinaju chodit alebo aspon lozit. Tym, ze je uzka, tak menej prekaza v pohybe. A este pokial nosis v satke alebo v nositku, tak pozor na to, ze tam moze plienka takehoto strihu pretekat ako ma dieta nozicky od seba.

limoni
19. nov 2010

@eridani tak to este asi pockam s tou itti bitti, my mame este len sest tyzdnov, ale ortopedka uz po dvoch tyzdnoch videla zlepsenie, a to som davala len jeden stvorec, niekedy do toho aj nejaku vkladku, ale ortopedicke som nedala ani raz 😀
inak ja davam vyschnut este spinave plienky, lebo mi je to cudne ich mokre hadzat na kopu

zojec
19. nov 2010

@limoni urcite si nekupuj velkost S, ked po nich tak tuzis, tak odporucam Mko... ale najlepsie by sa ti oplatilo Lko, to je nositelne od cca 6mesiacov 😉 mne Sko precurala a prekadila stale... alebo kup jednovelkostnu 😉

labutka
19. nov 2010

@limoni miofresh pouzivam ako dezinfekciu, teraz vacsinou ked mi krpec ocura oblecenie alebo ked perem prebalovacie podlozky. Nema v sebe bieliace prisady takze belost od neho ani necakam. Raz za cas (ked si spomeiem) supnem aj k plienkam.
My sme IB S pouzivali od dvoch mesiacov, ked sme uz nemuseli balit nasiroko. Ale jak pise @zojec uz teaz by som sla do jednovelkostnej. Ta je ale sirsia ako SIO a zmensena je trochu mohutnejsia ako Sko. Ale my sme aj Sko vynosili .
@eridani nasi maju tiez pracku v pivnici, a tam to davam plachat a zmychat a potom prat, a tiez je pravda ze nepocujem ked pracka dopere. Jedine podla casu. Alebo ma napadlo, ze si tam dam vysielacku. 😀

taanak
19. nov 2010

@limoni my tiez nosime Itti Bitti L cca uz od 5 miesacom. Maly ju zdedil po starsej, tak som vyskusala a bola v pohode. Zatial mu siaha az po pas, neskor to bude bokovka. 😉

janefonda
19. nov 2010

ahojte baby, čo ste to tu radili niekedy v minulosti na smradľavé plienočky? Keď ich malá trošku ociká tak majú nejaký puch. Ako sa toho zbaviť? 😒

janefonda
19. nov 2010

nikto mi neporadí ? 😔

zojec
19. nov 2010

@janefonda dat prat s predpieranim, alebo namocit na noc do nappy freshu, miofreshu... prat na dlhom programe..

janefonda
19. nov 2010

@zojec na dlhom programe periem plienky vždy, aj predpieram väcsinou...tak budem musieť kupit miofresh teda a skusim tak. Da sa niekde kupit v obchode, ci len cez net?

zojec
19. nov 2010

@janefonda mozno najdes v kamennych eko obchodoch v BA, alebo v eshopoch.. 😉 mne sa osvedcil nappy fresh

labutka
19. nov 2010

@janefonda miofresh som kupila v predeti v BA na kosickej. alebo puer v latkovkach na liscich nivach.

janefonda
19. nov 2010

@labutka
@zojec dakujem, tak sa po niecom popozeram! 😉

henushka
19. nov 2010

@mojkamirka Latkujem uz takmer 14 mesiacov a nebadam zazltnutie, toho sa bat nemusis
🙂

mojkamirka
20. nov 2010

dakujem za rady 😉

marecka
20. nov 2010

PRE LIMONI, k itti bitti, my nosíme L od 4.5 mesiaca a v pohode

limoni
20. nov 2010

@labutka @zojec @taanak @marecka dakujem dievcata, dakujem za rady, ja som IB chcela kupit aj kvoli manzelovi, lebo ze maly je vo vsetkych latkovkych na siroko a ze nevyzera ako frajer, ze mam pozriet take uzsie 😀 maly zatial pribera za dva tyzdne pravidelne 860 gramov, takze asi pojdem rovno do do velkosti L
ake SIO plienky este su okrem IB?

tie farby flipky neviem nejako podla obrazkov presne identifikovat, bubble je taka svetlunko fialkova a sweet je svetlunko modra?

zojec
20. nov 2010

@limoni SIO je aj nova AIO plienocka od Anavy, ale pul je podsity bavlnou, cize malokedy sa da pouzit aj viac krat.. to fakt len pri takych mini cikach.. ta bavlna navlhne rychlo, ale inak je fajn sava 😉 ta bubble je svetlunko fialkava.. pekna 😉 a sweet, tak to neviem, ale pripada mi ako ked sa pofarbi biela v pracke od modreheo alebo cierneho tricka

limoni
20. nov 2010

@zojec vidis anavy mi ani nanapadla, takze si s nou spokojna ako saje, myskis ze aj na noc?

este dajte nejaky typ/tip 😀 na reprezentacnu ale aj vykonnu kapsu

luciferova
20. nov 2010

@limoni my mame gro baby vtacikovu, ale to je sio, nie kapsa. Potom reprezentativnu mame swaddlabes (ci jak sa to pise) kravickovu s biobavlnenym vnutrom 🙂

zojec
20. nov 2010

@limoni potiahla by urcite aj noc.. popripade by sa tam dala este dat dalsia vkladacka.. 😉 ale na noc davam anavy bez pul vrstvy a na to vlniaky.. mam pocit, ze ritka lepsie dycha.. 😉 moja reprezentativna plienocka je TB easyfit kvetinkova.. ale v podstate vsetky aio plienocky co mam su reprezentativne 😉 ale najspolahlivejsia je urcite BG 4, ta nesklame.. na dlhsie cesty, a teraz v zime na von idealna 😉

michaela80
20. nov 2010

@zojec ako vypchavas BG 4? Origos vkladackami alebo davas nieco ine.?

zojec
20. nov 2010

@michaela80 len original vkladacky.. ale dnes posledne dni ju davam na noc 2x. malej akosi vadi mokro.. prvy krat som dala len origos vkladacky a rano mala plienka asi 300kg, tak som tam dnes este fukla bambusovu vkladacku z TB.. ale moja v noci casto pije.. aj 3-4x a ked ju prebalim v noci tak sa potom preberie a chce debatovat.. na co ja nemam velmi o 3tej rano chut

michaela80
20. nov 2010

@zojec moja pike v noci aj 7-8 x..takze ja ju musim min 2 x prebalit... 😀

michaela80
20. nov 2010

@zojec ako davas tu original vkladacku co sa zmensuje..ja mam BG na najmensie a to mi potom to poskladane dost vadi...urobi jej to riadny balik na brusku