Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sirinka
29. mar 2009

baby a myslite, ze na leto je lepsie pouzivat vrchne gatky vlnene oproti tym pul? a tie vlnaciky sa ako casto osetruju lanolinom?

d0minika
29. mar 2009

raz mesacne

standu
29. mar 2009

sirinka....ja vlniaky nemam, aj ked som nad nimi uvazovala, ale robi to velky zadok a na moje chuducke dieta si to neviem predstavit. ale jednoznacne by mali byt vlniaky lepsie, max priedusne, v lete by mali cladit, predsa len pulky su "umelina", lanolinovat asi po kazdom prani?

crysmile
29. mar 2009

no ja som zozaciatku mala len PULky a potom som presla na vlniaky a strasne sa mi pacia.. mne sa nezda ze je v tom velky zadok, zalezi od plienky.. ale tie moje su tenke, takze nejako si to nevsimam.. a lanolinovanie ja mam rada, skoro ziadna robota, len to tak vyzera, kym sa do toho dostanete.. akurat mam jedny vo vedre a idem ich dat vyschnut..

crysmile
29. mar 2009

a rozhodne budem ich pouzivat aj cez leto, lebo vlna ma termoizolacne schopnosti, takze by sa malo teplo vo vlniakoch prisposobovat.. pulky mam uz ako zalozne..

standu
29. mar 2009

crys, ktore vlniaky su tenke? imse? mala sa aj tak stale vyhadzuje takymi "potnickami", tak uvazujem o kupe.

etuska
29. mar 2009

ahojte zienky,mozem sa k vam pridat?
Prva dcerka vyrastla na jednorazovkach,no planujeme druhe(a mozn aj 3-tie) tak by som fakt rada pouzivala latkovky.

Precitala som si par clankov na nete,len tych znaciek a typov plienok je straaasne vela.
Ktore plienky sa vam osvedcili?-co sa tyka kvality i ceny?
Vdaka za odpovede 😵

sirinka
29. mar 2009

no tak si zaobstaram aj nejake vlniaciky 😀 a su dobre aj take doma vyrobene? je na to treba nejaka specialna vlna?

topzuzana
29. mar 2009

myslim, ze to tu uz dievcata rozoberali, ze niektora strikovala z merino vlny, ale videla som, ze niektora urobila zo starych svetrov...vyzerali celkom dobre...ja mam doma dvoje vlnene, jedny sckoony - tie su skvele na noc, lebo su z dvoch vrstiev vlny a cez den pouzivam natahovacie Loveybums, tie maju len jednu vrstvu, ale mam ich najradsej, lebo sedia na kazdu plienku a nikde netlacia...a prave testujem bavlene vrchne nohavicky od Sckoonu-som na ne zvedava.

co sa tyka bambsky od BL a hamburgera...tak u mna je to uplne jedno... len hamburger na noc mi nestaci...do vsetkeho musim davat aj vkladacku, aby vydrzali...na noc pouzivam viacvrstvua plienku.

etuska..uz sa to tu niekolkokrat pisalo, zda sa mi, ze niekde od strany 82 alebo niekde okolo je pisane vela pre zacinajuce latkarky... asi pomer kvalita/cena je u slovenskych BabyLucy, ale z nich si kocky chvalia Organic a Bambusky. a ja by som urcite pridala aj viacvrstve plienky, ale tie BL nevyraba, takze asi Popolini, Swadlebees (alebo ako sa to pise), BambinoMio, TotsBots.

olinka6226
29. mar 2009

baby teraz budem mat cenovo nieco podobne k baby lucy ale bambusky o dost lepsie a pulky najlepsie ake som videla. su strasne jemnucke hebucke fakt sila. donesiem ukazat do bojnic. zobrala som aj par ks bavlnenych ale to frote sa mi zda take no neviem.

co sa tyka porovnanie bl bambus a hamburger - do oboch musim dat vv aby prestali noc. cize trosku sklamanie. hamburger mi vo vnutri dost zozmolkovatel a tak trosku zatvrdol. a bl bambusky u mna nie su nejak oblubene kedze samko je baculko tak nam nesedia az tak dobre (su stihle medzi nohami a mam problem s vypchavanim) na noc a na den mam vela krajsich plienok cize pouzivam len v nudzi.

janka_fr
29. mar 2009

Ahojte,

musim potvrdit, ze tie pulky od Olinky su naozaj neskutocne jemnucke. Oli uz sa tie nove plienocky peru, zajtra idem skusit na noc, tu novu bambusku. 😵

labutka
29. mar 2009

chcela by som namiesto separacky skusit flis. poradite mi, ci je to vhodne na prazenicku? ako sa to vyperie?

olinka6226
29. mar 2009

labutka flis na prazenicu v pohode. v umyvadle pod vodou sa krasne odlepi a potom jemne preperies bud v ruke alebo das do pracky s plienkami.

standu
30. mar 2009

skooooda, ze do tych bojnic nemozem.....oli, co su to za pulky, nech ich obzriem....aj ked asi skor kupim vlniaky....tie loveybumsy take farebne na patentky su tenke?

d0minika
30. mar 2009

maminy, neviete mi odporucit nejake obchody v Ba alebo v okoli Noveho Mesta n/V, kde by som si mohla plienocky pozriet?

matja
30. mar 2009

oli a tie co nepojdu do Bojnic, kde najdu tie plienocky?

olinka6226
30. mar 2009

standu ktore myslis? na patentky maju loviky farebne 3 druhy a 3rozne hrubky najtensie su jersey, potom su tie organic a najhrubsie iterlock. vsetky su z 2 vrstiev. tie pulky su little lamb

emmka3
30. mar 2009

oli a tie nove bambusky su tiez Little lamb?

sisa.b
30. mar 2009

olinka a swb vkladacky nevedies? nenasla som ☹

standu
30. mar 2009

emmka...myslim, ze hej, teda nasla som ich na stranke a ak su nove little lamb pulky, tak aj bambusky zrejme budu..
olinka, to som chcela pocut... 🙂 ze ktore su najtensie. ano, viem si to tam precitat, ale predstavit uz horsie...tie jersey su hrubkou porovnatelne napr.imse organic pulkam??? tie mam, tak na porovnanie, aby som si vedela predstavit 🙂
oli stihas odpovedat? 😀

olinka6226
30. mar 2009

ano emi tiez little lamb maju aj frote ale tie ma na omak neoslovili tak som ani netestla

olinka6226
30. mar 2009

standu su o kusok hrubsie ale fakt len o malicko

swd nevediem vobec. inak testovala som swd tu cisto len plienku a teda som bola na prvy krat vyrazne sklamana. inak co objednavate z teeheebaby na noc je fantasticka tato http://www.teeheebaby.co.uk/search.asp?strKeywo...

olinka6226
30. mar 2009

baby inak zhanam poradkyne pre latkovky a nosenie po celej sr tak ak mate niekto zaujem ozvite sa. dik

standu
30. mar 2009

olinka kukala som na ne, ale sa mi to vidi hrube, plus gatky na vrch...ja mam na noc najradsej aj tak MMT aio. skor som chcela tie denne, minky..o tych vlniakoch vazne pouvazujem, ani nie na noc, lebo zaujimavo sa mi mala v noci s flisom na zadku nezaparuje, ale cez den. take akoby potnicky na, ritka vobec nic, cistucka ale cikulu ma osypanu furt. cim to je? asi len mokrom...odkedy lozi, dopredu cika ako chalan 😀

sisa.b
30. mar 2009

olinka, zaujem by aj bol, ale ked sa v tom clovek nevyzna, tak co by poradil 😝 😀

standu
30. mar 2009

vyznat by sa mozno aj vyznal, resp by sa do toho dostal, ale co tu u nas, v zapadakove 😠 ked povies, ze pouzivas latkove plienky, tak kukaju na teba ako na "socku", ze nemas na pampersky.
olinka a ako by si si to predstavovala?

rybkaz
30. mar 2009

Kde se dají koupit plenky little lamb? Google mi nevyhodil žádný smysluplný odkaz 😒 Díky 🙂

standu
30. mar 2009
janka_fr
30. mar 2009

rybka u Olinky napriklad 😉 , latkovky.sk

olinka6226
30. mar 2009

ono v podstate ide o vysvetlenia principov latkovania a nosenia a ak chce niekto vidiet nieco konkretne tak by som to posielala aby si to mohol pozriet u vas. ved vsetko sa da... poradkyne aj testuju plienky, testuju satky a nosice a tak... ako vravim kto chcete blizsie info alebo mate zaujem pisat do IP.