Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
31. mar 2009

teda sisa, jednu plienku tam nahodou mam. MMTminky 😀

standu
31. mar 2009

bez a odkial si objednavala???

bezaz
31. mar 2009

standu z teeheebaby.. mas pravdu, stali 12libier 😉

standu
31. mar 2009

hej, na teehee sa chystam, ale az v maji asi..no co, kriza 😀
preto vyzistujem ake su, ci zobrat jednu, ci dve. chcem zobrat bittku, kangasku a swb econappi.

sisa.b
31. mar 2009

jeee, standu aka je rozkosna a drobucka a tie vlasiska 😵 tu plienku teraz vidim, ale ked som pozerala prvy raz, tak si tam mala len nejakych 5-6 fotiek

bezaz
31. mar 2009

baby tak tieto su rozkosne, asi zasa nieco prikupim http://www.teeheebaby.co.uk/prodtype.asp?strPar...

labutka
31. mar 2009

vcera mi dosli kikko farebne bambusove stvorce. nerozumiem ale, ze tie stvorce sa mozu zehlit, a bambusove plienky sa nemozu... aky je tam rozdiel?
inak, ako som ich zehlila a skladala na novosklad, tak to nejsu stvorce, ale obdlzniky. mate ich tiez take, alebo som urobila niekde chybu?
a este sa chcem spytat, ked periete v slize, kolko ho davate? a to davam do tej priehradky, kde aj normalny prasok? a k tomu sa tiez dava ocot?

sisa.b
31. mar 2009

na tie som aj ja pozerala, ked som odtial objednavala 😵 ale ja musim nateraz koncit, lebo sme bez penez 😝 mozno tak za dva mesiace.
a ja som sa tesila, ze si dala link na tie tvoje plenuchy 😕

sisa.b
31. mar 2009

labutka, ja sliz davam priamo do bubna (na niekoho radu) ako prvy, aby mi pretiekol uplne naspodok mimo plienok, aby nebol ten koncentrat hned na plienkach. alebo davam do nadobky, co mi ostala z ariel gelu rovno do bubna. a ocot som davala do priehradky na avivaz

standu
31. mar 2009

labutka, tak BL bambusky obsahuju aj polyester myslim, tak to by sa ti prilepilo na zehlicku v lepsom pripade...
so skladanim neviem
a slizu davam asi dva deci, normalne to kydnem na bubon, ale zrejme by sa to malo dat do priehradky na tekuty praci prostriedok, takou kvapkou to mam v prace oznacene, ocot pridavam pred poslednym plakanim.

sisa, to som postupne pridavala....vyberala som, prebarala...fotiek mame milion

bez, uz som na ne kukala, su uzasne, hlavne ta ruzova s monsterom, aj nase cislo maju.....mnamky...ale radsej kupim to, co som sa uz rozhodla...uvidime, ako nasporim korunky 😀

bezaz
31. mar 2009

standu presne tie s monsterom som pozerala.. lenze ked sa ninka odplienkuje este pred prvym rokom, ked nam to bkm tak dobre ide, tak neviem co budem s plienkami robit 😀

lilly
31. mar 2009

labutka, no podla mna tie kikko farebne bambusove stvorce sa mozu zehlit, lebo to je inac tkane, teda ako klasicka plienka, a bambusove plienky su z bambusoveho frote. No ja som mala vyzehlene aj frote bambusove stvorce a neublizilo to savosti /muzik bol pri zehleni velmi aktivny a zehlil za radom co mu prislo pod ruku 😀/
Inac mam ich tiez ako obdlzniky, aj ked tusim to mal byt rozmer 70x70. No na novosklad to nevadi, aspon je na chrbte tensia vrstva, ked je to poskladane na novosklad.. ja som mala aj ostatne plienky take a skor to bolo na uzitok..
zo slizu ja davam 2 odmerky /ako na normalny praci prasok/ do bubna a potom tam nahadzem plienky, ocot davam tam, kde sa dava avivaz.

sisa.b
31. mar 2009

zuzi, neboj, pride bojkot, tak este budes plienky dokupovat 😀 ale ninka je sikulka, tak mozno budeme dokupovat len my 😝 aj ked sa priznam, ze ked pozeram na tie plienky, tak by som ju nechala plienkovat az po zakladku 😀 😝

lilly
31. mar 2009

no u nas ten bojkot nocnika nastal asi od 3 mesiacov.. ked mi tam cikne raz za par dni, tak dobre.. 🙄 asi sa jej tie plienocky tak pacia, ze ich musi pouzivat na co su urcene predsa 😀

sisa.b
31. mar 2009

tak nam sa stale skor dari odchytavat kakanie, ale aj cikanie je v pohode. doma ju vsak nechavam casto s holou prdelkou, tak to schytala aj deka, poduska, postel a najnovsie aj ja 😀
dnes sme toho vela pobehali a brala som so sebou latkove plienocky namiesto hnusiek 😵 😵 😵

standu
31. mar 2009

bez, ved ich predas....druheho potomka neplanujes? 😎

bezaz
31. mar 2009

sis ja sa spolieham, ze ninka je opica fajnova a strasne jej vadi mokra plienka, tak budu sice krizy, ale hadam ich nejako zvladneme.. lebo som sa jej kedysi ako novorodencovi vyhrazala, ked tak neznasa prebalovanie, ze sa ma co najskor naucit cikat do nocnicka a ona to normalne robi.. v poslednom case zacne normalne jacat, to ju musim rychlo dat cikat, vycika sa a uz je klud a hra sa dalej
ale to je od temy 😀
ale ked nastane bojkot, asi budem sialene sklamana.. este ze tie latkovky su take pekne 😀

lilly
31. mar 2009

no kakanie sa nedari odchytavat vobec.. v tomto je strasne nevyspytatelna.. niekedy kaka raz za dva dni a niekedy 3x denne a uplne nenapadne, akoby nic, bez akehokolvek naznaku, ze tam nieco pusta... 😨

sisa.b
31. mar 2009

tak to mas uuuuplne super, ked ninka tak signalizuje 😵 mne mala jaci akurat ked jej chcem dat plienku na zadok 😝 to spolu bojujeme. tak tipujem, ze ninka bude prva bez plienok - moja svagrina bola od roka bez nich 😉

sisa.b
31. mar 2009

lilly, ja tiez nic na nej nevidim, len skusam. vacsinou kaka rano, ale dnes som to nestihla, lebo ju zobudil moj fon a kym som dokecala so svokrou, tak to mala v plienke 😒 ale poobede sa pekne vykakala a teraz vecer sa pokakala tatikovi po kupani 😀 to vzdy vyfasuje hnusku a vtedy koncime aj bkm aj latkovanie...
ale inak kakava raz-dva razy denne a to vacsinou odychtame. ale to sme naozaj v inej teme 😅

sisa.b
31. mar 2009

a zabudla som na to, ako ma okakala 😀 to som pisala do bkm temy, ale to bola moja chyba, lebo som jej vzala nocnik, aj ked tlacila. myslela som, ze dvakrat mala dost 😝 😀

lilly
31. mar 2009

no veru ina tema.. 😅
ty jej na noc davas hnusku? nie latkovku?

sisa.b
31. mar 2009

jj, uz som to tu pisala, ze neviem, ako to riesite, ale ja mam malo plienok na to, aby som jej skusala dat na noc ☹ ona mi niekedy zaspi hned po kupani, niekedy az po polnoci a to dovtedy precura dve hnusky... ale rada by som aj v noci latkovala, len neviem, co by som mala kupit

labutka
31. mar 2009

ja na noc tiez davam hnusky, hlavne preto ze v noci nemam silu prebalovat (poslednykrat davame okolo polnoci hnusku, a potom az okolo siestej - siedmej, ked sa maly zobudi ho po kojeni supnem do latkovky), a aj sa trochu bojim, nechcem aby bol v noci dlho v mokrom... asi skusim ten flis namiesto separacky, samozrejme ze testovacka bude cez den, a ked sa osveci, skusime latkovat aj v noci.
inak, moj ocik nam kupil 2 velke balenia pampersiek, neviem co tym chcel naznacit. 😀

janka_fr
31. mar 2009

ja som tiez doteraz pouzivala jednorazovky na noc, ale vcera v noci sme prvykrat vyskusali plienocku bambusovu little lamb a neprecikal sa a tato plienocka ma strasne jemne pulky. Dnes mame zase jednorazovku, lebo nam este plienocka po oprani nestihla vyschnut, ale idem este kupit jednu aby som uz uplne vylucila jednorazovky. Akurat uz len do lietadla.

sisa.b
31. mar 2009

ale nam by dve nestacili, lebo ja neviem, kedy jej mam dat tu nocnu plienku ☹ dnes zaspala 22,30, vcera 00,15, predvcerom 19,50... ja by som tiez rada latkovala aj v noci ☹

sisa.b
31. mar 2009

baby a ked mi pocika plienku tak, ze ma z toho mokry chrbatik a plienka je mokra len naspodu, teda vzadu, tak cim to moze byt? 😕 nechcela som jej to moc utahovat, aby ju to neskrtilo, ale aj tak mala cerveny pruh na chrbatiku a plienka pretecena ☹ bl organic 3v1

bezaz
1. apr 2009

baby tak aj ja davam na noc hnusku, kedze ninka je v noci hore len 2x alebo len raz a pri jej mnozstve curania by v latkovke bola hore kazdu hodku 😝 ja sa potrebujem vyspat 🙄

quika
1. apr 2009

sisa, to sa ti asi stava ked spinka na chrbatiku ze? hlavne u dievcatiek je to tak, moc stecie dozadu takze potrebujes viac vycpat tam.
bezaz ja mam taku skusenost ze dobra latkovka nasaje rovnako ako hnuska. hnusky maju kapacitu asi 400ml a aj ked tam potom este zostane cast toho prasku sucha, uz sa to tam asi nevie odviest dobre alebo co, proste mi to potom uz tak ci tak zacne pretekat. ked das flisovu separacku tak sa na mokro nezobudi. takze kludne skus, prinajhorsom sa jednu noc nevyspis a vratis sa k hnuskam 😉

bezaz
1. apr 2009

quika dik 😀 a co davate? napr BL bambusku davate aj viac ako tu ich vkladku? alebo hambac?