Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ajkaslniecko
25. sep 2011

@eridani ďakujem za tvoje zhodnotenie, zostavujem si plienkovú výbavičku a mám možnosť nakupovať iba cez net a v okolí nieje nik u koho by som mohla omrknúť plienočky tak som vďačná za každé referencie.

eridani
25. sep 2011

@gabika84 @ninan2 @ebenka My sme novosklad pouzivali velmi dlho, super nam vyhovoval. Prebalovala som velmi casto, vacsinou tesne po pocikani, takze plienka nestihla nasiaknut cela. Kym sme nezacali s prikrmami, tak drobec kakal riedke aj 8-10 krat za den a ziadna ina plienka to nezachytila lepsie ako stvorec na novosklad. Naviac je to pomerne malo objemne, takze prdelku nemal velku ako pri niektorych inych latkovkach. Ziadne gumicky, ktore by mohli odlacat. Maly cikal casto a male davky, prebalovala som hned ako som zistila, ze je mokry a kontrolovala som casto. Pouzivali sme novosklad vyse roka a aj v tom veku mu stacil na jedno ciknutie jeden stvorec bez dalsich vkladaciek.
Kedze je ale kazde dieta ine, tak toto samozrejme nemusi vyhovovat kazdemu. Niektore dieta kaka menej casto, cika vacsie davky naraz a pod. Niektorym mamickam zas nemusi vyhovovat take caste prebalovanie.
Takze super, ze je plienok tolko druhov, aspon si kazdy najde to, co vyhovuje jemu.

eridani
25. sep 2011

@ajkaslniecko Nie je za co. My sme do cca 3 mesiacov nocne plienky nevyuzili vobec, lebo drobec kakal aj v noci, tak bolo treba prebalit.

ninan2
25. sep 2011

@labutka Ahoj, oki, dik za rady, TB mam, tak to vyskusam 🙂 Pri tom dojceni si prebalovanie predstavit neviem, hlavne vsetko potrebne mame na pulte, este k tomu tma v noci atd...
Inak som si u vas v Latkovkach kupila minuly tyzdeni Liliputi nosic, velmi sme s nim spokojni 😉 Manduca mi prisla zbytocne draha a horsia pre take male babo (dole je nejaka sirsia).
Do nosica mi inak latkovky pridu najlepsie, pouzivam BG kapsovky.

ninan2
25. sep 2011

@eridani Hmm no nasa mala tiez kaka casto, ale ten obdlznik to v pohode vzdy zachyti... tak aj preto novosklad nedavam. A tiez prebalujem casto, ved to sa pri latkovkach inak ani neda 🙂
Pred chvilou to akurat bolo 2x za 5 min. 😀 Sa uz tesim, ked zacne kakat menej 😀

labutka
25. sep 2011

@ninan2 ja som tiez zozaciatku nosila maleho vnoci na prebalovak (prebalovala som pred dojcenim, aby potom uz spal - takze prebalenie prereval) a tam ho prebalila. potom som si nachystala vsetko potrebne k posteli (plienku, nepremokavu podlozku a aj vreco na pouzite plienky) a mali sme zapnutu taku malu nocnu lampu, svietila na oranzovo, tak to ani nerusilo a aj som videla. a potom som nanutila manzela aby ho on prebalil, kym ho ja dojcim - to bolo najlepsie, lebo usta boli zapchate prsom, takze nereval, a ked zaspal uz bol v novej plienke. Mne to prislo, ze ajtak je hore vnoci, tak ho prebalim, nech neni v pocuranom celu noc.
a nova verzia manducy je uzsia, ale ja nosim vela v satke, je mi to lepsie nez v manduce.

ninan2
25. sep 2011

@labutka hej, tiez mi napadlo prebalovat pred dojcenim, lenze ona kaka/cika vacsinou pocas alebo po dojceni... a tiez je mi blbe nechat ju v tom celu noc, hlavne ak kakala.
Take oranzove svetlo tiez mame 🙂 ale na detaily je tmave (ked ju umyvam, ze kde je spinava)...
Nova Manduca je veru pekna, ale aj ta cena 😒 Satka mi zatial moc nesadla, doteraz v tom bolo teplo (mam zatial elasticku).

majka1981
25. sep 2011

@ninan2 neboj, to sa Ti uz teraz zacne menit, uz coskoro prestane kakavat v noci a aj pri dojceni 😉 , väcsinou kolo 8 tyzdna sa to zmeni a nebude to za kazdy krat co dojcis

ninan2
25. sep 2011

@majka1981 hej, v noci uz potom deti nekakaju, iba cikaju? No to by bolo fajn 🙂

majka1981
25. sep 2011

@ninan2 hej, to uz potom prestane 🙂 , nam sa to prelomilo okolo 8 tyzdnov a ostalo dlho ranne kakanie o piatej rano 😝

labutka
25. sep 2011

@ninan2 u nas tiez medzi 2 a 3 mesiacom ostalo krpcovi len jedno ranne kakanie. a okolo 3.mesiaca som zacala riesit bkm

ninan2
25. sep 2011

@labutka tak pri kakani raz denne si tiez viem BKM predstavit, ale pri cikani sa mi veru do toho nechce...

wvwvw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima.p
25. sep 2011

Baby, pomaly sa blíži zima - môžem nechať látkovky aj v mraze vonku sušiť alebo radšej nie?

prsky
25. sep 2011

@sima.p mozes, stvorcom mraz velmi prospieva, su makkulinke potom 🙂 ale dlho to schne

jankass
26. sep 2011

ahojte, idem si po radu.. sme doma tyzden z porodnice. od zaciatku latkujeme, ale malemu sa zacina parit ritka :( ako to liecit, ked mu to nemozem do latkoviek natierat?

crysmile
26. sep 2011

@jankass mozes natierat aj do latkoviek.. ako casto prebalujes? my sme mali zapareninu vtedy, ked mal maly zabku v ustach.. tak aj to skontroluj..

jankass
26. sep 2011

@crysmile noo, myslim, ze tu som citala, ze ked sa natiera, tak tie plienky stracaju saciu schopnost a nicia sa tym.
prebalujem napr kazde dve-tri hodky.. vzdy ked sa zobudi a popripade aj po papani, ked pocujem, ze sa pokakal. jemu nevadi ani mokro ani pokakane, takze si to musim striehnut a budit ho nechcem kvoli tomu.

zuzanockamt
26. sep 2011

@jankass ja tiez natieram do latkoviek, prebalujem casto, aj kazdu hodinu, lebo cika castejsie ... ale ja davam na doma len stvorce a separacku

crysmile
26. sep 2011

@jankass a ake plienocky davas? napr. ked by si davala celulozovu separacku, tak ten natrety zadocek nevadi.. v stvorcoch ho obcas natriem aj ja, aj olejom.. na flis, suedecloth by som vsak davala pozor... z ostatnym mi to vypralo vzdy.. ja prebalujem ale castejsie.. jemu nemusi vadit mokro tak, ze sa budi, ale napr. tak, ze ma podrazdenu pokozku.. alebo davat teda tie stay dry vrstvy..

jankass
26. sep 2011

@zuzanockamt @crysmile davam zatial hlavne novosklad z klasickych bavlnenych a kiko bambusovych a separacku popolini. semtam mu dam flip stay-dry... nakupenych mam kopu veci, ale akosi to este neviem vyuzit..a maly ma este do vacsiny malu ritku.. tak do stvorcov som zacala natierat..dufam, ze to co najskor zabere...

mne je jasne, ze pokozke to nerobi dobre, ked je v tom nakakanom, nacikanom..len zatial vacsinu casu spinka a kvoli prebalovaniu ho nebudim..mozno zacnem....

anelisa
26. sep 2011

@labutka ten postup pri prebalovani by mi bolo najlepsie vidiet na zivo.........predtym by ma ani nenapadlo, ze s niecim takymto elementarnym budem mat problem 🤐 😀 Elenka je ako zive striebro, v kuse sa mrvi, mam uzky prebalovaci pult, takze plienku si nachystam nakomplet na komodu za seba, ale neviem jej ju tam podlozit jednou rukou, lebo sa mi bud rozpadne alebo mi ju stihne rozkopat, takze zatial riskujem bud ocikanie alebo okakanie, lebo po utreti ritky ju naholo zdvihnem a polozim plienku na prazdny pult a az potom na plienku polozim moje mrvidlo.
@zfidorka @majka1981 uprimne poviem, ze ja som leniva, aby som davala malu nad misku alebo umyvadlo 🤐 navyse ked uz ma kaknute alebo ciknute v plienke, tak uz tam moze dat aj dalsiu davku, ktoru vypusti pri prebalovani 🤐 😀 ale dnes som ju skusila dat nad vedro, trochu si tam prdla a trosku jej s tym prdikom do vedra aj splechlo, ale uz sa dost nervovala, takze ma to nenadchlo.............asi by som to tiez potrebovala vidiet v praxi a odkukat nejake hmaty a postupy, nech to nie je take krcovite a nesikovne ako v mojom podani 😅

anelisa
26. sep 2011

Citam, co pisete o nocnom prebalovani...........takze, ked uz prestane kakavat v noci, tak staci dat vecer napr. TB bamboozle stretch a prebalit az rano? To bude celu noc cikat do jednej plienky a bude v tom pocikanom? 🤐 😕
A este ma napadlo, ci ma nejaky vyznam stay dry vrstva, ak dam na nu separacku (mam disany v rolke)? Alebo su aj nejake separacky, v ktorych nie je tak mokro na pocit? Minule ste spominali separacky LL..........ako sa udrzuju? Mne sa tieto disany pacia kvoli tomu, ze ich len vyhodim a lahsie sa mi zapiera plienka, ked je tam len zlta vodicka od prazenice a nie rovno prazenica.......ale pri tej cene a Eluskinom kakani do kazdej plienky zbankrotujeme kvoli disanam 😅

labutka
26. sep 2011

@jankass natierali sme sudocremom, vyprat isiel. varovanie som dostala na rybaciu mast a olej, mne to strasne smrdelo, tak som to nedavala vobec, ale manzel ked prebaloval a spricol krpcovi rybi olej na zadok, tak som mu nedovolila dat latkovu plienku.
pripadne skus tie celulozove separacky, tam mozes natierat kolko chces. 😉 😀

labutka
26. sep 2011

@anelisa to podrzanie nad miskou pri prebalovani ma aj dalsie plusy - ak dietatko nic "nevypusti", na 90% sa ti tam aspon vyprdka a tym znizis moznost bolenia bruska. dalsi nazor je aj ten, ze dietaktu lepsie sa kaka, ked je v polohe "klbko" ako ked lezi. rozhodni sa sama, za vyskusanie to stoji, a ked nemusis zapierat plienky, tak latkovanie je fakt parada. 😉
ohladom noci, mne sa maly vnoci budil na dojcenie, takze sme si dali zavazok, ze to 1 nocne prebalenie dame. nemala som to srdce nechat ho celu noc v jednej plienke, aj ked sme pouzivali stay-dry vrstvu a plienka vnoci nikdy nebola uplne nacurana.
a separacky - ak ti mala nekaka do celej plienky ale len dozadu, kludne papierovu separacku strihni na polku a daj jej ju len pod ritku. ja som na plienku davala presne takto - dala som stay-dry a ked som cakala ze ide aj kakat, pod ritkou mal polovicnu papierovu disanu.
tie little lamb pratelne separacky udrzujes presne jak aj vsetky ostatne - oplachnes pod vodou kakanice, ak trea natries zlcovym mydlom a zvysok uz uroib pracka.

tinika
26. sep 2011

@jankass moj prvy kakal vzdy ked papal a to vraveli uz v porodnici ze prebalovat pred papanim, tak som ho tak nechala,ale časom ked uz sme boli zabehnuty som prebalovala az po papani opatrne aby som brusko velmi netlačila aby nebol v kakanici 🙂 aj vy mate Riška 🙂))

wewe22
26. sep 2011

@anelisa ak sa ti da tak prebal aj v noci aspon raz ja som v noci nemohla prebalovat lebo mala sa mi prebudila a musela som byt dve hodky hore a to bolo pre mna nemozne ak by ale nebol problem tiez by som nenechala celu noc jednu plienku a to som davala jednorazovky latkovat idem az teraz druhorodenu

prave som si kupila zavazovacie disany zda sa mi to lepsia ako novosklad tak dufam ze sa mi to na novoska oplati

majka1981
26. sep 2011

@anelisa ved tak mozes to vyskusat, ci Ti to vyhovuje alebo nie. kuknie nieco o bezplienkovani, nahod to v youtube pod diaper free alebo windelfrei 😉 . ako pise labutka, aspon sa Ti dobre vyprdka 🙂 .
to nocne prebalovanie - ja prebalujem 1x, lebo ho nenahavam v ocikanom, nemam to srdce ho tak nahat, lebo on väcsinou cika okolo dvanastej a do rana je potom suchy, vynimocne ked cika este nad ranom do plienky. takze to by som tak dlho nenahala... to sa neskor jednoducho zmeni, uz to nebude cikanie kazdu chvilku 🙂 .

anelisa
26. sep 2011

@labutka noooo, vyprdkanie nikdy neuskodi, zajtra ked budem stihat, tak vygooglim nejake videa o BKM a popozeram ako na to. Inak dnes sa mi zase vykakala par sekund na to ako som jej odopla plienku, tak ma hned napadlo, ci to nie je signal, ze mam zacat, ze to pojde.......... 😀
takze LL separacky nekupujem, radsej zostanem pri disanach, ktore vyhodim a usetrim si namahu s odstranovanim prazenice.
a disany som uz zacala strihat na 3/4, na polovicu by bolo malo, lebo obcas ju davam na brucho, tak ma prazenicu vpredu a nikdy dopredu neviem v akej polohe sa jej bude pacit lezat, tak nemozem situovat separacku bud viac dopredu alebo dozadu, ale vzdy nastred.
A este som chcela vediet, ci zlte z prazenice staci len potriet zlcovym mydlom? .......lebo ja to vysuchavam skoro docista..........
@wewe22 @majka1981 ja zatial pouzivam na noc jednorazovky, doteraz som prebalovala pred kazdym kojenim (aj 3-4x za noc), ale poslednych par noci uz zacala kakat az ked je v postielke (obcas aj pri kojeni, ale nie vzdy ako dovtedy) prip. tesne pred dalsim kojenim, takze teraz ju uz prebalujem pred kojenim. Je to pre nu (aj pre nas samozrejme 😀 ) lepsie, lebo prebalovanie ju vzdy zobudilo a takto ju aspon nevyrusujeme zbytocne a mozme aspon ako tak spat 🙂
........a ja som si prave nevedela predstavit, ze ju v noci nebudem prebalovat, preto som sa pytala........ved uvidime, aky bude mat rezim a kedy vobec prejdeme aj na nocne latkovanie 😅

crysmile
26. sep 2011

@jankass ja tiez kvoli prebalovaniu nebudim.. len ked pocujem ze nakaka, tak kaslem na spanie, to musim prebalit, mi je to proti kozi, radsej nech nespinka.. a vyskusaj natierat.. tu zabku isto nemate na jazyku? u nas to bol dovod zapareniny..

@anelisa ja prebalujem na gauci, mam aj prebalovaci pult, ale neprebaluje sa mi dobre na tom.. mam ho na odkladanie veci.. a co sa tyka BKM, tak je to fajn, ja som tak rada, ze som odpozorovala signal.. este to nie je na sto percent, ale aj on je spokojnejsi ze to nejde pod neho..