Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marta222
8. dec 2012

@tepka no jasné, asi je...

juliam
8. dec 2012

baby, kamoška má problém. jej malá je už asi mesiac vysypaná okolo nožičiek, pod pupkom a na stehienkach - presne na miestach, kde je látkovka. už skúšala aj iný prášok, dvojité plákanie, žehlenie, mastičky... z čoho to môže byť? vďaka za rady.

ika84
8. dec 2012

uz dobru chvilu sa snazim poskladat ten novosklad zo starej socikovskej plienky, lenze je to obdlznik...mam sancu to poskladat, ci je to len moje zbožne prianie? obdlznik som si pred skladamin ohla na jednej strane a tak si vytvorila stvorec, ale aj tak to nejde...nejde to len mne ci sa to neda?

ika84
8. dec 2012

uz mi to ide :D hurááááá

alena0305
9. dec 2012

@juliam ak používa flisové sepračky skúsila by som prebaľovať bez alebo naopak ak je vadí mokro skúsiť sepračky alebo plienku so suedecloth. Ak prechádzajú na príkrmy môže mať agresívnejší moč a stolicu.

janocka
9. dec 2012

@tepka syn je tiez este dojceny, ale tak nie vylucne - uz je aj pevnu stravu. Donedavna sme pouzivali celulozove, no ked som minuly tyzden kupovala nove separacky, v obchode mi odporucili viskozove

fraufrt
9. dec 2012

Ahojte, poradite mi konkretne? Mam 10 mesacneho synceka, kojeneho + prikrmy a potrebovala by som poradit pri kupe vrchnych nepremokavych nohaviciek. Na trhu, aj tu na koniku, v bazaroch je ich kopa, ale ja sa neviem v tom zorientovat. potrebujem take, do ktorych mozem pouzit klasicke bavlnene stvorcove plienky. Poradite, ktore "znacky" ano a ktore nie? Nemam s tym skusenosti a nechcem experimentovat, nechcem "zatial" investovat vela, ale tiez nechcem kupit suvix, ak mi rozumiete. A este otazocka? jedny take vrchne nohavicky by mi mohli vydrzat asi kolko prebaleni - suche? Dakujem za kazdu "konkretnu" radu.

ekoplienky
9. dec 2012

@fraufrt: Skvelé na štvorcové plienky sú podľa mňa pul nohavičky Bum Genius Flip. Potrebuješ troje. Keď prebalíš a ak je bábo len počúrané, tak ich necháš vyvetrať (pretrieš ich zvnútra mokrou handričkou) a použiješ druhé. A jedny do rezervy keď budeš dávať prať alebo sa bábo dvakrát po sebe prekaká až na vrchné nohavičky. Prať ich treba ak sú od stolice alebo ak začnu páchnuť močom (cca raz za 2 týždne).

ivanik
9. dec 2012

@fraufrt pozri aj na BR tam sú nejaké nové na patentky, nemám ale vyskúšané, my sme mali B-berry, tam mi vyhovovalo, že majú aj krídelká a už nepotrebujeme žiadne nové.

chichinka
9. dec 2012

Babulky hladam plienku na noc.. (stale davam jednorazovku na noc lebo strasne vela sa koji v noci a teda aj cika a prebalovat ho nemozem, preberie sa) mate niektora skusenost s itti bitti - boo plienkami? Viem ze je to nohavickova plienka ale tusim vnutri ma stay dry? ( nohavickove nam nevyhovuju kvoli mokru a ked mu vyskladam kapsovu plienku s velkym zadockom nevie sa ulozit...)

@ekoplienky babulka nevies mi poradit pri itti bitti d lish a boo ci kupit M ci L ? Som z toho jelen..maly ma asi 11 kg a hm pdhadom 78/80 cm?

handricky
9. dec 2012

@chichinka bitti boo nohavickova ma dotykovu velur. ale padnu tam aj vkladacky zo sio, ak chces stay dry. stay dry maju len sio a aio

chichinka
9. dec 2012

@handricky dakujem moc za odpoved 🙂 handricky na Teba som dnes myslela ze sa Ta musim spytat - na von davam drobcovi bum genius kapsovky odjakziva (obe vkladacky) ale zacal mi to precikavat a dost rychlo 😒 nemas s tym skusenost aku inu vkladacku (napr od Teba) by som mohla dokupit? Prebalujem ho casto ale teraz v zime sa nie vzdy podari a proste niekedy aj po hod a pol je precikany 😖 moc dakujem 😉

behulka
9. dec 2012

@juliam a aké používa plienky ? Ako písala Alenka, možno jej vadí materiál samotných plienok, ak už všetko ostatné vylúčila.
@baska1 kvalitné nohavičkové plienky by mali vydržať 2 deti - odskúšané mám akurát BabyLucy, tie garantovali 200 praní, čo skutočne zvládli. Ako prvé odišli suché zipsy, čo sa ešte dá opraviť, ale časom sa začali rozpadávať celé.
Kapsovky dvoch súrodencov po sebe pri intenzívnom používaní neodplienkujú - pul začne pretekať, nakoľko sa musia prať celé po každom použití.
Vlniaky pletené kľudne aj tri deti a potom z nich bude ešte čapica.
Pul vrchné nohavičky záleží hlavne od intenzity používania a prania - napr. Imse 3 mesiace, odišli suché zipsy, podobne Bummis, asi po pol roku. Mám však doma jedny 5 ročné BabyLucy, ktoré vyzerajú, že zvládnu i tretie dieťa. U nás teda neplatí pravidlo - čím drahšie, tým lepšie.

handricky
9. dec 2012

@chichinka no, uplne najlepsie co mam je Flisy 100 3 vrstvova.. to mas podobne ako babyidea prefold. alebo este mozes skusit wonderoo ta frote do kapsovky alebo anavy frote viacvrstvova. to je asi take sacie max. co trh ponuka🙂. teraz neviem ake 2 vkladacky su v BG kapsovkach.. mikrovlakno alebo biobavlna?

chichinka
9. dec 2012

@handricky mikrovlakno... Teraz som mu na noc dala z wonderoo tu bambusovu a este aj flipkovu stay dry... a to ho budem musiet prebalit nadranom + sa nevie ulozit, stale sa budi, cely vecer som tam pri nom 🙄 Ale inak babyidea mam v skrini nepouzite... zeby som skusila tie.. ale teda prv poprat par raz aby sali viac vsak... moc Ti dakujem a idem mrk k Tebe na tie flisy...

handricky
9. dec 2012

@chichinka ja to na noc potom riesim tak, ze dam prefold a k tomu uz len nieco kratsie, moje shorty S 3 vrstvy , Longy S po prelozeni 4 vrstvy (co mu nesiaha az po zadok, teda zachyti hlavne predok a stred),aby nelezal z kopca.. to vsetko ma v nohavickovej. na vrch vlniaky.

ivanka.7
9. dec 2012

@chichinka ja davam na noc nohavickovu plienku (anavy, tots bots bamboozle stretch, bambi roxy) dovypchatu plus stay dry vrstvu (obycajna little lamb separacka), malej tiez nerobi mokro dobre; koji sa tiez celu noc a neprebalujem; cika uplne rozne, niekedy mozem zmykat rano, inokedy vytiahnem suchu plienku

chichinka
9. dec 2012

@ivanka.7
@handricky dakujem dievcata za vase tipy a rady, ste zlate. Maly nol zas hore tak som ho uz prebalila do smradlavehj pampersky 🙄 ale zajt skusim opat nakombinovat co ste poradili, ci to nebude stihlejsie.. Este raz vdaka!

euka210
9. dec 2012

@chichinka ja mam Bum huger s prefoldom od BL, potom Anavy a B Idea, ale tam este davam bambus od BL...vsetko vydrzi do rana (20-7h) a tiez je dojceny

baska1
10. dec 2012

@euka210 tak ja mam takeho ucuranca, že mi za 5hodin v noci precika nakomplet Bambiroxy nohavickovu s original vkladackou a este aj vkladackou od handricky, takze nezostava nic ine len prebalovat aj v noci, kedze sa koji kazde 3hodky

strociatka
10. dec 2012

Ahojte baby, idem sa k Vam poradit a podelit o strasti, ktore teraz prezivame.
Moj otec dostal druhu, vlasten teraz rovno dve za sebou, cize tretiu mozgovu prihodu a ostal na pristrojoch, strasne tazko to nesieme cela rodina a tak sme okamzite vycestovali za nim na Kysuce. Mrzne tam strasne, vpohode -20 a tak som zo soku, zialu a vlastnej neschopnosti (uplne som paralyzovana) kupila na vikend jednorazovky, lebo som nevedela co ma caka a ako tam budem susit plienky. Malicka mi za ten vikend v jednorazovkach dostala na ne taku strasnu alergiu, to som este nevidela a keby mi neprekazalo, tak ako mi strasne prekaza fotenie detskych genitalii, by som Vam to tu rovno nafotila. Tak len popis - obrovske neskutocne opuchnute zacervenanie miestami az do krvi najma v oblasti gumiciek, kde su kridelka proti preteceniu, malinku to strasne boli a pri prebalovani mi aj neskutocne place. Ihned sme s nou cestovali spat do BA a okamzite prebalili do latkoviek, ale neviem cim to mam osetrovat, ma zjavne bolesti, zatial natieram Sudocremom, mate s tym niektora skusenost? Co mam robit? A navyse sa mi zda, ze malej zacina aj praci prasok prekazat, prosim maminky co mate alergikov a ste latkarky, v com mam ucinne prat latkovky, aby to babatku neprekazalo?

chichinka
10. dec 2012

@euka210 dakujem babulky za tvoj tip na nocnu plienocku, pokukam sa po tom 🙂

chichinka
10. dec 2012

@strociatka babulka keby si jej to omyvala repikom? To ma jedine napada.. Ja mam este taku bio masticku z nechtika od kaloosu tusim (nemozem teraz kuk) a tym sme vyhojili my rozne ekzemiky na tele aj pod pipikom..pipik sme riesili repikom a super- dala som na vatu a nakvapkala..ale teda nemal to dake strasne... Len s tou mastickou-akoukolvek opatrne pri latkovkach, vsak vies - separacku daj.. Jj drzim vam palceky.. Inak dobry je bepanten..sudocrem nemam odskzsany..maly okrem sem-tam cervenej ritky (asi zo zubkov v kombinacii s jednorazovkou na noc ) nemal nikdy taketo trapenia.., napis potom co vam zabralo...pripadne jednej babulke tu z fora mozem naisat co im zabralo, ich malicka mala rovnaku reakciu..im namiesái cosi v lekarni si teraz spominam..
Vela sil ocinovi aj vam celej rodinke 😔

vojann
10. dec 2012

@strociatka
My sme mali velke problemy so zapareninami. Malej pomahal konopny krem od saloos + plus pouzivali sme viskozove separacky popli v krabicke. Tie pekne odvadzali vlhkost, lebo ta jej vadila. Ked to bolo najhorsie boli sme u dermatologa a ten nam dal namiesat masticku a hned pomohla. Tak ak to ma velmi zle, tak nevahajte a k doktorovi. Synovi vadili prasky, tak sme pouzivali pracie orechy a este mu nevadil http://eshop.tierraverde.cz/zbozi/3677/PRACI-PR...
Alebo http://haipa-daipa.com/product/eko2-praci-pripr... + davala som plakanie navyse.

strociatka
10. dec 2012

@vojann ano mame, pouzivam hlavne PUER s beznym praskom, lebo mydlove orechy nerobili dobre zas kapsovkam, tak pozeram po hypoalergennom pracom prasku a asi nas ta DR neminie, malinka strasne reve pri prebalovani, ma to hrozne, do kelu aj s jednorazovkami, co za bordel do toho davaju, ze dieta po 3 dnoch vyzera, ako keby som ju v zivote neprebalila!

baska1
10. dec 2012

@strociatka možno by som skusila v lekarni zohnat hypermangan a rozpustit 2-3 zrniecka vo vode a tým to oplachovat a masticku Imazol, ale pre istotu radsej ist k dr a necakat, kým sa to zhorsi

vojann
10. dec 2012

@strociatka
No aj moja po jednorazovke vyzerala strasne. Asi latkové babatká nie sú zvyknuté na tie svinstvá. Nás zobral vtedy dermatolog prednostne, tak som nemusela cakat. Síce potom sa jej to vracalo, no ona to mala pravdepodobne z toho, ze nemala rada vlhko. Nastastie mi tu vtedy dievčata na fore poradili. Mojej imazol nezabral, ale vtedy bola prekvapena aj sestricka u DR ze ten zvykne zabrat vzdy. Tak to by mozno bola zachrana.

ekoplienky
10. dec 2012

@chichinka: Itti bitti určite veľ. L.

chichinka
10. dec 2012

@ekoplienky dakujem velmi pekne za radu ohladne tej velkosti! 😉

lu2112
10. dec 2012

@strociatka ja perem vsetko v mydlovom slize a k plienkam pridavam ecover tekuty prasok a mali nema ani vyrazku od narodenia a to sme alergici na vsetko hlavne umele 😒