Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
2. okt 2011

@hirrina skus dovypchat bambusom ako pisali baby a daj vediet ci pomohlo...
inak, pul moze pretekat aj ked je male bodynko a tlaci okraj na plienku...

crysmile
3. okt 2011

@prsky ja som robievala kedysi sliz, ale co robit, ked periem aj flisove a mikrovlaknove vkladacky, mozem to v tom prat?

prsky
3. okt 2011

@crysmile ja periem vsetko, aj flisove vrchne gatky, nie kazdy to tak robi, ja davam aj ocot na vsetko, pricom tusim na bambus by sa nemalo a niekto je proti octu uplne ... takze zalezi od tvojich skusenosti a pocitu, co prat .. ja som leniva triedit, max tak triedim ze farebne a biele 😅

crysmile
3. okt 2011

@prsky ved prave, sliz sa mi pacil, aj lacny bol.. ale toto ma odradzalo, lebo mame aj flisove mikiny a tak.. ja mam rada ocot... a pouzivam ho nielen do prania..

crysmile
3. okt 2011

@pusinqa ja mam tiez od katky vlniaky.. a rozmyslam ze jej dam este jedny usit, lebo tieto su super... zatial tahaju ale den.. ale bez lanolinovania..

prsky
3. okt 2011

@crysmile a co sa stalo flisovym mikinam? lebo ja na tych vrchnych gatkach nejaky problem nevidim, proste take, ako ked som kedysi prala mikiny v prasku...jemne zmolky po mesiacoch pouzivania

crysmile
3. okt 2011

@prsky nedavala som ich prat do slizu, lebo vsade pisu ze sa to nema.. ze mydlo a flis nie je dobra kombinacia.. som sa nechala asi obalamutit a nevyskusala.. 😅 davas aj nejake vonne oleje do prania? ci len ten ocot?

janula18
3. okt 2011

@crysmile chcem sa opýtať, ty používať vlniaky ako vrchné nohavičky na látkové plienky? nepretečú?

crysmile
3. okt 2011

@janula18 no pouzivam aj pul, aj vlniaky.. nepretecu ak su osetrene lanolinom.. su super a priedusne.. teraz davam len cez den, kedze ich este nemam nalanolinovane, vtedy by isto vydrzali celu noc..

prsky
3. okt 2011

@crysmile ked mam, davam aj olej - skusala som zatial levandulu a citron

crysmile
3. okt 2011

@prsky hm, tak si ma nabazila na sliz, asi si zas vyrobim.. a flaky mas na plienkach? sice ty tiez robis bkm, tak asi nie, hm?

prsky
3. okt 2011

@crysmile no obcas mame kakaci licak z vlhkeho prdiku, ale predperiem zlcovym mydlom a zvycajne neostane na plienke nic. ak hej, tak ju operiem na 90tke (teda nie 1 plienku, ale preperiem tak 1 varku) a flaky zidu

crysmile
3. okt 2011

@prsky aj my tak, ale my sa este zabiehame, tak tych zakakanych plienociek je viac.. ale inak fajn.. 🙂 len ja akosi nezapieram, tak mam flaky..

marianas
3. okt 2011

Ahojte. Keď tu už spomínate ocot a sliz: Pulkám ocot asi vadí, že? Nemala by som ho dávať do prania, keď tam mám aj pulky.

prsky
3. okt 2011

@marianas ja davam a funguju uz pri druhom dietati

wewe22
3. okt 2011

tak lanolin kupeny magistra bola cela prec ze na co mi to bude a ze sak to bude strasne mastne no uz bude nabuduce vedet uz len tie vlniaky ustrikovat ale zabudla som si doniest od mami ihlice 🙂

crysmile
3. okt 2011

@wewe22 no ja si musim kupit novy, lebo moja mamina bola akčna a ten stary mi vyhodila.. ale nevadi.. len neviem kde ho kupim, lebo predtym som byvala inde..

janefonda
4. okt 2011

@marianas ja tiez davam ocot aj na pul a zatial je to ok. 😉

sliver
4. okt 2011

Ahojte, dlhsie som tu nebola... ale idem sa pochvalit 😉
latkujeme ako sme prisli z porodnie a je to super, ked idem k dr. a na navstevu tak davam pampers no a neviem sa dockat kym pridem domov a vymenim jej to za klasiku 😉
No a samozrejme otazocka: robim stale novosklad, dokedy sa pouziva? uz mam v plane jej zacat davat aj nakupene latkovky lebo sa mi zda ze jej ten novosklad zacina byt maly... je to normalne?

Inac vsetky kocky co tu zabludite len tak pre info: ODPORUCAM latkove plienky, ja som max. max. max. spokojna!!!

katka888
4. okt 2011

@sliver
preco nedavas k doki latkovku?
ja nosim dve nahradne, ked ideme k dokimu a vak na plienky, kde dam popisanu.
novosklad je na tebe dokedy budes davat, nie je nikde pisane, ze ho musis vobec davat 😀 nas maly prvy mesiac nemal novosklad vobe,c bolo mu to velke okolo noziciek, a teraz ma obdobie, ze kaka do kazdej plienock,y takze novoskald je vhodny. ak ti nekaka stale, alebo tak, ze ti tio nebude spinit vrchne nohavicky, tak nemusis ten novosklad 🙂

sliver
4. okt 2011

@katka888
latkovky som doteraz nedavala preto lebo sa uz druhy mesiac stahujeme.. je to komplikovane... latkovky mam uz v dome ale byvam zatial u rodicov a chodim k dr. hodinu autom tak sa mi ie pampers viac hodili lebo ked som prisli k dr. a vybrala som ju z vaja tak sa tam vzdy pokadila a pocikala 😀
cez den este kakava zakazdym ale v noci jej menim cistu plienku....

katka888
4. okt 2011

@sliver
aha, mi k doki mame 5 min autom, ale na niektore vysetrenia cakam aj 2 hodiny ☹ ... no nosim latky uz z principu, nech doktori vidia 😀

sliver
4. okt 2011

@katka888 - aj ja isto budem a uz sa tesim ked jej dam taku krasnu obrazkovu plienocku a aka bude fesanda nej... alebo Minky ked jej dam, ta je tiez nadherna... no musim sa najskor prestahovat ale verim tomu ze uz tento tyzden to bude...
no a s tym novoskladom uvidim, oni sa mi niektore plienocky divne natiahli a niektore su jej male okolo noziek... uvidim kolko este vydrzime...

crysmile
4. okt 2011

@sliver ja planujem so zrazenymi plienkami skladat dalej draka.. lebo ja mam popolini stvorce a tie sa zmensili.. tak ked nam bude trcat ritka, tak prejdem na draka a uvidim, mozno to bude lepsie..

zfidorka
4. okt 2011

@sliver prave dnes som na teba myslela, ze ako vam ide latkovanie 😉
ja som miesto novoskladu skladala nohavickovy (stvorec som predtym zlozila na mensi stvorec), da sa skladat aj z obdlznika 😉
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

tinika
4. okt 2011

ahojte, tak dnes ma pustili z nemocky, troska som si bola polezat, este dva tyzdne snad potiahneme, ale ine osm chcela, malemu som dala dnes AIO plienku na spanie na obed a precikal po 2 hodkach ja uz nechapem, čo mu mam dat na noc ked dve hodky a precika :(( mam pop in nachystanu s bambusovou vkladačkou k tomu dalsiu bambsku a este jednu neviem aku som zvedava čo to bude do rana

labutka
4. okt 2011

@tinika aku plienku si dala, co precural?
u nas na noc tb stretch, vkladacku som zohla na polku a strcila pod pindura a stacilo. Pripadne dovypchat bambusovym babyidea twofoldom/prefoldom. Ale ja som zastanca, ak sa dieta vnoci budi, tak ho radsej prebalim. 😉

tinika
4. okt 2011

@labutka no len moj sa teraz vačšinou uz nebudi, tiez ked sa budil a mal plienku plnu som prebalila, no teraz prečural AIO mummyś touch, kym som bola v nemocke tato daval jednorazovky ale minule aj tu prečural a predtym prečiral flipku, kapsovku vsetko čo som mu dala

labutka
4. okt 2011

@tinika pre skoro 2r dieta by som volila uz len bambusove plienky.

tinika
4. okt 2011

@labutka no ved ta vkladačka je bambusova ci mas ine na mysli?