Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

babika0
6. okt 2011

@wewe22 fuha mas obdiv, toto by som nedokazala.

zfidorka
6. okt 2011

@ginepra v clanku latkove plienky - moja zostava 😉

sladkasue
6. okt 2011

@babika0 skus nieco bambusove 😎

wewe22
6. okt 2011

@babika0 neni to ziadna veda ale aj ja som zopar krat parala 😉

layla84
6. okt 2011

Ahojte, ja som sem doteraz nechodila, bola som tu možno raz nazrieť, ale látkujem úspešne a šťastne už asi dva mesiace, začala som, keď mal môj 2.syn asi mesiac a pol. Teraz len ľutujem, že som na takúto skvelú vec neprišla, keď ešte plienkoval starší syn (čoskoro 3r) ten chudáčik prežil na Pamperskách, ktoré som ešte donedávna milovala ale už ich nemôžem ani vidieť a hádam ma to aj normálne bolí, keď ich musím občas použiť.
Mám ale pár otázok: doteraz som si vystačila s 5 ks Itti Bitti Tutto a ku každej jeden set bambus. vkladačiek navyše. Kto s nimi máte skúsenosti, prosím, mám skúšať ešte niečo iné (ja som max. spokojná s týmito ale zase čo ak je tam vonku niečo ešte lepšie?)
Šlo to OK, lebo bolo leto, pekné horúce dni a plienky na balkóne uschli veľmi rýchlo - málokedy som zostala bez plienky že boli všetky mokré alebo špinavé a musela som použiť jednorázovku... ale teraz už vidím, že si asi nevystačím len s 5ks, nebude mi to asi stíhať schnúť... tak uvažujem ešte o ďalších plienkach, len neviem akých.

A druhá vec, mám rolku tých separačných utierok či čo to je, ale neviem to veľmi používať, čo s tým robiť? Vraj je to na zachytenie stolice?? To mám do plienky nejako naskladať -ak áno, ako? A používate to vždy či len na noc? S týmto moc neviem zatiaľ - poraďte. A inak, bambusové vkladačky periem v Arieli na biele prádlo, som normálna?? Lebo počúvam, že tu nejaké špeciálne veci používate a nerada by som šla do ekopekla za to 😉. Neničím to nejako? Lebo Ariel veru tuším má aj nejaké bieliace látky... často periem len ručne obyč.detským mydlom alebo takým tým olejovým z latkovky.sk, vlastne len vkladačky dávam do práčky, plienku skoro nikdy.

Budem vďačná za každú radu skúsenejších 🙂

kryska5
6. okt 2011

@ginepra len dnes som sa definitívne rozhodla že idem tie vkladačky ušiť, takže zatiaľ nie 😒 akurát na to pozerám a som z toho mucha puk lebo som prefold nedržala v ruke ešte 😀

Baby prosím vás ten prefold je strihaný tak ako vv plienka na tri časti, či vyzerá tak ako napr. vkladačka IB d´lish?

zfidorka
6. okt 2011

@kryska5 prefold je strihovo ako velka vkladacka IB D'lish... len ma vacsi rozmer...

iron
6. okt 2011

@layla84 separačné plienky sa dávajú vtedy keď očakávač že dieťatko pôjde kakať, teda v praxi do každej plienky. Neskladá sa to, normálne to dáš navrch a drobca zabalíš. Keď sa pokaká tuhú časť ti to zachytí a tú spláchneš do WC.
Podľa mňa to tým praním neničíš, no princiálne látkové plienky používaš aby dieťa bolo v prírodných materiálov bez chémie, aby sa mu nedráždila pokožka. Väčšina tu používame buď detské prášky alebo sliz..
A vitaj v klube, moja staršie tiez bola na pamperskách, trošku sme ešte stihli latkovat. Teraz ma to tiez mrzi, ale na druhej strane môžem porovnať obe varianty, výhody nevýhody...

zfidorka
6. okt 2011

@layla84 chces dalsie plienky na doma, alebo na vonku? nieco prirodne, ci radsej stay dry ako IB?
separacne davas ked hrozi ze babo bude kakat... inak nie su potrebne... bud to das po celej dlzke, alebo rozstrihnes a das len pod ritku... zalezi kolko kaka...
ja periem v lovele... su aj ekologickejsie veci, ale vacsinou nevyperu tak dobre skvrny...

pusinqa
6. okt 2011

@wewe22 krásne sú, práveže taká veselá pekná farba 😉

naša expertka sa inak naučila kakať do nočníka ale najnovšie kakávame tesne pred zobudením a najlepšie cez obedný spánok do bambusových IB a tak že každá vkladačka a vrstva je okadená, moje nervy

estterka
6. okt 2011

@layla84 to si al dobra,ze stihas tocit 5 plienok 😝 .ja tie separacky pouzivam cez den do kazdej plienky,v noci nekaka,tak vtedy nie. skus si pozriet v mojom fotoblogu clanok,tam je nasa zostava. mam menej druhov plienok a je tam,kolko nam presne staci aj na pranie. 😉

katka888
7. okt 2011

@layla84
ja periem vsetky plienky v lovele.
separacky ti uz baby pisali, mne kaka zakazdym, ale uz som ich prestala davat, mozes dat do plienocky, ked pojdete napr von a bude sprebalovat, ze tu kaku s tou seprackou vyhodis a nemusis niest domov v plienocke. ja som rpestala davat, lebo maly ma zvacsa taku riedku stolicu, ze tam nic tuhe na zachytenie nie je.
nase najoblub plienocky su easyfit od tots bots, vo vnutri pri styku s pokozkou bambus a schnu na t ze su AIO velmi rychlo.
na noc davam flexitots , ta ista znacka ako easyfit / od tots bots / .. maju rovnaky strih a system ako easyfit len nemaju zvonku PUL vrstvu, mam ich rada, lebo je to opat balbus, ale nerobia velky objem na zadocku a schnu tiez znacne rychlo.

janula18
7. okt 2011

ahojte, chcem sa opýtať mám plienku AIO kapsovú takú ako semišovú, mám v nej jednu vkladačku, ale malí má mokré okolo nožičiek, bola praná len raz.
Treba viacej vyprať alebo dať viacej vkladačiek, aby to nepretieklo? Neviem či by pomohla impregmácia

Inak neviem aké sú najlepšie vkladačky aby malý necítil vlhko a hlavne čo dobre sajú, čo mám k baby lukom také froté, to bolo hned mokré a hned čkal. Sú tie vkladačky stay dry aj také tenké priehladné čo som videla, niečo ako záclonovina, len to neviem na nete nájsť ktoré to je, máte s tým niekto skúsenosť?

petah82
7. okt 2011

@layla84 najrychlejsie schnu BG kapsovky. si myslim, ze na zimne schnutie v byte na vesiaku asi najlepsie 🙂 my sme separacky v rolke davali do kazdej plienky, aj ked bolo kako tekute, vacsinu zachytili a leteli do zachoda, nemusela som tolko plienku zapierat... prikrmami separacky skoncili.

sladkasue
7. okt 2011

@janula18 nezalezi kolkokrat bola prana. bud mas slabu vkladacku, alebo ma volne mezi nozkami, alebo tie boky nasiakli... skus nejaku bambusovu vkladacku-lepsie a viac saju 🙂
-impregnacia je LEN na vlnu
-stay dry vkladky su proti pocitu mokra, je ich vela, skoro kazda znacka ma nejaku taku...
-tu zaclonovinu, co myslis, je zrejme separqacna plienka-dava sa proti zaspineniu latkovej plienky

janula18
7. okt 2011

http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ims..., ono to bolo ako niečo takéto ale nie som si istá

zuzanockamt
7. okt 2011

@janula18 ak mas v tej kapsovke mikrovlaknovu vkladacku, tak je mozne, ze pretecie, ja davam do tychto kapsoviek vzdy este nieco navyse - bud bavlneny stvorec poskladany alebo bavlnenu vkladacku ... dokonca aj do BG kapsy, kde su vkladacky 2, tak este dam maly bavlneny stvorec (kupila som si malinke bavlnene uteraciky a tie pouzivam) - to vtedy, ked ideme von na dlhsie a nemam moznost prebalit

janula18
7. okt 2011

BG mám aj ja, a jednému nepretiekla ale tomu menšiemu áno. Vkladačka je asi mikrovladno, nevime nie je to napísané, a uteráčik by s dal, ale mám doma froté a také obyčajné tenké "látkové", neviem aké máš ty

zfidorka
7. okt 2011

@janula18 ked je mensi, tak mu to musis dobre zapnut okolo noziek...
skus tie frote uteraciky ako dalsie vkladacky...
stay dry je viac druhov, niektore su aj take tenucke... ale ako zaclonovina, to vyzera skor na separacku...

janula18
7. okt 2011

@zfidorka ono to bola tkanina, pratelná. Čo je lepšie frote uterák, alebo obyčajná klasická bavlnená plienka, myslím savosťou

zfidorka
7. okt 2011

@janula18 separacky su vacsinou tkane a pratelne 🙂 ale zase prat ich mozes par krat, potom sa casom rozpadnu...
ja by som miesto klasickej plienky dala mensi frote uterak... savostou by to malo byt rovnake, objemovo je uterak mensi, takze nebude mat balik na zadocku... ale k tomu uteraku este dalsiu vkladacku, mozes dat aj tu mikrovlaknovu co mas origos k plienke...

layla84
7. okt 2011

Fíha, ďakujem vám za odpovede.

@iron Fakt, to je naozaj pravda, skúsim ten Ariel už z toho princípu niečím nahradiť.
@zfidorka neviem, aký je rozdiel na doma alebo na vonku... viem len, že s týmito IB som spokojná, veľmi, lebo prioritou pre mňa je super savosť, jednoduchosť v používaní (a IB tutto sú celkom ako jednorázovky, vybrala som si ich, lebo sa mi zdajú najpodobnejšie Pampersám, na ktoré som bola ešte donedávna citovo naviazaná 😅 😀 a život bez nich som si vtedy nevedela predstaviť, také pusto-prázdno hehe - ťažko preťažko sa mi s pamperskami lúčilo ale neoľutovala som ešte ani minútku, že som to spravila, už ich nechcem ani vidieť, fuj) a tiež, aby som v noci dieťatko nemusela kvôli plienkam budiť, resp.samo sa mi nebudilo na vlhkosť, taká tá sloboda - šupnúť ho s tou plienkou hoci aj do šatky, do autosedačky, chodiť na výlety, cestovať a nebáť sa že pretečie s tým, že ho nemusím prebaľovať x krát za deň, ale tak zdravo.. A IB tutto sú v tomto spoľahlivé, ešte spoľahlivejšie ako pampersy. Univerzálnosť, jednoduchosť, spoľahlivosť, najväčšia možná savosť, asi toto sú moje očakávania, IB to majú.. Takže niečo podobné - alebo zostanem pri nich a hotovo? Jediné, čo mi na nich vadí je, že vkladačky sú užšie ako najužšia časť plienky a potom sa tá vonkajšia plienka občas premočí na bokoch a vždy sa zásadne okaká, čo je škoda. No asi to inak ani nejde, keďže je tam ten poo-fence, ktorému by asi širšia vkladačka vadila. Bolo mi povedané, že po pokakaní je samozrejmé, že bude treba prať celú plienku, nie len vkladačky - tak sa s tým snažím zmieriť 🙂 Ktovie, to by chcelo vidieť aj iné plienky, ohmatať si to, zistiť, ako je to riešené inde pri iných značkách..
@estterka ďakujem 🙂 ja som dnes teda dala separačku keď som vedela, že bude kakať ráno, ale že tam je ten poo-fence na týchto IB, tak to tam moc neviem natvarovať aby to nepretŕčalo a zároveň pokrylo celé vnútro plienky. Nejako som to tam naskladala do akéhosi trojuholníka, ako máva okakanú tú plienku, no žiaľ, po prvýkrát sa mi cez IB prekakal na bodyčko.. asi som to tam dala zle alebo sa to tam nejako pohlo... neviem..
@katka888 skúšala si/videla si IB tutto? Vedela by si ich porovnať s tými AIO čo máš najradšej ty? Celkom si ma na ne namotala, len mi vadí suchý zips, to ja nechcem. Má to aj verziu s iným zapínaním? Prečo dávaš na noc iné ako na deň? V čom je rozdiel? A inak, kedy sa narodil tvoj drobec? Máme asi detičky v rovnakom veku, môj je 19.júna.
@petah82 čo je BG? A prečo po zavedení príkrmov už nedávaš separačky? A všeobecne, teraz sa tá plienka od toho mliečkového kaka pekne odpiera aj ručne, ale sa bojím, že keď bude jesť mrkvičku a tak, že tie plienky už nepôjde odprať, stáva sa to?

Prepáčte, že mám toľko možno hlúpych otázok, ja som skúšala hľadať tu v téme, ale to by som tu zostarla , toľko strán ☹

layla84
7. okt 2011

@zfidorka prateľné? To aj tie, čo mám ja - nemám ich hneď vyhadzovať ale oprať a použiť zas? http://www.ekoplienky.sk/product/popolini-separ... tieto to mám - no hej, pozerám, že tam píšu oprať... a nerozpadne sa to v práčke?

zuzanockamt
7. okt 2011

@layla84 a aj na noc davas IB ? ... ja by som na noc zvolila nejaku nohavickovu bambusovy plienku+vlniaky

zuzanockamt
7. okt 2011

@janula18 ja mam take tenke bavlnene uteraky - male stvorce, neviem presne rozmer, nie je to klasicke frote

layla84
7. okt 2011

@zuzanockamt Hej, dávam aj na noc, keďže zatiaľ ani nič iné nemám.. takže inakšie treba?

layla84
7. okt 2011

http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum... také nejaké sú na noc lepšie?

zuzanockamt
7. okt 2011

@layla84 to su kapsovky, ja na noc pokladam za najlepsiu volbu nohavickovu, lebo ta najviac nasaje, ale baby davaju na noc aj kapsovky, pre mojho krpca by to nestacilo

layla84
7. okt 2011

@zuzanockamt A v čom je rozdiel kapsovky a AIO?

petah82
7. okt 2011

@layla84 BG je Bum Genius kapsovka s mikrovlaknovymi vkladackami, ktore casom kvoli vacsej savosti treba vymenit za bambusove. my tam pchame Baby Idea Prefoldy. tie separacky v rolke su dobre na tekute prazenicove kako. potom sa davaju flisove, ale to je zbytocne, lebo kako je uz asi len jeden krat za den, aspon u nas sa to prikrmami takto stalo a dobre sa to da prudom vody z plienky splachnut. neostavaju mi flaky, periem v pracich gulach, niekedy trocha ostane seda skvrna, ale berieme zelezo, tak to pripisujem tomu... pranim sa aj pripadne sede skvrny casom tratia...