Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

layla84
16. nov 2011

@katka888 nuž, ťažko sa vymaniť zo stereotypov, ktoré nám vnucuje spoločnosť a predkladá nám ich ako jedinú možnú alternatívu ☹ . mm ma stále utešuje, že nejde o to, že som veľa vecí pri prvom bejby nevedela, ale ide o to že teraz ich už viem a že sa neustále zlepšujem, učím...

katka888
16. nov 2011

@layla84
mudreho muzika mas, kde si ho nasla? nema brata? 😀 😀 😀 😀
ja si napriklad ondrika uzivam ovela viac ako som si uzivala vikusku ked bola taka mala a to som na nu mala o x casu viac ako teraz na ondrika... jednoducho je kopec veci, ktore su pre mna uz banalitami a netrapim sa nad nimi a pri vike som len spekulovala ci to robim dobre, ci hento robim dobre, citala kadeco a ked sa nazory rozchadzali , tak som mala hlavu v smutku, ze kde je pravda. a pravda je nakoniec v srdiecku maminy ked sa pozera na usmiateho drobca. nikde inde 😀

layla84
16. nov 2011

@katka888 nádherné 🙂

mimuka
16. nov 2011

@layla84 prosím ťa aké signály ti dáva bábätko pri cikaní a kakaní?

layla84
16. nov 2011

môj sa mrví, kope nôžkami, mrnčí a je nepokojný. Často ešte neviem celkom dobre "čítať", a vravím si, či nie je hladný, skúsim cicku, či mu netreba odgrgnúť, podržím ho na grgnutie, a občas až na tretí pokus sa trafím. Niekedy vidím,že začína tlačiť, vtedy je to jasné 🙂 alebo keď prdká, tak hneď skúšam.
Ale asi ti tu ostatné baby lepšie poradia, lebo ja som to vlastne poriadne ani neštudovala (chystám sa), viem len to, čo som začula tu na fórach od mamičiek a povedala som si, že to skúsim a sama som bola prekvapená ako to funguje.
Hlavne, viem že často kakáva nad ránom a po prvom dennom spánku - ale niekedy aj častejšie a niekedy skoro nič... a dávam ho nad vandlíček aj pred spinkaním vždy nachvíľu, zvyčajne sa aspoň vyciká. A keď vstane, tak sa skoro zaručene vyciká a často aj vykaká. Proste skúšam aj bez signálov. Niekedy aj márne počakáme, a nič.

tinika
16. nov 2011

@katka888 len kapsovku s vkladačkou original abo BG flipku s vkladačkou? a kakanica nevysla von?

katka888
16. nov 2011

@tinika
vsetky kapsy pouzivam len s original vkladackami, aj ke dich mam poprehadzovane / ondrik ma obal wonderoo a vkladacku z BG a vika obal BG a vkladacka z wonderoo /
ked mal flipky a stay dry na noc, tak ak sa nahodou vykakal, tak som flipky zvacsa musela oprat, no prekakal sa na oblecenie len fakt asi 3-4x za tych 5 mesiacov. mozno ani tolko, neviem, ako fakt vynimocne

zfidorka
16. nov 2011

@ivulik211 baby lucy classic nie su nic moc, savost akurat tak pre male babo a ako pises, neodvadzaju to mokro tak dobre ako napr. bambusove plienky... po niekolkych praniach sa ich savost zvysi...

tinika
16. nov 2011

@katka888 super, tak to sa tesim, začnem aj ja kapsovat, lebo som myslela ze len novosklad u takeho maleho a reku čo s ostatnymi plienkami hihi do krabice dam hehe len teraz miesto v skrini musim urobit

katka888
16. nov 2011

@tinika
len som nedavala wonderoo s original kladackou, lebo to bolo mohutne a pri stehienkach sa pri tejto plienke moze latka "vytocit" smerom von a navlhnut cez to oblecenie

etuska
16. nov 2011

@zuzanockamt
mozno mas pravdu...
dokonca som nasla podobne plienocky na jednej stranke vylucne venovane latkovym plienkam v UK ako "najlacnejsia alternativa"-vyzerali presne ako tie z Ebay
...ale co ja viem-nejako im neverim....
uz len tym ze nie su cerifikovane...nemusia byt vyslovene skodlive,ale jednoducho som opatrna
radsej som kupila pouzite certifikovane plienocky v bazari...

kryska5
16. nov 2011

@crysmile ahoj, prosím ťa mohla by si mi spočítať koľko patentiek je na tých Katkiných plienkach? Neviem koľko mám objednať 😀 Stačí aj zajtra, ďakujem 😵

lenusskaa
17. nov 2011

Ahojte baby, potrebovala by som poradit. Mala ma 7 tyzdnov a nevieme sa zbavit zaparenin na zadocku. Pouzivame len latkove plienky, klasicke bavlnene stvorce (skladane na obdlznik, sa mi zda ze to viac vetra) a na ne bud ortopedicke gate alebo PULky, pampersy mala len v porodnici. Plienocky su prane s malinkou troskou prasku, striedavo na 60 alebo 90, vsetky zehlim. Prebalovana je tiez kazdu chvilku, naprdkane ma v kazdej plienke, v niektorej viac, v niektorej menej. Na cistenie zadocku pouzivam momentalne vatove tampony ktore macam v repiku, ma tam ranku ktoru potrebujeme vysusit. Masticky sme uz tiez vyskusali vselijake. ☹

zfidorka
17. nov 2011

@lenusskaa ortopedicke gate su potiahnute gumou a nepriedusne, tie by som vobec nedavala...
ked ma zapareninku tak jej to stale drazdi mokra plienka, nemas nejaku bavlnenu alebo stay dry vkladacku, ktore by vlhkost lepsie odviedli?
ak sa da, tak ju aspon ciastocne nechavaj naholo vetrat, daj ju na nepremokavu podlozku, prikry plienkou a napr. dekou...

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 idem zratat a napisem.. 🙂

kryska5
17. nov 2011

@crysmile Ďakujéééééééééééém, som zvedavá 😀

zuzanockamt
17. nov 2011

@etuska ved jasne, len som tym chcela povedat tolko, ze kazdy ospevuje BG kapsu pomaly ako najlepsiu plienku na svete, no najdu sa deti, ktorym proste nesedi - konkretne suchy zips je o nicom, patentky este ujdu, ale ked mam na vyber, tak zvolim inu ... velmi som spokojna s LL kapsami a tie su tiez lacne

crysmile
17. nov 2011

@kryska5 prepac, varila som obed, tak na jednej je 30 a na druhej co je styl ako bg flip, tak na tej je 26...
@zuzanockamt ja mam rada bg, ale ja oblubujem vsade patentky, takze ja som so suchym nemala.. 🙂 kazdemu sedi nieco ine..

janula18
17. nov 2011

@lenusskaa skusila si aj mať imazol? nám pomohol jedine ten ked sme dlhšie dávali, a dávam ho stále

juliam
17. nov 2011

@ivulik211 moja mamina aj svokra sú síce za látkovanie, ale ostatné okolie sa na mňa kuká ako keby som padla na hlavu. že koľko je okolo toho roboty a jednorázovky sú bez starostí... ale keby oni vedeli, aké ja mám krásne a úžasné plienky, tak by len oči vyvaľovali 😀
keď si pomyslím, že moja mamina mala 7 detí a každé jedno nosilo plienky... koľko s tým mala roboty. ja som jej chodila ovešaná dvomi kýblami plnými plienok na Váh plákať 🙂 kokso, sa teraz rehocem na tom - ako za Márie Terézie 😀 a my máme automatické pračky, čo je bez roboty.
inak baby, moja svokra je taká "múdra", že prečo nedám medzi plienky igelit, že ona dávala, budem menej prať. jej to človek nevysvetlí, že sa v tom riťula zaparí. no ale viete, čo robila ona, to je všetko dobre 🤐

katka888
17. nov 2011

@juliam
tak im tie paradne plienky ukaz 😉

janulkan
17. nov 2011

@lenusskaa nam zapareninky robili prave stvorce ale tie gazove (polske), ked som ich vylucila, davala chvilu bambus tak zapareninka zmizla, teraz pouzivam obycajne kiko alebo socik stvorce a navrch PULky a zatial pohode. Treba testovat 🙂
Inak ked dam malemu BG Flip ma strasne velky zadocek ked su tam original vkladacky. Cim by som to mohla zmenist, aby som mohla davat tu stay dry hlavne? Mame 3,6kg zatial len 😀

sladkasue
17. nov 2011

@lenusskaa my sme mali zaparennky iba parkrat(nasemu malemu nevadi ze je v mokrom alebo pokakanom - az kym si nevsimnem)...
ja davam preventivne na kazdy bavlneny stvorec este maly bambusovy stvorec, alebo bambusovu plienku alebo sme sa vetreli... ziadnu masticku som nedavala, len obyc. cistu kozmet. vazelinu 🙂

ale kazde babo je inak citlive...

sladkasue
17. nov 2011

@etuska niektore babenky co siju plienocky, siju z latok ktore su certifikovane(napr. v USA, ale v europe certifikat NEMAJU)...
-mali sme aj plienocky z ebay, aj cinske aj certifikovane, aj drahe aj lacne (vid moj fotoalbum
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al... ), ale nemozem sa stazovat! dokonca tie "made in cina" maju najlepsi strih zo vsetkych - nechala som si podla nich aj usit 😀

lenusskaa
17. nov 2011

@janulkan vidis, to by ma nenapadlo.. tych "gazovych" mam asi 10, su pomiesane s ostatnymi (socikovskymi) plienkami, skusim ich vylucit
@sladkasue tisko zavidim, u nas to zatial vyzera ze mala ma ritku poriadne citlivu.. tusim sa viac poobzeram po bambusovych plienkach, ked ich uz dve odporucate 🙂
@zfidorka dnes som prave zacala davat stay dry separacky od LL, krem na ritke ich asi skor znici?

luba41
17. nov 2011

@sladkasue ja musím s Tebou súhlasiť, nám tie plienky z ebay tiež najlepšie sedeli. Akože super strih. Len niekedy prevlhli pri nožičkách. Čo by možno poriešil vosk na impregnáciu švov, ale bola som lenivá si ho kúpiť a použiť 😒

zfidorka
17. nov 2011

@lenusskaa no, krem na flisove separacky by sa nemal davat... moze ti ich polepit a nebudu potom sat... nemas celulozove separacky, ze by si ich dala na miesto kde je krem?

lenusskaa
17. nov 2011

@zfidorka myslis dat len maly kusok celulozovej pod krem? ok tusim budem musiet viac experimentovat, zatial to bolo len skusanie masticiek, budem sa musiet dat viac na testovanie plienok

zfidorka
17. nov 2011

@lenusskaa ano... neviem aky davas krem, mne sa celkom osvedcil sos od nivey, ten sa aj rychlo vsiakne a pokozka neostane mastna...
ale ja som napr. davala aj imazol a na to stay dry, s tym, ze radsej znicim vkladacku, len nech ma mala ritku v pohode a vypralo sa to... ale zase, nemozem to odporucat...

sima.p
17. nov 2011

mala som aj ja pár tých e-bayových, no veru strihovo boli super. Kedže som ich ale mala len chvíľu, tak neviem sa objektívne vyjadriť k tomu, ako dlho vydržia "kvalitovo".