Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
3. feb 2012

@katka888 aj mna to napadlo ze dam uterak na radiator a na to vlniaky :D
ta uz som nastvata? hehe ta idem susit na radiator
@zfidorka :D :D to by som sa nafukala :D

pifina
3. feb 2012

@janulkan tak potom napis skusenosti, my budeme mat bummis 😅

janulkan
3. feb 2012

pomooooc, nejde nam voda a ja mam 20 minut na dokoncenie prania kde mam vsetky PULky (pranie sa mi neoplati stopnut kedze akurat posledne su plachania) 😠 to je ako naschval, ostala mi IB tutto, pop in a 3 kapsovky, som zvedava ako ideme vydrzat, kedze plienok mam dost len ich nemam cim "zabalit", nemate nejaky napad?
a inak mi prisla bambi roxi a su uplne super na dotyk, uvidime po case pouzivania, ale vkladacky si asi este nakupim od nich 🙂

katka888
3. feb 2012

@janulkan
mas stvorce? skus dat novoskald do neho druhy stvorec a nechat na podlozke prikrytu, laebo pouzi kapsovky ako vrchne , cize kapsovku bez vkladacky a do nej plienku. to by si mal atri vrchne.

janulkan
3. feb 2012

@katka888 mam asi 7 stvorcov a aj nejake viacvrstvove a este mam jednu disanu zavazovaciu, tak mozno skusim tak, ze dam stvorec, novosklad a zafixujem tym...inak na to som aj ja myslela, lebo velky rozdiel medzi flipkami a kapsou nie je - teda az na tu kapsu 😀 snad to co najskro opravia nech sa doperie 😖

crysmile
3. feb 2012

@janulkan ozvi sa mi do ip, ak mas auto, dojdi ku nam, mam tu pulky co by som ti mohla pozicat..

janulkan
3. feb 2012

@crysmile jeeej, dakujem, ale uz mi dopralo, pre polhodkou to opravili, presekli nam potrubie na stavbe nedaleko, tak makali 😀

crysmile
3. feb 2012

@janulkan 😀 ale keby daco, tak napis..

gia111
3. feb 2012

Periem v sóde, octe a trošku sonettu na biele, plienočky sú dosť tvrdé (štvorce).máte nato nejakú radu?

tinika
3. feb 2012

tak skusali sme vlniaky, ale baby, okolo jednej nozky mam pocit ze mu nesedia, neveim či to nepretečie

majka1981
3. feb 2012

@tinika vyzeraju, ze mu su este trosku velke

luciferova
3. feb 2012

Ja sa chcem spytat, ci mate nieco overene na zazlknute biele pradlo, aby bolo belsie. Mame jedno pyzamko, vrch krasny biely a spodok zltkasty. Dik.

tinika
3. feb 2012

@majka1981 tiez som si myslela :( ta uz teraz ma faldy na nohach ta jaky bude kym mu dobre budu :D

maroubrabeach
3. feb 2012

@brumca
no zalezi ci chces prat celu plienku (kapsovky) alebo len jej cast pocuranu (ALL in one), ci chces jednoduchsie kompaktnejsie skladanie vnutornej plienky (AIO plienky) alebo ti nevadi skladat na tretiny (vrchne nohavicky + stvorec)..
Je to rozne.. pozri si sijemeplienky.sk kazdy typ plienky je tam dobre rozpisany a hlavne s fotogaleriou
Ja by som zacala 2-3 vrchne nohavicky (alebo AIO plienka) a cca 15 vkladaciek. Mozno neskor 1 kapsovka na von a na noc nohavickova plienka.

katka888
4. feb 2012

@maroubrabeach
len mensia uprava .- AIO je plienka vsetko jednom, tj je cela sa da na zadcek,cela odoberie a vyperie.
tu vymenu jadra myslis asi plienky typu SIO - snap in one, kde vnutornu cast pripnes a menis len tu, ked sa znecisti. plienky aio sa peru cele po znecisteni. 🙂

zfidorka
4. feb 2012

@luciferova mne na skvrny zabera odstranovac skvrn z DM - je v zelenom vedierku a mal by byt na baze kyslika... rozpustim ho v horucej vode a pradlo necham namocene cez noc...

maroubrabeach
4. feb 2012

@katka888

hej myslime to iste, ale inak to volame..
AIO je podla terminologie niektorych stranok ( napr. latkoveplienky.sk, latkovky.sk atd atd) aj Bitti d lish, Gro via, Pop in, Ecobu atd atd.. a tieto teda cele neperies. Z kazdej sa da vybrat jadro. Na niektorych sa vnutro pripina snapkami (teda moze byt pojem snap in one) na niektorych vsak suchym zipsom.
Co sa vsak perie cele je jedine kapsovka a teda nohavickova plienka.
Po tejto pripomienke som kukla aj ine stranky a fakt na inych web strankach je AIO iba kapsovka a naopak pod rozoberatelnou plienkou (vrchne nohavicky + odopinatelne save jadro) maju AI2 (all in two).

V kazdom pripade zaver:
kapsovka sa perie cela a co sa da rozobrat sa nemusi prat cele🙂

katka888
4. feb 2012

@maroubrabeach
aj AIO sa perie cela 😀 , napriklad AIO od anavy, bamb inex, ci totsbots.
nohavickove plienky su plienky bez vrchnej vrstvy PUL, cize na ne treba vrchne nohavicky. kapsove plienky maju PUL, na ne teda vrchne nohavicky nejdu.
ale su samozrejme aj "hybridy", kde napriklad AIO plienka ma aj kapsu pre pripad lepsieho dovypchatia, ale da sa pouzit aj bez vypchatia / to je rozdiel oproti klasicky kapsovym /, alebo AIO ma vnutro pripnute patentkami ale ked sa to jadro znecisti, na 99% sa znecisti aj zvysok, preto sa musi prat po jednom pouziti vsetko, odopina sa len pre rychlejsie schnutie... 🙂

luciferova
4. feb 2012

@zfidorka a to je len na biele? mne ide hlavne o mocove skvrny 🙂

zfidorka
4. feb 2012

@luciferova davala som aj na farebne, ten postup ako som ti pisala vyssie a nevybledlo...

brumka111
4. feb 2012

ahojte dievcata :-}...coskoro sa ma narodit nase dievcatko a vzyera ye bdue mat menej kg...ake plienocky su vhodne pre take male babo od cca 2,5 kg?

majka1981
4. feb 2012

@brumka111 najlepsie budu asi len stvorce 😉

brumka111
4. feb 2012

@majka1981 noo asi mas pravdu... 🙂

katka888
4. feb 2012

@brumka111
ondrejko mal 2860 g, novosklad mu bol velky, takze mal stvorec na obdlznik a v noci stay dry od bum genius a potom som mu davala casto kapsovky wonderoo s vkladackou z kapsovky bum genius a AIO easyfit od tots bots, a gro baby / teraz gro via /... trosku neskor asi po mesiaci dvoch dorastol do AIO plienky anavy easy ... novosklad osm mu zacala davat tusim az po mesiaci dvoch,uz presne neviem...

brumka111
4. feb 2012

@katka888 namiesto klasickeho stvrca na obdlznik mozem asi pouzit aj viacvrstvovu plienku na rovno, vsakze? a na noc co? hocijake plienky mam alebo BG nie , nie flip :-}

brumka111
4. feb 2012

@katka888 prosim ta , myslis, ze mi bude stacit 20 ks klasickych stvorcov, 3 ks bambusovych stvorcov a 14 ks viacvrstvovych plienok velkost S ? a ma kupit aj viacvrstvove velkost M? samozrejme mam okrem tohto kopec kapsoviek a nocnych plienok :-}

michaela80
4. feb 2012

Ahojte potrebujem poradit..nejde nam voda kvoli tym mrazom ze - 37 v noci ... tak sa snazim zeby mala cikala do nocnika co najviac celkom to ide no teraz mi ju svokrovci doniesli a mala bola total "posrata" - sorry za vyraz ta plienka je koplet zababrana a vody niet..pouzila som tolko mokrych utierok ze amen no a teraz co s plienkou .. dat ju na balkon zamrznut aj s tym !obsahom" alebo co robit

katka888
4. feb 2012

@brumka111
na noc podla toho, ako ti bude v noci spat a ako budes prebalovat.... moje obe deti prve tyzdne boli hore tak casto ako cez den, cize o nejakom nocnom plienkovom systeme sa nedalo hovorit, davala som ale savejsiu stay dry vkladacku BG . ked uz sa trosku znormalizoval nocny rezim, ze som vstavala uz len 2-3x tak som zacala davat nohavickove, velmi dobre mu padli flexitots od tots bots.
inac na novosklad a na nohavickove plienky sa mi velmi osvedcili thirsties vrchne , flip by som neodporucala vrchne na taketo balenie, a vlniaciky, no tie ked babo casto kaka sa mozu castejsie spinit a su narocnejsie na udrzbu, takze aj nejake flisaciky... ale opat, su deti, ktore kakaju raz za 4-5 dni, ale moje kakali po kazdom kojeni skoro...
a co sa tyka miesto stvorca viacvrstvovu vkladacku, ak je babo male, tak to bude mat acsi balik na zadocku, co by nebol taky problem, aj tak balis asi na siroko aspon 1 mesiac / podla toho co ti povie doktor /, no male babo aj tak piska male davky, takze potiahne aj stvorec. ja som mu nedavala stvorec do novoskladu / ad jedna nemal novosklad zo zaciatku / ale ked mal 2 plienky, vyhadzali sa mi vsade potnicky , bolo leto, takze mal len jeden stvorec na obdlznik a casto kapsovky.

katka888
4. feb 2012

@michaela80
ak mas gumicky, alebo pul tak ti to zamrzne a moze popraskat ☹ ... mate nejaku vodu na umyvanie sa? ja by som ju zachytila a vtom rpeplachala .. no fakt nemam predstavu ako to s tou vodou mate... ☹
ako uprimne, obdivujem sever, ze to zvladate , ale to je mimo temy ....

katka888
4. feb 2012

@brumka111
podla mna, ked sa babo narodi, uvidis, aky budete mat rezim, ja som tocila 20 stvorcov, kedze som prala denne, latkovala som 2 deticky, ale rataj tych 10 plienok denne minies, no budu dni ked aj viac 🙂 to by ti tu baby napisali 😀 tusim @divoska by ti napisala 🙂 , ale ked mas viacvrstvove este a uvidis ako budes riesit siroke balenie ci ti bude treba 2 stvorce na jedno prebalenie alebo nie ( niektore baby davaju na siroke balenie plienku navyse az na pulky pod bodycko ) ...