Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
8. feb 2012

Je tu niektora co pouziva wee huggers system a je fakt spokojna???

larosa
8. feb 2012

@kloranebb ďakujem, malej akosi vadili, chcela som používať štvorce, ale akosi mi to nešlo 🙂 dnes som skúsila tie separačky ako staydry a super 🙂 zatiaľ som používala hlavne kapsovky a nohavičkové BL, no a naozaj je to dosť náročné na pranie... mne nevadí kakanie, lebo malá kaká len raz, max, dvakrát do týždňa 😀

katka888
8. feb 2012

@kloranebb
co myslis pod wee huggers system?

kloranebb
8. feb 2012

@katka888 ze mas trebars 3 ks puliek wee huggers ktore tocis a menis len vkladacky.

miruss
8. feb 2012

@zuzanka7834: Ahoj. Áno ja mám ekoplienky. Ďakujem za pochvalu. A babame sa Ti podľa mňa ozvú. Oni sú seriózny., len toho majú asi treraz veľa.
Ja som si myslela, že si to u mňa neobjednávala. Lebo ja som len včera začala expedovať objednávky, s touto akciou. A to pošta zasa taká rýchla nie je. 🙂

kloranebb
8. feb 2012

Baby ja som bezradna. Co mam kupit pre vacsie babo na den za plienky? Stale neviem, raz ze itti bitti, potom ze len pulky s vkladackami.. Nechce sa mi uz hrat s velkymi stvorcami viete. Mam len stvorce a vkladacky a nocne plienky.

katka888
8. feb 2012

@kloranebb
🙂
ja ma len jedny weehugers, casto mi nasiaknu zaklapky, tak do nich daam organc vkladacku od bum genius a pouzivam v celku ako plienku na spanie

miruss
8. feb 2012

@kloranebb: Ja som cez deň dávala: Na spanie bavlnené nohavičkové plienky, na dlhšie vychádzky a cesty autom kapsovky (Bum Genius, Wonderoo, Little Lamb) alebo AIO plienky Tots easyfit a na obdobie aktivity, kratšie vychádzky: Itti Bitti, Gro Via alebo Flip so stay dry vkladačkami.

lias
8. feb 2012

@katka888 mám, ale ešte som ho veru neskúšala 😅 Zajtra ich tam skúsim šupnúť, uvidíme čo to s nimi porobí 🙂

katka888
8. feb 2012

@lias
ja periem vsetky vlnene veci v pracke na ten program

minnehaha2005
8. feb 2012

@katka888 na nocniku ani sediet nechce, piska dost, chcela som uz davno zacat, ale nasa rodinna situacia nam to nedovolovala, tak teraz ked je zivot kludnejsi, chcem zacat, aj preto, ze chcem s plienkami skoro skoncit... chcela by som zacat davat plienocky na noc... a mozno neskor cez den.

miruss
8. feb 2012

@minnehaha2005: Na noc určite bambusové nohavičkové plienky. Napr. Tots Bots stretch, Anavy, Little Lamb, Bum ugger. Ak ciká veľmi veľa, tak na dovypchatie babyidea prefold. A vrchné nohavičky nejaké priestrannejšie napr. Thirsties duo wrap, Blueberry coveralls alebo vlniačiky.

zfidorka
8. feb 2012

@susul na noc su super baby idea wool shorties - natahovacie, na den som mala este anavy na patentky, ale tie som davala kym nezdrhala pri prebalovani...
mne weehuggers neprevlhali, davala som tam stvorce alebo vv s bambusovou vkladackou, ja som mala az velkost 2 a sedeli jej az od tych 6 kg...

minnehaha2005
8. feb 2012

@katka888 dakujem, za infosku, som taka rada, ze tu na konikovi su tak vdacne mamimky, ze poradia.

zfidorka
8. feb 2012

@lias moja pracka ma spolocny program vlna/rucne pranie, davam najnizsie otacky - 400...

zfidorka
8. feb 2012

@minnehaha2005 pozri aj album @estterka ma tam popisane plienky pre 8 mes. babatko
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...

estterka
8. feb 2012

@minnehaha2005 ja som zacinala tiez neskor latkovat,ak chces,pozri si moj clanok-mam tam zoznam plienok ktore mame a doteraz fungujem na tej zostave.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...

estterka
8. feb 2012

@zfidorka 😀 😀

zfidorka
8. feb 2012

@kloranebb ja som mala weehuggers 1 ks, a dost som ich pouzivala, potom som presla na vlniaky a predala som ich... ale kebyze davam len pulky, tak ich nepredam...
a co ty mas proti stvorcom? 😉 ved pri suseni ich zlozis narovno a potom len das do plienky ako inu vkladacku... podla mna stvorec na doma doplneny bambusovou vkladackou je super vec 🙂
ci mas potrebu vyskusat nove plienky? 😉

zfidorka
8. feb 2012

@estterka 😀 😀 aka telepatia

minnehaha2005
8. feb 2012

@estterka dakujem, no teda, je toho moc, ale zacinam sa v tom orientovat... dakujem...
este sa chcem spytat mamiciek, aky nazor maju na pouzite latkove plienky tu na modromkonikovi, asi to nie je moc hygienicke, ci?

zfidorka
8. feb 2012

@minnehaha2005 ja som kupovala aj nejake pouzivane, vyprala som ich v dezinfecnom prostriedku - mio fresh...

zuzanka7834
8. feb 2012

@miruss mrzelo by ma, keby si niekto myslel, ze pisem o Tvojom eshope alebo aj nejakom inom, nechcela som nikoho ociernit a uz vobec nie nepravom, hlavne ked si tiez myslim, ze sa to vyriesi k mojej spokojnosti 🙂 Mam kamosku, ktora u Teba objednava a velmi si Tvoju stranku chvalila, preto ked aj pozeram nieco v slovenskych eshopoch, pozeram viac menej len Tvoj 🙂 Mimochodom, ta kamoska v decembri zistila, ze caka druhe, takze sa priprav 😀 😀 😀

zuzanka7834
8. feb 2012

@minnehaha2005 ja by som pouzite asi nebrala, aj ked je to vec vkusu, sekacove oblecenie mi nevadi, ale plienky idu predsa len priamo na pokozku a to aj mokre... Na niektorych strankach som nasla divozienky, co pouzivaju aj latkove vlozky (nechcem nikoho urazit, ale pre mna je to bleeee), tak s nimi by to bolo asi rovnake keby si kupovala pouzite 😖 😖 😖

Ale nevadilo by mi pouzivat plienky po prvom dietatku - svojom. Neviem sice v akom stave budu po prvom 😉 To sa ozyva baba, co nema zatial ziadne skusenosti, podotykam 😉 Moj syncek je este v brusku 😵

katka888
9. feb 2012

@minnehaha2005
ja som uplne na zaciatku kupila asi 4-5 ks na MK, najma na skusku.. urpimne asi 2 ks boli take nepouzitelne, zeby som to ani ako handru na zem nepouzila , ale zvysne sa dali a tahaju dokonca uz po vike teraz pri ondrikovi. no za tu cenu / pouzitelne + nepouzitelne / som vo finale mohla mat nove 😀
ak kuknes eshopy, zvyknu byvat rozne akcie .

zuzanamolnarova
9. feb 2012

Ahojte, prišla som pre radu. S malou ideme do nemocnice a myslím si že by bolo praktickejšie si zobrať so sebou jednorázovky (a nie látkovky). Ktoré by ste odporúčili. Tie Kikko? či niekde som tu čítala že sú dobré aj nejaké z DM. Viem že sa to netýka látkoviek, ale keď viete poradte mi prosím v tejto "núdzovej" situácii. Diky 🙂

zajaciq
9. feb 2012

@zuzanamolnarova v DM predavaju Alany, v dvoch velkostiach, 5-9 kg a 7-18kg ? nie som si celkom ista, ved sa pozriet. su celkom fajn, pri jednej ceste lietalom sme ich vyuzili aj my aj raz na dovolenke. vytknut sa im da, ze nemaju velmi gumicky na chrbatiku, teda okolo noziciek vsetko super len ono to vzadu tak odstavalo, na co som ako latkarka vobe nebola zvyknuta 😀 a hlavne su ekologicke, bez parfumacie a vies si ich dat rozlozit do zahradky (ked nejaku mas :D) o Kikko neviem, to je nejaka novinka, ze Cesi robia aj papierovky? A ak pouzivas FLIPku, tak su do nich jednorazove nahrady od BumGenius a takisto aj GroBaby ci ktora znacka uz ma aj jednorazove vyplne.. boze baby ja som vsetko pozabudala, vcera som mala problem opisat tu nasu ruzovu BG ze AIO som 10 minut stylizovala, aby bolo jasne, ze o ktoru plienku ide.

Inac vcera som si kupila organic vyplne do FLIPky aj jednu pouzitu FLIPku tutok z MK , ja sa toho nejak nebojim, predavajuca napisala o vyplniach , ze su len oprate a za skvelu cenu mi to ponukla...no neber to 😅 to uz budem mat ako vybavu pre dalsie bejby raz , necham si ich na Slovensku,aby sme nemuseli kvoli malej na noc pol kufra zabalit plienkami 😀 Tiez som kupovala len nove ako tehotna, a potom ked uz som zistila co a ako sa perie, atd. tak som aj popredavala aj kupila nejake od ruky. ked to prejde vasou prackou, vasimi rukami, vasim zvolenym praskom a date to riadne na 60-70 stupnov, tak sa myslim nemate coho obavat 😎

zuzanamolnarova
9. feb 2012

@zajaciq juuuj super si mi poradila, nato som ani nemyslela že do Flipiek sú aj jednorázové vkladačky. Používala si ich už? Koľko vydržia - myslím tým akú dlhú dobu pod riťkou? 🙂 🙂 🙂

zajaciq
9. feb 2012

@zuzanamolnarova hej, mame ich este dakde doma na slovensku, nepouzitych zopar. ja som tusim davala rovno, ze dve pre istotu (na vonku) sak si kup a skus doma, ze kolko vydrzi jedna. mas este malinke babatko, takze ta jedna asi postaci . urcite ale treba zmensit plienocku, kedze tie jednorazovky su tenulinkeeee. ak ju mas aj tak na najmensie tak hmmm,tak pod tu jednorazovku mozno 1 stvorec naskladany na obdlznik? ale asi nechces vobec prat hmm..tak daj dve a bude, spodna ked sa neprecika, tak obmenis zakazdym 1 😎 ak ale mas schopneho manzela, tak si zober (a ukaz im to !!!) latkovky, kazdy druhy den ti ich moze oprat a priniest nove.. ja uz by som teraz isla rovno do porodnice s latkovkami, nech si kto chce co chce mysli. (ale dufam,ze raz budem rodit doma 😀 )

janulkan
9. feb 2012

@minnehaha2005 ja som tiez kupila pouzivane plienocky a bez problemov, mamicky presne popisali co a ako a v takom stave mi aj plienky prisli, namocila som ich, nasledne oprala s plienkami a nosime do teraz 😀 podla mna zalezi aj na aku maminku natrafis a hlavne netreba zabudat na to, ze obcas kupime plienku ktora nam jednoducho nesadne a predava sa potom skoro nova 🙂