Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
15. máj 2012

@vrn ja chcem do BR skusit stay dry od little lamb, ale neviem posudit este. Mam ich v LL bambusovej len a som si myslela, ze mala preto v nej pekne spinka, ale dala som jej aj BR bez a tiez mi pekne spinkala. Len zasa sa budi na jedenie, tak ktohovie, ci aj nie na mokro, len potom zasa zaspi 😝 .

ramzesa
15. máj 2012

@peluskovo ale ked vezmem cca 10 kapsoviek, tak mi to pride menej objemovo ako niekolko balikov 1raz. 😝 , len je otazne fakt to schnutie 😝 a ci 10 nebude malo 😅.

nenocka
15. máj 2012

@ramzesa podľa toho na koľko pôjdete... náš malý bol na dovolenke viac menej nahý alebo v plavočkách.boli sme v Chorvátsku a čo sa schnutia týka, schlo to tam rýchlo 😉 ale ja osobne by som asi brala ekojednorázovky.

ramzesa
15. máj 2012

@nenocka a kolko mal mesiacov? moja bude mat skoro pol rok.

blovitc120
15. máj 2012

@ramzesa my sa tiež chystáme na dovolenku k moru, teda pravdepodobne, ale ja budem brať eko jednorazovky asi, lebo ak malému vydrží tá spotreba čo má teraz (to ešte bude stále len kojený, tak je to možné), scvokla by som, ja denne prebaľujem 12-14x, v lepších dňoch len 10

vavrenka
15. máj 2012

@nenocka
@blovitc120 kocky, to myslie tie jednorazovky od bg, alebo?

blovitc120
15. máj 2012

@vavrenka nie, Kikko alebo Babylove. Mne plienka narovno vobec nevyhovuje, maly to vzdy totalne prekaka

peluskovo
15. máj 2012

@ramzesa
najlepsie ti budu schnut mikrovlaknove ako bum genius kapsovka, ofsa , dlhsie s prirodnym materialom ak preschnu podla vlhkosti v danej destinacii. idete do zahranicia, alebo na slovensko? pouzivas klasicke bavlnene stvorce? ja by som brala asi stvorce s vrchnymi, rychlo schnu, nerobia taky balik v batozine. rataj, ze ti treba plienky na tri dni, dva dni kym vyperies a treti kym preschne.

juliam
15. máj 2012

@olivia6 my našťastie zachytávame kaku do nočníka, ale niekedy v nebadanej chvíli sa mu podarí naložiť do plienky a to potom aj my máme špinavé vrchné gaťule 😉
@lyongirl ja by som dovolenku tiež asi riešila ekojednorázovkami. a to s tým pojmom dovolenka máš úplnú pravdu 😀 tak si užime aspoň príjemný pobyt pri mori s rodinou 😀

nenocka
15. máj 2012

@ramzesa malý mal rok a pol

ramzesa
15. máj 2012

@peluskovo este nevieme, zavisi to od vela veci. Ale ak by sa niekam podarilo, tak nech viem, ze co a ako 🙂. Ja som myslela, ze BG kapsy a Wonderoo len s tymi bielymi vkladackami, ze by boli vhodne. Stvorce velmi casto prebalujem, lebo malej vadia mokre.

juliam
15. máj 2012

@tigerca10 ten "sedák" vyzerá zaujímavo 🙂 daj potom vedieť, ako si bola spokojná 😉

peluskovo
15. máj 2012

@ramzesa
mne vyhovovali pri malych detoch wonderoo s vkladackami od bum genius . ale vies napriklad k original vkladacke mikrovlakno wonderoo ta biela pridat bavlnu rpe zvysenie savosti aby ti rychlejsie rpeschla ako bambus na dovolenke.

ramzesa
15. máj 2012

@peluskovo pridavam k tej malej uzku LL bambusovu. Ale mozno by nebolo odveci vziat tie Flip ekovkladacky. Aku to ma savost?

juliam
15. máj 2012

@blovitc120 neboj, keď trošku podrastie, tak bude pišať menej. ja som balila novosklad prvé 3 mesiace, kým často kakal, aj keď sme kaku zachytávali no nočníka, ale pre istotu. až keď začal kakať 1-2x denne, tak sme prešli na plienku narovno.
baby, keď tak rozmýšľam, tak na dovolenke niekde pri mori, by som väčšie bábo kľudne nechala holé bez plienky a keď sa popišá, tak to snáď nevadí. horšie by to bolo s kakou, ale náš napr. kaká každé ráno, tak cez deň by s tým už problém nebol. takže spotreba plienok by nebola až taká veľká, či? 😵

peluskovo
15. máj 2012

@juliam
tazko povedat ako by sa k tomu postavili ini dovolenkujuci, ak im nejake babo napiska rped deku ☹

@ramzesa ja som ich nepouzivala, dievcata spominaju, ze maju savost tak jedneho napiskania, ze zvykli davat 2 kusy

vavrenka
15. máj 2012

@nenocka h,, ja tie gnappies mam, ale melje odieraju bpok az do krvi ☹ , takze jej nesadnu, skdoa, lebo by to bol dobry kompromis... a nevies, ci tir jednorazovky do flipiek funguje normalne? ze kolko unesu? lebo tiez riesime dovolenku a nemozem/nechcem zobrat plny kufor plienok a tamt o prat v rukach..

juliam
15. máj 2012

@peluskovo som myslela tak, keby sme boli na deke a do vody a mimo nej by sme mali plavočky. resp. treba nájsť menej zaľudnené miesto na pláži 😀

nenocka
15. máj 2012

@vavrenka nemám skúsenosť, ale myslí, že som tu nedávno čítala, žejaké extradávky neznesú. baby často spomínajú alany z DMky, tak možno ešte skúsiť tie...

vavrenka
15. máj 2012

@nenocka ja pouzivam tie babylove, tak ais aj popoutuju s nami do dovcu

peluskovo
15. máj 2012

@juliam 🙂

sladkasue
15. máj 2012

babulky, mam dilemu na toto leto a plavky... minuly rok sme nosili jednorazovky - aj na kupko, aj na jazera aj do aquaparkov. ziadnu nehodu(kakanu) sme nemali...
teraz mam doma este par kusov jednorazoviek... rozmyslam nad tymi latkovymi plavkami, ale neviem... pretoze ja mu zvyknem kupit overal - aj na ruky aj na nohy, aby som ho nemusela tolko kremovat a ten specialny overal aho aj tak lepsie ochrani ako krem - moj nazor...
ale zda sa mi blbe mu davat lat. plavky a nato este aj ten overal?! 😠
-alebo mu mam kupit iba plavkove tricko s UV???

s ktorymi plavockami mate osobne dobre skusenosti? chcela by som kupit 2 - aj na prezlecenie - aby nebol v mokrom...

resp. stacia take tie plavky pre kojencov - co maju vnutri tu podsivku??? (dostat kupit aj v tescu a pod.???

dik za odpovede

janulkan
15. máj 2012

baby, mozu ist plienka s PUL do infrasauny? dnes ideme plavat a teraz citam ze po plavani je saunovanie 😀

susul
15. máj 2012

@janulkan ja by som asi radsej dala nohavickovu bez pulu. Pride mi to take akesi pre dieta lepsie. Ale to je len taky moj nazor 🙂

janulkan
15. máj 2012

@susul vies ze som na to iste myslela 😀 ze zoberiem iba babylucy na tu chvilu 🙂 len som si chcela overit kapsovku ci tam mozme s nou

latkove_plienky
15. máj 2012

@janulkan ja som saunovala v kapsovke, deti tam nemaju vysoku teplotu a su tam kratko, takze by sa PUL nemal aposkodit. Rozhodne mne vydrzali 🙂

lyongirl
15. máj 2012

dievčence ja mám otázku. Malý má na doma zatiaľ vrchné pulky a do toho klasickú bavlnenú plienku + LL bmb vkladačku, tak sa zamýšľam, čo ak mu toto už nebude zďaleka stačiť, čo určite nebude, čo potom dávať do tých puliek? Zvažujem nejaké bmb vkladačky od @handricky, neviem, či zvažujem správne, niečo, čo by mu vydržalo aj 2 hodky doma, alebo tak do 2 hodín. Zatiaľ neciká veľa ,tak si vystačíme, niekedy ho musím prebaliť už po pol hodine, niekedy stačí po 2 hodinách, niekedy aj po 2 hodinách je suchý, čo necikal...
Takže čo dávate na doma do puliek okrem štvorcov? Aké vkladačky pre vačšie deti?

lyongirl
15. máj 2012

a zvažujem kúpu ešte jedných puliek a neviem sa rozhodnúť medzi BG Flip, Blueberry, alebo Thirsties duowrap, BG flip mám, sú super, ale ak podrastie, tak budú bedrovejšie, naproti tomu Bluebery má ešte zmenšené a sú tiež úplne super. Thirsties nemám, tak neviem, či ísť do toho, čo mám osvedčené, alebo skúsiť Thirsties...

latkove_plienky
15. máj 2012

@lyongirl vselico mozno, nohavickove, tie ti vydrzia urcite...a nebudes mat zakakane PULky, ja davam save jadra z Ecobu, vkladacky z WOnderoo, ale ja som skor za nohavickove aby mala kontakt s PUL co najmensi