Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
23. jún 2012

@susul mne nevadí to vykanie 🙂, len ty si jediná, čo tu vyká a všetky si tu tykáme, tak mi to prišlo také čudné, že ja ti tykám a ty mne vykáš 🙂
Z aitu som si objednala tieto:
http://www.aitu.cz/aitu/eshop/77-1-svrchni-kalh...
http://www.aitu.cz/aitu/eshop/79-1-svrchni-kalh...
objednala som si L-ká, pretože ich chcem na nohavičkovú plienku, na plienku na rovno by mi stačili M-ká, ale ja si v tom aj tak neviem predstaviť plienku narovno, ja si tak neviem predstaviť plienku ani v iných vlniačkoch, to by museli pekne sedieť okolo tela, písané majú, že na vkladačku narovno, aj pani mi písala, že to ide, ale vtedy treba voliť presnú veľkosť, čiže pre nás by to bolo M, ale nevedela som si to predstaviť. Je pravda, že L-ká sú môjmu ale ešte trošku vačšie, M-ká by mu sadli asi lepšie, tie si objednala sestra, tak to viem porovnať 🙂

lyongirl
23. jún 2012

@risolino odporúčam 🙂, idem hodiť foto do albumu, ktoré máme 🙂

risolino
23. jún 2012

aké máte skúsenosti s miofreshom?

vrn
23. jún 2012

@behulka Anavy mam cca pol roka, bambi roxy asi 3 mesiace (tu prvu) - oboje mam velurove, na pohmat su anavy tensie, aj strihovo mensie. Ja mam teda bambi dvojvelkostne, pri jednovelkostnych je to asi dost podobne, len cena ina 😀
A tvrdostou sa mozno casom zrovnaju, teraz su este bambi makkucke, anavy uz musim suchat.

chichinka
23. jún 2012

@risolino ja som velmi s nim spokojna. Aj s mio care-om. Akurat ten praci prasok je male balenie a velmi rychlo sa minie. Ten dezinfekcny mi dlho vydrzal a plienky vobec nesmrdia. Ja odporucam 🙂

vrn
23. jún 2012

@risolino aj ja vyborne, aspon teda moj dobry pocit ze sa pekne vydezinfikuju aj na 60tke, nic nesmrdi 😉

juliam
23. jún 2012

@risolino áno, Bambi roxy určite odporúčam. TB sú len na sucháč. myslím si, že ak budeš používať nohavičkové plienky len na noc a nebudeš vtedy ani prebaľovať, tak ten sucháč ti nebude vadiť.

petka200
23. jún 2012

@ivanka.7
Ahoj. Mohla by si prezradiť názov tej organizácie, príp. adresu? Našla by som nejaké veci, ktoré by určite niekomu poslúžli. Ďakujem

peluskovo
24. jún 2012

@wewe22
suchac kontra patentky je ako co bolo skor sliepka ci vajce.... nasho maleho s patentkami nie je mozne zabalit... prevracia sa a uteka, aj so suchacom nie vzdy stihnem..... takze.... oba sposoby majuaj plusy aj minusy 😉

shira_
24. jún 2012

@wewe22 u nás veľmi podobne, malý je ako hurikán, čo je na patentky nedá sa použiť, nestihnem.. Suché zipsy si zase rozopína, aj pod pyžamom.

ivanka.7
24. jún 2012

vcera som vyskusala freetimku, super, krasna vsetko a moje uzasne dieta sa v restauracii strasne pokakalo :D tak som ju tam kdesi v zakulisi na stoliku prebalovala... no veru, byt to jednorazovka alebo menej tesniaca plienka, mozem ju komplet prezliect a neviem ci aj seba nie :D po navrate som vsetko osprchovala a nic nevidno uz 🙂

zuzanamolnarova
24. jún 2012

kočky 🙂 puer sa môže dať do práčky ak sú tam aj AIO, kapsovky či PULky?

wewe22
24. jún 2012

@peluskovo to je pravda ja len zo svojho pohladu mne sa mala tak kruti ze mi je v podstate jedno ci patentky alebo suchace aj tak mi to trva niekedy aj 5 minut kym ju nazenem naspak do plienky
@ivanka.7 kazdy ma svoje oblubene ale ked som vcera videla tu postielku skoro ma natiahlo nevedela som ci sa mam smiat alebo plakat 😀 😢

otazocka mam obrovske skvrny na plienke ktoru sme zabudli vo vrecusku aj s kakou davala som na to sodu ale nepolavilo co na to mozem este dat?

inuska29
24. jún 2012

Ahojte maminky/holky-poradíte,ak máte skúsenosti?Mám 14,5mes.syna a 3.ročnú dcéru...Asi mladšie dieťa v lete nestihnem odnaučiť od plienok,kedže ešte ani samostatne nechodí,tak som chcela poradiť...či by ste mi odporúčali /až teraz/ začať s látkovými plienkami pre neho....Koľko,aké...také čo dobre schnú,poprípade poraďte vhodnú eko kombináciu...ďakujem za príspevky a Váš čas.....

zojec
24. jún 2012

@zuzanamolnarova puer mozes dat v pohode.. chces ho ako dezinfekciu, ci na flaky? funguje len od 60st. ja zvyknem v pueri namacat.. dam poriadne horucu vodu a necham tam do rana.. potom hodim do pracky ak periem plienky, tak pridam aj k prasku, ale len k eko prasku k obycajnemu nepridavam..
@wewe22 skus svihnut na chvilu na slnko... ale skus spominany puer 😉

liviapeto
24. jún 2012

ahojte, urcite to tu uz bolo, ale nestiham docitavat. ake vlniaky na leto by ste mi odporucali? a co do nich? Maly je velky cikac, tak nieco save potrebujem.

nelika666
24. jún 2012

zenusky, prosim este o radu.. treba vypchat baby lucy classic? kupila som nove ale nepouzivane, nic pri nich nebolo.. tak teraz neviem ci im treba este pridat nejaku vkladacku alebo nie..? 😅

hoogy
24. jún 2012

kocky potrebovala by som radu. pomali sa mi to blizi tak chcem poprat plienky, kolko krat treba dat oprat bambusovky aby pred narodenim ziskali aspon troska savost? tri krat bude stacit? dakujem

nelika666
24. jún 2012

@hoogy citala som ze minimalne 3x, bambusovky pre max.savost az 10x 🙂

susul
24. jún 2012

@wewe22 tak ako ti radi Zojec, namoc do Pueru. Ja takto cistim vkladacky, ked mi tam ostane flak, vodu privediem takmer k varu a hodim tam vkladacky a necham namocene aj celu noc v pohode. Inak mne puer vycistil aj flaky od ovocia, ktore boli zaprane, takze u mna je to cistic cislo jedna na akekolvek flaky. Jedine co mi nevycistil su flaky od bublifuku

nelika666
24. jún 2012

@susul na bublifuk skus jar 😉 nanes, posuchaj, nechaj uschnut a pred pranim este raz nanes a posuchaj.. mne takto zisli z rifli aj flaky od motoveho oleja 😉

susul
24. jún 2012

@hoogy ja som plienky len oprala a hned som ich davala malemu, je to zbytocne plytvanie energiou i vodou, teda aspon z mojho pohladu. Ved male babo cika a kaka nonstop a tak max savost ziskaju zakratko.

janulkan
24. jún 2012

@hoogy ja som davala prat nove len 1x, zabiehala som normalne na malom babatku a nebol problem, kedze babatka vacsinou aj cikaju aj kakaju naraz, takze na to jedno prebalenie to zvladol bambus aj 1x oprany iba

susul
24. jún 2012

@nelika666 ja som uz na to bvyskusala vsetko, co ma napadlo, oni tie flaky su totiz vidno az po oprani, das prat biele triko a vytiahnes s flakmi takymi sivymi.

zfidorka
24. jún 2012

@inuska29 ak mas klasicke stvorce (najlepsie socikovske este po nas), tak mozes davat tie, budes potrebovat na ne nepremokave vrchne nohavicky, dobre su bum genius flip, blueberry, thirsties... to by si davala na doma, uvidis ako to pojde, vlastne ak mas stvorce, tak budes potrebovat dokupit len 3 ks tych vrchnych (2 ks tocis - 1 ma na sebe a 1 sa vetraju a 1 mas ako zalozne), cize to nebude ani velka investicia... na noc a na vonku budes potrebovat savejsie plienky...

zfidorka
24. jún 2012

@liviapeto na leto su dobre loveybums lightweight jersey, tusim sa nedaju tu kupit, baby ich objednavali z usa, aj teraz mali rozbehnutu nejaku objednavku... do nich mozes davat bud nohavickovu, alebo nejake bambusove vkladacky (namiesto plienky narovno)...

zfidorka
24. jún 2012

@nelika666 BL classic su savostou nic moc, original je k nim este 1 vkladacka... pridaj tam nejaku malu vkladacku, najlepsie bambusovu, ako je little lamb bambusova vkladacka, alebo bambi roxy bambusova uzka vkladacka...

nelika666
24. jún 2012

@zfidorka dakujem 😉 a BG stay dry vkladacka je len ako vrstva na ochranu pre vlhkom alebo je to normalna vkladacka ktora saje?

zfidorka
24. jún 2012

@nelika666 je normalna hruba vkladacka ktora saje (asi 3 vrstvy mikrovlakna), navrchu ma tenku stay dry vrstvu..

susul
24. jún 2012

@nelika666ak mozem odpoviem 🙂 je to mikrovlaknova vkladacka so stay dry povrchom, malemu babu staci uplne v pohode pre vacsie sa da podlozit s bambusovou vkladackou a potiahne bez problemov.