Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
7. sep 2010

@katka888 mne sa minule prvy krat stalo, ze mal maly zapareninu. poobede som ho dala spat a on sa pokakal a zaspal,takze bol v kaku asi hodinu a vyzralo mu ritku ☹ na noc som mu dala bambusku a rano mal ritku uz ovela krajsiu a na druhy den uz nemal nic 🙂

avila
7. sep 2010

@petrinka Aj moj zvykne mat take ptrechodne 😉

katka888
7. sep 2010

ano, mam pocit, ze tie bambusky krasne prehoja, ak zacervenie zadocek. ja na noc davam len bambusky.

fialllka
7. sep 2010

ahojte latkarky

potrebujem poradit 😉
kolko potrebujem kupit laktovych stvorcov?
mam doma tie klasicke socikovske plienky, to je ina kvalita ako tie dnesne a je ich 18 ks 😉 a mienim ich pouzivat pri druhom babatku namiesto stvorcov ....
isto nebudeme latkovat hned od narodenia ale az ked sa dostaneme do normy po porode a trosku aklimatizujeme ... dakujem za radu 😉

alusha
7. sep 2010

@fialllka podla toho, ci chces pouzivat len stvorce alebo aj ine plienky, ja mam stvorcov okolo 25ks, 5 viacvrstvovych plienok, 6xflipky, 6xgro baby a toto striedam cez den... na noc nohavickove, tych mam 6 ks a mimo domu a na cestovanie kapsove plienky

fialllka
7. sep 2010

@alusha isto chcem kupit aj viacvrstvove, bambusove stvorce, mam v zozname aj nejake flipky a gro plienku a aj nejake kapsove a anavy a aio 🙂

alusha
7. sep 2010

@fialllka tak to ti urcite bude dost tych stvorcov 🙂 baby rozhodla som sa, ze predam dve itti bittky SIO, velkost L, lebo mame 4ks a nejako nam doma len stoja... tak, ak niektora chcete, dajte mi vediet cez IP... chcela som dat inzerat, ale nejako mi nechce zobrat fotku, neviem preco 😒

fialllka
7. sep 2010

@alusha cize uz stvorce klasicke nemusim kupovat? 😉

brisilda
7. sep 2010

@fialllka podla mna mas zatial dost a neskor uvidis ci ti este treba dokupit podla mna prejdes ajtak na klasika vkladacky ktore netreba skladat 😉 inak podla zoznamu co si mi poslala na mail mas toho az az vela 😀 ja kupujem postupne 😉

zojec
7. sep 2010

@fialllka ja si tiez myslim, ze nemusis kupovat, ak budes pouzivat aj nieco ine.. ja mam 40 stvorcov, zo zaciatku som ich pouzivala vsetky, zisli sa mi.. ale ked sa ustalilo kakanie a dokupila som "arzenal" tak mi teraz v pohode 15-20ks staci 😉

valigurka
7. sep 2010

Ahojte kocky!
Predávam svoje plienocky - nasa drnda sa viacmenej pyta a tak si necham len stare, ktore som kupila (ale kopla som sa - boli uz riadne znicene, ale co uz) a tie uz dorazime.
Su to:
frote plienky 22 ks - mam typ All in One - teda pouzitie od cca 3 kg az do 12-15 kg
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
k tomu su aj vlozky
K tomu mam aj PUL gatky
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
1xXS
3xS
3xM
A tiez vrchne nohavicky - aj biele aj s potlacou
http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=79...
zaroven pridam aj vrecko na pranie a separacne papiere
Plienky su makkucke, vobec nie su sprane.

martina05
7. sep 2010

Ahojte aká je BG 4ka??? Máte ju už omrknutú?? A čo rozdiely s 3kou??

sulky
7. sep 2010

ahojte, uz sme doma od nedele, ale az teraz som vsetko docitala 🙂

@luciferova,ja mam vak na plienky BL , zmesti sa tam cca 10-15nohavickovych. Je akurat. Nepaci sa mi na nom ta snurka navrchu,neda sa poriadne utiahnut.Ale inak je ok.

@brisilda, disany vlniaky su na ceste 😉

brisilda
7. sep 2010

@sulky dakuejm a tesim sa inak prislo mi to uz aj v maily vcera 😀 tak zajtra ich cakam 😀

sulky
7. sep 2010

baby, co vam prisli anavy vlniaky, co na ne hovorite? Urcite uz musia byt nalanolinovane a vyskusane 🙂

alusha
7. sep 2010

@sulky nam sedia super aj na stvorce, ale zakazdym mu pretecu, idem ich dnes znovu lanolinovat... ked mu dam BBH vlniaky na stvorec, tak v pohode...

zfidorka
7. sep 2010

@sulky ja davam 2 stvorce, lanolinovala som vlniaky anavy 2x, drzia perfektne 😉 akurat raz mala cikla ked bola rozbalena, ale dostalo sa to len na tu vnutornu vrstvu a len 2 kvapky malinke, takze to ani nie je citit... mam vlniaky zmensene na najmensiu velkost a sa mi zda ze trochu taha tu zmensovaciu patentku, ale sa snazim napnut tak, aby sa mi nevytrhla...

@alusha nasej musim dat vzdy 2 stvorce, aj tie je schopna precikat na 1x... ked je dam napriklad Little Lamb bambusku, tak ta jej vydrzi na 1 ciku... teraz davam 1 plienku (obyc. stvorec, vv alebo bambusovu vkladku) a na dovypchanie (medzi plienku a vrchne) este tento uterak: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2007...

fialllka
7. sep 2010

@brisilda ale ten moj zoznam je zatial orientacny ... z neho idem triedit 😉 to je taka zakladna zostava, co mi kamaratka poradila pre zaciatok 😉

fialllka
7. sep 2010

@zojec diky za rady ... tak ja dokupim este par stvorcov, aby sme mali tych plienok presne 25 ks a hotovo ...
dufam, ze to bude aj cez zimu stihat schnut, lebo doma susicku nemame .... takze sa bude susit na susiaku a po radiatoroch ...

ozaj kocky, este mi dajte tipy na rychloschnuce plienky 😉 😉 😉 😉 😉 mate v tom lepsi prehlad 🙂

miruss
7. sep 2010

@fialllka: Rýchlo okrem štvorcov schnú aj kapsové plienky: Bum Genius, Fuzzi Bunz, Wonderoo a swaddlebees. Z AIO plienok: Flipky Bum genius a celkom dobre schne aj Tots easyfit.

katka.carska
7. sep 2010

@fialllka 🙂 sa nam to tu rozrasta

johanka.
7. sep 2010

@brisilda vdaka, zda sa, ze normalne s tymi ikeackymi separackami nie su problemy. Mozno to je u nas zatial naozaj len nejaka zhoda okolnosti.

taanak
7. sep 2010

@fialllka kapsovky schnu rychlo, ale oplati sa mat par nahradnych vkladaciek (nemusia byt original), lebo vkladacka schne dlhsie ako samotna plienka 😉

brisilda
7. sep 2010

@fialllka moja tie kapsace co si odomna kupila su rychloschnuce teda u mna schnu najrychlejsie zo vsetkych rychlejsie ako BG vrchne gate 😀 a to je uz co povedat 😉 ak by som este objednavala tak ti dam vediet 😉 no inak ja to stale robim narychlo ked sestra zavola 😖 cize ja sama neviem ☹ no som s nimi maximalne spokojna a dnes aj manzel prebaloval do latkovky a cuduj sa svete zapol ju perfektne 😀
@johanka. ja ich nedavam na noc iba cezden ked sa mi minu kapovky 😉 no problemi sme s nimi nemali ani raz 🙂
@katka888 u nas ked bola zapareninka lebo maly zaspal pokakany tak som dala bambusku bez separacky a po 3 hodkach uz bolo vidno ze to cosi robi lebo cerveninka mizla 🙂 😀
@katka.carska moja zajtra mi brnkni balicek este nemam doma a ked budem mat v schranke iba papierik tak balik vyzdvihnem az po 16:00 ☹

slizicek
7. sep 2010

@matja Dakujem, obstarala som si jednu a uvidime..

emjee
8. sep 2010

jaaj, krpec mi vcera precikal flipku 😝 hned po zobudeni a nacuckani sme isli von v manduci a on asi celu zasobu vypustil az na chrbte 😝 😀 no zistila som to az ked sme po 45 minutovej prechadzke a 30 minutovej pauze u nasich nastupovali znovu do manduce 😝 😝 😝 😀 normalne som z tej vkladacky (stay dry) vyzmykala dost vela

katka888
8. sep 2010

no slniecka, dali sme na noc vlniaky disana a cele prepisala... asi som to fakt nejak zle nalanolinovala 😝

jonki
8. sep 2010

takze vcera sa mi podarilo kupit ten bezvodovy lanolin co spominaju na altermater.eu...no nebolo to az take jednoduche...najprv mi tvrdili ze to nie je na predaj a ze to nikde v kosiciach nezozeniem 😀

prosim o radu...kolko krat mam nalanolinovat nohavicky disany??? ked ich chcem mat pripravene a odlozene az bude mimisek doma? a ta lanolinova kura sa opotrebuvava iba pouzivanim...cakanim na pouzitie na nepriepustnosti nestraca???

vcera sme dostali od buducej babky dalsie stvorce 😀 ...takze stvorcov budeme mat ajajaaaaj (28IV, 9 IKEA a 20 bavlnenych terra stvorcov 80x80)

brisilda
8. sep 2010

@katka888 tak toho som sa bala aj ja ze mi maly precura vlnaky preto som robila po lanolinovani skusku s vodou 😀 a to som pouzila pripravok co mam v albume 😀 musim povedat ze nelenze vlnaky neboli lepkave ale su jemnucke makkucke a nepriepustne 🙂 no dala som toho pripravku velmi vela a lanolinovalo sa to asi aj 16 hodimn 😀 😀 😀
@jonki tu je postup ako lanolinovat vlnaky http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli... ja ten lanolin mam uz tiez doma no je to ine gebuzinka mne to ani s ruk neslo dole umyt 😀 😀 😀 tak mastne to je 🙂 dns by mi mali prist disany tak ich skusim tym nalanolinovat som teda zvedava 😀 co ej lepsie ci tekuty lanolin alebo tuhy

katka888
8. sep 2010

no neostava mi nic ine, len vyprat a nalanolinovat znova. a asi natoto znova aj anavy vlniaciky ....... pre istotu 😝