Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
23. júl 2011

@d.a.n.k.a ten pocet kusov na den a na noc zavisi od toho, ako vela babo cika ... takze najskor si odsleduj a podla toho nakup ... ja mam 10-mesacneho a na noc mi treba 3 ks a na den 10 - 12 ks

zfidorka
23. júl 2011

@d.a.n.k.a ja periem v lovele, obcas pridam dezinfekciu - nappy fresh, mio fresh... ak chces by eko, existuju aj ekologickejsie moznosti - mydlovy sliz, mydlove orechy, pracia gula, ekoprasky...
plienky sa mozu susit aj v susicke, je potrebne sa riadit pokynmi na plienke, vacsinou sa susia na nizkej teplote a pul-ky sa v susicke neodporucaju susit, ale tie uschnu aj tak rychlo, takze to ani nie je potrebne 🙂
teplo v tom nie je, lebo je to latka, cize je to priedusne... co sa tyka vrchnych nohaviciek, najpriedusnejsie su vlnene, pul-ky su menej priedusne, ale stale je to lepsie ako igelit v jednorazovke...

zfidorka
23. júl 2011

@careamell taketo pletene by som v lete davala na noc, na den skor nieco z tenkej merino vlny 🙂

careamell
23. júl 2011

@zfidorka
Ďakujem 🙂

pusinqa
23. júl 2011

a ten detský púder ste nedávali niektorá či je v pohode aj s kapsovkami aj so štvorcami? ale na kapsovky asi krém radšej nie či?

zuzanockamt
23. júl 2011

@pusinqa ja by som puder nedavala vobec, kludne krem ... ja ked treba, tak davam aj do kapsovky a nic sa nedeje

pusinqa
23. júl 2011

@zuzanockamt ok, ja sa dáko bojím aby som tie plienky nedoničila

blschka
23. júl 2011

@sladkasue ja mam kos podobny tomuto
http://www.oriontrade.sk/index.php?MenuID=27&Ca...
ale neviem, kde bol kupeny, lebo to som dostala od mamy a ona to zas dostala pri kupe nejakeho prachu v drogerke, najprv sme to mali na hracky, ale teraz su v tom plienky🙂
na odporucanie kamosky, co ma "zasvetila" do latkovania som si do kosa usila 2x platene vrecko zo starej plachty
ked je kos plny vrecko vyberiem a cele hodim do pracky, plienky sa pri prani same vytrasu, do kosa dam nove vrecko a sem-tam na neho kvapnem levandulovu silicu
rozmery kosa su: vyska 38cm + veko a priemer vnutorny hore (dole sa kos zuzuje) je 30cm
kos mam v kupelni pod umyvadlom a vobec ho nie je citit, urcite viac bolo citit v tom kosi jednorazovky, co sme tam davali predtym nez sme zacali zavislacit na latkovkach😀
ciste mam v krabici od jednorazoviek zatial, ale obkukala som tu dobry system - suflikova komoda a v suflikoch plienky rozdelene na nadoma, vonku, nocne ... to aby sa aj moj muz vedel zorientovat

pusinqa
23. júl 2011

a ešte mám jednu tiež otrepanú otázku? na noc aké plienky a vrchné gate pre malých používate? nech to popozerám a porozmýšľam čo by sme vyskúšali

pusinqa
23. júl 2011

no popozerala som trošku pozdávajú sa mi anavy bambusové, len sa v tom nejako nevyznám, nebude mať v nej pocit mokra?

miruss
23. júl 2011

@pusinqa : Anavy bambusové sú super. Ale ak chceš pocit sucha tak potom Bum Hugger dovypchatú Babyidea prefoldom.

zuzanockamt
24. júl 2011

@pusinqa ja davam na noc anavy bambusove a LL bambusovu nohavickou + prefold z BG econobum a vydrzia tak 3 - 5 hodin, ako kedy

krhlicka
24. júl 2011

Ahojte baby, prosim vas o radu ako a ako casto lanolinovat vlniaciky?mam ich este uplne nove, neprane.
dakujem a prajem krasnu nedelu

smejkoh
24. júl 2011

@krhlicka Ahoj, ja lanolinujem podla: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli... Ja som prvykrat lanolinovala po 2 dnoch pouzivania novych vlniacikov, zacinali mi uz prevlhat. Teraz periem a lanolinujem po okakani alebo ked zacinaju prevlhat. Je to priblizne raz za 3 - 4 tyzdne, niekedy castejsie, podla potreby.

zfidorka
24. júl 2011

@krhlicka ja na zaciatku nove vlniaky lanolinujem 2x (hlavne ak su z tensej vlny, napr. merino uplet), po tom podla potreby cca raz za 1-2 mesiace uz len vyperiem a lanolinujem 1x...
postup aj s pranim mam takyto: vyperiem, vyzmykam v pracke na nizkych otackam, dam na noc do lanolinovej kury, vyplacham, vyzmykam v pracke na nizkych otackach a necham uschnut... ak lanolinujem 2x, tak suche dam znovu do kury na noc a zvysok ako predtym...

krhlicka
24. júl 2011

@smejkoh @zfidorka dakujem baby 🙂

iron
24. júl 2011

@pusinqa no jednoznacne bambusky. Ja pouziva tots bots bamboozle a na to vrche gate. Vydrzia mi celu noc,...cca 8h.

katka888
25. júl 2011

ake plienocky pouzivate na den na doma, ked Vam babo piska vela naraz ?

zhrkz
25. júl 2011

@pusinqa my sme do latkoviek nepotrebovali nic. ak krem, tak treba urcite pouzit separacnu plienku. potom kludne aj sudocrem sa moze dat 😉

josie3331
25. júl 2011

ktore plienky sa moze a ktore nemozu susit na radiatore... ved ja musim pouzivat jednorazovky, jak tie latkovy sa vnutri nie a nie ususit

zojec
25. júl 2011

@josie3331 na radiatore mozes susit vsetky vkladacky, nesusila by som tam pulky a nohavickove plienky, mohli by po case odist gumicky a poskodit sa pul..

iron
25. júl 2011

@josie3331 suhlad so @zojec. PUL urcite nie. A ake ti nechcu ani za svet vyschnut. Bambusove schnu dlho...ale su aj take plienky, ktore ti vyschnu na radiatore za dve hodky.....

josie3331
25. júl 2011

strasne dlho mi schnu vkladacky a nohavickove
kapsove su suche hned..
tak aspon vkladacky mozem susis na radiatore

hirrina
25. júl 2011

Kočky čo mi poradíte, aké baby legs objednať? Malý bude mať 6 mes. a je dosť veľký, viac ako 8 kg, čiže aj nôžky má také guľatučké..V tomto hnusnom počasí by sa asi zišli a navyše má aj kiahne, tak nech ho trošku ohrejú..Chcela by som nejaké voľnejšie, aby ho neotlačili na stehienkach.Díky za rady.

mooira
25. júl 2011

ahojte, potrebovala by som radu od skusenych latkarok. v tejto teme sa snazim pomaly orientovat, ale v niektorych veciach nemam celkom jasno. na latkove plienky by som chcela nabehnut hned od narodenia babatka. na zaciatku budem asi pouzivat stvorce skladane na novosklad, pripadne zavazovacie disany. ale co by ste mi odporucili navrch? zatial mam kupene vlnene popolini, ale zrejme by sa zisli aj nejake pulky. s akymi mate dobru skusenost pre celkom male babo, nechcem totiz, aby malo obrovsku ritusu. dakujem

pusinqa
25. júl 2011

baby ďakujem za rady 😉

estterka
25. júl 2011

baby,ten kos na spinave plienky musi byt zatvoreny len kvoly smradku alebo aj kvoly niecomu inemu?

katka888
25. júl 2011

@mooira
ja davam stvorec na obdlznik a na to bum genius flip vrchne nohavickz, na noc davam staz drz vkladacku bum genius a vrchne bum genius flip / peluskovo.sk/latkove-plienky/bumgenius-flip-vrchne-nohavicky /. ma v tom malz zadocek,trosku sa obavam ci je dostatocne balenie na siroko, no ked som davala stvorec na novosklad a do toho kvoli baleniu na siroko druhz stvorec na obdlznik,tak v tych horucavach bol potnickami vysypany na stehienkach a brusku. planovala som ako vrchne pouzivat aj flisaciky peluskovo.sk/latkove-plienky/anavy-flisaciky-na-patentky, ale maly kaka o 106, takze casto to sice malinko ale predsa chytia flipky tak som sa este do flisacikov nepustila. pre tento dovod nedavam ani vlniaciky, udrzba pri kakani by bola ojojoj... ale niektore baba nekakaju aj par dni.

mooira
25. júl 2011

@katka888 dakujem za radu. takze si ich hned kupim aj s tou stay dry vkladackou. a este by som sa spytala, ako casto ich menis, kolko ks si mam podla teba zaobstarat (ak budem mat velkeho kakaca) 🙂

evulikm
25. júl 2011

@katka888 keď u nás nastal problém s množstvom nacikaného (začal mi precikávať IB), tak som si kúpila dennú sadu BumGenius Organic(obsahuje 6 vkladačiek a 2 vrchné flipky) a bola som s nimi max. spokojná. teraz ich dávam ešte počas denného spánku (ale už na 80% sa budí so suchou plienkou) a počas dňa sa krásne pýta na cikanie/kakanie, tak to sme bez plienok.