Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
13. aug 2011

@bashka avivaz sa na plienky nedava, lebo znizuje ich savost... pozri sa v navode ku pracke, je tam popisane pre jednotlive programy spotreba vody aj energie...
standardny program nasej pracky spotrebuje cca 50 litrov vody, tj. cca 0,15 eur a 1 kWh, co je tiez cca 0,15 eur...

bashka
13. aug 2011

@zfidorka fakt? Hm, nevedela som, este som len raz prala, zajtra teda nedam, dik. Fuha, no to keby som vedela kde mame navod k pracke, ale v podstate asi priblizne rovnako by mohli mat tieto nove pracky spotrebu, nie?
@katka888 tiez dik

zfidorka
13. aug 2011

@bashka spotreba by mala byt cca rovnaka...

zfidorka
13. aug 2011

@juliam weehuggers ako vrchne az na vacsie babo, ked uz kaka tuhe, ak budes mat babo co kaka menej casto, tak pripadne dokupis 🙂
snappi sponku som ja osobne vyuzivala malo, fixovala som pul-kami, ale 1 by som zobrala pre istotu 🙂
zavazovacky disana som davala na noc pod vlniaky, do nich len plienky narovno, pekne to tesnilo okolo noziek...
LL na vacsie babo rovno velkost 2... ja by som namiesto nej zobrala dalsiu TB stretch 😉
na skvrny staci aj obycajne mydlo na pranie... zlcove sa hlavne na zaciatku rychlo mina 🙂
ta balnena plienka na fotke vyzera ako hamiko - starsi typ nohavickovej plienky od Baby Lucy... ten trojuholnik sa pouzival na fixovanie plienok na rovno, namiesto novoskladu alebo zavazovacej...

juliam
13. aug 2011

@zfidorka si poklad, ďakujem 🙂
teraz kukám, že tá plienka je naozaj Hamiko, si riadna odborníčka. túto vyskúšam zo srandy a tie trojuholníky mi budú asi nanič, že?
ešte sa chcem opýtať, že či dokúpiť nejaké vkladačky alebo viacvrstvové plienky. a z tých puliek ktoré prikúpiť? díky

wera.g
13. aug 2011

@zuzanockamt ďakujem moc za rady 🙂 spisujem si a začnem s hľadaním a nakupovaním 🙂

zfidorka
13. aug 2011

@juliam hamiko je dost malo sava, na novorodenca by mohla stacit, ale ved sama uvidis rozdiel oproti bambuskam 😉
vkladacky by ti mohli zatial stacit, vv ja pouzivam ako alternativu k obycajnym stvorcom (stvorce lepsie schnu, vv netreba tolko skladat)...
z puliek by som zobrala bud thirsties duowrap, alebo tots bots, ale ziadne z tych co mas v zozname nemam, tieto su mi len najsympatickejsie...

miruss
13. aug 2011

@juliam: Vkladačiek máš podľa mňa dosť. A z Puliek z Bummis sú najlepšie super brite, z Imse organic, dobré sú aj Thiersties duo wrap a Little Lamb pulky.

juliam
13. aug 2011

@zfidorka ešte si kuknem tvoj článok, aj ohľadom návlekov 😉
@miruss dakujem za rady.

sima.p
13. aug 2011

@juliam ja mám bummies, síce ten iný druh, ale som s nimi veľmi spokojná

juliam
13. aug 2011

@sima.p aký iný druh? 🙂

miruss
13. aug 2011

@juliam: Tipujem Bummis super whisper wrap.

sima.p
13. aug 2011

@juliam už Ti @miruss odpovedala....

katka888
13. aug 2011

@juliam
vrchne little lamb su vynikajuce na noc na nohavickove plienky, my ich mame ako rezervu ked schnu vlniaky, resp. ked uz nemam ine pulky. mame vysoku spotrebu puliek na den teraz pri oboch detoch...
weehugers su fajn, v podstate dnu mas zaklapky z bavlny aj vrch je potiahnuty bavlnou, cize na pokozku prirodnejsie, nam z nejakeho divneho dovodu permanentne tie bavlnene zaklapky nasiaknu, takze ich mam tak n a1-2 pouzitia auz ich musim dat do rpania.
thuersties su take obycajne, bez zaklapiek , chcela som ich predat, ale mala mi ich tak okakala, ze z gumiciek to nejd eoprat, takze ostavaju doma. tots bots sa mi zdaju velke, ostatne nepoznam.
takze u nas nam treba doplnit pulky a som na 99% rozhodnuta, ze to budu bum geniusky flipky. urcite ti treba minimalne 4-5 ks, mozno by si mohla zvazit jedny flisove vrchne, aj ked tie pouzijes len kym babo nebude sediet, tlakom prepustaju, alebo napr ja pouzivam na den na novosklad aj vlniaciky anavy a tie iste vlniaciky tj anavy pouzivam aj na noc na nohavickove plienky.

pusinqa
14. aug 2011

baby no my sme testovali bambusovú plienku na noc, malá teraz v noci celkom dosť ciká lebo veľa cucá, to ale nebol problém dovypchala som a plienka vydržala aj vlniaky pekne držali ale vadilo jej byt v mokrom, cez noc prebaľovanie jej vadí a hrozne mi ju to vždy rozoberie takže sa snažím neprebaľovať, čo teraz s tým? tie separačky sty dry ste tu tuším spomínali, neviem či by to pomohlo lebo tá plienka je v noci celá komplet nasiaknutá vlhkom či by to stačilo aby sa cítila v suchu a to by sa asi stratil efekt toho bambusu z ktorého má fakt peknú riťulku ráno. alebo už len skúsiť bum hugger na noc?

tinika
14. aug 2011

@estterka a od kedy latkujes? od narodenia? bo neviem či budu stačit tieto pre mna, či nebudem musiet kupit aj ine

tinika
14. aug 2011

@barcabejby 🙂) mame rovnaky termin porodu 🙂) akurat, ze ja uz druhe 🙂

tinika
14. aug 2011

boze som prečitala tie 4 strany čo ste napisali kym som bola preč a mam zase hokej .))) tolko značiek a druhov no zvedava som čo ja nakpim, v utorok idem kuk na zivo do jedneho obchodu čo tu u nas maju a uvidime čo teta odporuči: )

estterka
14. aug 2011

@tinika ja latkujem od osmeho mesiaca. o ktorcyh teraz hovoris,ci budu stacit? pozri,na den si kup flip(to su tie vrchne gatky co maju zaklapky,kam vlozis plienku a vymienas len tu plienku co vkladas,nohavicky pouzivas viac krat) a stvorcove plienky-to ti poradie ostatne baby,s tym nema skusenosti,ale co tu citam,vsetci to pouzivaju pri novorodencoch,ked budem mat druhe dieta,aj ja si kupim stvorcove. a na von si kup kasove plienky,tie viacej vydrzia. to su tie,co das do toho otvoru vkladacku. co som citala,na noc ti najprv tie stacia tie stvorcove plienky,lebo male babatko aj v noci prebalujes vzdy ked papa. objednaj takto na zaciatok a pozri si to doma a potom dokupis. ja som si tiez najprv kupila na vyskusanie,aby som to videla a potom dokupovala dvakrat,ked som videla co nam chyba.

iron
14. aug 2011

@tinika to nie je zase take tazke
kapsovky odporucam aj ja, to su u nas najvyuzivanejsie plienky veru....su rozne znacky, rozne druhy...vyskusaj viacero a uvidis co sa ti viac bude hodit. Ja mam aj AIO nejake (to su tie, co pocika a cele peries, nedaju sa jadra vymienat), tak tie vyuzivam na prechadzky...jednu zalozim a druhu supnem do tasky a ide sa.

katka888
15. aug 2011

@pusinqa
baby si tu chvalia aj bum hugger vypchaty prefoldom / nam taku kombin netrebalo / , bum hugger ma o vnutri flis, takze babo by nemalo byt v mokrom.

juliam
15. aug 2011

@katka888 aj tebe ďakujem za poradenie 😉

kaciatko81
15. aug 2011

ahojte, uz nejaku dobu vas tu sledujem, preluskala som aj rozne stranky a vase blogy. chcem sa poradit o zakladnej vybavicke, plus mam este nejake otazky. ak by ste mi poradili, budem velmi vdacna 🙂
takze som myslela, ze na zaciatok asi takto:
35 ks klasicke stvorce
6ks bambusove (neviem, ci zobrat stvorce-kikko-bambusove-stvorce-70-70 alebo si zobrat len na dovypchatie babylucy-stvorcova-bamboo-plienka-40x40 a ci 40x40 alebo 30x30 alebo 3 take a 3take?)-myslela som, ze na noc
1x tuto testovaciu sadu testovacia-sada-stay-dry-bum-genius-flip-suchy-zips
4x vrchne nohavicky BG Flip
na skusku dve kapsove plienky, s tym, ze ktora sa osvedci, dokupim potom dalsie:
1x kapsova bumgenius-onesize-v-4
1x kapsova wonderoo-v2-minky alebo kapsovka-wonderoo-v2

-rozmyslala som, ze by som na noc skusila flaus, ale neviem, ci je vhodny pre novorodenca
-mam trosku dilemu s nohavickovymi plus vlniaciky. pride mi, ze ked dam nohavickovu bambusovu plienku a na to este vlniaciky, ze je to "vela", myslim ako vela vrstiev, ze v tom musi byt teplo
-este sa chcem opytat, vacsina plienok ma napisane, ze od 3.5 kg, co ked si donesiem babatko, ktore bude mat povedzme 3kg? budu mi tie plienocky pretekat alebo ich musim viac vyplnit alebo ako vlastne?
-ako je to s pul-kami? pise sa, ze ich staci presusit a len pri znecisteni vyprat, ale ked ich budem len susit nebudu smrdiet?
-tu kapsovu vlastne periem zvlast vypln a zvlast ten vrch?
-ake odporucateseparacne plienocky? daju sa splachovat alebo lepsie vyhodit do kosa?
-dalsia vec, ked davam stvorce, staci mi jeden alebo mam davat rovno dva? ja viem, ze asi zistim casom, co babtku vyhovuje, ale tak ma to napadlo.
-dalsia vec, mozem dat povedzme na noc, ak bude babatko dlhsie spat bambusovy stvorec a do neho alebo pod neho este natlacit tu bambusovu babylucy?
-na neskor som myslela, ze k tomuto este na dovypchavanie povedzme na noc tie prefoldove plienky a pripadne stay dry plienocky, uvidime ako sa bude babo tvarit a nejake tie kapsove este
-a este ako s udrzbou? potrebujem nejaky vak ked niekam pojdem, kde budem skladovat tie pouzite, doma asi najlepsie spinave zaprat a nechat vo vedre, pocikane dat len do vedra, pripadne pred tym presusit. do vedra mozem pridat tu levandulovu silicu, to mozem nakvpakat priamo na plienky? ten dezinfekcny prostriedok miofresh-mozem povedzme noc pred pranim do vedra naliat vodu s tymto, kvazi namocit plienky, potom preplachat a strcit do pracky? a prasok? lovela alebo nejaky bio z dm alebo som teraz videla, ze je aj ten mio care. najlepsie asi skusit, ze?
-a este, ocot sa vraj nemoze davat na pul, cize ho mozem pridat len ked periem len klasicke stvorce alebo vkladacky? a dam ho k prasku alebo do priehradky na avivaz alebo priamo do pracky? je to klasicky ocot? a kolko asi? a inak mozem vsetky plienky prat spolu na 60-ale to je asi pri kazdych napisane.
no asi som sa moc rozpisala, ale naozaj mam z toho este pekny chaos 😀 dakujeeem 🙂

etuska
15. aug 2011

@katka888
katka,prosim ta kolko plienociek tocis pri 2och plienkacoch a ako casto cca peries?
Ja latkujem synceka od narodenia,periem cca kazde 3 dni.Viem ze je to individualne-ale predpokladam ze plienky kt. mam mi budu stacit pre oboch ak budem prat raz za 1-2 dni 😝
dik 😉

sladkasue
15. aug 2011

@kaciatko81 k vybave by sa mohli vyjadrit skusenejsie latkarky, resp. ktore latkuju od narodenia 🙂

poradim, co viem🙂

-flaus je v poho, ono to nie je vhodne pre vacsie deti, ktore uz sedia - potom prevlhaju...
-nohavicky+vlniaky - nemalo by byt v tom teplo - hlavne kvoli tej vlne, ktora je termoregulacna 🙂
- plienky od 3,5kg ti mozu byt velke, preto niektore znacky vyrabaju aj newborn🙂
-pulky sa peru ked su spinave, alebo ked uz smrdia od mocu
-kapsovka narozdiel od AIO sa da "rozobrat" ano, ked peries aj susis, vkladacky nie je v kapse🙂
- na noc (my budeme mat onedlho rok) davam do kapsovky poskladany kikko bambus. 70x70 + baby lucy 30x30
-vak na plienocky si mozes kupit skoro v kazdom e-shope, alebo ak si sikovna usit 🙂 - vhodny na von, ale aj na doma
-na domace skladovanie sa najcastejsie pouziva vedierko(kos), kt. sa da uzatvarat 🙂
- prasok mozes bezny detsky alebo biopraciu gulu, alebo mydlove orachy, alebo "mydlovy sliz"

etuska
15. aug 2011

zienky -ktore mate BG Organic?Uz dlhsie chcem dokupit BG Artist series-je to moja srdcovka,ale maju uz len organic....hmmm-tak neviem.mate niektora skusenosti?

labutka
15. aug 2011

@etuska tu je kapsovka artist series 😉 latkovky.sk/produkt-detail/bumgenius-artist-series-v-4-0

miracle
15. aug 2011

@etuska
Organic nie je zle, saje dobre, je prijemnejsie ako umelina, ale dost dlho schne... Inak preferujem cvocky, suche zipsy uz nevyzeraju tak pekne, ako by mali

marianas
15. aug 2011

@barcabejby
Ahoj, ja som zo Šurian a látkujem. Ak Ti to nie je ďaleko, môžeš sa prísť pozrieť aj k nám, ale momentálne sme na dovolenke, no na budúci týždeň už budeme doma. Mám cca 20 rôznych značiek, plienkovanie je už moja mánia (ako asi väčšiny báb tu na fóre).

katka888
15. aug 2011

@etuska
periem denne, zatial mam gro co som mala pri vike, ale treba mi doplnit vybavu, planujem doplnit len o kapsovky a bambus nohavickove.
mame :
-nejake stvorce socikdalej kikko lux eko, dokopy cez 40 ks ,80x80 pouzivam pod hlavicku, pri kupani, vike pri jedeni na gaucovku, 70x70 davam vike do plienok a obcas malemu ako novosklad, ked uz nemam co mu dat
-9x stay dry vkladacky bum genius
-3x organic vkladacky bum genius
- cca 11-13 AIO, kapsovky , zvacsa bum genoius 3.0., wonderoo, little lamb, gro baby, najnovsie easyfit od tots bots , to idem este doplnat, lebo som s nimi max spokojna pri malom, a ananvy easy teraz testujeme
- 6 nohavickove tots bots bamboozle , little lamb, baby beehinds, anavy a najnovsie flexitots od tots bots a tie asi tiez doplnim.
- 3x vlniaciky, a to anavy, disana a popoliny tusim / tie posledne mam uz 3/4 roka v zasuvke /
- 6x vrchne a to flipky, thirsties a weehuggers

treba mi vybavu doplnit, llt to stihame takto, len zvazujem co by bolo najlepsie, ale asi kapsovky a AIO doplnim, urcite bum genius 4.0 , easyfit a chcem skusit sweet monkey, a na noc asi doplnim flexitots. kedze viki chodiea k starkym, je problem rozdelit co by jej tam stacilo a co mi treba nechat pre maleho.

dnes som dala prat plienky a hodila som tam inteligentne aj mm kratasy co mal na malovanie bytu, tmavomodre.... mam vkladacky do BG 3.0. a staay dry kráááásne modre, vsetky suche zipy na plienkach modre, vak na plienky je uz modry .... esteze tie plenky bude pouzivat chlapcek. a to som tam chcela hodit aj nove plienky ze dam preprat, ale este som sa nerozhodla ktore ... nastastie 😀 😀