Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
24. sep 2011

@ellysa dám liter octu a pustím program na vyvárku, raz za mesiac, to je všetko 🙂

ellysa
24. sep 2011

@blovitc120 a potom už môžem normálne prať?nebude to smrdieť. 🙂

blovitc120
24. sep 2011

nie, vsak po vyvarke tam mas este plachacie programy, nie?
@ellysa

ellysa
24. sep 2011

@blovitc120 no ja neviem, či mám nejaký program vývarka, taký nejaký špeci nemám, je to normálne na 90 stupňov? 😕 😅

blovitc120
24. sep 2011

@ellysa vyvarka je normalny hocijaky program na 90 alebo 95°C, myslim, ze je takmer rovnaky vo vsetkych prackach. Normalne nalejem ocot do bubna a zapnem program na 90°C a efekt to ma na pracku taky, ako ked si vyvaris rychlovarnu konvicu octom.

ellysa
24. sep 2011

@blovitc120 super ďakujem

zfidorka
24. sep 2011

@lulukn79 ja som to robila takto:
najprv som ich vyplachala s octom, potom som zapla na cca 10 minut program (dala som normalne prasok, pripadne aj nejaky dezifekcny prasok), vypla a nechala cez noc postat... rano som vodu vypustila a vyprala normalne...
musis ich vyprat takto viackrat, u nas to trvalo asi mesiac-dva...

anelisa
24. sep 2011

ahojte, mozem prat separacne plienky na 60-tke?
@gabika84 pisala si, ze separacky nie su bohvieco........aku znacku mas? ja mam disany a som spokojna, sice zaprat treba okakanu plienku aj tak, ale je to neporovnatelne menej pracne, ked je aj separacka 🙂 ....len keby boli lacnejsie 😖

gabika84
24. sep 2011

@anelisa ja mam tie v rolke, uz si presne nepamatam-zeby popoliny? priznam sa, ze ich vobec nepouzivam, nejak som si na nej nezvykla 😔 ked som ich prala, bolo to vzdy spolocne s plienkami, takze na 60tke 😉

anelisa
24. sep 2011

a este mam jednu mozno primitivnu otazku 😅 aky je najjednoduchsi postup pri prebalovani? pri jednorazovke som rychlo jednou rukou zrolovala pouzitu plienku a rychlo podstrcila druhu a aj tak mi niekedy Elenka stihla ocikat/okakat prebalovaci pult. A ked jej davam latkove, tak mi robi problem prebalit ju, ked som sama, lebo jej tam neviem podstrcit plienku.........proste potrebujem ju nadvihnut a polozit ju na tu plienku a jednou rukou to nezvladam. Neviem, ci ma chapete 😅 ale citim sa ako neschopak, ked prebalujem. Ked mi pomaha mamina alebo manzel je to ok, ale ked som sama, hotova katastrofa 🤐

anelisa
24. sep 2011

@gabika84 a ktore plienky mas najradsej? ja som zatial davala len na den, aj to len parkrat a vzdy len bg flip - bud s origos vkladackou stay dry , MaM stvorcom na novosklad alebo kikko bambus stvorec na obdlznik. Zatial jednoznacne u mna vedie vkladacka kvoli manipulacii aj jednoduchemu prepratiu, ked je zakakana, ale ked bude horsie pocasie na susenie, tak s vkladackami to bude asi horsie

etuska
24. sep 2011

@anelisa
to chce cvik.ja si plienku vopred pripravim a nas Simon sa pri prebalovani hadze teda dost co je najma teraz s bruskom dost problem,ale niekedy to riesim tak,ze plienku mu dam dole a poutieram ho na prebalovacom pulte a na posteli vedla mam pripravenu latkovku s vkladckou+separ. vlozkou a tak ho prelozim rovno na cistu plienku 😝 😵

anelisa
24. sep 2011

@etuska aj ja to planujem uz robit tak, ze budem mat dve stanovistia na prebalovanie..........lenze ja mam pult v jedalni a najblizsie rozumne miesto mam gauc v obyvacke - cca 4 metre vzdialeny, tak som zvedava kolkokrat bude za nami na podlahe stopa po presune 😀

labutka
24. sep 2011

@anelisa ved tak ako si mala prichystane jednorazky, si nachystaj aj latkove. 😉 Na prebalovacom pulte mam nepremokavu podlozku a na nej obycko stvorec - ak bol krpec pokakany, menila som po prebaleni aj spimnavy stvorec, ked sa medzitym aj pocuraô, vymenila som aj prebalovaciu podlozku. Mam 3ks, zozaciatku boli vsetky na prebalovaku, potom som 1 presunula do spalne (vnoci som prebalovala priamo v nasej posteli) a 1 v kociku.
Vyzliekla som, ak bol maly pokakany tak som davala dole len separacku a vkladacku a plienku som nechala a tu som odlozila az po utreti ritky. Pouzita plienka isla do takej prirucnej nadobky (pouzivala som kelimky od 1,5l Carte dor zmrky 😀) a pod ritku som potom dala celu nachystanu novu plienku - jednou rukou zdihnes nozky a druhou podsunies plienku. Zapnes plienku, zapnes pulky, oblecies a hotovo.

sima.p
24. sep 2011

@anelisa to chce len cvik...

zfidorka
24. sep 2011

@anelisa pocuj, ked ti pri prebalovani cika, preco ju nedas nad misku?
ja ju prebalujem na posteli, sedim pri nej v tureckom sede, ked bola mala a som ju rozbalila, medzi nohami som drzala misku, malu som zdvihla a sup nad misku... vedla som mala cistu plienku, kam som ju len polozila a zabalila... ked bola zabalena, sla som hodit do vedra mokru plienku...

gabika84
24. sep 2011

@anelisa my zatial stale frcime na novosklade (kikko lux, popolini, kikko bambus), jednoznacne naj stvorce su MAM, ale tie som zatial na novosklad nedavala, bo boli velke. pouzivam ich ale na pulte ako podlozku. no a na to flipky BG, alebo Thirsties duowrap. ale na von davam uz aj kapsovky (s prefoldom alebo BL bambus stvorcom)- BG 4.0, tots bots easyfit (mam este fuzzi bunz a wonderoo, tie sa mi este stale zdaju byt velke), alebo bambusovu Anavy, ci tots bamboozle stretch a na to pulky). v podstate som spokojna so vsetkymi plienkami co som kupila, az na tie stvorce, ktore sa strasne zbiehaju, ale co uz. akurat som si velmi neoblubila bumhuggerku, weehugger vrchne (su krasne ale nie take prakticke ako ine pulky) a separacky. zatial nevyuzivam vsetky BL stvorce, prefoldy a stay dry vkladky a vlniaky, ale to asi pride, ked zacnem prat az kazdy treti den, bude zima, nebudem v noci prebalovat a pod...
inak musim sa pochvalit: konecne sa mi podarilo prat raz za dva dni 🙂 predtym sme plienky hadzali do pracky kazde rano. s novoskom je to hold tazke 😅

gabika84
24. sep 2011

BTW dva dni uz periem opat v mydlovych vlockach a plienky su opat bez skvrn. tymto u mna odzvonilo gelu z mydlovych orechov (hoci som -nepoucitelna- objednala prasok z m. orechov 😅 - na skusku, ci nebude lepsi)
uz som sa pytala, nikto sa ale zatial neozval: Neskusali ste niektora tie jednorazovky Kikko?

ninan2
25. sep 2011

@gabika84 Ahoj, a v pohode ten novosklad? Mne to prislo jednak neprakticke, jednak sa to tazsie davalo a potom po cikani bola mokra vsade, nielen medzi nohami, kedze sa tekutina siri dalej. Tak som stvorce zacala davat obdlzniky, na to este stay dry alebo ine vkladacky. Mam aj ten separacny papier ale moc ho nepouzivam, aj tak takmer stale kaka, tak by potom bola na tom mokrom...
A co pouzivas na noc? Ja zatial jednorazovky pretoze mam problem, ze ked ju v noci prebalim (po dojceni v jej polospanku), tak sa uplne zobudi a musim ju dalsiu hodinu uspavat... takze potrebujem davat nieco, co vydrzi aspon 8 hod ale take zrejme neexistuje... ci zeby vlniaky s nejakymi vkladackami by boli OK?

ebenka
25. sep 2011

@ninan2 ja davam tiez novosklad, ale je pravda co pises. je ta plienka mokra durch cela. Skusim aj ja davat len stvorce. Na to nepouzivas ani snapku? Podla mna sa ta vlhkost tej separacky vsiakne do tej plienky. Aspon si myslim. Ja ju davam stale.

juliam
25. sep 2011

už sa tešííííím, tento týždeň prídu plienočky, juchúúúú 😀

ninan2
25. sep 2011

@ebenka no ja som to myslela tak, ze ten klasicky stvorec poskladam na obdlznik, takze ma tvar ako nejaka vkladacka... je to sice trochu hrubsie medzi nohami takto, ale co uz...
Lenze mam BG vrchne nohavicky, a tam idu najlepsie rozmery do 70*70, cize tie MaM 80*80 zatial nevyuzivam, su na to prilis velke.
A separackou myslis ten papier hej? Maju potom vyznam stay dry vkladacky, ked su este medzi tym papierom a plienkou, bude teda babo aj tak na suchu myslis? 🙂

labutka
25. sep 2011

@ninan2 @ebenka novosklad je dobry, ked babo vela kaka, stvorec na rovno alebo vkladacka moze prepustit kakanie skor, nez novosklad.
Ja som davala stay-dry vrstvu a na zadnu polovicu plienky som pod zadok strcila separacku (pouzivala dom Disany, strihala som ich na polovicu). Maly bol relativne v suchu a ked kakal, separacka to zachytila. Potom som zacala robit bkm a papierove separacky som uz nevyuzivala.

labutka
25. sep 2011

@ninan2 vnoci dojcis v manzelskej posteli? Nech ju manzel prebali pocas dojcenia. 😉
Na noc skus pouzit tots bots stretch, zozaciatku by som ju viac vypchala, nech zistis ako mala cika.

ajkaslniecko
25. sep 2011

@crysmile aj ja by som prosila link na tu knižočku o cikaní. Vopred ďakujem.

ajkaslniecko
25. sep 2011

Ahojte látkarky, chcela by som Vás poprosiť o Váš názor a zhodnotenie vašich dvoch najobľúbenejších NOČNÝCH plienok. Bola by som rada keby ste mi opísali aj ich prednosti, vlastnosti ako je savosť, mäkkosť, strih, a pod. Poprípade pri akom veku dieťatka alebo váhe. A ešte ak ste ich niečím dovypchávali tak mi tiež napíšte čím. Vopred Vám moc ďakujem. Viem, že je to tu už isto niekde napísané ale 1180 strán sa mi naozaj nechce čítať ☹

ajkaslniecko
25. sep 2011

Látkarky z okolia Čadca, Bystrice a Kysucké Nové Mesto...sú tu nejaké?! Ak áno ozvite sa. Zaloožila som diskusiu s rovnakým názvom tam je napísané viac.

majka1981
25. sep 2011

@anelisa aj ja by som skusila ponuknut cikat a kakat do misky alebo do wecka alebo do vane alebo umyvadla 😉

gabika84
25. sep 2011

@ninan2 ahoj. ja som si na novosklad zvykla, naozaj dobre tesni okolo noziciek. pouzivam stvorce aj v noci, tiez kojim, a za kazdym prebalujem. moja mala aj ked sa prebudi, nastiastie potom rychlo zaspi. zacala som davam aj nocne plienky (tots bamboozle, anavy bambus, bumhugger), zeby som aspon jedno kojenie neprebalovala, ale moja krpana sa do nej akoby naschval pri papani pokadila 🤐 teraz zacala kakat menej, tak sa k nim asi zasa vratim. tie plienky co som spominala ti urcite vydrzia celu noc aj bez prebalovania, pripadne do nich mozes dat este nejaku vkladku, ved uvidis. 😉 baby ich tu pouzivaju na noc aj pri vacsich babatkach.

eridani
25. sep 2011

@ajkaslniecko Nocne pouzivame teraz BI bamboo extra alebo TB bamboozle strech. Do oboch pouzivam naviac BI prefold alebo BL panda prefold a malu Anavy vkladacku. Drobec ma 1.5 roka a v noci cika hodne, kedze kojim a neprebalujem v noci. Ked bol mensi pouzivali sme bambusove Anavy s BI prefoldom, ale uz sa do takto vypchanej plienky nezmesti. Nema problem s mokrom, takze stay dry navrch nedavam, radsej bambus.
BI bamboo extra nam vyhovuje strihom, dobre testi okolo noziciek aj ked ju viac vypcham. Na druhej strane, pranim dost tvrdne.
TB bamboozle strech je prijemne makka, ale menej sava.