Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
15. nov 2011

@crysmile pofoť, chcem to vidieť 😉 tiež rozmýšľam, keď poskúšam plienky, že ktoré nám vyhovujú, že dám potom Katke pošiť.

juliam
15. nov 2011

@ema72 štvorce flipky??? a ukázali ti, ako sa má do toho správne baliť? lebo raz vidieť je viac, ako 100x počuť 😉

ema72
15. nov 2011

@zuzanockamt je to fajn, ze ti to vyhovuje, ved tak to ma byt, kazdy si vyberie co chce.
Nuz ale pri vsetkej ucte, prebalovanie po pol hodine - marnenie casu.
Dievcata ja mam dom so zahradou a nemam mamu ani nikoho kto mi cez den s malou pomoze. Teraz je este vela jesennych prac v zahrade, muz prijde za tmy domov, je to na mne. Ked nie sme v zahrade, radsej ju zoberiem na dve hodky do prirody v kocicku, ale to musim ist autom. Kazdy den varim, muz robi vonku a chcem aby sa poriadne najedol, v zavyslosti od zlozitosti jedla mam s tym aj 2 hodiny prace.
Takze ja fakt na polhodinove prebalovanie nemam cas.
Takze latky ked bude mala uz nejako komunikativna aby sa to dalo zvladnut.

ema72
15. nov 2011

@juliam ano take trickovinove flip, ukazali co mohli.
Cennejsia bola rada ohladom satky - ukazali mi ako sa nosi v satke. Potom som si objednala dve satky a to je super.

juliam
15. nov 2011

ešte otázka žienky - aký je rozdiel medzi IB d´lish a IB tutto okrem toho, že jedna je viacveľkostná a druhá jedno? vkladačky sú tie isté? majú aj také krídelká okolo nožičiek? dík

crysmile
15. nov 2011

@nenocka no vyrobcovia neodporucaju susit na radiatore, ja som pri dcerke nemala inu moznost.. tak som susila nohavickove, aj pulky a pulky nosi uz moje krsniatko.. vsetko prezilo, len nohavickove stvrdli v casti gumiciek..
@ema72 stvorce flipky? tie nepoznam, ake su to.. myslis take obdlzniky?

crysmile
15. nov 2011

@ema72 pre mna to nie je marnenie casu, ktory venujem svojmu dietatu, to sa nejedna len o prechadzky v kociku, tu sa jedna aj o to, ci mi zalezi aby nebol vo svojich vyluckoch.. mne by to tiez nebolo prijemne, keby som bola na niekoho odkazana, kto by ma prebalil, lebo by som bola nemohuca..
tie flip myslis asi viacvrstvove co su - teda organic ich volaju.. do tych flip vrchnych by si mohla pouzivas stvorec obycajny.. a nejaku flisovu deku postrihat na pocit sucha..

kryska5
15. nov 2011

@juliam vkladačky bohužiaľ nie sú také isté :( mne sa viac páčia vkladačky d´lish, tam je akoby bambusový prefold + ešte jedna vkladačky v tvare slipky so suedecloth a nemajú krídelká. Tutto majú krídelká-teda gumičku okolo nožičiek so také väčšie, mne prídu neforemnejšie ako d´lishky a vkladačky sa mi moc nepáčia. Vyzerajú takto: http://www.biobaby.sk/produkt/591_vkladacky_itt... a sú dosť úzke - majú 7cm v tej užšej časti. Ja osobne na kakajúceho drobca by som nedávala, ale my už iba cikáme do plienky občas, tak možno napíše nejaká maminka ktorá s tým má skúsenosť. Inak mi tento systém super vyhovuje, lebo ak malá naciká, stačí vymeniť tie vkladačky, čo je super 😀 Ja som dnu dala aj vv plienku aj vkladačky z Popoliniek, nie len originál.

crysmile
15. nov 2011

@juliam pofotim a hodim.. a co sa tyka IB, mam velkost L snap dlish.. myslim ze nemaju totozne vkladacky s tutto.. tutto nemam, ale radsej by som ostala pri dlish, tie robia mensi zadok, aspon co som na foto videla, tutto robi vacsi zadok.. kridelka netusim ci maju, ale asi skor nie..

nenocka
15. nov 2011

skvelá, inšpiratívna stánka http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/preco...
no nepridaj ju sem 😀

kryska5
15. nov 2011

@crysmile tutto robí o dosť väčší zadok. d´lishky sú porovnateľné čo do objemnosti s jednorázovkami, krásna riťuľka v tom je 🙂
Foto IB d´lish M a neviem či aj nemala tie vv v tom, lebo to robí o niečo väčší zadoček ako originál vkladačky 😀

crysmile
15. nov 2011

@kryska5 aj som si myslela, predsa len tutto je jednovelkostna..

juliam
15. nov 2011

@crysmile @kryska5 a čo hovoríte na vlniaky disana, lovebums a BL longies? longies zrejme zoberiem teraz na zimu, bude to mať aj ako nohavice. alebo ešte aké vlniaky "krátke"?

juliam
15. nov 2011

@kryska5 aká parádnica - korále, botičky... zlatá 😀 tak zoberiem tie d´lish.
@crysmile dobrý nápad s tou flísovou dekou, dík

tinika
15. nov 2011

@crysmile sak aj islo :D musim potrenovat :D

crysmile
15. nov 2011

@juliam loviky som mala, na patentky, teraz by som brala uz len natahovacie.. lebo prekryvali horsie plienocku.. ale mala som ich rada.. aj ich este mam, davam ich malemu, ja ked ma Lko pod pazuchy.. hehe.. spominane plienocky od Katky

zuzanockamt
15. nov 2011

@ema72 ja som na maleho sama, rodicov mam dost daleko, muza od rana do vecera prec, varim kazdy druhy den ... robim to pre jeho zdravie a v tom pripade to nie je strata casu

juliam
15. nov 2011

@crysmile tak tie sú nááádherné, slintám 😀 presne taký sloníkovský vak som objednala 😉
ešte mám otázku 😅 nemáte prehľad, že kedy mávajú v e-shopoch nejaké nárazové akcie a výpredaje alebo novinky?

tunylyk
15. nov 2011

dievcence mam taku rolku so separackami,neviem aka je to znacka,dostala som ich,no mam taky problem,malemu idu posledne stolicky,tak casto si len tak kakne a cez tu separacku to prejde,ostane flak rovno na vkladacke,co s tym?

crysmile
15. nov 2011

@juliam to vacsinou az v aprili maji, ked je tyzden latkoviek.. ale treba priebezne pozerat..
@zuzanockamt suhlas... pre mna je to priorita, ktorej podriadujem napr. aj neporiadok v byte..
@tunylyk hm, no len preprat zlcakom, to som ja robila..

kryska5
15. nov 2011

@nenocka wow, a zase budem čučať do počítača a čítať 🙂 my používame weledu, a veru ja už skoro všetko tiež od weledy, len šampón mi ostáva brekeke, tak hádam sa niečo zaujímavé dočítam tam, lebo weledácke mi nevyhovujú 🙂
@crysmile ti plienočky sú parádne 🙂
@juliam ja mám doma akurtá tie longiesky a neviem neviem, oni sú z dvoch vrstiev a sú dosť hrubé. Moc ich doma nepoužívam nakoľko máme dosť teplo doma 😒 neviem či by nebola lepšia voľba longiesky od Katky, som čítala že ona tie nožičky nerobí z dvoch vrstiev ak som to dobre pochopila ... ale zas na von tie longiesky budú teraz v zime perfišné 😀

crysmile
15. nov 2011

@kryska5 ja cakam na bambucke masielko, namiesam s kokosakom a bude kremik na vonka, lebo uz mame vystipane nosy a licka.. no a katke musim napisat, ze dakujem, ze su plienocky krasne, neviem sa vynadivat.. dnes idu do pracky, tak potom pofotim ked uschnu aj na modelovi..
@juliam ja som katke dala usit aj vak na plienocky.. tiez maju kusok z tej slonikovej latky..

juliam
15. nov 2011

@crysmile tak už sa teším na máj 😀
@kryska5 ježkove oči, ženy, tak čo teraz objednať? 😀 a Katka má aj nejaký album, kde by som mohla pozrieť, čo všetko šije?

kryska5
15. nov 2011

@crysmile bambucké masielko aké používaš, ja mám odskúšané iba z Botanicusu a to tu v BA majú v obchode tak raz za 5mes ☹ s tým som spokojná na 100%
už sa teším na modela, to je úplne iná radosť keď tie plienočky tak pekne vyzerajú ako jednorázovky 😀 😀 😀

tunylyk
15. nov 2011

@crysmile no to viem,ved to takto robim,skor som myslela,ci nie je ta separacka uplne zbytocna,ked to aj tak pretecie,nech si nevyrabam zbytocnu pracu 😉

crysmile
15. nov 2011

@juliam hehe, no katka ma teraz viac prace, tak som si pockala, ale ja som si toho u nej dost objednala, takze aj preto... ja som si objednala tu bodkovanu - to sme skusili usit sio, mam do toho dve vkladacky, potom tu kapsovku slonikovu, prsne vlozky, kapsicku na vlhcene utierky, vak na plienky, prebalovaciu podlozku.. takze dost toho.. nieco ma na detivbavlnke a ked, tak jej cez mail napis predstavu a ci by sa to dalo zrealizovat, to ti napise... ja som tu sio s nou prediskutovavala.. este to predtym nesila, vyzera to super..

kryska5
15. nov 2011

@juliam https://sites.google.com/site/latkovky/na/sitie...
tuto je napísané aj o tých longieskach, šikovná finta urobiť tam kapsu 😉

crysmile
15. nov 2011

@kryska5 ja cez jednu stranku objednavam, ak chces, napis mi do ip, poslem ti tam link.. objednala som aj kakaove maslo, prvy krat, inak som pouzivala od saloosu..

crysmile
15. nov 2011

@tunylyk no vyskusaj nedat separacku, ci ta skvrna bude vacsia..

sima.p
15. nov 2011

@ema72 v dome bývam aj ja, variť musím takmer každý deň, taktiež nebývame s rodičmi ale sami, a mám aj štvorročnú dcérku.... tak ale ak Ti naozaj nevyhovujú tie látky, tak sa nebudeš predsa do nich nútiť... a inak moja suseda má tretie bábo, ktoré tiež látkuje, a okrem toho takmer 6-ročného syna a 3-ročnú dcéru, ktorým sa musí plne venovať, lebo manžel začal pracovať v zahraničí, momentálne je preč už tretí týždeň a bývajú sami. Ono zase samotné prebaľovanie netrvá až tak dlho, a ak správne použiješ a vypcháš plienku, tak vydrži viac ako polhodinu. V časoch, ked sme boli my deťmi, tak ako to naše mamy stíhali? Plienky mali len bavlnené, žiadne Flipky ani nič podobné nepoznali, väčšinou plienky aj vyvaráli a bežne mali aj 2 plienkáčov naraz...