Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
13. dec 2011

@crysmile
my sme minule volali opravara lebo mi nechcela zmykat, stale zastala pred zmykanim a pustila sa, az ked som pootocila gombik.....
chyba: ked som viki utierala na pracke, tak ako lezala bud hlavickou alebo ruckou zatlacila gombik, korym sa zmykanie vypina
oprava: stlacenie gmbika
cena: bacik vzal 5 euri za benzin / mali sme platit 10 e za vyjazd /

euka210
13. dec 2011

@zfidorka ahoj, mozes mi prosim napisat nazor na plienky zn. Babyland kapsove bambusove? Bo ja s nimi nemam ksusenost, lebo v net. obchodoch take niesu a svagrinka chce zacat, aby som jej poradila. dakujem

juliam
13. dec 2011

@crysmile super, tak môžeš prať 🙂 a toho lanolínu si mám koľko pýtať?

zfidorka
13. dec 2011

@euka210 zisti si od predajcov ze ci maju na ne atesty na skodliviny, resp. testy na pouzitie pre deti do 3 rokov... len cisto certifikovane latky na 1 plienku s 1 vkladackou stoja cca 9-10 eur, ak je predajna cena nizsia (kde je este cena prace?), tak odpoved ohladom atestov je asi jasna...
ja by som svojmu dietatu takuto plienku na ritku nedala, radsej si priplatim za nieco co viem ze preslo testami...

@juliam ja mam lanolin za 1.5 eur, je to asi 50 gramov, postaci urcite na 10 aj viac kur...

kloranebb
13. dec 2011

Baby vyznate sa vo vlniakoch loveybums? Ja mam natahovacie, tie su take hrubsie, neprevlhnu mi v noci, a mam este lightweight jersey a tie su strasne jemnucke a tenke ale stacia mi na den. Chcem dokupit este jedny od nich na patentky ale maju vela druhov a neviem podla coho si vybrat. Prechadzame na plienky narovno lebo na draka su kikko bmb uz take scvrknute ze ma medzi nozkami len tenke dve vrstvy plienky bez vkladacky a to je malo. A nechcem umelinku na telo, preto vyberam vlniaky. A vidite, nemusim kupovat nohavickove plienky, zvysila som si kapacitu inym skladom ktory mi pride taky rychly ze mi to "skladanie" vobec nevadi. Tesim sa riadne ze mi stale stacia stvorce. Len nanoc idem kupit nohavickove styri kusy tots bots easy fit. Viete, konci mi materska, potom zo 190 ecok vela nenavyskakujem, resp. Nic...
Takze viete niektora poradit?

zfidorka
13. dec 2011

@kloranebb poradie od najjemnejsich - lightw. jersey, jersey, crepe a interlock (tie posledne su skor na noc)...
crepe ma @zojec...
anavy vlniaky nechces? tie su 2 x take hrube ako lightw. jersey (ako ked das latku 2x na seba)...

kloranebb
13. dec 2011

@zfidorka dakujem za odpoved. Preco sa pytas na anavy? Stoja za vyskusanie? Ci podporit bratov cechov mam 😉?

zfidorka
13. dec 2011

@kloranebb ja len ze aj anavy su moznost okrem loveybums 😉
mojej malej sedeli (aj stale sedia, su jednovelkostne, aj ked ich ma stale zmensene na najmensie, lebo sa casom akosi natiahli 🙂 ), aj ked viem, ze niektore baby ich predali, lebo s nimi neboli spokojne...

zuzanamolnarova
14. dec 2011

Ahojte, mala som trošku času, tak som nafotila našu výbavičku 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzanamolnar...

anelisa
14. dec 2011

Ahojte, neviete poradit nejaku znacku oblecenia pre deticky, ktora sedi na latkove plienky? Myslim strihovo take, ktore ma dlhsi rozmer od krku po rozkrok.....pyzamka a body mam z tesca a asi od 6 tyzdnov nosi velkost 3-6 mesiacov, uz je v tom riadne napratana kvoli latkovej plienke, ale na rukavoch a nozickach ma stale rezervu. Mam aj extendory, zatial nepouzivam, ale na pyzamko sa to ani neda dat a zatial je pyzamko u nas nevyhnutna sucast garderoby aj na den.
Ak mate nejake tipy, budem rada 🙂

jatopinka
14. dec 2011

@zfidorka a tebe vlniaky Anavy neprvlhaju?...u nas su uz totiz po 1,5 hodine vlhke aj po niekolkonasobnom lanolinovani

luba41
14. dec 2011

potrebujem poradiť, kúpila som vosk na impregnáciu švov na plienkach, ako ich mám ponatierať? zvonku? zvnútra? v akej vrstve? Díky.

zuzanamolnarova
14. dec 2011

@anelisa Aj ja mám taký problém ako ty, a najmä bodynka z Tesca nám nejako na plienočky nesedeli, nakoľko potom mala malinká celý krk vonku, napriek tomu, že sme používali extendory. Nám sa veľmi osvedčili bodynka od H&M. Sú super, aj na dĺžku a nie sú také široké ako väčšie čísla bodyniek z Tesca. Však pyžamká z Tesca sú nám v pohode .
Ale najnovšie používame na noc bodynka od H&M s vlniakmi s tými kratšími nožičkami a detské návleky Sponks. Sedia nám veľmi na noc, a malej nie je v nich ani zima 🙂

mirabelca
14. dec 2011

@anelisa frugi - robia špeciálne pre deti čo nosia látkové plienky http://www.bionos.sk/dievcatko/body-s-dlhym-ruk...

eridani
14. dec 2011

@anelisa Presne ako pise mirabelca, Frugi robi super oblecenie z biobavlny, ktore sedi na latkove plienky. Ved aj tak zacinali, predtym sa volali Cut4cloth. Ked pridali oblecenie ja pre starsie deti, tak zmenili nazov. Tu je ich stranka: www.welovefrugi.com . Treba pocitat, ze je to drahsie, kedze ide o biobavlnu, ale mavaju dobre vypredaje, tam to byva hodne zlacnene. Postovne priamo z Anglicka je 6 EUR. My mame toho kopu a velka spokojnost.

eridani
14. dec 2011

@anelisa Potom mi este napada, Manymonths. Tiez biobavlna alebo merinovlna. Tie velkostne vydrzia velmi dlho. Drobec nosi bodycka a tricka uz vyse roka tie iste.

anelisa
14. dec 2011

@zuzanamolnarova vyskusam kupit na skusku nieco od HM,dakujem 🙂

@mirabelca @eridani diky baby, ale to su teda ine palky za tie vecicky 😝 o kvalite nepochybujem, ale to by som asi musela byt bankarova dcera 😅 v kazdom pripade davam do zaloziek a budem sledovat, ci nebudu mat v super zlave nieco co potrebujem 🙂

wewe22
14. dec 2011

@janulkan ja len kojim no asi je teda velky ucuranec

tak boli sme v nemocke mala ma reflux celu dobu v nemocke spinkala za celi zivot tusim nenaspala tolko co tam som rada ze vieme co s nu mame robit odrazu je s nej spokojne babatko

luba41
14. dec 2011

@wewe22 s refluxom to treba vydržať tak do 5.mesiaca a potom bude lepšie a lepšie 😉

wewe22
14. dec 2011

@luba41 no malej uz velimi pomohol len ten zvyseny matrac je to velky rozdiel

gia111
14. dec 2011

Poradte prosím, dlhšie nám cítiť plienočky po čpavku ☹ pri pocikaní. Už sa to raz stalo ale trvalo to tak 2-3 prania a dalo sa to dokopy. Skladujem nasucho.Periem v tekutom sonett prášku a plus soda a sem tam kvapka tea tree minule som skusila aj trosku octu dat ale sa mi nezda zeby pomohlo. ĎAKUJEM za rady

miruss
14. dec 2011

@gia111: Mne na to pomáhal ocot, ale dávalasom ho tak 1-2 dcl na jedno pranie.

zuzanockamt
14. dec 2011

@gia111 ja davam do kazdeho prania cca 120 - 150 ml octu do predprania a plienky su v pohode ... ani bambusovym sa nic nerobi a tym by vraj mal ocot skodit, tak neviem

tinika
14. dec 2011

hura hura huraaaa, v piatok dojdu nove plienočky :D

kalman
14. dec 2011

Ahojte prosím o radu asi mesiac používame látkové kapsovky a dnes sa malej strašne zaparila riťka až ju to bolí ☹ som ztoho zúfalá , viete mi poradiť či som niečo urobila zle? periem v orechoch ocot som nepoužila len dezinfekciu miofresh použila som ju teraz prvy krát. Čo mám robyť? ☹

etuska
14. dec 2011

@kalman
ide o konkretnu znacku,alebo material? 😕

kalman
14. dec 2011

@etuska myslíš miofresh? je značka je toantibakterialní prášok

sima.p
14. dec 2011

@kalman no neviem, ale ak si prvýkrát použila ten Miofresh a práve sa to stalo, tak možno zareagovala na nejakú zložku z toho

kalman
14. dec 2011

@sima.p No asi to už nepoužijem a skúsim ocot. Ďakujem

zfidorka
14. dec 2011

@kloranebb este k tym zapinacim vlniakom, cca od roka davam patentkove menej casto, lebo zapnut patentky na mojom zdrhajucom dietati je takmer nemozne... tak davam vlniaky aj pulky na suchy zips...

@jatopinka neprevlhaju... ale casto prebalujem, takze plienka nie je na zmykanie... ale aj ak bola plienka mokrejsia, tak vydrzali 😨