Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
30. mar 2012

@kkl82 pozeram na stranke LL ze maju aj LL OSFA, nejaka novota asi. Su jednovelkostne. Nasla som aj postovne, len netusim, kolko taka jedna plienka moze vazit a ani vela o tej plienke som nevygooglila 😝 .

ramzesa
30. mar 2012

@kkl82 mojej malej su tiez tie jednotky LL este volne, ale uz sme vyskusali. Keby boli na suchy zips, tak by mozno boli aj dobre, lebo najvolnejsie su jej na brusku.

vojann
30. mar 2012

@timkoemkamatko ja mám dobrú skúsenosť s Blueberry bamboo kapsovkou 🙂 Zvnútra má jemnú bambusovo biobavlnenú vrstvu, Dodáva sa s dvoma mikroflísovými vkladačkami a celkom rýchlo schne. Je vo verzii minky aj s obyčajným PUL. Neni o veľa drahšia ako Tots bots či Sweet monkey. Však si ju vyhľadaj googli 🙂

vojann
30. mar 2012

pomýlila som sa nie mikroflísové, ale polyesterové vkladačky.

nenocka
31. mar 2012

babulky, máte niektorá skúsenosti s kapsovými plienočkami austrálskej značky HAUTE? a ešte otázočka, prednedávnom sa tu písalo, že pulky nesmú na slniečko... prečo?

katka888
31. mar 2012

@nenocka
pri pulkach na priamom slnku ti moze popraskat zater

indys
31. mar 2012

Ahojte po asi mesacnom studovani latkovych plienok som si urobila uzsi vyber, ktore plienky by som na zaciatok chcela. Budeme mat prve babtko, takze skusenosti nemam a preto len citam a citam a citam. Bola by som vam podvacna ak by ste sa mi k tomu co som si vybrala vyjadrili pripadnie nieco vyhodili, alebo vymenili co by sa vam podla vasho nazoru nehodilo. Doma by som rad pouzivala novosklad.

STVORCE:
Kiko lux eko 70x70 20ks alebo 30ks (aj pod hlavicku a na ine pouzivanie ako prebalovanie doma nemam nic)
Kiko babus70x70 - 3 ks v baleni
zavazovacie plienky Disana 1ks (na skusku na novosklad)

NOHAVICKOVE:
Tots Bamboozle Stretch Onesize -1ks
Babyidea Bamboo Extra 1ks (len neviem ci na patent alebo suchy zips)velkost č.1-1ks
Little Lamb bamboo velkos č.1 -1ks
Haipa Daipa "Pastelka" 1ks (len neviem ci by bola vyuzitelna aj na noc, kedze je bavlnena a nie bambus) -1ks

KAPSOVKY na von:
Wonderoo V2 -1ks
BumGenius Onesize v 4.0 (neviem ci patentky alebo suchy zips)-1ks
a este jednu by som chcela ale neviem sa rozhodnut, prosim poradte aby som mala aspon 3 druhy

VRCHNE:
Thirsties Duowrap PUL velkost č.1- 1 ks
Little Lamb PUL nohavičky (neviete ci to su jednovelkostne?)-1ks
Tots Bots Fleece Wrap (flisove) velkost c.1 - 1 ks
vlniaky Loveybums (ale vobec sa neviem rozhodnut ci natahovacie, patentky alebo suchy zips)-1ks

VKLADAČKY:
BabyIdea Prefold 42x33cm - 2ks v baleni

DOPLKNY:
Stay-dry separačné plienky Little Lamb - 10ks v baleni
Separačné plienky Disana alebo PoPoLiNy -100ks v baleni
Snappi sponka-2ks
Plavky Imse Vimse (chceme chodit na kurzy plavania)

etuska
31. mar 2012

@indys
mne osobne Snapka stacila len 1ks
Little lamb bamboo by som si hned kupila vel.2,my sme z vel. 1 dost rychlo vyrastli.
ja osobne mam rada Flip Stay Dry-vrchne nohavicky PUL + aspon 3 vkladacky-mrkni moj album

etuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iron
31. mar 2012

@indys ja ti napisem co by som inak urobila (z mojho shopu si nevyberala 🙂 )

STVORCE 20ks bavlnenych, radsej viac bambusovych, (urcite ich vyuzijes viac ked bude vacsi)
NOHAVICKOVE no nohavickovych mas malo, ale asi budes dokupovat potom velkosti dva. Mozno by stalo za uvahu kupit nielen 1 velkost ale jednovelkostne pre pripad, ze budes mat malo a take vyuzijes aj neskor.

KAPSOVKY milujem wonderoo ale myslim si, ze pri mini babo bude lepsie nieco ine (bumgenius, flip, bababoo, smartipants,...nieco male)

VRCHNE GATUSE
hm, no neviem...ja by som kupovala jedny jednovelkostne, jedny male, a uvidile...asi nevies ake budes mat velke babatko. flisaciky a vlniaciky chces asi na noc.......no ale vrchne gate mozno este jedny sa ti zidu

Ostatne Ok

uvidis ked zacnes pouzivat...zo zaciatku radsej menej, ved nie je problem dokupit

nenocka
31. mar 2012

@katka888 ďakujem, takže ani mráz, ani slniečko-ok. a čo kapsovky?

vavrenka
31. mar 2012

@indys vlniaky loveybums uz na sovenksu nedostanes, ani v cechach, ak ich velmi chces, objednaj is priamo z domovskej stranky. ja som to tak urobila. pri uplne malom babatku, ktore casto kaka, sa neoplatia vlniaky, lebo okakane sa tazko peru. ked je babo vacsie tak je to super volba. ja by som na noc urcite volila natahovacie - tie su idealne na nohavickove plienky. super su bud spomenute lvb, alebo tie milujem od babyidea shorties ci longies, tie kratsky pouzivam na noc, su super a este su vraj velmi fajn bundel of joy - tie maju nohavickovy strih. mne sa akurat susia, takze neviem, ci vydrzia nocny zatah, alebo su vyslovene iba denne..

vojann
31. mar 2012

@indys little lamb PUL sú dvojvelkostné- ja by som ich osobne už nechcela (synovi som kupovala dvoje a boli podla mna najhoršie pul, aké som mala) môže byť, že nám strih nesadol a hlavne to bolo už pred 2,5 rokmi, tak možno robia lepšie. Ja mám dobrú skúsenosť s blueberry (len na patentky), thirsties,imse vimse organic, sweet monkey, bum genius flip. Vlniaky loveybums milujem 🙂 ja mám na patentky, môžeš používať aj na štvorvové plienky.
mne sa páči kapsovka blueberry bamboo, už som včera písala 🙂

indys
31. mar 2012

Boze dievacata to je hroza.mesiac mi trva kym vypotim nejaky zoznam a nakoniec sa to aj tak celel prevrati,ale som vam vdacna za kazdu radu

@etuska takze odporucas miesto klasickych PUL kupit radsej Bum genius Flip Stay Dry a k tomu vkladacky a mozem ich pouzivat ako flipky na vlkadacky alebo so zlozenou plienkou na obdlznik alebo aj ako normalne pulky na novosklad a vtedy to nezakladam do tych zaklapiek ked mam ten novosklad. Dobre som to pochopila? Cize do tychto plienok moze ist aj ina ako original vkladacka? Myslim ze sa predavaju uz s 1 vkladacou dobre hovorim?

@iron nie velkost babatka nemam ani predstavu.My s manzelom sme boli standardne babatka okolo 3,5kg.
takze zmena podla teba
bavlnene stvore 20ks
bambusove stvorce napr 3 balenia cize 9ks
NOHAVICKOVE
som nevedala este aky typ podla recenzii sa mi pacili tieto co tam mam vybrat najviac a z toho su jednovelkostne iba Tots Bamboozle Stretch Onesize -1ks neviem ake by som este doplnila,lebo chcem poskusat viac typov a potom ked tak dokuim aj z toho druhu napr. 3,4 kusy.bojim sa vela kupovat.
KAPSOVE
Wonderoo V2 necham ked bude vacsi
ale doplnim este ale neviem ktore
VRCHNE GATUSE
vyhodim Little Lamb PUL a namiesto toho doplnim Bum genius Flip Stay Dry to su jednovelkostne ak som dobre pozerala

etuska
31. mar 2012

@indys ano-BG flip vyuzivam maximalne-davam do nich cokolvek-flip vkladacky a nielen tie,stvorce aj nihav.plienky.je to urcite dobra kupa-ja ich vyuzivam uz pri 2om babu

juliam
31. mar 2012

na novosklad skúsenejšie látkárky odporúčali Mam Happy Square štvorce, určite aspoň tých 30 ks. kikko bambusové sú úžasne mäkkučké plienočky - ja som ich používala len pod hlavičku, na odgrcnutie, aj na kúpkanie. malému idem ale už dokúpiť kikko bambusové osušky. zaväzovačky disany mám aj ja, ale vôbec som ich nepoužívala. možno si v nich ale ty nájdeš záľubu 😉
baby idea bamboo extra sa mne osobne moc nepáčia, radšej TB stretch, anavy alebo baby chválili Bambi roxy. LL ako hovorila @etuska určite č. 2, haipa daipa nemám. nohavičkových plienok budeš potrebovať tak 6 ks.
kapsovky mám zatiaľ len wonderoo, ale teraz sme v podstate stále len doma, tak ich viac odskúšame v lete na von a iné nemám, takže s týmto neporadím.
vrchné na novosklad sú super thirsties, blueberry, LL č. 1, neskôr na plienku narovno flipky. PUL-ky si kúp aspoň 3. flísové ja mám anavy, som s nimi spokojná, ale chcem prejsť už na vlniačiky BI shorties a longies.
vkladačky určite prefoldy - ja mám ku každej nohavičkovej plienke, ale určite ešte dokúpim ale keď budeš mať viac wonderoo, aj tam je super vkladačka. budeš vidieť, či bude malému vadiť mokro. ak áno, neskôr dokúpiš stay-dry vkladačky. separačky tuším celulózové na praženičku. snappku mám 1.
tiež som si dokúpila vrecko na plienky, keď ideme von. na doma mám vedro s vrchnákom. tiež je fajn nepremokavá podložka (k doktorke, na výlety...), na zapieranie žlčové mydlo...
pri kúpe využi týždeň látkových plienok, čo bude v apríli 😉

juliam
31. mar 2012

@indys odpovedala som ti vyššie.
flipky sú bez vkladačky a sú lepšie na patentky, lebo sucháče sa moc opotrebujú.

zfidorka
31. mar 2012

@indys ja len dodam k tomu co ti pisali baby vyssie...
ak chces davat hlavne stvorce, tak budes potrebovat 30-40 ks, kikko lux uplne postacuju, lepsia kvalita su MaM happy square, bambusove sa mne po roku a pol dost zrazili, aby si nebola potom sklamana ze si kupila drahe plienky a su zrazene...
nohavickovu by som namiesto miesto BI bamboo extra a LL zobrala anavy bambusovu,
na noc urcite vlnene vrchne nohavicky, super su Baby Idea wool shorties, su sice drahsie ale ked zoberies velkost M, tak ked budu babatku zo zaciatku velke, v pase ich prehnes a male deticky rychlo rastu, tak ti do nich dorastie 🙂

katka888
1. apr 2012

@indys
stvorce, na novosklad ti stacia bavlnene, bambusove su drahsie a sa viac zrazia, osobne by som brala cca 30 ks, 20 je malo aj pod hlavikcu a pod.
my sme mali pri ondrikovi novosklad do cca 8 mesiacov, teraz davam stvorce na rovno , pri vikwe mi bavlnene stvorce narovno stacili do roka a pol, potom uz nestacili potiahnut vacsie davky.
nohavickove: tots bots bamboozle by som brala velkost 2 uz od zaciatku no mne sa viac pozdavala flexitots od tots bots tiez od zaciatku moze byt velkost 2 , pastelka ti pekne potiahne aj noc, ma taky dlhy jazyk, ktory naskadas podla potreby, nemusis stresovat, ze to nie je bambus, je dobre sita ..
kapsovky: wonderoo ma dobry strih aj pre mensie babo, ja ju ondrikovi stale davam ale nie s original bambusovou vkladacou / tu vyuzijes , ked bude babo piskat ozaj uz velke davky /, ale s vkladackou od kapsovvky bum genius , dalsie co by som odporucala ku kapsovym je easyfit od totsbots, tie su nase najoblubenejsie, vynikajuce su aj anavy easy a teraz som si oblubila aj novinku od little lamb, len ta este nie je v nasich eshoppoch a dobra plienocka je aj freetime od bum genius, kedze sa da pekne prisite jadro poskladat podla potreby
vrchne: little lamb su viacvelkostne, velmi nam sadla velkost 2 pre vacsie babo,mne sa velmi osvedcili thirsties na novoskald, z flisovych su velmi dobre aj haipa - daipa., dobre su aj spominane blueberry, len tie sa mi na male babo zdaju velke. flip som na novosklad ani na nohavickove nepouzivala, len v pripade nudze, kedze nepokryju dobre oblast okolo stehienok, a moze to tam potom nasakovat na oblecenie. ale na plienku na rovno su velmi dobre.
vlniaciky maju tu nevyhodu, ze ked ti bude babo casto kakat prazenicku, tak sa mozu znecistit, a zle sa to z toho perie dole. ale su babatk, ktore kakaju len raz za par dni, ine zase niekolkokrat denne.. uvidis

k tomu ci na patentky, alebo suchy zips... suchy ti pojde na nervy, ked sa bude vsade lepit, patentky budes preklinat, ked sa ti zacne dieta hybat a jednoducho ho neprebalis, lebo sa ti vytoci na brucho skor, ako stihnes vobec patentky k sebe priblizit, nieto este zapnut 😀

katka888
1. apr 2012

@nenocka
pul vrstva by nemala byt vystavena mrazu a priamemu teplu, aby sa neposkodila.. ono ti trosku "praskne" a pranim sa ti to moze zhorsovat , sa "zosucha" . preto ani radiator, ani mraz, a priame slnko je nieco ako radiator 🙂 a kapsovky maju tiez pul, cize uz by osm vesala bud za ine plienocky, aby na nich nesvietilo priamo slnko.
ja som minuly rok z nadsenia , ze konecne mame balkon a to este pekne na juh, na to uuuuuplne zabudla a vesala najma pulky dopredu na slnko ze "kukajte sidlisko, ake mame krasne plienocky " a okolo stehienok je pul zosuchany a preteka...

ramzesa
1. apr 2012

@indys ja tiez len zacinam s latkovymi plienockami. Zatial na zaciatok mi vyhovuju stvorce na novosklad. Mam cez 20ks este stare biele po starsich. Dokupovala som bambusove Kikko, zatial som ich prala asi len na 40-tke, lebo tvar maju pekny a aj ked ich nevyzehlim, tak sa pekne skladaju, fakt su prijemne. Este som si kupila popoliny nebielene, neviem, aky nazor maju ostatne maminky, nam zatial vyhovuju 😝 .
PUL gatky mam 3ks Flip, s nimi som veeelmi spokojna, ked prekryju celu plienocku, tak vobec nepretecu. Disany zavazovacie mam 3ks, ale este neviem, co s nimi 😅 , zdaju sa mi este byt obrovskeee.

Este som sa chcela spytat, ci ma niekto skusenost s MiniLala kapsovou plienockou, aka je? Oplati sa kupit?
A planujem objednat od Little lamb tu novu osfa plienocku 😅 , predpokladam, ze je ako viacvelkostna kapsovka, len upravena na jednovelkostnu 😝 . Asi s tou este nema nikto skusenost 😒 .

nenocka
1. apr 2012

@ramzesa novú LL osfa má, myslím, @katka888
MiniLala osobne nemám, ale od viacerých báb som čítala, že im pretiekla...

mňa by zaujímal názor na fuzzi bunz kapsovku 😵

ramzesa
1. apr 2012

@nenocka pretiekla po bokoch alebo cez material?

nenocka
1. apr 2012

@ramzesa to už neviem isto, ale myslím, že skôr strihovo detičkám nesadla

ramzesa
1. apr 2012

@nenocka dakujem, tak radsej ju neriskujem, aj ked je peknucka 😝 . Za tie peniaze 😖 .

ju11i
1. apr 2012

Používate tu niekto na pranie plienok, príp. iných vecí mydlové orechy?

sima.p
1. apr 2012

@ju11i ja ich mám doma, ale použila som zatiaľ len pár krát

mary939
1. apr 2012

prosim o radu, aku skusenost mate s plienkami pop in?

mimuka
1. apr 2012

@ramzesa ja som mala 3 ks plienočiek minilala a pretakali všetky ☹ pretekali cez materiál nie popri nožičkách...