Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
20. apr 2012

@lyongirl vrchné gaťuše periem s detskými vecami na 40°C a Miofresh dávam len na štvorce, nohavičkové plienky a vkladačky.

monuska342
20. apr 2012

@peluskovo dakujem za informaciu 🙂

lyongirl
20. apr 2012

@juliam ďakujem a kapsové plienky ako? lebo tie mám v pláne prať so všetkým plienkami, nie s oblečením. Najradšej by som aj pulky vyprala s ostatnými plienkami, ale tie mi nevadí hodiť do ostatného prádla...

vojann
20. apr 2012

@lindauciatko bambi roxy mám aj na suchý zips (na ceste) aj jednovelkostnú na suchý zips. Mne sa viac páči tá s obyčajným PUL, je menej objemná.

susul
20. apr 2012

@lyongirl ja periem vsetko spolu aj s Miofreshom a nic sa nedeje. Farby drzia. Ja inak pouzivam Miofresh i na sportove veci a uteraky a farby drzia, nic sa nezapusta, periem na 40tke. Inak mne sa pri prani plienok velmi osvedcilo dat este jedno plakanie navyse.
A plienky ususene na slniecku, ked vonaju tymto jarnym vzduchom su uplne o inom ako ked sa v zime susili na radiatore 😀

juliam
20. apr 2012

@lyongirl kapsovky periem s ostatnými plienkami, ale miofresh som zatiaľ na ne nedávala. ale ako píše @susul, tak by to malo byť ok. a tiež dávam 2 plákania a slniečko najlepšie vydezinfikuje a vybieli 😉

lyongirl
20. apr 2012

baby a používa niekto Little Lamb flísové separačné vložky? Dnes prišiel balíček, tak som s nadšením všetko hodila do práčky a po vybratí ma skoro porazilo. Hovorím Alexovi, že len vyvesím prádlo a ideme von, lenže ja mám od tých separačiek všetky bambusové vkladačky, po jednom to vyčesávam veľkou kefou, tepláky ani nehovorím, celá som od toho a na balkóne mám samý chumáč. Ešte som nepozerala do práčky, no prádlo budem vešať asi hodinu, ak nie viac a pri malom sa mi to poriadne nedá. To dokedy budú tie separačky púšťať??? A flísaky Anavy no commet, chcem a mi plakať ako od toho vyzerajú ☹

zdraveplienky
20. apr 2012

@vavrenka Bumkins kapsovka je sirsia ako AIO, ma jednu mensiu vkladacku, uz mam len posledne kusy z tych kapsoviek, ale idem objednavat nove Bumkins - kapsovka by mala mat vacsiu vkladacku + bude na vyber viac vzorov, (vsetko dam na stranku, len teraz akosi nestiham, ten tyzden latkoviek mi dava zabrat 🙂 ), pridu aj AIO - tie budu teraz na patentky
Rumparooz su uz na ceste (teraz pre zmenu na suchy zips) - zname aj nove vzory
my so zlavami urcite nekoncime ani na dalsi tyzden, nehovorim, ze budu vsetky take iste, nieco necham, nieco zmenim a urcite chystam aj na Rumparooz 😉

ramzesa
20. apr 2012

@zdraveplienky my sme dnes vyskusali Bumkins AIO 😉 . Cca 4 hod. v meste a vydrzala 😉 . Len sme sa rano ponahlali, tak som nevedela ten chobot v tej rychlosti poskladat dovnutra, tak som ho poskladala zvonku 😅 . Inak krasne sadne na nase mini babo 😉 .

peluskovo
20. apr 2012

@ramzesa
nezda sa ti bumkins masivna na male babo? my mame aj easyfit aj bumkins, obe plienky na rovnaky system - chobot a bumkins je teda po poskladani na rovnaku velkost vacsia - tesim sa , ako ju ondrik ponosi ked bude vacsi, teraz sa mi ten chobot tahsie dnu sklada, ked ma zmensenu velkost, cize budeme frcat prioritne na eaysifit a bumkins ponecham ked podrastie 🙂 mame tieto: / prve dva easyfit a druha bumkins /:

ramzesa
20. apr 2012

@peluskovo neviem porovnat, lebo zatial mam len Little Lamb kapsovku vel.1 a ta je volna, ale tu Bumkins AIO som pekne zapla a nikde nie je volna (mozno to bude tymi lepacikmi) . Doteraz som davala novosklad al. BL Classic a na to PUL. Cize nejaka velka mi neprisla. Ale ani som sa na to nezamerala.

peluskovo
20. apr 2012

@ramzesa
🙂 chapem

susul
20. apr 2012

@peluskovo ja som nad bumkins rozmyslala, ale nakoniec som si to rozmyslela, ze nie, to save jadro sa mi zda dost uzke v porovnani s Tots Bots a ako ste pisali predtym, je aj dost dlhe a pri mensich velkostiach sa to tam vraj neda niakovato naskladat tak aby to neodstavalo. A synator cika do strany a precikaval aj Tots Bots, takze tento typ AIO proste pre neho nie je. Hold kazdemu vyhovuje nieco ine. U nas funguju jedine kapsovky Bum genius, netusim v com je figel, ze jedine tieto nepretecu i ked dam dnu len vkladacku z mikrovlakna co tam je original....

peluskovo
20. apr 2012

@susul 😀 inac to je riadna zahada, nasej vike tiez sedeli uplne ine plienky ako ondrikovi 😀
ale pozeram ze misko ma 6 mes, je dost mozne, ze sa neskor rozpiska a BG 4 nebude stacit s original vkladackou, to sa nam stalo pri vike, ked mala rok a pol tak sa rozpisala , ale co sedelo najlepsie pre nu, tak little lamb kapsovka a bum genius kapsovka a obe s vkladackami wonderoo - to bola istota, ze potiahne . 😉

ramzesa
20. apr 2012

@susul no kedze ja som este len zaciatocnik latkovania, tak pre mna bola maturita s tym chobotom, takze som to poskladala tak, ze chobot som prehla z vonku (nie dovnutra tej kapsy) a este vzadu na zadocku som to zahla dovnutra... mala kedze lezi, tak vacsinou prepiska tu zadnu cast, aspon ta je najviac mokra. My sme zatial malicky, takze toho nenapiskame ako vacsie babetko. Uvidime casom 🙂 . BG a Wonderoo ma uz cakaju na poste, sme nestihli balikara 😒 . Takze este sa raz prejdeme dnes 😅 . Ani nie kvoli plienkovej manii, ale kvoli baby satke 🙂 .

zdraveplienky
20. apr 2012

@ramzesa 🙂 tesim sa, ze plienocka sadla, podla mna nevadi, ako bola vkladacka zlozena, hlavne, ze funguje 😉

zfidorka
20. apr 2012

@susul mozes skusit viac nalanolinovat, ale ked su len trochu vlhke a nepreslo to na oblecenie tak je to ok..
@janulkan aha, tie bambusove vkladacka ma dost save? bude ich davat samostatne? ja by som kombinovala stvorec+bmb vkladacka...

susul
20. apr 2012

@ramzesa
@peluskovo ved to, ze kazdy si to musi vychyta pri tom svojom babu, co mu sedi a co nie. Dolezite je, ze plienka vydrzi, nech uz je naskladana akokolvek. Ja uz som si pri nasom malom zvykla, ze sa prezliekame xkrat za den a plienka prevlhne, doma je to v pohode, len ked niekam ideme, tak clovek chce mat istou, ze drobec nebude mat na sebe mokre oblecenie, hlavne ked bola taka zima.

zfidorka
20. apr 2012

@susul dobra kura je imse vimse... nove vlniaky lanolinujem vzdy 2x po sebe...
tu mam popis ako na to
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

@janulkan nocne vlniaky som prala asi tak raz za mesiac...

anelisa
20. apr 2012

Zda sa mi, ze vkladacky flip stay dry nasaju menej ako stvorce.......moze byt, ci sa mi to len zda? 😕 Uz viackrat sa mi stalo, ze ked som dala origos vkladacku, tak mi flipka potom prevlhla cez gumicku a pri stvorci sa mi to nestalo ani raz. Podotykam, ze prebalujem dost casto, ci dam stvorec alebo vkladacku.

susul
20. apr 2012

@zfidorka dakujem za link, tak ich dnes dam esteraz do lanolinvej kury. Je normalne, ze mi ostali na niektorych miestach take mastne flaky?

susul
20. apr 2012

@anelisa inak ja mam tiez najlepsiu skusenost so stvorcami. Syn ma 6 mesiacov a flip stay dry dovypchavam twofoldom a potm vydrz plienka v pohode i 2-3 hodinovu prechadzku.

zfidorka
20. apr 2012

@lyongirl ja tiez davam miofresh na vsetky plienky

zfidorka
20. apr 2012

@anelisa moze to byt tym ze flip stay dry je mikrovlakno, cize pod tlakom tekutinu pusti (ak je nacucana)... prirodne vlakna - bavlna, bambus tekutinu drzia v sebe...

sonkab
20. apr 2012

@lyongirl ja periem vsetky plienky aj vrchne gate spolu

zojec
20. apr 2012

@anelisa ja som pod stay dry flipkovu vkladacku davala este malu bambusovu (13x30) tak tu tekutinu nasala..

ramzesa
20. apr 2012

@susul tak my sa nastastie nemusime prezliekat kvoli plienkam 🙂. Raz sa nam stalo nad ranom, som prvu noc davala separacky 😅 . Raz som malu skontrolovala bola sucha, dalsikrat sa nestazovala a rano vsetko navlhnute 😅 . Takze uz radsej pri kazdom kojeni skontrolujem 🙂.

ewkaewka
20. apr 2012

ahojte, co su to za plienky? máte s nimi skúsenosť? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13901061&tab=5 vďaka.... 🙂

vavrenka
20. apr 2012

@zdraveplienky tak to sa tsiim a pockam aj na nove bumkins 😉

lyongirl
20. apr 2012

@ewkaewka na str. 1369 som sa na ne pýtala, akurát som dala link predávajúcej tu na MK a odpovedala mi tortelinka luciferkax, že sú s nimi spokojné, prečítaj si ich príspevky 🙂. 2 som si objednala aj ja, tu z MK.