Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
22. apr 2012

@strociatka Dakujem za tip, ale uz do nohavickovych nechcem ist 🙂 V lete aj tak planujem maleho odplienkovat, tak uz by bola skoda kupovat nove plienky 🙂

strociatka
22. apr 2012

@sonkab to ano, su hodne drahe, drzim palce, aby sa vam to rychlo podarilo 😉
Ja som si vzala tie anavy XL dve, ze budem mat na noc a teraz mam tendenciu k nim dokupit aj vlniacky, ale nie som si ista, ci sa mi chce ich aj impregnovat, nuz leniva som uz pri dvoch detoch vsetko nestiham 😒

Ale zaujimalo by ma, ako to robite v lete? Nezapari sa dietatko v tolkych vrstvach ked je moc horuce leto?

sonkab
22. apr 2012

@strociatka ja som tiez v nadseni kupila vlniaciky Shorties - akoze velmi fajn, ale ako som pisala - moj vztah k nohavickovym ochladol asi tak 2 týždne po ich používaní, takže aj vlniaky skoncili odlozene v skrini 🙂

ramzesa
22. apr 2012

@strociatka mne je zasa luto kapsovky pouzit len raz a hned do prania 😅 . Preto zatial rada pouzivam novosklad a nohavickove 😅 . Tym asi az tak caste pranie nevadi. Inak mne bude luto vzdat sa tych krasnych plienociek, ked sa odplienockujeme 😒 .

lucia19831
22. apr 2012

Baby a mate niekdo aj kapsovku Blueberry onesize bamboo - ako ste spokojne? nerobí veľky objem, objednat alebo neobjednat?

janette1972
22. apr 2012

@ramzesa Mne sa tazko predavali, ver mi.🙂Toto forum povysilo "obycajne" prebalovanie na zazitkove plienkovanie. Najst idealnu plienku nie je az take narocne, ale pri tom roznorodom mnozstve, ktore momentalne trh ponuka, by bola nekonecna skoda ostat iba pri jednom type.🙂🙂🙂🙂

lucifera
22. apr 2012

Ahoj.možte mi dať nejaké info ohladom látkovania?nezáleží na značkách, len kolko čoho potrebujem-počet kusov.Ak by mal niekto čas-može mi nap.aj do správy, budem rada!Ďakujem 🙂 😉

vojann
22. apr 2012

@lucifera http://www.latkovepleny.info/ preštuduj túto stránku, je to tam všetko pekne rozpísané 🙂

lucifera
22. apr 2012

@vojann Ďakujem

wewe22
22. apr 2012

@strociatka ja som teda este cez leto nelatkovala ale vlniaciky milujem, na noc su najlepsie ked malu rozbalim ma ritulku akoby na nej ani plienku nemala nie to este nejakych 8hodin v noci a to moja je ucuranec tak ze mava asi 8 vrstiev bambusu inak by bola rano cela precurana, ked jej dam na tento balik pulky ma ritulu troska cervenu ale rychlo sa vyvetra, este si chcem usit vlniaciky na patentky aby som mohla aj cez den pouzivat s vkladackami a lanolinovanie neni az tak casovo narocne iba sa mi obcas stane ze lanolinujem dva dni miesto jednej noci 😀

zfidorka
22. apr 2012

@lucia19831 ja mam kapsovku blueberry bamboo, navrchu ma hladky pul a nie minky... strihovo je podobna ako bum genius onesize 4.0

ramzesa
22. apr 2012

Nohavičkové plienky a vkladačky môžem sušiť na slniečku? A vkladačky aj na radiatore?

wewe22
22. apr 2012

@ramzesa ja susim na radiatore vsetko co nema pul aj ked mi pisali ze to moze poskodit gumicky zatial s tym problem nemam

strociatka
22. apr 2012

lepsime sa, uz mi neprecikala nohavickove a aj ich viem uz KONECNE nasadit tak, aby nevyzerala ako nacucany kliest a nie su na maximalnu velkost 😀 jeej, aka som rada. No neviem to este dobre, vobec netusim, kolko vkladaciek mam dat 5 mes babatku?

tinika
22. apr 2012

ahojta latkarky, ako sa mate? dlhsie som tu nebola, kedze mam uz vybavu plnu :D hoci by som nepohrdla nejakou novou do zbierky :D

tinika
22. apr 2012

@strociatka ja som tiez nechcela povodne ani nohavičkove, nakoniec som kupila, necfhcela som vlniaky nakoniec som kupila :D s nohavičkovymi som spokojna, vlniaky som lanolinovala viackrat ale akosi neičo robim zle lebo premakaju :(

kkl82
22. apr 2012

baby, zle je... kedze uz mam takmer komplet latkovu vybavicku, chyta ma nova mania... baby satky a nosice 😀 mm sa zo mna zblazni asi 😕

mariynka
22. apr 2012

@tinika
@kkl82 kocky, viete mi poradit?len tak si dopredu zistujem 😉 kolko vkladaciek a kolko vrchnych nohaviciek treba pre novoreniatko 😉 a kolko pre vacsie babo? 😉 a ktore su naj? chcem si takto dopredu pozistovat... 😉

tinika
22. apr 2012

@mariynka ja som začala latkovat pri starsom ked mal 1,5roka a mala som 2 vrchne, potom som si dokupila postupne este dva, ale to kvoli tomu ze nohavičkove mi spod tych BG čo som mala pretrčali a pretekali, takze tak 2-3 budu stačit v pohode a vkladačky ake mas na mysli? lebo ak mas plienky tak vkladačky su vačšinou k nim uz pribalene, tak do kapsoviek teoreticky este vies mat nahradne, ked len precika, tak ked preschne kapsa das dalsiu vkladačku, alebo ak myslis take na dovypchatie, tak ja mam 3 perfoldy či jak sa to vola a v poho mi to stači zatial

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@mariynka ako aj radí @vojann pozri sa tu je tu krásne všetko opísané 🙂 http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

Ja som začínala plienkovať od príchodu z nemocnice. Prvé 2,5 mesiace som ich absolútne nepužívala nakoľko mi vtedy na malé bábo vyhovovali gro via shell sady - vymenila som len jadro a bolo hotové 😀
PULky som začala používať cca od 2,5 - 3 mesiaca, lebo nám už gro via sady so svojími bavlenými vkladačkami nestačili - pretekali, nakoľko nevydržali to extrémne množstvo čo do nich moja malá načúrala 🙂
Prešli sme na flipky (dokúpila som k nim ešte jedny Blueberry, pár gro baby wonder wrap a dve doma šité pulky) a frčíme na nich dodnes s jedným štvorcom + bambusovou vkladačkou na zvýšenie savosti. Toľko však z puliek nepotrebuješ - točíme dookola 4 kusy, takže myslím si že toľko z nich aj postačí 🙂

stannka
23. apr 2012

dievčatá, prosím Vás, poradíte aj mne? Aké sú najvhodnejšie vrchné nohavičky pre novorodenca pri skladaní štvorca na novosklad? Chystám si výbavu látkoviek a neviem sa rozhodnúť. Môžu byť aj Little lamb alebo BG fip? Ďakujem

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@stannka ja som novosklad nikdy neskladala ale baby tu odporúčajú na novosklad Little lamb. Flipky sú najlepšie na plienku narovno 🙂

ramzesa
23. apr 2012

@zuzanamolnarova mne vyhovuje na novosklad aj Flipka 😉 .
Dnes mi dosiel balicek, tesiiim 😀 .

vavrenka
23. apr 2012

@zuzanamolnarova zuzi, len pre istotu- plienka narovno- posklada plienku na obdlznik a supsenm medzi nozky. hej? je to ono?

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@vavrenka áno, tak ako píšeš - ja jej tam dávam ešte jednu bmb vkladačku 🙂

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@ramzesa nooo, skúsenosť je skúsenosť 🙂 čo pekné ti prišlo?

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@zdraveplienky ruparooz cover one size má záklopy ako flipka? diky 🙂

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@zdraveplienky hodila som si to do youtube a vidím že nemajú ☹

juliam
23. apr 2012

@mariynka zo začiatku budeš prebaľovať často, na deň cca 10x, budeš prať každé 2 dni, takže nejakých 30-40 ks buď štvorcov alebo vkladačiek. ja som od začiatku dávala štvorec poskladaný na novosklad, na to celulózovä separačku + vrchné gaťuše, mne sa najviac páčia Thirsties Duowrap alebo Little Lamb - majú krídelká, tak super prekryjú novosklad a aj zachytia kaku. od 4 mesiacov dávam plienku narovno do Flipiek. pre zvýšenie savosti nejakú bmb vkladačku, na noc nohavičkové plienky a prefold + flísové Anavy.

juliam
23. apr 2012

@stannka na novosklad Thirsties Duowrap, Little Lamb, Blueberry, narovno Flipky. aspoň mne to tak vyhovuje. ale samozrejme všetky nohavičky stále používame.